Jump to content
Michael

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, freeze είπε:

Δεν ασπρισε η Σαλόνικα ... ??Ο ζιακο στο άρθρο του αναφέρει πως χιόνισε και Σαλόνικα ... Η πάλι πήραμε τα ψίχουλα και θαφκε όλη η πλάση ...χαχα. ...Ημανε 5 χρονου παιδί δεν θυμάμαι 

τωρα θα σου λεγα τι πηρε η σαλονικα...αστο!!!το 2012 μπορστα σ αυτο τον εφιαλτη ειναι οτι ο λεανδρος μπροστα στην σοφια..η πρωτη καιρικη τραυματικη μου εμπειρια..πραγματικα εκλαιγα καθε μερα ..εβλεπα τοτε μια εκπομπη 3 στον αερα λεγοταν και συνεχως εδειχνε χιονια απο παντου...τραυμα μεγαλο σε λεω το μεγαλυτερο που μπορει να ζησει σαλονικιος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάει να βγάλει προσήνεμο ρετάλι ο τζίφος στις......270 ώρες, ο τζίφος που άλλαξε τα δεδομένα 4 μέρες πριν την έλευση της Μηδειας 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

τωρα θα σου λεγα τι πηρε η σαλονικα...αστο!!!το 2012 μπορστα σ αυτο τον εφιαλτη ειναι οτι ο λεανδρος μπροστα στην σοφια..η πρωτη καιρικη τραυματικη μου εμπειρια..πραγματικα εκλαιγα καθε μερα ..εβλεπα τοτε μια εκπομπη 3 στον αερα λεγοταν και συνεχως εδειχνε χιονια απο παντου...τραυμα μεγαλο σε λεω το μεγαλυτερο που μπορει να ζησει σαλονικιος

Τοτε πάμε να κάνουμε την καιρική επανάσταση του 21 όπου θα ελευθερωθουμε από την καιρική φοοολλαααα του 87 ....χαχα..   

Ούτως η άλλως είσαι ο οπλαρχηγός μας ...δωσε το σύνθημα μόνο ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τελικά ξώφαλτσα το πρώτο προσήνεμο ρετάλι από τον τζίφο 😂, Ο οποίος μετά νομίζει ότι είναι Γενάρης και πάει να δώσει ρέστα με αυθεντικό Αζόρ. χαχαχαχαχαχαχα

gfs-0-294.png?12

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, freeze είπε:

Τοτε πάμε να κάνουμε την καιρική επανάσταση του 21 όπου θα ελευθερωθουμε από την καιρική φοοολλαααα του 87 ....χαχα..   

Ούτως η άλλως είσαι ο οπλαρχηγός μας ...δωσε το σύνθημα μόνο ....

απο προχτες το εδωσα..απλα πιστευω οτι το γκραντε θα φανει πολυ ξαφνικα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για να τελειώνουμε το θέμα με χιόνι στην Αθήνα ήταν απλώς βαρύ χιόνι. Το 96 στην Ορεστιάδα τον Μάρτιο είχε ρίξει 80 πόντους μεσα στην πόλη το χιόνι επειδή ήταν ανοιξιάτικο και με οριακή θερμοκρασία ήταν βαρύ και κολλούσε όπου έπεφτε αποτέλεσμα ήταν να σπάσουν σαν κλαδάκια 80 κολώνες υπερυψηλης τάσης και να μην έχουμε ρεύμα για τρεις μέρες αυτά πάντα γινόντουσαν και πάντα θα γίνονται αν δεν υπογειοποιησουμε το δυκτυο και δεν ξεχωρίσουμε αρμοδιότητες. Τέλος 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Seventower είπε:

Για να τελειώνουμε το θέμα με χιόνι στην Αθήνα ήταν απλώς βαρύ χιόνι. Το 96 στην Ορεστιάδα τον Μάρτιο είχε ρίξει 80 πόντους μεσα στην πόλη το χιόνι επειδή ήταν ανοιξιάτικο και με οριακή θερμοκρασία ήταν βαρύ και κολλούσε όπου έπεφτε αποτέλεσμα ήταν να σπάσουν σαν κλαδάκια 80 κολώνες υπερυψηλης τάσης και να μην έχουμε ρεύμα για τρεις μέρες αυτά πάντα γινόντουσαν και πάντα θα γίνονται αν δεν υπογειοποιησουμε το δυκτυο και δεν ξεχωρίσουμε αρμοδιότητες. Τέλος 

ρε ιδιο πανθηρα εχουμε..γκουγκλις ¨αγριος μαυρος πανθηρας>"?...χαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, notios_polos είπε:

ρε ιδιο πανθηρα εχουμε..γκουγκλις ¨αγριος μαυρος πανθηρας>"?...χαχαχαχα

Τον έχω από τότε που μπήκα στο φόρουμ δεν αλλάζω εύκολα εγώ 😁😁😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

37 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Μην λες για μαρτη του 87 θα μας την πεσει ο βαγγελης χαχααχ

Λάρισα είχε κάνει καμία νυφίτσα Μάρτη 87 ή με -20 την βγάλαμε? 🙂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Barney-sal είπε:

Λάρισα είχε κάνει καμία νυφίτσα Μάρτη 87 ή με -20 την βγάλαμε? 🙂

80 εκατοστα χιονι ρε τη νυφιτσα χαχα ..3 φορες χιονισε

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Barney-sal είπε:

Λάρισα είχε κάνει καμία νυφίτσα Μάρτη 87 ή με -20 την βγάλαμε? 🙂

δεν θυμαμε απλα απ εκεινες τις περιοχες μου χουν μεινει τα τρικαλα😡😔😔...και το χειροτερο μου ηταν η κατερινη και ενας τηλεφωνικος θαλαμος απο τους παλιους που σαν τωρα τον θυμαμε να ειναι ο μισος μεσα στο χιονι...αχ παιδια φτανει με τον μαρτιο του 87...πραγματικα ειχα αρρωστησει τοτε απο το κακο μου...στην πραγματικοτητα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ICELARISSA είπε:

80 εκατοστα χιονι ρε τη νυφιτσα χαχα 

Άντε σώπα εντάξει έχοντας μελετήσει τη λαρισαικη σύγχρονη χιονοιστορια ήρθα σε καλό μέρος να μείνω! Το πολύ να κάνει 3 χειμώνες σερί χωρίς χιόνι και όχι 10 που είχα ζήσει ,και χιονιζεται με παραπάνω τρόπους ( σε κλασικό κβ, με κεντρώο χιονιά, με νυφίτσες κλπ, με Βολιώτικο που θα βάλει πέτσα κλπ)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, notios_polos είπε:

δεν θυμαμε απλα απ εκεινες τις περιοχες μου χουν μεινει τα τρικαλα😡😔😔...και το χειροτερο μου ηταν η κατερινη και ενας τηλεφωνικος θαλαμος απο τους παλιους που σαν τωρα τον θυμαμε να ειναι ο μισος μεσα στο χιονι...αχ παιδια φτανει με τον μαρτιο του 87...πραγματικα ειχα αρρωστησει τοτε απο το κακο μου...στην πραγματικοτητα 

Πιερία Ημαθία να σου παίρνουν τη μπουκιά χιλιοπαιγμενο έργο όπως προχτές το 12 κλπ..

Επεξεργάστηκε από Barney-sal
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Barney-sal είπε:

Πιερία Ημαθία να σου παίρνουν τη μπουκιά χιοιοπαιγμενο έργο όπως προχτές το 12 κλπ..

μα δεν ηταν αυτο...ηταν αδιανοητες εικονες απο παντου επι πολλες μερες σερι..καθε μερα το ιδιο πραγμα μα καθε μερα...και καθε μερα η προγνωση της ΕΜΥ μας εδειχνε χιονι και παντα ειχαμε ηλιο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Barney-sal είπε:

Άντε σώπα εντάξει έχοντας μελετήσει τη λαρισαικη σύγχρονη χιονοιστορια ήρθα σε καλό μέρος να μείνω! Το πολύ να κάνει 3 χειμώνες σερί χωρίς χιόνι και όχι 10 που είχα ζήσει ,και χιονιζεται με παραπάνω τρόπους ( σε κλασικό κβ, με κεντρώο χιονιά, με νυφίτσες κλπ, με Βολιώτικο που θα βάλει πέτσα κλπ)

Το μεγαλυτερο αχιονο διαστημα μιλαμε για χιονια ανω των 5 ποντων και πανω απο ενα 24ωρο χιονοκαλυψη ηταν απο το 74 εως 79..η δεν βρηκαμε στοιχεια για εκεινο το διστημα...αλλιως ο μο ειναι μια χιονοστρωση ανω των 5 εκατοστων με χιονοκαλυψη ανω των 24 ωρων το χρονο...αυτα που λιωνουν σε μια μερα δεν τα εχουμε μετρησει...την τελευταια εικοσαετια αυτο που εχουμε παρατηρησει ειναι οτι μπορει να υπαρχει χρονια χωρις σοβαρο χιονο αλλα αυξηθηκαν οι χρονιες που θα κανει 2 σε ενα χρονο...

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έβγαλε ο τζιφος 6ωρο υετό για ΒΑ Πελοπόννησο με θερμοκρασία από 0 έως -1 στα 850... Μάλλον μεθαύριο έχουμε bonus μια χιονομερα με ασθενή έστω χιονοφαινομενα.. ειδωμεν...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, bardaris είπε:

εγώ φίλε λέω κρίμα πραγματικά αλλά το τί έγινε με τα δέντρα και το τι ειπώθηκε ηταν άλλο πράγμα,τον ρόλο των ερμηνευτών το ανέλαβαν τέλος θείοι από το χωριό που λεγαν γιατί πέσαν τα δέντρα,  πλεον χαραξτρηριστική δημοσιογράφος που πηρε μπαρμπα στο χωριό(την δούλευε μάλλον) και ειπε ότι τα κλαδιά ηταν ξερά γιατί τα δέντρα δεν ποτίζονται.Τώρα πως ποτίζεις ένα δάσος και τον φεβρουάριο ποσο απότιστο έιναι δεν μας ενδιαφέρει.

στο ίδιο μοτίβο και ο ζιακό που μιλησε  για βαρύ υγρό χιόνι,μπορεί να έχει δίκιο αλλά στα μέρη μου τα κλαριά σπάνε και με το "ελαφρύ" χιόνι του δεκέμβρη!

 

Χαχαχαχα. Καλό ρεύμα δεν είχαμε κ δεν άκουσα τίποτα αλλά ειμαι σίγουρος ότι η κοτσάνα θα πήγε σύννεφο από τους δημοσιογραφίσκους της πλάκας που κατακλύζουν ολα τα κανάλια 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Βαγγελη το παραλληλο για σενα χαχα

Καλή Τ στα 850, καλή Τ στα 500, βάλτε ένα link για την Τ στα μπετά

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, DIMITRIS είπε:

Το 2002 είχα 50 - 60 πόντους χιόνι και από τις ελίες που έχω στην αυλή δεν είχε σπασει κλαδάκι. Τώρα με βαριά 10 πόντους χιόνι, και τις ελίες καλά κλαδεμένες, τις τσάκισε! Δεν είναι θέμα ποσότητας χιονιού αλλά υφής της νιφαδας που την έκανε να κολλάει. Ποτε σε κανένα μεγάλο χιονιά της δεκαετίας του 2020 τα δέντρα μου δεν είχαν ζημία!

Πάντως και το 2002 είχαν γίνει φοβερές καταστροφές! Θυμάμαι εδώ στην Αγ Μαρίνα πεύκα 5 μέτρων να σωριάζονται σαν ψεύτικα!! Αλλά εκεί ήταν 60 πόντοι! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

31 λεπτά πριν, Barney-sal είπε:

Άντε σώπα εντάξει έχοντας μελετήσει τη λαρισαικη σύγχρονη χιονοιστορια ήρθα σε καλό μέρος να μείνω! Το πολύ να κάνει 3 χειμώνες σερί χωρίς χιόνι και όχι 10 που είχα ζήσει ,και χιονιζεται με παραπάνω τρόπους ( σε κλασικό κβ, με κεντρώο χιονιά, με νυφίτσες κλπ, με Βολιώτικο που θα βάλει πέτσα κλπ)

Ρε φιλε μιλάμε για Λαρισσα. Respect. Εντάξει, υστερεί ελαφρώς απο Καρδίτσα Τρίκαλα αλλά δεν παυέι να είναι ένα μεγαθήριο σε χιόνι και ΚΥΡΙΩΣ σε θερμοκρασίες. 😊

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πολύ ελπιδοφόρα τρεξίματα για ακόμα μια φορά δεν προλαβαίνουμε να ησυχάσουμε...χάρτες που θεωρητικά έπρεπε να τους βλέπουμε μέσα στον Δεκέμβρη αλλά πλέον τα τελεύταια χρόνια τείνει να γίνει κανόνας ο χειμώνας να ξεκινάει Γενάρη και να τελειώνει τέλη Μαρτη και το καλοκαίρι να ξεκινάει Ιούλιο και να τελειώνει τέλη Σεπτέμβρη αρχές Οκτώβρη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...