Jump to content
xirolivado

Αναφορές κακοκαιρίας ΜΗΔΕΙΑ 13/2/2021 - 17/2/2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παύση φαινομένων στην κεντρική Στερεά, η Λιβαδειά μετά το πρωινό πασπάλισμα, τώρα έχει θερμοκρασίες 1.5-2. Η Αθήνα της κεντροβόρειας χώρας έχει καταντήσει. Είναι ακραίο το ότι έχει να δει 10ποντο το κέντρο της 3 χρόνια. Μετά το 30-35ποντο της Αριάδνης, ξέχασε να χιονίζει εκεί.

Επεξεργάστηκε από Ζερίκιος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μια χαρά χιόνισε σαλονίκη το ότι δεν έπιασε αριστοτέλους  η στο ποσειδώνιο δεν λέει και κάτι.

δυτικά και βόρεια η ψηλότερα είχαμε καλό χιόνι και χιλιάδες κόσμος το καταχάρηκε......ιστορικό από του χρόνου τώρα και βλέπουμε  😜

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Σκιαθος,Κουκουναριες..beach snow..

150162814_2751394118446874_4278225902610726099_n.jpg

Και τι δεν έχω κάνει σ αυτή την παραλία.... Τι μου θύμησες μπανανιστα.... @fufutos

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

...... πριν 4 ώρες ..... Ερυθρές (Κριεκούκι) Αττικής αυτή την ώρα .....14/02/2021......

Φωτογραφία: Μαρία Σακελλάρη, στη σελίδα<<Ο καιρός της Δυτικής Αττικης>>
Μπορεί να είναι εικόνα χιόνι και δέντρο
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Το σημερινό 53 αναχωρεί από την Λάρισα.....πριν καμια ώρα.....

 

Φοβερη εμπειρια να ταξιδευεις μεσα στο χιονι με το τραινο σας το συστηνω!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ευαγγελίστρια Αλιάρτου Βοιωτίας (190μ.), σε επιχείρηση ύψος χιονιού....30 πόντους τώρα και όλα πάλλευκα!!

Μπορεί να είναι εικόνα δέντρο και χιόνι

Μπορεί να είναι εικόνα δέντρο και χιόνι

Μπορεί να είναι εικόνα στέκεται και χιόνι

Μπορεί να είναι εικόνα δέντρο και εξωτερικοί χώροι

Μπορεί να είναι εικόνα χιόνι και δέντρο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, Weather xanthi είπε:

10 το πρωί στούπα

 

Χαχαχα δίπλα σου ήρθα στο Γιαννακιδη. Χιονοβόλτα από την Καλλιθέα. Θα ξααναβγω σε λίγο για την επιστροφή. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ανατολικος είπε:

μια χαρά χιόνισε σαλονίκη το ότι δεν έπιασε αριστοτέλους  η στο ποσειδώνιο δεν λέει και κάτι.

δυτικά και βόρεια η ψηλότερα είχαμε καλό χιόνι και χιλιάδες κόσμος το καταχάρηκε......ιστορικό από του χρόνου τώρα και βλέπουμε  😜

Μα το αστείο είναι ότι γύρω στις 8κ30-9 βλέπω κάμερα η Αριστοτέλους είχε ολική όπως και ο Λευκός Πύργος αλλά για κάποιον λόγο έχοντας όλη μέρα αρνητική μετά από ένα σημείο έλιωνε με -1...πρώτη φορά το βλέπω πραγματικά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Beach-snow NG είπε:

Ευαγγελίστρια Αλιάρτου Βοιωτίας (190μ.)

Διόρθωση, η Ευαγγελίστρια Αλιάρτου βρίσκεται στον ανατολικό Ελικώνα σε υψόμετρο 550-600μ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συνεχίζει λίγο πιο έντονο το ψιλοχιονο με θετική θερμοκρασία +0,1 β

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χιονίζει πάρα πολύ αλλά δεν στρώνει λόγω Τ και του ότι δεν είναι νύχτα.

Άρχισε να στρώνει στα κεραμίδια και μεταλλικές επιφάνειες. 

Για να δούμε. Η δορυφορική κλειστή. 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Barney-sal είπε:

Γιώργο ξαναπιάσει δρόμους? Εδώ που είμαι μόνο την αυλή μου βλέπω.

Εκεί που είναι καθαροί ξαναπιανει, στους χιονισμενους βάζει πόντους

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδια μιλαμε απιστευτη στουπα παρομοια με αυτη της πρωτοχρονιας του 2014 , μεσημεριατικα με κινηση στους δρομους κ το πιανει κανονικα πλεον

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα μετά από πολύ καιρό! Σύντομα για την κακοκαιρία έχω να πω τα εξης: από εχθές το πρωί άρχισε να χιονίζει. Καθ' όλη την διάρκεια της χιονόπτωσης τα φαινόμενα δεν ξεπερνούσαν την μέτρια ένταση, και γενικά είχαμε λεπτές νιφάδες. Μετά από πολυυυυυυ κόπο, μπήκε ένα τίμιο 10ποντο, ποιοτικό χιόνι , όλοι έξω Κυριακή και του Αγίου Βαλεντίνου και όλα άσπρα, έπεσαν όλα τέλεια! Μερικές φώτο τώρα, και οι υπόλοιπες μετά! Φυσικά το ποδήλατο το έκανα, 3 ώρες μου πήρε!!

Και μια από την βόλτα, τις υπόλοιπες μετά, το ποδήλατο πάντως άλλαξε χρώμα, έχει από ... Όλο το φάσμα χεχεχε 

IMG_20210214_032007.thumb.jpg.701dcdac49103688dbb7532b69f91e52.jpgIMG_20210214_032131.thumb.jpg.25474d7ff4d4a85dd88cadb6409395ee.jpgIMG_20210214_082843.thumb.jpg.f3687c2c7b126da6ea2b56f237becb1d.jpgIMG_20210214_131844.thumb.jpg.3f8f827d0ba809c498305fdf7a59785c.jpg

 

Υ.Γ είχα πάρα πολύ διάβασμα , και για αυτό δεν μπήκα στο φόρουμ. Δεν είχα καθόλου να καθόλου χρόνο, σκεφτείτε ότι ίσα ίσα προλάβαινα  ακόμα και έτσι. Το αστείο είναι ότι δεν δώσαμε ποτε το μάθημα τελικά, γιατί δεν μπόρεσαν να έρθουν όλα τα παιδιά,! Οπότε ανέβηκα στα Γιάννενα σχεδόν τζάμπα, αν δεν είχε λεωφορείο προχθες, θα ανέβαιναν Γιάννενα μόνο και μόνο για να χάσω ακόμα ένα χιόνι! Αλλά αυτή την Φορά είχα την τύχη μαζί μου! 

Στεναχωριέμαι που δεν χιόνισε όμως στα Γιάννενα καλά. Ελπίζω να προλάβουμε μέχρι τα μέσα Μαρτίου!

Αυτά, οι υπόλοιπες φωτό μέτά. Τώρα χιονίζει καλα, μέτρια ένταση, παχιές νιφαδες

IMG_20210214_151452.jpg

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...