Jump to content
Michael

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, bardaris είπε:

υπάρχει ο κύνδηνος της ιταλίας?!...οι αμερικάνοι στην πρόβλεψη άνοιξης μιλάνε για σοβαρή μεταβολή στην Ιταλία αρχες μαρτίου!!

Η Ιταλία πλάκα πλάκα στα χαμηλά της είχε τελείως μουφα χειμώνα φέτος. Η αριστερά η δεξιά πήγαιναν όλα!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Pupazzo di Neve είπε:

Για να δουμε..

Αφού βρε πουπατσο μου το λέει και η υπογραφή σου ... 2 ήρθαν το τρίτο το μακρύτερο θέλουμε ...με το συμπάθειο 😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, bardaris είπε:

υπάρχει ο κύνδηνος της ιταλίας?!...οι αμερικάνοι στην πρόβλεψη άνοιξης μιλάνε για σοβαρή μεταβολή στην Ιταλία αρχες μαρτίου!!

 

IMG_20210220_225225.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

 

IMG_20210220_225225.jpg

μ αρέσει...τώρα που το καλοσκέφτομαι και σε σχέση με αυτά που λεέι ο Μιχαήλ η συγκεκριμένη περιοχή συμπεριλαμβανομένης και της Ηπείρου αλλά και των βαλκανικών χωρών (Σκόπια-βουλγαρία)....δεν έχουν δεχθεί ακόμα την κανοκαιρία που τους αξίζει.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Σωστό χαμηλό θέλω επιτέλους, και όχι απλά χαμηλές πιέσεις νότια. Θέλω σωστές κυκλικές η οβάλ ισοβαρεις και όχι συμπιεσμένο ορθογώνιο χ@μηλο. Χαχα. Πάντως σε κάποια φάση στην ανάλυση σας είδα κάτι σε ένα διάστημα για χαμηλότερες πιέσεις στην δυτική και βόρεια Ευρώπη αλλά ψυχρές μάζες πάλι εδώ. Μήπως έγινε κάποιο λάθος σε διατύπωση σας?

Προσπαθώ να φανταστώ την διάταξη για αυτό.

Δν βρηκα καπου στις τελευταιες δυο κατι τετοιο για πιθανη υπαρξει  αντικυκλωνα γραφουμε...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ICELARISSA είπε:

Δν βρηκα καπου στις τελευταιες δυο κατι τετοιο για πιθανη υπαρξει  αντικυκλωνα γραφουμε...

Εκεί στο διάστημα 8-14 τό μήνα στο στο κομμάτι που παρεθεσες για τον bardaris οριακά κάτω γράφει σχετικά χαμηλές πιέσεις. Σαν Μιχαήλ δηλαδή δεν μπορώ να το εκλαβω σαν παρυφές η ουρά αντικυκλωνα, αλλά περισσότερο σαν περιοχή εκτεταμενου αβαθούς χαμηλού. Τέλος πάντων αυτό, αν θες μου στέλνεις πμ

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Δεν του δίνω πιθανότητες 

 

Screenshot_20210220-225947_Meteociel.jpg

Θέλεις πιγκουίνους στο πάτημα για να ηρεμήσεις!!!Εφαγες και θυμήθηκες πως είναι η σάρκα αρπαχτικό!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, bardaris είπε:

μ αρέσει...τώρα που το καλοσκέφτομαι και σε σχέση με αυτά που λεέι ο Μιχαήλ η συγκεκριμένη περιοχή συμπεριλαμβανομένης και της Ηπείρου αλλά και των βαλκανικών χωρών (Σκόπια-βουλγαρία)....δεν έχουν δεχθεί ακόμα την κανοκαιρία που τους αξίζει.....

Νομιζω η Ιταλία και ιδίως το Μιλάνο είδε χιονακια καλα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Είχα πάντα την εντύπωση ότι τα blizzards της πόλης της Νέας Υόρκης ήταν αποτέλεσμα κάποιου lake effect snow. Παρατηρώντας χάρτες τον τελευταίο 1μιση χρόνο, συνειδητοποίησα ότi δεν προκαλούνται τελικά από αυτό, αλλά από χαμηλάρες που ανεβαίνουν από τον κόλπο του Μεξικού κατά μήκος των ανατολικών ακτών, φέρνοντας τρομερά ποσά υγρασίας

 

image.thumb.png.ef818ee14870c69a0013e6b3341d3847.png

image.thumb.png.d25abc8e0075cdee66482b81d9b0d64a.png

image.thumb.png.6e509e51130bdbe2f6fd566c51b3b9d0.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Philip είπε:

Μαρτιάτικη καταιγίδα που καταλήγει σε χιονιά δίνει το 18άρι για εδώ (ας σχολιάσω μόνος μου 😛 )

image.thumb.png.8e281eb608f155b1d1cca4dc38ef9eae.png

image.thumb.png.92d92da975776e0a00b358cefdcc6cc8.png

Αυτά είναι ψυχρά μέτωπα. Και είναι και οι νέες μεταβλητές για τα πολυυυυυυ μακριά μελλούμενα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Αυτά είναι ψυχρά μέτωπα. Και είναι και οι νέες μεταβλητές για τα πολυυυυυυ μακριά μελλούμενα.

Από ψυχρά μέτωπα και squall lines άλλο τίποτα. Παίζει να το κάνει και κάθε βδομάδα ξέρω γω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, BrainA είπε:

Το κοντρολ το ειδε κανεις?

Ρεε πήρες μισό μέτρο θες και άλλα?🤣

Υ.γ δεν ξέρω ακριβώς πόσο πήρε; Υπολογίζω χαχαα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 minutes ago, [weathermaniac] said:

Ρεε πήρες μισό μέτρο θες και άλλα?🤣

Υ.γ δεν ξέρω ακριβώς πόσο πήρε; Υπολογίζω χαχαα

Δεν χορταινεται το ατιμο😋

gensnh-0-0-276.pnggensnh-0-1-276.png

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, BrainA είπε:

Δεν χορταινεται το ατιμο😋

gensnh-0-0-276.png

Αν είχα πάρει και εγώ τόσο με τέτοια βιαιότητα παίζει να μην ξανασχολιοομουν γιατί θα ήξερα ότι το επόμενο δεν θα είναι Ε έτσι, αλλά σίγουρα δεν θα με χαλούσε να το ξαναδώ .

Αλλά θέλω λόγο να πάρω τα ΚΤΕΛ και να γυρίσω Γιάννενα. ΚΤΕΛ ΚΤΕΛ ΚΤΕΛ ΚΤΕΛ χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...