Jump to content
xirolivado

Αναφορές κακοκαιρίας ΜΗΔΕΙΑ 13/2/2021 - 17/2/2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, BillG είπε:

@notios_polosΜαλλον η θαλασσα την εκανε τη ζημια στο κεντρο της Θεσσαλονικης η οποια λογω των σχετικα υψηλων θερμοκρασιων αναλογικα με την εποχη  για μεγαλο χρονικο διαστημα και επειδη ειναι κολπος αρα πιο κλειστη, λειτουργουσε σαν θερμικο τειχος και δεν επετρεπε το κρυο να δρασει οπως επρεπε και επηρεαζε ισως και  την ποιοτητα του χιονιου γι αυτο και δυσκολευοταν να κατεβει η θερμοκρασια, ενω οι περιοχες που ηταν μακρυτερα απ τον κολπο  ή κοντα σε πιο ανοιχτες θάλασσες ηταν πιο ευνοημενες. Μπορει να ειναι τελειως λαθος ο συλλογισμος

μπα δε νομιζω φιλε μου...-2 ειχε παντου ..κατι με το εδαφος θα εχει σχεση και τις ζεστες που προηγηθηκαν .Αλλα και παλι δεν στεκει γιατι τωρα με αυτην την σκονη που ειναι και αρκετη κι ολας στρωνει πιο ευκολα απ οτι με την πολυωρη στουπαρα και δεν εχει και μεγαλη θερμοκρασιακη διαφορα,δηλαδη τι εκανε?στους -2 ζεστανε ο ηλιος πισω απο τα συννεφα το εδαφος και στους -3 ψυχρανθηκαν παλι?..τελος παντων εντονο χιονομυγακι  με ψιλο φρεσκαρισμα των ασπρων επιφανειων τωρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, ΝΕΦΟΣΚΕΠΗΣ said:

Γείτονα το αυτό κ εδώ. άνοδος το τελευταιο 20λεπτο κατα 0,3

Πρέπει να πηγαίνουμε μαζί. Εγώ είμαι στα 180μ αλλά πιο βόρεια. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τέλος εδώ και μία ώρα στην Λάρισα. Μόνο μερικά μυγακια πλέον. Η χιονόπτωση ουσιαστικά κράτησε 30 ώρες. Ωστόσο σε 3 ώρες σήμερα, έβαλε οσο οι υπόλοιπες 27 ώρες και μάλιστα μέρα μεσημερι- απόγευμα. 17 πόντους στην ταράτσα μου, στα μάρμαρα, λογικά στα χόρτα που το έπιασε πρώτα κανένα 20 ποντο. 12 πόντους είχα στη. Σοφία, χαμηλότερης ποιότητας αφού το χιόνι ήταν λίγο πιο νερουλό τότε. Τα πήγαμε καταπληκτικά. Η υετοτρυπα του τζίφου δεν υπήρξε. Αλλιώς τώρα θα μετρούσα 5 πόντους και θα ήμουν και ευχαριστημένος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Barney-sal είπε:

Θεσσαλία παντού στοπ?

Κακοπλευρι Καλαμπακας μέτρια χιονόπτωση με -9,5.Δεν μπορώ να καταλάβω αν η ύφεση μας φέρει άλλο υετό ή τον στέλνει στερεά

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολυ πυκνη χιονοπτωση τωρα, παλευει το στρωσιμο σε δρομο. Εχει μουλαρωσει η Τ 0.1 στο σταθμο του Αγ Στεφανου, ο δικος μου δειχνει -0.1. Εφυγα για την δευτερη βολτα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

κ. Αρνιακός έδωσε 5 εκατοστά κέντρο και 10 στα προάστια γύρω από κέντρο. Άρα εδώ πάμε για Τηλέμαχο και κάτι καλύτερο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, notios_polos είπε:

μπα δε νομιζω φιλε μου...-2 ειχε παντου ..κατι με το εδαφος θα εχει σχεση και τις ζεστες που προηγηθηκαν .Αλλα και παλι δεν στεκει γιατι τωρα με αυτην την σκονη που ειναι και αρκετη κι ολας στρωνει πιο ευκολα απ οτι με την πολυωρη στουπαρα και δεν εχει και μεγαλη θερμοκρασιακη διαφορα,δηλαδη τι εκανε?στους -2 ζεστανε ο ηλιος πισω απο τα συννεφα το εδαφος και στους -3 ψυχρανθηκαν παλι?..τελος παντων εντονο χιονομυγακι  με ψιλο φρεσκαρισμα των ασπρων επιφανειων τωρα.

Ε,τοτε μαλλον λογω αστικης θερμονησιδας οπως ακουσα να το λενε... Δεν πειραζει δε θελω στενοχωρια και απογοητευση. Θα ρθουν και τα καλυτερα, Συνεχισε την καλη δουλεια που κανεις!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, Geo snow είπε:

Καλησπέρα και από εμένα. Καινούργιος στο forum. 3.3°c στον Πειραιά..

Καλώς σας βρήκα . Σας διάβαζα από τον Ιανουάριο και μου άρεσε πολύ η παρέα οπότε αποφάσισα να φτιάξω και εγώ έναν λογαριασμό 

Καλωσηρθες φιλε και γουρλης ευχομαι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Η δορυφορικη δείχνει νεφώσεις απο Βέροια Νάουσα ν πηγαίνουν Κοζάνη κι εδω μετα και έχουν αρκετό υετο

Έρχονται και σε μένα άρα?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

........Χωριό Σταβλοι Ευρυτανίας h 1320 m ...τα λόγια είναι περιττά δείτε από μόνοι σας !!! ❄❄❄❄Πηγη: Mikro Katafygio

Μπορεί να είναι εικόνα δέντρο, ουρανός και χιόνι

Μπορεί να είναι εικόνα φύση, δέντρο και χιόνι

 

Μπορεί να είναι εικόνα δέντρο και χιόνι

Μπορεί να είναι εικόνα δέντρο και χιόνι

Μπορεί να είναι εικόνα φύση, δέντρο και χιόνι

Επεξεργάστηκε από THUNDERSNOW1965
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γεια σας.....Μετά από την στούπα που έριχνε το απόγευμα το γυρισε σε πολύ έντονο ψιλόχιονο....  ακόμη και τωρα συνεχίζει!!!

20210214_184947.jpg

Επεξεργάστηκε από thanossnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πήγα στο περίπτερο πριν 5 λεπτά. ρίχνει ρύζια στο χθεσινό ρυθμό που ασπρίζει αμάξια,πεζοδρόμια και οριακά θα έλεγα και τις άκρες του δρόμου στη μπότσαρη. κρίμα,μαύρη μέρα στην καιρική μας ιστορία χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χιονιζει Γιαννενα και βορεια προαστια Αττικης ταυτοχρονα!Εντυπωσιακο!Τερμα αντιθετοι οι καιροι μας..

Λογικα σιγα σιγα και εδω θα σφυριξουμε ληξη..Χτεςτο απογευμα-βραδυ χασαμε πολλα εκατοστα χιονιου λογω θερμοκρασιων..Και παλι ομως μια χαρα ειμαστε!Στρωθηκε ωραιοτατα!Καλη τυχη σε οσους μπαινουν στο παιχνιδι τωρα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, ΝΕΦΟΣΚΕΠΗΣ είπε:

Βάλε το λινκ του για να 'τσεκαρίζω'..  (νομίζω ειναι αυτός που μια δουλευει και μια όχι..)anyway

http://galatsi.meteoclub.gr/

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...