Jump to content
xirolivado

Αναφορές κακοκαιρίας ΜΗΔΕΙΑ 13/2/2021 - 17/2/2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελος παιδια μαλλοβ....μεχρι πριν μιση ωρα εριχνε ομορφα αλλα εκοψε μαχαιρι....ολα παγωμενα βεβαια με 0.1 τωρα κ να δουμε ποσο θα τπ κρατησει...

Σπαει σιγα σιγα ο λαιρος και μεγαλα ανοιγματα βλεπω καθαρα Λυκαβηττο Υμηττο κ Πεβτελη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παιδια ας μη γελιομαστε βασικα. δεν ξερω κατα ποσο θα κανει παγετο το βραδυ. οριακα ισως. αλλα οι Τ στα 850 θα αρχισουν να φευγουν σιγα σιγα, οποτε αν θελουμε παγετο πρεπει να καθαρισει ο ουρανος. οπως και να εχει αυριο θα ανεβει αποτομα η Τ. ειναι λογικο. ετσι ειναι οι διαταξεις μας εδω περα που το ψυχος εφαφανιζεται μετα το περας της χιονοκαιριας.

μην απογοητευεστε απο αυτο ειναι λογικο και να νιωθουμε τυχεροι που εγινε αυτο το 24ωρο το ονειρικο.... θυμηθειτε τι προβλεποταν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όντας σχετικά νέος κάτοικος ανω Γλυφάδας δεν έχω ζήσει τους προηγούμενους εδώ. Από ότι μου λένε  πάντως τα πεθερικά, είναι πιο πανω από το 08. Εάν είχε και μισο βαθμό πιο κατω με την ένταση που είχε σημερα, θα μιλάγαμε για τρομερά πράγματα...! Τώρα στο πατρικό μου στο Χαλάνδρι, από αναφορές και φώτο από τους δικούς μου , σίγουρα καλύτερος από 06,06,08 αλλά οριακά πιο κάτω από 02.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, Nickpayne said:

Όντας σχετικά νέος κάτοικος ανω Γλυφάδας δεν έχω ζήσει τους προηγούμενους εδώ. Από ότι μου λένε  πάντως τα πεθερικά, είναι πιο πανω από το 08. Εάν είχε και μισο βαθμό πιο κατω με την ένταση που είχε σημερα, θα μιλάγαμε για τρομερά πράγματα...! Τώρα στο πατρικό μου στο Χαλάνδρι, από αναφορές και φώτο από τους δικούς μου , σίγουρα καλύτερος από 06,06,08 αλλά οριακά πιο κάτω από 02.

Ανω γλυφαδα οδ. γουναρη για τους γνωστες κ πανω σιγουρα ανωτερος του 2008. Κατω ομως οχι, λογω Τ. Παμε παρακατω!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κάποιες νιφαδουλες εδώ και εκεί, όλα άσπρα παγωμένα, σύννεφα να τρέχουν και ανάμεσα τους το φεγγάρι!

Απλά μαγευτικά!

20210216_214052.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

52 minutes ago, kostasmarousi13 said:

Αχαχαχαχαχαχα,δώσε μωρεεεεεεεεεε!!!!!!!

ΚΑΛΛΙΑΝΟΣ

Από τις 10 – 11 το βράδυ, θα έχουμε πάλι νεφώσεις που θα έρθουν από την Εύβοια και το Αιγαίο.

Αυτό θα οδηγήσει σε υποτροπή από τα μεσάνυχτα, με νέες έντονες χιονοπτώσεις στην Εύβοια και την Αττική.

Οι νέες αυτές χιονοπτώσεις θα επηρεάσουν κυρίως τα ανατολικά τμήματα της Αττικής. Στα δυτικά τα φαινόμενα θα εξασθενήσουν γρήγορα.

Στα βόρεια προάστια, θα σταματήσει να χιονίζει από τα ξημερώματα της Τετάρτης, με θερμοκρασίες κάτω από το μηδέν να καταγράφονται.

Στο υπόλοιπο Λεκανοπέδιο τα έντονα αυτά φαινόμενα θα τελειώσουν στις 9 με 10 το πρωί.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

42 λεπτά πριν, bardaris είπε:

εχοντας ζήσει αρκετά χρονια αθήνα και σε σχέση με αυτά που είδα αντικειμενικά

α)Για τις περιοχές του κέντρου και νοτια(ζωγράφου-ηλιούπολη-παγκράτι-καλλιθέα κλπ) αυτός ο χιονιάς τους εχει ξεπεράσει όλους ισως και με διαφορά.Μιλάω για χιονάδες 1992,2002.2004.2008.

β)Για Πειραια περιστέρι ταύρο κλπ ο χιονιάς του 2008 είναι αξεπέραστος.

γ)Για βορεια προάστια υποθετω οτι το 2002 ειναι αξεπέραστο.

δ)Για λαυριο ραφήνα παλήνη το 2004 είναι αξεπέραστο.

Σε κάθε περίπτωση είναι πλέον ΙΣΤΟΡΙΚΟΣ.

 

 

Τα είπες όλα όπως ακριβώς ισχύουν!! Έτσι ακριβώς. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, BrainA είπε:

ΚΑΛΛΙΑΝΟΣ

Από τις 10 – 11 το βράδυ, θα έχουμε πάλι νεφώσεις που θα έρθουν από την Εύβοια και το Αιγαίο.

Αυτό θα οδηγήσει σε υποτροπή από τα μεσάνυχτα, με νέες έντονες χιονοπτώσεις στην Εύβοια και την Αττική.

Οι νέες αυτές χιονοπτώσεις θα επηρεάσουν κυρίως τα ανατολικά τμήματα της Αττικής. Στα δυτικά τα φαινόμενα θα εξασθενήσουν γρήγορα.

Στα βόρεια προάστια, θα σταματήσει να χιονίζει από τα ξημερώματα της Τετάρτης, με θερμοκρασίες κάτω από το μηδέν να καταγράφονται.

Στο υπόλοιπο Λεκανοπέδιο τα έντονα αυτά φαινόμενα θα τελειώσουν στις 9 με 10 το πρωί.

Ρε λες!!!!!vamos

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μήδεια= τεράστιος Παναττικός χιονιάς επικός. Συγχαρητήρια και στα παιδιά που τον πίστεψαν και φυσικά επιτελους άσπρισε το Σύνταγμα μετά από 13 χρόνια. 

Σχετικά με την περιοχή μου θα πω ότι ήταν ένας χιονιάς Βορείου Ευβοίας. Όχι όμως κάτι ιστορικό. Σίγουρα όμως ένας πολύ καλός χιονιάς. Εμείς οι ευβοιωτες το φωνάζω ότι το χαμηλό το θέλουμε Κρήτη και όχι τόσο ανατολικά γιατί οι συγκλισεις φεύγουν ανατολικά.  Παρατηρούσα τους μεγάλους χιονιαδες της Χαλκίδας και το χαμηλό ήταν πιο δυτικα από Ρόδο.  

Προσωπικά κουράστηκα τοσες μέρες θυμάμαι ξεκινησαμε από αρχές Φλεβάρη όλο αυτό το κυνήγι το οποίο για εδώ κατέληξε σε φιάσκο. Αυτή η αποτυχία ειδικά με την εικόνα της δορυφορικής χθες σε συνδυασμό με κάποιους άλλους λόγους με οδηγούν στο να εγκαταλείψω το φόρουμ.  Σίγουρα θα μπαίνω ως guest να βλέπω τον brain να πετάει ατακαρες, τον Μιχαήλ να αναλύει μεταβλητές, τον Κάσπερ να βάζει τον κοκκινολαίμη, τον Βαγγέλη να βάζεθ 100 γραμματοσειρά και σοκ και δέος και πολλά άλλα αξιόλογα παιδιά. Πήρα πολλες γνώσεις και το καλύτερο είναι ότι γνώρισα πολλά αξιόλογα άτομα. 

Να είστε όλοι καλά παίδες. 

Υ.γ 1 Φολαααααααααααααα 

Υγ. 2 γφασςει ο κωψσμος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μια ώρα  εκανα να ελεγξω ολες τις σελιδες απο εκει που τα αφησα το πρωι.

Αναμφισβητητα η φωτογραφια της ημέρας  είναι αυτη με τον Παρθενωνα.  Το συμβολο του ελληνισμου λουσμενο με χιονι.

Ακρως συγκινητικη.

Εχουμε ενα WhatsApp γκρουπ ολοι οι συνάδελφοι  οπου εστειλα το πρωι φωρογραφιες και βιντεο.

Μ επιασε το μεσημέρι  ενας συναδελφος μου λεει. What the hell is happening in Athens? How does it snow so much? Is this normal? 

Χαχαχαχα. 

Οσο για το Οσκαρ  της ημερας νομιζω παει στην ατακα.

 ΣΗΜΕΡΑ Η ΠΛΑΣΗ ΧΥΝΕΙ. 

Χαχαχα.

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Προσωπικά κουράστηκα τοσες μέρες θυμάμαι ξεκινησαμε από αρχές Φλεβάρη όλο αυτό το κυνήγι το οποίο για εδώ κατέληξε σε φιάσκο. Αυτή η αποτυχία ειδικά με την εικόνα της δορυφορικής χθες σε συνδυασμό με κάποιους άλλους λόγους με οδηγούν στο να εγκαταλείψω το φόρουμ.

Αυτό το είπαν πολλοί, λίγοι το έκαναν. Θα ξεχάσει κανείς μετά την 1000η μούφα στην πέτρινη δεκαετία, που είχαμε βάλει ένα μαύρο άβαταρ όλοι από Θεσσαλονίκη και εξαφανιστήκαμε;

Πάλι εδώ ήμασταν.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 minutes ago, alkis91_2.0 said:

Ανω γλυφαδα οδ. γουναρη για τους γνωστες κ πανω σιγουρα ανωτερος του 2008. Κατω ομως οχι, λογω Τ. Παμε παρακατω!

Πέντε στενά πάνω από τη Γούναρη είμαι. Όντως υπήρχε διαφορά με πιο κάτω όπως και με τα πιο ψηλά, προς το βουνού. Αυτό που έκανε μεγάλη εντύπωση είναι η διάρκεια. Χιόνιζε ασταμάτητα απο χτες νωρίς το βράδυ μέχρι το απόγευμα σήμερα. Σχεδον 24ωρο σερί και με φοβερές εντάσεις ανά περιόδους. Ειδικά σήμερα το μεσημέρι νομίζω είναι η μεγαλύτερη ένταση που έχω δει η έστω από τις μεγαλύτερες . Και έχω ζήσει όλους τους μεγάλους χιόνιαδες από το 92 και μετά στο Χαλάνδρι. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 minutes ago, nikolas 2365 said:

Μήδεια= τεράστιος Παναττικός χιονιάς επικός. Συγχαρητήρια και στα παιδιά που τον πίστεψαν και φυσικά επιτελους άσπρισε το Σύνταγμα μετά από 13 χρόνια. 

Σχετικά με την περιοχή μου θα πω ότι ήταν ένας χιονιάς Βορείου Ευβοίας. Όχι όμως κάτι ιστορικό. Σίγουρα όμως ένας πολύ καλός χιονιάς. Εμείς οι ευβοιωτες το φωνάζω ότι το χαμηλό το θέλουμε Κρήτη και όχι τόσο ανατολικά γιατί οι συγκλισεις φεύγουν ανατολικά.  Παρατηρούσα τους μεγάλους χιονιαδες της Χαλκίδας και το χαμηλό ήταν πιο δυτικα από Ρόδο.  

Προσωπικά κουράστηκα τοσες μέρες θυμάμαι ξεκινησαμε από αρχές Φλεβάρη όλο αυτό το κυνήγι το οποίο για εδώ κατέληξε σε φιάσκο. Αυτή η αποτυχία ειδικά με την εικόνα της δορυφορικής χθες σε συνδυασμό με κάποιους άλλους λόγους με οδηγούν στο να εγκαταλείψω το φόρουμ.  Σίγουρα θα μπαίνω ως guest να βλέπω τον brain να πετάει ατακαρες, τον Μιχαήλ να αναλύει μεταβλητές, τον Κάσπερ να βάζει τον κοκκινολαίμη, τον Βαγγέλη να βάζεθ 100 γραμματοσειρά και σοκ και δέος και πολλά άλλα αξιόλογα παιδιά. Πήρα πολλες γνώσεις και το καλύτερο είναι ότι γνώρισα πολλά αξιόλογα άτομα. 

Να είστε όλοι καλά παίδες. 

Υ.γ 1 Φολαααααααααααααα 

Υγ. 2 γφασςει ο κωψσμος

Δεν εχεις να πας πουθενά! Εδώ θα μεινεις! ΑΣΕ ΤΙΣ ΧΑΖΟΜΑΡΕΣ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕ😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χιόνισε, το έστρωσε, χαρήκα-με (τε) οκ αρκετά..! Ας σκεφτούμε πλέον και περιοχές που δεν έχουν ρεύμα-νερό εδώ και διψηφιες ώρες, τους ανθρώπους που χάθηκαν (συγκλονιστηκα με τον γιο του ανθρώπου που πέθανε λόγω έλλειψης οξυγόνου από την διακοπή ρεύματος). Η πλεονεξια να με συγχωρείτε αλλά σε μερικούς περισσεύει εδώ μεσα.. Να είμαστε όλοι καλά να χαιρόμαστε το χιινακι αλλά να μην ξεχνάμε ότι η Ελλάδα (και ειδικά η κεντρονοτια) έχει προδιαγραφές χώρας καλοκαιριού και οι χιονιαδες φανερώνουν τις ελλείψεις μας.. Και για όποιον πει ότι πολλές χώρες δεν είναι προετοιμασμενες για τέτοια φαινόμενα θα ξαναπώ: γι'αυτο ακριβώς λέω ότι φτάνει και δεν μπορώ να διαβάζω ξενερωματα επειδή τα φαινόμενα καλμάρουν.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

κανει κατι ξεσπασματακια ασθενων χιονοπτωσεων ακομα εδω αλλα ειναι πολυ τοπικα και λογικα μπορουμε πλεον με σιγουρια να πουμ οτι τελειωνει μια ομορφη- πλεον- αναμνηση!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...