Jump to content
xirolivado

Αναφορές κακοκαιρίας ΜΗΔΕΙΑ 13/2/2021 - 17/2/2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καθόλου μουφα και καθόλου αδικημένη η Θεσσαλονίκη.μμβκαιθστερηση ότι ήταν να ριξει το έριξε και το ρίχνει.τωρα γιατί από τις 9 και μετά με τέτοιες στουπαρρς και τέτοιες θερμοκρασίες τα μπετά δεν στρώθηκαν ολικά και ομοιόμορφα θα ήθελα κι εγώ να το μάθω.εποσγς είμαι σίγουρος ότι αν κάτσει καλά και έχουμε καλό χιόνι μετά τις 5 πάλι θα το στρώσει ΠΑΝΤΟΥ όπως έγινε και το πρωί.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τσαγκαράδα χώνει καλά τώρα:

image.thumb.png.31755d14579f11e418b41018eab4c50a.png

Live: https://mountain-escapes-tsagarada-pelion1.click2stream.com/

Επεξεργάστηκε από gakhun
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Μέσα Φλεβάρη γαρ.....χωρίς την δυναμική αιτία ισχυρών παγερών ανέμων στις 1 το μεσημέρι με -9 στα 850 το μηδέν και το -1 και πολύ χαμηλή είναι λογικά θα πάμε μέχρι τις 3-4 το μεσημέρι στο +1 με +2 ειδικά αν σταματήσουν τα φαινόμενα....

Σωτο πριν εδώ είχαμε -1,3 και φουλ υετό με τεράστιες νιφάδες αλλά το έστρωσε με το ζόρι στα αυτοκίνητα, χόρτα κλπ. Η νιφάδες έπεφταν και έλιωναν σεω δεκατα δευτερολέπτου. Πως το εξηγείς;

Επεξεργάστηκε από nikolasxm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Mercedakias είπε:

Θα χουμε συνέχεια δυτική Θεσσαλία?Προς το παρόν είναι ξεκάθαρα στο peak

Δε γνωρίζω φίλε μου. Αλλά έχετε ήδη καλούτσικο χιονι. 😀

Απο αύριο ξεκινούν τα -15 πάντως εκεί πέρα.  

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μπήκαν.και με το καλύτερο φόντο!καλά φαινόμενα στα παιδιά απ' τα νότια πλέον!!ελπίζω να σας δωσει τα μέγιστα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, notios_polos είπε:

εποσγς είμαι σίγουρος ότι αν κάτσει καλά και έχουμε καλό χιόνι μετά τις 5 πάλι θα το στρώσει ΠΑΝΤΟΥ όπως έγινε και το πρωί.

Μετα τις 5??? συγκλιση θα είναι???

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, notios_polos είπε:

Καθόλου μουφα και καθόλου αδικημένη η Θεσσαλονίκη.μμβκαιθστερηση ότι ήταν να ριξει το έριξε και το ρίχνει.τωρα γιατί από τις 9 και μετά με τέτοιες στουπαρρς και τέτοιες θερμοκρασίες τα μπετά δεν στρώθηκαν ολικά και ομοιόμορφα θα ήθελα κι εγώ να το μάθω.εποσγς είμαι σίγουρος ότι αν κάτσει καλά και έχουμε καλό χιόνι μετά τις 5 πάλι θα το στρώσει ΠΑΝΤΟΥ όπως έγινε και το πρωί.

Αυτό ισχύει.... παρόλα τα μειον το χιόνι δυσκολεύεται γενικά να στρωθεί .... και εμενα μου κάνει εντύπωση ..... παρ'ολα αυτα αν πήγαινε καλύτερα το Σάββατο θα μιλουσαμε αλλιώς .,,,, εγω ευχαριστημένος φουλ είμαι ....!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, BillG είπε:

@notios_polos επειδη εισαι πιο ειδικος, τι φταιει και το κεντρο δεν ειχε την αναλογη χιονοστρωση;;; γιατι υετικα  καλα ηταν

Καλημέρα! κ καλές χιονοαναφορές!!! Ανατολικά μόνο κάτι λίγα σε πεζοδρόμια στις άκρες...μήπως προνόησαν κ ρίξαν αλατόνερο/αλάτι σε κεντρικούς δρόμους από αργά την νύχτα ο δήμος/περιφέρεια? πάντως και θερμοκρασιακά είμασταν καλά και υετικά, άρα ή έπεσε αλάτι ή η θερμοκρασία εδάφους είναι παρέμεινε θετική για κάποιο παράξενο λόγο....ας μιλήσουν όμως οι πιο ειδικοί για το θέμα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

το πυκνωσε εδω και κανα μισαωρο. Αν μας μείνει υετός και το βράδυ με μια έξαρση κάτι μπορει να γίνει. Για πλήρες στρωσιμο όμως ετσι οπως είναι τώρα δεν.... 

θέλει ενα επιπεδο παραπανω ένταση. Η μαγνησία θα έμπαινε τελευταια απο τη θεσσαλία αλλά θα τελειώσει και τελευταια ως φαινεται αλλά με μειούμενο υετο απο το βράδυ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, notios_polos said:

Καθόλου μουφα και καθόλου αδικημένη η Θεσσαλονίκη.μμβκαιθστερηση ότι ήταν να ριξει το έριξε και το ρίχνει.τωρα γιατί από τις 9 και μετά με τέτοιες στουπαρρς και τέτοιες θερμοκρασίες τα μπετά δεν στρώθηκαν ολικά και ομοιόμορφα θα ήθελα κι εγώ να το μάθω.εποσγς είμαι σίγουρος ότι αν κάτσει καλά και έχουμε καλό χιόνι μετά τις 5 πάλι θα το στρώσει ΠΑΝΤΟΥ όπως έγινε και το πρωί.

Φίλε Βαγγέλη, είσαι η νότα αισιοδοξίας μας 😍 Ίσως ο δυνατός αέρας και το σπυρωτό χιόνι σε συνδυασμό με υψηλότερες θερμοκρασίες εδάφους να μην βοήθησαν να έχουμε καλύτερη χιονόστρωση. Πάντως εδώ γύρω νέους επιβάτες που έκανα βόλτα το πρωϊ πραγματικά ήταν όλα παγωμένα και δρόμοι και όλα κόκκαλο. Τώρα έχουν σουπιάσει αρκετά  και από την ανθρώπινη δραστηριότητα. Πάντως είναι υπέροχα. Φίλοι τί είχαμε τί χάσαμε. Μία πρόβλεψη ήταν, το θέμα είναι να χαιρόμαστε με ότι έχουμε 🙂 Καλή συνέχεια σε όλους και μακάρι να πάνε καλά και οι ανατολικονότιοι!!! Ακόμα χιονίζει εδώ με -1 Νέους Επιβάτες Θεσσαλονίκης, ουισκάκι και βλέπουμε!!! Κάποιοι είπαν για Μάρτιο του 87 υπενθυμίζω οτί ο Χειμώνας δεν τελείωσε 🙂 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...