Jump to content
Michael

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

ΡΑΓΔΑΙΑ ΠΤΩΣΗ 4,5 ΑΠΟ 5,5 ΠΡΙΝ 20 ΛΕΠΤΑ. 

παμε καλα θερμοκρασιακα και χωρις καλα φαινομενα, μετα τις 6-7 εαν υπαρχουν και καλα φαινομενα μπορει να το γυρισει.

2021_02_14_14_03_23_Settings.thumb.jpg.87a018d9338d3b48fbe1b88426822ef6.jpg

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα και από μένα ..... 40 ημέρες αποχής λόγω πένθους (από 6 Ιανουαρίου ) ..... ...... ......

Θέλω να ευχαριστήσω και ''δημόσια'' τον Βαγγέλη @notios_polos  , το Γιώργο  @GEORGE SNOWMAN και το Σάκη @sakis13 για το ενδιαφέρον τους λόγω της ξαφνικής αποχής μου από το Forum .... και εδώ σταματώ τα δυσάρεστα ..... 

O χώρος και ο χρόνος δεν είναι για τίποτε άλλο από χιονοχαρές ...... και αυτές είναι πολλές και Πανελλαδικές ..... δεν πειράζει εαν περιμένουμε 20 πόντους και πέσουν 5 ..... σημασία έχει ότι επιτέλους έχουμε αυτό που όλοι λαχταράμε ......!!!!!! .... την ελπίδα και την προσμονή για αυτό που λατρεύουμε ..... είμαστε ενεργοί ..... είμαστε όρθιοι ..... είμαστε εδώ όλοι μαζί για να χαρούμε με τη χαρά των φίλων μας από τη Θράκη, τη Μακεδονία  , την Ήπειρο , τη Θεσσαλία ,τη  Στερεά ,την Πελοπόννησο ,τα Νησιά  μας και όπου χιονίσει έστω και λίγο.....

..... δεν θα κουράσω άλλο ..... εδώ για την Αττική όλα δείχνουν ότι χιονόπτωση θα δουν και οι βάρκες .... η χιονόστρωση θα είναι ένα δυσκολο θέμα για κέντρο και νοτιότερα  κυρίως λόγω ανέμων .....  απόψη μου ...... αυτά προς το παρόν ..... και ΚΑΛΑ ΧΙΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ......!!!!!!

ΥΓ..... από Χαλάνδρι τώρα με 4.5 C και ισχυρους Β - ΒΔ με υγρασία 77 % .....

Επεξεργάστηκε από THUNDERSNOW1965
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ήρθε επιτέλους στη Σκιάθο η πτώση της θερμοκρασίας που έδειχνε ο τζιφος,τώρα 2,5c,θα πέσει κ αλλο, θύελλα πραγματικη κ το γυρνάει σε χιόνι.προσπαθει να το πιασει στα αυτοκίνητα ήδη.προσυνεμοι από..κάτω μου, ΈΡΧΕΤΑΙ

Επεξεργάστηκε από fufutos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, nikolas 2365 said:

Αυτά για μας 

Screenshot_2021-02-14-14-16-45-477_com.android.chrome.jpg

Νικόλα σεβαστή η άποψη του Δασκάλου,αλλά.πιστευω ότι μια χιονόστρωση θα τη δείτε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, fufutos είπε:

Νικόλα σεβαστή η άποψη του Δασκάλου,αλλά.πιστευω ότι μια χιονόστρωση θα τη δείτε.

Αυτό το τουλάχιστον αφήνει υπόνοιες. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 minutes ago, nikolas 2365 said:

ΡΑΓΔΑΙΑ ΠΤΩΣΗ 4,5 ΑΠΟ 5,5 ΠΡΙΝ 20 ΛΕΠΤΑ. 

Δημήτρη στο αυτοκίνητο μέσα σε μιάμιση ώρα πήγε από τους 5β στους 2,5 κ συνεχιζει η πτώση.Χιονιζει στη Σκιάθο μέχρι τη θάλασσα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παντως, η διαφορα θερμοκρασιας μεταξυ επιφανειας θαλασσας(4βαθμοι στην επιφανεια) αιγαιου και θερμοκρασιας στα 850(-9 στα 850) ειναι 12-13 βαθμους, επομενως οριακα μπορει να εχουμε δημιουργεια lake effect το οποιο θα μας απασχολει ως τεταρτη πρωι !!! 

Ειδικα δευτερα βραδυ, δεν το συζητω, με τετοιες Τ και στα 500 (-32) θα εχουμε σιγουρα ενεργοποιηση και καλυτερη δυναμικη απο τη Τριτη και Τεταρτη.

image.png.116bc5d0da34ff901718225388661390.png

Επεξεργάστηκε από Dusterakos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, fufutos είπε:

Δημήτρη στο αυτοκίνητο μέσα σε μιάμιση ώρα πήγε από τους 5β στους 2,5 κ συνεχιζει η πτώση.Χιονιζει στη Σκιάθο μέχρι τη θάλασσα

Χαχα ο Νίκος είμαι φίλε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Dusterakos said:

Παντως, η διαφορα θερμοκρασιας μεταξυ επιφανειας θαλασσας(4βαθμοι στην επιφανεια) αιγαιου και θερμοκρασιας στα 850(-9 στα 850) ειναι 12-13 βαθμους, επομενως οριακα μπορει να εχουμε δημιουργεια lake effect το οποιο θα μας απασχολει ως τεταρτη πρωι !!! 

Ειδικα δευτερα βραδυ, δεν το συζητω, με τετοιες Τ και στα 500 (-32) θα εχουμε σιγουρα ενεργοποιηση και καλυτερη δυναμικη απο τη Τριτη και Τεταρτη.

Μη γραφουμε οτι θελουμε για τις θερμοκρασιες θαλασσων...Ψυχραιμια παιδια ξεκοληστε και λιγο απο τουν υπολογιστη

14%2012:00:00%20GMT%2B0

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παίδες ότι πτώση έρθει σε σας θα περάσει πρώτα από μένα...σας λέω ΈΡΧΕΤΑΙ,ήδη εδώ 2 c  ,Dew point 0,5 κ χιόνιζει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 λεπτά πριν, brit1981 είπε:

Λοιπόν εγώ θα πω κάτι και μη με βρίσετε 😄

Για εμένα το ζουμί είναι από Δευτέρα βράδυ μέχρι Τετάρτη πρωί.

Η διάταξη και η κατανομή του υετού στη μισή μοίρα μέχρι Δευτέρα μεσημέρι δεν μου γεμίζει το μάτι, φοβάμαι ότι θα κολλάει ο υετός σε Πεντελοπαρνηθες και το Λεκανοπέδιο θα δει λίγα πράγματα.

Επομένως αν αύριο το πρωί φάμε μούφα, μην απογοητευτείτε γιατί το κυρίως πιάτο έρχεται μετά και δεν έχει καμία σχέση το τι θα κάνει σήμερα-αυριο πρωί

Μακάρι βέβαια να κάμω λάθος και να είναι όλη η Δευτέρα χιονομερα

Φιλε συμφωνώ 100%

Αν δεις πρόγνωση ΕΑΑ λέει για ένταση φαινομένων απο το βραδυ και Τ 0-4

Επίσης η ΕΜΥ δίνει μεν "σε χαμηλό υψόμετρο κυρίως στα βόρεια" κα θερμκρασία 1-6. Δλδ οτι θα έχουμε ανοίγματα το μεσημέρι. Αρα??? Ολα τα λεφτά είναι Δευτέρα βράδυ με Τετάρτη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

4 από 5.5 πριν 40 λεπτά. Πάμε ολοταχώς 

Ρε θα τρελαθώ!

Γιατί εδώ δεν βλέπω πτώση;;;

Κ είμαι πιο βόρεια!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βλέπω να έρχεται μια μπουκα τώρα που ίσως προσκαιρα χιονίσει τα ΒΠ. Πιστευω σε άλλη μια το βράδυ με καλυτερη διάρκεια και καλυτερες Τ. 

Κρίμα να γίνει τώρα μπουκα καταμεσημερο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

*Μεσσαπε, οι ψυχρες "λιμνες" που προηγουνται της ατοφιας ψυχρης αεριας μαζας του αυλωνα, διαχεονται πιο γρηγορα/ευκολα στον ηπειρωτικο κορμο. Εμεις εχουμε εναν Ευβοικο σαν φραγμα. Αποδειξη οτι η Στενη παλευει ακομα με χιονονερα.Σε 2 ωρες που θα εχουμε το ατοφιο κρυο, θα πεσουν ραγδαια και οι θερμοκρασιες....ζουμακι να εχει μονο θελουμε ο ουρανος ωστε να εχουμε φαινομενα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, EVIA 1987!! είπε:

*Μεσσαπε, οι ψυχρες "λιμνες" που προηγουνται της ατοφιας ψυχρης αεριας μαζας του αυλωνα, διαχεονται πιο γρηγορα/ευκολα στον ηπειρωτικο κορμο. Εμεις εχουμε εναν Ευβοικο σαν φραγμα. Αποδειξη οτι η Στενη παλευει ακομα με χιονονερα.Σε 2 ωρες που θα εχουμε το ατοφιο κρυο, θα πεσουν ραγδαια και οι θερμοκρασιες....ζουμακι να εχει μονο θελουμε ο ουρανος ωστε να εχουμε φαινομενα!

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

IMG_20210214_145900.jpg.531ffd1117b647e773c0f00a8a057f4e.jpg

Δεν υπαρχει λόγος ανησυχίας για τις Τ...έχουμε μέχρι τα μεσάνυχτα πτώση της τάξης των 5-6 στα 850...πάμε πολύ καλά στην επιφάνεια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...