Jump to content
xirolivado

Αναφορές κακοκαιρίας ΜΗΔΕΙΑ 13/2/2021 - 17/2/2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, casperakos είπε:

Όταν παίζει μπαλίτσα η Αθήνα που κάνεις δεν την υπολογίζει τότε οι άλλοι βλέπουν netflix... 

Γιωργη ασε την μπάλα και πήγαινε μέχρι το μαγαζι να δεις πόσο έχει βαλει🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Για μας φιλε μου εδω κατω,τηρουμενων των αναλογιων,ζουμε ηδη ιστορικο...Δεν πιστευω στα ματια μου...

μα ναι σαφως απο τα λιγα που εψαξα σε ποντους ειναι σιγουρα πρωτος με διαφορα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πλέον πολύ ψιλό χιόνι εδώ και φωτίζει η ατμόσφαιρα μακάρι να μην βγει ήλιος, τα αμάξια έχουν μισό μέτρο πάνω και κάπου 40 τα υπόλοιπα, αν δηλαδή κρατήσει μέχρι βράδυ θα ξεπεράσει το 2008. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν μπορώ να βγω από το σπίτι (εγχειρισμένος γαρ) αλλά χαζεύω το απόκοσμο τοπίο από τη χιονισμένη... βεράντα!

IMG_20210216_082917_resize_49.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όλους τους μεγάλους χιονιάδες έχω ζήσει στην Αθήνα τέτοια στούπα - χιονοθύελλα δε θυμάμαι στους προηγούμενους!!!

Επεξεργάστηκε από Μεσσήνιος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, swter είπε:

ΕΠΟΣΣΣΣΣΣΣΣ για τα,νότια η Σουζη είπε πως ξεπεράσαμε το 2004

Για εδώ ούτε καν.....έχω 20+ τώρα και είχα 50 τοτε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτές οι υετοφόρες νεφώσεις που έρχονται από Βουλγαρία, δίνουν χιονοπτώσεις στη Ξάνθη και μπουκάρουν στο Αιγαίο, εκτιμώ πως ως το απόγευμα, θα δώσουν πολύ ισχυρές εξάρσεις στην Αττική... Ως τότε, τις πρωϊνές ώρες σε αρκετές περιοχές του λεκανοπεδίου, κυρίως στα κεντρονότια, ο ήλιος μπορεί να εναλάσσεται με το χιόνι, ή μπορεί να γίνονται και τα δύο μαζί.
Επίσης επειδή από τις φωτογραφίες και τα video εκτιμώ πως οι νιφάδες που έπεσαν ήταν εντυπωσιακές κατά περίπτωση, μεγάλες βαριές αλλά υγρές, μπορεί να έδωσαν γρήγορα λόγω έντασης και δομής, εντυπωσιακές χιονοστρώσεις, αλλά τουλάχιστον στα κεντρονότια, ίσως να αρχίσουν να λιώνουν σχετικά εύκολα.
Βεβαίως, όπως είπα, θα υπάρξουν ακόμα ΠΟΛΛΑ ξεσπάσματα και η χιονόστρωση σε πολλές περιοχές, ιδιαίτερα στον άξονα από Αγία Παρασκευή, Χαλάνδρι, Μαρούσι, Λυκόβρυση και βορειότερα, και ανατολικά θα αυξηθεί ίσως και εντυπωσιακά!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...