Jump to content
xirolivado

Αναφορές κακοκαιρίας ΜΗΔΕΙΑ 13/2/2021 - 17/2/2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σε όλο  το  forum λοιπόν έφτασαν  κ εδώ  τα χιόνια το πρωί έριχνε  απο τα 700 μέτρα  ενώ τώρα  κ μια ώρα ρίχνει κ στα 570 που είμαι κ να φανταστείτε ότι μέχρι χθες το μεσημέρι δεν είχε βρέξει χθες κέρδισε  η Πανάθα σήμερα  χιονίζει τι άλλο  θέλω καλά  χιόνια από Βρυσες  Αμαρίου 

 

20210215_150200.jpg

20210215_150155.jpg

20210215_144823.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κλείνει πάλι ο καιρός Μεσσηνία και πάμε για ένα τελευταίο γύρο! Τοπικά έπεσε καλό χιόνι, ακόμα και παραθαλάσσια (θα ανεβάσω κάποια στιγμή βίντεο από Πύλο)!!

Και μια φωτό από τα Κυπαρισσιακά Όρη με χιόνι μέχρι χαμηλά (screenshot από κάμερα του σταθμού της Πύλου στο meteoclub)

Screenshot-2021-02-15-15-08-42-631-com-a

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πανω που στουπιαζε εκοψε μαχαιρι λες παμε σε ανοιγμα κανει 5 λεπτα ηλιο και ξαναριχνει τωρα Νικαια..>Το ειχα γραψει χτες στους χαρτες οτι τα δυτικα θα δωσουν ρεστα οπως και δινουν..να εχετε λοιπον στο μυλαο σας οτι η Μηδεια ειναι ανωμαλη και δουμε παλαβα πραγματα το βραδυ προς ξημερωμα και το πρωι....Cross finger και παμε να γραψουμε ιστορια!!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κολλητός μου απο το χωριό με τρολαρει ! Κοιτάξτε στο τέλος που φτάνει το χιόνι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Αναρωτιεμαι που μπορει να φτασει το χιονι πανω στο δεντρακι,αν βγει το αποψινο.

IMG_20210215_151334.jpg

Γιατί θα αντέξει το δεντράκι αδελφέ μ? 🤣🤣🌨️❄️🌨️❄️🌨️❄️

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, GEORGE SNOWMAN said:

Αναρωτιεμαι που μπορει να φτασει το χιονι πανω στο δεντρακι,αν βγει το αποψινο.

IMG_20210215_151334.jpg

Δεν θα έχεις δεντράκι βασικά!!!😂😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Γιάννης μασ είπε:

Ένα επικό βίντεο που μου έστειλε ένας φίλος από την λίμνη των Ιωαννίνων σήμερα το πρωί με έναν μικρό  σιφωνα να βγαίνει στην στεριά και να πέφτει πάνω του 

Τιιιιι! Χαχα οκ πάντα πρέπει να στεναχωριέμαι για κάτι χαχα!! Και αυτός πήγε την σωστή ώρα!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, oldboy332 είπε:

Κολλητός μου απο το χωριό με τρολαρει ! Κοιτάξτε στο τέλος που φτάνει το χιόνι.

Βιλια 80 πόντους πριν απο λίγο κ διακοπές ρεύματος 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Αναρωτιεμαι που μπορει να φτασει το χιονι πανω στο δεντρακι,αν βγει το αποψινο.

IMG_20210215_151334.jpg

Δεν θα φτάσει πουθενά θα σπάσει το δεντράκι 😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 minutes ago, Petros21 said:

Ο κολυδας εκανε λογο για την σφοδροτερη χιονοπτωση της τελευταιας 12ετιας..Ακομα και τωρα που το λενε ολοι δισταζω να τα πιστεψω γιατι μου φαινεται too good to be true!!

Εννοείς μέχρι τώρα παντού ή για την υποτροπή που περιμένουμε στην Αττική;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Stam said:

Εννοείς μέχρι τώρα παντού ή για την υποτροπή που περιμένουμε στην Αττική;

Δεν το είδα αλλά διάβασα οτι εννούσε συνολικά για την κακοκαιρία... "ο διευθυντής της Εθνικής Μετεωρολογικής Υπηρεσίας (ΕΜΥ), Θεόδωρος Κολυδάς, σημείωσε, στο πλαίσιο της σύσκεψης, ότι αποτελεί το σφοδρότερο σε ένταση και όγκο χιονιού φαινόμενο της τελευταίας δωδεκαετίας."

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Stam είπε:

Εννοείς μέχρι τώρα παντού ή για την υποτροπή που περιμένουμε στην Αττική;

Ακόμα και στην υποτροπή μόνο να αναφέρεται δεν μου κάνει εντύπωση αφού το κέντρο και γενικά τα πεδινά κάτω απο το κέντρο δεν έχουν δει κάτι σοβαρό τα τελευταία 12 χρόνια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ανοικτός ο καιρός τώρα στην Παιανία, σχετική ηλιοφάνεια, αλλά με μπόλικες "αερομεταφερόμενες" νιφάδες να δημιουργούν ελπίδες για το βράδυ και αύριο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αρχιζουν και σχηματιζονται οι πρωτες νεφωσεις νοτια της Χαλκιδικης . Ακομα η ψυχρη εισβολη δεν εχει φτασει στο πικ της , μη φοβαστε τιποτα . Θα γινει της κολασεως ! Το μονο θεμα ειναι να κατσει καλα η συγκλιση. 

Να λεμε και τα αντικειμενικα ομως, επικινδυνες καταστασεις στην Ευβοια. Ευχομαι οι ανθρωποι εκει να ειναι ασφαλεις , μη θρηνησουμε θυματα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λοιπόν εντάξει, είδαμε ήλιο για ένα μισαωράκι, μπράβο, είσαι ωραίος, πάμε παρακάτω όμως, έχω και ραντεβού με τον ιστορικό λέμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, CATHA είπε:

Η Σούζη πάντως είπε οτι σειρά έχουν τα ανατολικά... γιατί όχι από Δροσιά έως Γλυφάδα?

Γιατί η Δροσιά δεν είναι λεκανοπέδιο βρε συ. Είναι εκτός. Ανήκει στα υπερβόρεια. Αυτά...είναι μια κατηγορία από μόνα τους 

Δεν άκουσα Σουζη αλλά ίσως  να εννοεί ότι παίρνει σειρά το λεκανοπέδιο και όχι το Θριάσιο και τα υπόλοιπα δυτικά του νομου

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, casperakos είπε:

Βιλια 80 πόντους πριν απο λίγο κ διακοπές ρεύματος 

Τα Βίλια είχαν και στον περσινό χειμώνα τεράστιο θάψιμο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, CATHA said:

Δεν το είδα αλλά διάβασα οτι εννούσε συνολικά για την κακοκαιρία... "ο διευθυντής της Εθνικής Μετεωρολογικής Υπηρεσίας (ΕΜΥ), Θεόδωρος Κολυδάς, σημείωσε, στο πλαίσιο της σύσκεψης, ότι αποτελεί το σφοδρότερο σε ένταση και όγκο χιονιού φαινόμενο της τελευταίας δωδεκαετίας."

Λογικό. Σ ευχαριστώ. Πάντως, χθες τα ξημερώματα ήταν καταπληκτική η ένταση εδώ. Μακάρι να μην είναι σπασμένος ο καιρός με εξάρσεις το βράδυ αλλά συνεχόμενος και να ασπρίσουν πολύ παραπάνω όλα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...