Jump to content
xirolivado

Αναφορές κακοκαιρίας ΜΗΔΕΙΑ 13/2/2021 - 17/2/2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Just now, Boliotis said:

Θα αρχίσω με τη παραφραση αυτου που είχα γράψει κατα τις 11 το πρωι: "το χρονικο ενος προαναγγελθέντος κουβά" θα αλλάξει και θα πάει στη θεση του:  "το χρονικο ενος προαναγγελθέντος σοκ και δεοντος χιονιά!!!!!" , θα συνεχίσω με δυο παροιμίες: " στο τελος ξουριζουν το γαμπρο" και " πισω εχει η αχλαδα την ουρα" και θα τελειωσω με κάτι που δε γράφεται!!!! αχαχαχαχαχαχαχαχα!!!! μεγαλο μου λαθος να ξεγράψω τη μηδεία απο το πρωι της κυριακης!!!! με έκανε μάγκα! χωνει ασταματητα! και αν υπάρχει υετος που φαινεται οτι θα υπάρχει μεχρι αύριο το πρωϊ ................... (ακαταλληλο για ανηλίκους και παντών forum) ισως στο ημερολογιο ιστορικοι χιονιαδες στο Βόλο να γραφτεί μια ακόμη ιστορία.

ωραιος φιλε - αφιερωνω στους κλασσικους πλεον κλαψοxxx  - καλη συνεχεια φιλε!!! δωσε!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Νιφαδόπτωση στο Βορειοδυτικότερο άκρο της Ελλάδος τους Οθωνούς καθώς και σε παραθαλάσσια χωριά της Βόρειας Κέρκυρας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Προσοχή Γιατί σε λίγη ώρα θα έχουμε παύση φαινομένων Γιατί αλλάζει το στριμ σε ΒΑ Και οι Τ θα πέσουν αρκετά. Στις 12 Ξαναρχίζουμε αναφορές νομίζω μέχρι τότε θα έχουμε μυγακια με εξάρσεις. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

Ποσα εκατοστα ειχατε στην λαρισα στις ευκολες επιφανειες?

Πλέον με τη μεσημεριανή έξαρση φτάσαμε γύρω στα 20 εκατοστά. Για κέντρο μιλάμε. Πιο έξω σίγουρα έχει περισσότερο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, South Athens said:

Αμέ! Στο κέντρο της Γλυφάδας έχουμε 7.1 ολόκληρους βαθμούς στρωμένους.

Πέρα από την πλάκα άντε να πέφτει πιο ραγδαία η Τ γιατί έχω αρχίσει να χάνω την υπομονή μου...κ σε λίγο νυχτώνει 

https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IGLYFADA9

5,6c εχω εγω αποκλειεται.Μην περιμενεις τωρα κατι, αυριο ξημερωματα υετου ε.πιτρεποντος.Επισης να παρακαλας να εχει ενταση στα οποια φαινομενα υπαρξουν και θα πεφτει η Τ1,5-2c απο οτι T θα εχεις χωρις φαινομενα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σε λίγο συμπληρώνουμε 35 ωρες συνεχομενο χιονι .,δυστυχώς του Σαββάτου το πρωινό μεσημεριανό ηταν κακο για εδω αλλιως θα χαμε πανω απο 60 ποντους....Συνεχίζει ψιλό το οποιο ποναει κατευθειαν και στους δρόμους ,

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, Mercedakias είπε:

Βάση sat μεταξύ Κέρκυρας και Ηγουμενίτσας έχουμε ύφεση που μας θάβει?τι ζωή έχει?

Αιγαίο μεταξύ Χαλκιδικής και Κατερίνης τί είναι αυτό το ριτιδιασμα στα νέφη? παίζει από Αιγαίο να ρθει τίποτα το βράδυ δυτική Θεσσαλία?

Ναι έχουμε υποτροπή... Χιονίζει Θεσπρωτία τωρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Snowjunky είπε:

Εμείς πάμε για 40 σίγουρα αν συνέχισει

αν κρατάει η δυτικη θεσσαλία και σε ένα καποιο βαθμό η μακεδονία, τότε έχει ψωμι ακομη εδώ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα! Κάποιες φωτό από υπέροχη βόλτα στο δασάκι ακριβώς κάτω από την Επταπυργίου (στο κολυμβητήριο Συκεών).

Κ δύο λόγια πριν αφήσουμε τα παιδιά από νότια, κ αυτούς που συνεχίζουν αξιόλογα ακόμα βέβαια, να παίξουν μπαλίτσα με την ευχή για τα καλύτερα!

Για κάποιους στα βόρεια ο χιονιάς ήταν ανώτερος από Σοφία και Αριάδνη, για εμάς δυστυχώς όχι. Προσωπικά έβλεπα πως μπορούμε να παίξουμε κάπου μεταξύ αυτών των δύο αλλά δεν τα καταφέραμε. Τα μοντέλα έδειχναν μια υετική δυσκολία στην κοιλάδα Αξιού η οποία επιβεβαιώθηκε κιόλας. Δεν είχαμε ευτυχώς τις σπαστικές υετότρυπες του τζιφου αλλά πήραμε τα λιγότερα φαινόμενα από τους γύρω μας, κάτι που το θεωρούσα σχεδόν δεδομένο. Όμως το χαμηλό γενικά ήταν χαμηλάρα κ θα μπορούσε εντέλει να μας αφήσει πολλά περισσότερα. Κρίσιμο ήταν ότι για πολλές ώρες είχαμε αυτά τα πυκνά μυγάκια με τα οποία δουλειά σοβαρή δε γινόταν κ παρόλο που προς το ξημέρωμα εμφανίστηκαν επιτέλους τα πατσαβούρια μάλλον ήταν αργά. Περίεργο όντως όπου από κάποια ώρα το πρωί κ παρά την αρκετά καλή χιονόπτωση δεν έστρωνε πλέον στο κέντρο. Για 2η σερί φορά οι διαφορές μεταξύ κέντρου κ Επταπυργίου στα 200μ. ήταν αξιοσημείωτες κάτι που θεωρώ σπάνιο σε τέτοιο βαθμό. Για εδώ ήταν λίγο καλύτερο από Λέανδρο κ με περισσότερη διάρκεια. Από αυτό το 2ημερο εμένα θα μου μείνει μια υπέροχη βόλτα κατά τις 4.30 το βράδυ με κανονικό μπλιζαρντ κ η πανέμορφη πρωινή στούπα. Πάμε για άλλα! 

Αναφορά από εδώ με τα μυγάκια να μην θέλουν να μας παρατήσουν χαχα πιο αραιά βέβαια πλέον κ την Τ στους -3.9 κ να δούμε πόσο θα φτάσει αύριο μεθάυριο.

IMG_20210214_045014.jpg

IMG_20210214_123451.jpg

IMG_20210214_123915.jpg

IMG_20210214_124300.jpg

IMG_20210214_124334.jpg

IMG_20210214_124414.jpg

IMG_20210214_124853.jpg

IMG_20210214_132555.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Ναι έχουμε υποτροπή... Χιονίζει Θεσπρωτία τωρα

Στειλτε λινκ της υποτροπης....θα σκασω ....περιμενω 10 μερες και ακομα τιποτα......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, marios_angelos είπε:

Δώσε πόνο! 

IMG_20210214_175137.jpg

Στο χωριό μου Δαφνούσα (Βόρεια Εύβοια) έχει πάνω από 20 εκατοστά. Δώσε πόνο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, snowmix99d είπε:

Θέλω την λεωφόρο Πεντέλης έτσι!!! Πολύ ωραία στουπα.

Μακάρι σας το εύχομαι παιδία.απιστευτη εμπειρία!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...