Jump to content
xirolivado

Αναφορές κακοκαιρίας ΜΗΔΕΙΑ 13/2/2021 - 17/2/2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 minute ago, south coast said:

Η Άνω  Γλυφαδα ψηλα ειχε 20-30 πόντους και στον τελευταιο δρομο απο πισω τοπικα 40 μετρησα

Η άνω Γλυφάδα μηδένισε, εμείς ποτέ!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Fr. Totti είπε:

Κολυδας στο star είπε πως στροφαραν οι άνεμοι σε β βδ, οπότε το Αιγαίο σταματά την τροφοδοσία της μαγκισας με ότι αυτό συνεπάγεται..

Γλυκά νερά εδώ και κάνα μισάωρο τα φαινόμενα σφύριξαν ληξη

μαλιστα αρα παμε σε τσιμεντοποιηση του χιονιου αφου λογικα θα πεσουν οι Τ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σουζη μόλις τώρα περιμένουμε χιονοπτώσεις αργότερα στα βα,ενδεικτικά  έδωσε περιοχές όπως Κηφισιά,Βριλήσσια σαν όρια λέγοντας ότι δεν αποκλείεται να χιονίσει ξανά ακόμα και κέντρο!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, kostasmarousi13 είπε:

Σουζη μόλις τώρα περιμένουμε χιονοπτώσεις αργότερα στα βα,ενδεικτικά  έδωσε περιοχές όπως Κηφισιά,Βριλήσσια σαν όρια λέγοντας ότι δεν αποκλείεται να χιονίσει ξανά ακόμα και κέντρο!!!

ωχ θα θαφτουμε παλι!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σε σχέση με 2004 και 2008 κατώτερο θερμοκρασιακα αλλά το 2002 ήταν παρόμοιες νομίζω 

Επεξεργάστηκε από xeneize
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, alkis91_2.0 είπε:

Πού βλέπω ραδιοβόληση?

Πραγματικά πιστεύω ότι με ένα - 11/850 σήμερα το κέντρο κ τα νότια θα βλέπανε αδιανόητα πράγματα. Από Αμπελόκηπους που πήγα όπου η Τ πέρασε ελάχιστα το 0 αφού είναι σε λίγο μεγαλύτερο υψόμετρο από σύνταγμα είχε τρελό χιόνι. Αμφιβάλλω αν το 2008 είχε περισσότερο! 

Εγώ έχω ήδη 10-15 πόντους παραπάνω από το 8 που είχα 30-35 πόντους....στα ίδια με το 2004 είμαι....και 10 πόντους πίσω από το έπος του 2002

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, south coast said:

7-9 το πρωι εγω ειχα -0,3 στα 50μ

 

Just now, south coast said:

7-9 το πρωι εγω ειχα -0,3 στα 50μ

0.1 στα 25! Οι άλλοι πάνω παιζει να μηδένισαν και από πιο νωρίς οπότε όσο ελιωνε εδώ αυτοί με κάθε μπάσιμο προσέθεταν ποντακια. Από τις 11 κ μετά χάλασε εδώ γενικά πήγε 1+ Γούναρη κ πάνω όμως κρατούσε άρρωστα.. Άμα δεν σε θέλει! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, xeneize είπε:

Σε σχέση με 2004 και 2008 κατώτερο θερμοκρασιακα αλλά το 2002 ήταν παρόμοιες νομίζω 

Πολύ σωστος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, ΧΕΛΜΟΣ said:

Εγώ έχω ήδη 10-15 πόντους παραπάνω από το 8 που είχα 30-35 πόντους....στα ίδια με το 2004 είμαι....και 10 πόντους πίσω από το έπος του 2002

Περισσότερα μμ από 2008 είχαμε σίγουρα! Δυστυχώς λόγω Τ με το ζόρι να έστρωσε τα μισά εδω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Είχε σχετικά κακό timing η όλη φάση από την άποψη ότι ο κακός χαμός ξεκίνησε το ξημέρωμα και το μεγαλύτερο μέρος της στούπας στο κέντρο έπεσε την ημέρα. Αν είχε ξεκινήσει από τα μεσάνυχτα και το χε πάει αντίστοιχα σερί μέχρι το πρωί, θα χε βάλει 40-50 πόντους μέχρι τις ακτές των νοτίων προαστίων.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, alkis91_2.0 είπε:

Περισσότερα μμ από 2008 είχαμε σίγουρα! Δυστυχώς λόγω Τ με το ζόρι να έστρωσε τα μισά εδω

Όπως και το 2002 .....έπος από τα 150μ +.....τίποτα έως μέτρια πράγματα από κει και κατω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, xeneize said:

Σε σχέση με 2004 και 2008 κατώτερο θερμοκρασιακα αλλά το 2002 ήταν παρόμοιες νομίζω 

Πιο κοντά ναι, αλλά το ελληνικό είχε - 2 τότε, σήμερα λέει - 0.4.πολυ οριακά πράγματα. 04/08 είχαν ακραίο κρύο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

47 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

Αντικειμενικο ρεπορταζ στον Αντ1 για το υψος της χιονοστρωσης.Δικαιωματικα το νομπελ Α'ΑΝΔΡΙΚΟΥ ΡΟΛΟΥ στον γονατιστο κυριο.😁

 

Κάπου το είδα ολόκληρο ... Ο Παπαδάκης τον έβαλε χαριτολογώντας να αρκουδισει και να δείξει ότι τάχα φτάνει μέχρι την μέση του ....δεν φταίει ο ανθρωπας ..χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, xeneize είπε:

Σε σχέση με 2004 και 2008 κατώτερο θερμοκρασιακα αλλά το 2002 ήταν παρόμοιες νομίζω 

Την τελευταία μέρα το 2002 εδώ χτυπήσαμε -4 το θυμάμαι....τώρα θα δυσκολευτεί και να κάνει παγετό τη νύχτα...

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, HuxFlux είπε:

Nομιζω πως το μεγαλυτερο μερος του λεκανοπεδιου και ιδιως τα πεδινα, σφυριζει ληξη σιγα σιγα σε εναν χιονια που η ιστορια θα τον αδικησει πολυ στο μελλον.

Ειχε φοβερη διαρκεια, φοβερη ενταση , απιστευτα στρωσιδια σε περιοχες πολυ δυσκολες ΑΛΛΑ ελειπαν οι Τ για να στρωσει ακομα μεγαλυτερα υψη χιονιου, οπως θα λειπουν οι Τ απο αυριο για να το κρατησουν για μερες ωστε να το θυμομαστε σαν κατι πραγματικα ιστορικο.

Ηταν παντως ενας απο τους σημαντικοτερους -σχεδον- πανελλαδικους χιοναδες ever. Ονειρεμενος και βγαλμενος απο αλλες εποχες.

ιστορικος ηταν και αυτος. ειχε διαρκεια 24ωρου και παντου στρωσιματα. κεντρο 10ποντο με 15ποντο  δεν ειναι κατι απλο. το οτι θα τα λιωσει αν θυμαμαι καλα και το 2008 δεν τα κρατησε πανω απο 1 μερα μετα την ληξη. αντε ισως μιαμιση μερα να μειναν. οι διαταξεις για αττικους χιονιαδες δεν μπορουν να κρατανε νεφοκαλυψη μετα το περας τους.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...