Jump to content
xirolivado

Αναφορές κακοκαιρίας ΜΗΔΕΙΑ 13/2/2021 - 17/2/2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

Ποσα εκατοστα ειχατε στην λαρισα στις ευκολες επιφανειες?

Στις δυτικές συνοικίες της πόλης γύρω στις 12 το μεσημέρι μέτρησα στο χώμα 15-16 εκατοστά. Τώρα στα ίδια μέρη θα έχει σίγουρα 20. Βέβαια στο κέντρο της πόλης έχει λιγότερο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, SNOWFLAKE 1.8 είπε:

τοτε εμενα μεσαι τρικαλα και εκανα ενα τουρ ανεβαινοντας απο Ζηρεια και κανοντας τον κυκλο επεσα στο χωριο σου,θυμαμαι αυτο που ενιωσα και ειναι ενα απο τα μερη που θα ηθλεα να επισκεφτω ξανα,κανει μπαμ τι μπορει να κανει απο θεμα χιονιου.

Άντε μακαρι να μας έλθεις... Είσαι καλεσμένος...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Sea smoke κυρίες και κύριοι!!!

IMG_20210214_161105.thumb.jpg.3e2905bc061c6cd6227a6deedc21b48f.jpg

Και είναι πριν από 1.5 ώρα που άρχισε το στρώσιμο, τώρα θα έχει αρκετά παραπάνω.

Και μία απ' το παράθυρό μου τώρα..

IMG_20210214_172334.thumb.jpg.b828d6390955b6c03766457096f3e681.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ΝΕΦΟΣΚΕΠΗΣ είπε:

έχω όμως την κατατοπιστική .. δεν με πιανει κάποιο ρευμα εδω γιαυτο.  O Snowflake είναι ίδιο υψόμετρο αλλά σε σημείο που θερίζει!!

ειναι αληθεια αυτο που λεει ο Nefoskephs,εχουμε 0.5c διαφορα,εγω θυμαμαι με τον γιωργο να εχω 0.2-0,5 περιπου διαφορα

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ρε τι μαγεια ειναι αυτη....Καβαλα Θεσσαλονικη μεχρι το κυμα Βεροιαρα Ναουσα.....μετα Θεσσαλια τα σπασε Λαρισα Βολος Τρικαλα Καρδιτσα δεν ξερω τι να πρωτοδιαλεξω...

Φορτωνει χιονι η Λαμια κ ολος ο καμπος της Μακρακωμης προς Ευρυτανια....καλα Ευρυτανια δεν το συζητω...

Ειδαμε στρωμενη Λιβαδεια και Θηβα ακομα κ Δυτικη Αττικη Ερυθρες κλπ ....

Ποιος εχει σειρα ;;;;; τα βραχακια της Ακροπολης κ τα βοτσαλακια του Πειραια !!!!! Δεν υπολογιζα καθολου τη σημερινη ημερα και αυριο πρωι φοβομουν τις θερμοκρασιες....ομως οσο περναει η ωρα λαι εχω ηδη κατω απο 4 στους 3.8 τωρα στα 180.μετρα τοσο πιο πολυ το πιστευω......θα ξυπνησουμε αυριο στα λευκα !!!!!!!!

Μια υπεροχη χιονικαιρια Πανελλαδικος Χιονιας με.τα ολατου !!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπερα σε όλους ..!!! Εδω και περίπου μια ωρα ...στο άνω δασος Χαιδαριου ~ 215m οπου βρίσκομαι νιφαδιζει ασθενως ποτε ποτέ... κανονικότατα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, thesprotos είπε:

Πόσο υπολογίζεις να, διαρκέσει? 

Δεν φαινεται για πολυ ακομα στην δορυφορικη αλλα με την Ν προς ΝΑ κινηση που εχουν οι νεφωσεις στην ηπειρο και ΝΔ στο ιονιο δυσκολο να προβλεψεις την διαρκεια Γιαννη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3.5℃ αυτή την ώρα Χρυσούπολη Περιστερίου........ σε πτώση εδώ και μερικά λεπτά.... 77% υγρασία και dew point 0°C....... στα 7.2 mm ο σημερινός υετός.... συννεφιά κι αναμονή...

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2.7 και 85 υγρασία εδώ...αν μου το λέγατε  χθες απόγευμα 5:30 ότι θα χω τέτοια Τ το αγόραζα...μια ανάσα απ' την χιονόπτωση πλέον 0.5 σημείο δροσου...επίσης να πω κάτι που δεν δείχνει κανένα μοντέλο για την περιοχή μου τώρα...ο άνεμος επιφάνειας είναι ΒΔ και όχι ΒΑ που έλεγαν...πολύ σημαντικός παράγοντας για τις Τ

Επεξεργάστηκε από KapelosG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συνεχίζει ο τρελός......περιορίστηκε και η ορατότητα μικρύναν οι νιφάδες αλλα έγινε πολύ πιο πυκνό 

Μακάρι να είχα καλυτερο κινητό να φαινόταν ο χαμός που γίνεται 

20210214_173209.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, LarissaSnow είπε:

Χόρτασε το μάτι μας χιόνι 2 μέρες εδώ. Ανώτερο πλέον και από Σοφία σε εκατοστά

Σοφία Θεσσαλονίκη ήταν ανώτερο 20εκ. εδώ τι είχαμε?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...