Jump to content
xirolivado

Αναφορές κακοκαιρίας ΜΗΔΕΙΑ 13/2/2021 - 17/2/2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Στις καθυστεησεις ενας τελικος γύρος χιονοπτωσεων κατά τα μεσάνυχτα?

.... βάση δορυφορικής έπρεπε να ρίχνει τώρα ..... και καλά μάλιστα ......(.....?????)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

γενικοτερα στο υψος των πολυκλαδικων ειχε πολλα πεσμενα κλαδια μεγαλα απο δεντρα οπως και στην λεωφορο πανω απ οτο μετρο ηλιουπολης απ οτο βαρος του χιονιου.

προσοχη οσοι περασετε. ευτυχως δεν μας κοπηκε το ρευμα εδω . αλλα απο δεντρα εχουμε καταστροφες σε πολλα σημεια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, menidi said:

Τι άλλο να δώσει ρε συ? Ξεκwλωθηκε σήμερα! 

Δεν έκανε το τελευταίο επικό αποχαιρετηστήριο ξέρασμα κάθε Αττικού χιονιά, ιστορικού και μη. Θέλω κι αααλλοοοοοο, μια ωρίτσα ακόμη με ανελέητη στούπα με αρνητικές Τ. Να σπάσουμε όλα τα κοντέρ, να ξυπνήσουμε αύριο θέλω και να έχει παραλύσει η Αττική 😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτή η περιβόητη.... "υποτροπή" που τάζουν για μετά τα μεσάνυχτα, με αφήνει αδιάφορο μπορώ να πώ. Είναι να σαν έχεις πάρει Μουντιαλ και σε αναγκάζουν να παίξεις στο κύπελλο Συνoμοσπονδιών για ένα ακόμα τίτλο (αδιάφορο όμως)

Ξαστεριά και -1 τώρα. 

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, THUNDERSNOW1965 said:

.... βάση δορυφορικής έπρεπε να ρίχνει τώρα ..... και καλά μάλιστα ......(.....?????)

μετά τα μεσανυχτα λέει η εκτιμηση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27 λεπτά πριν, nimrond21 είπε:

Χιόνισε, το έστρωσε, χαρήκα-με (τε) οκ αρκετά..! Ας σκεφτούμε πλέον και περιοχές που δεν έχουν ρεύμα-νερό εδώ και διψηφιες ώρες, τους ανθρώπους που χάθηκαν (συγκλονιστηκα με τον γιο του ανθρώπου που πέθανε λόγω έλλειψης οξυγόνου από την διακοπή ρεύματος). Η πλεονεξια να με συγχωρείτε αλλά σε μερικούς περισσεύει εδώ μεσα.. Να είμαστε όλοι καλά να χαιρόμαστε το χιινακι αλλά να μην ξεχνάμε ότι η Ελλάδα (και ειδικά η κεντρονοτια) έχει προδιαγραφές χώρας καλοκαιριού και οι χιονιαδες φανερώνουν τις ελλείψεις μας.. Και για όποιον πει ότι πολλές χώρες δεν είναι προετοιμασμενες για τέτοια φαινόμενα θα ξαναπώ: γι'αυτο ακριβώς λέω ότι φτάνει και δεν μπορώ να διαβάζω ξενερωματα επειδή τα φαινόμενα καλμάρουν.. 

Διαφωνώ κάθετα.

Φυσικά και θα υπάρξει πλεονεξία για κάτι που όλοι μας γουστάρουμε σαν τρελοί  περιμένουμε μια φορά στα τοοοοοσα χρόνια και κανένας δεν μπορεί ούτε να μου πει να κάνω πίσω ούτε να μου το στερήσει. Να μην οδηγάμε τότε επειδή είμαστε και πρώτοι σε νεκρούς από τροχαία....κάπως έτσι το εξελαβα....

Για το δεύτερο σκέλος τώρα....όλη η Ελλάδα είναι μια χώρα με ήπιο κλίμα μεσογειακή ....στα 41 μου και αφού έχω ακούσει και δει πολλά για το κλίμα σχεδον σε όλη την Ελλάδα έχω διαμορφώσει αποψη......για την κεντρονοτια χώρα που αναφέρεις να σου θυμίσω πως τα περισσότερα χιόνια στους μισούς χειμώνες πέφτουν στα βουνά της Κρήτης και της Αν.Στερεας ακόμα και στα ημιορεινά των περιοχών αυτών.....

Φιλικά πάντα και ας μην συνεχιστεί το off topic.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, menidi said:

Αυτή η περιβόητη.... υποτροπή που τάζουν για μετά τα μεσάνυχτα, με αφήνει αδιάφορο μπορώ να πώ. Είναι να σαν έχεις πάρει Μουντιαλ και σε αναγκάζουν να παίξεις στο κύπελλο Συνoμοσπονδιών για ένα ακόμα τίτλο (αδιάφορο όμως)

ειναι το επιδορπιο μετα από ένα υπέροχο γευμα. Ή εστω το Λιμοντσέλο. Η μαστίχα. 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Νικόλα ήσουν ο Παπαφλέσσας σ αυτη τη μάχη,έκανες όλη τη βρώμικη δουλειά!!!Τ avatar σου ειναι ότι χειροτερο εχω δει σε photoshop αλλά η θετική σου ενέργεια το κάτι άλλο!!!Ολα καλά!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

.... βάση δορυφορικής έπρεπε να ρίχνει τώρα ..... και καλά μάλιστα ......(.....?????)

Χαμός θα γίνει! Κοιτάω από το παράθυρο και έχουν χαθεί τα φωτα σε Άγιο Στέφανο, Δροσιά, Διόνυσος κτλ. 😉😄

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Tolisk20 είπε:

Με 1-1.5 βαθμο κατω θα ειχαμε πολλαπλασια εκατοστα ολα τα κεντρονοτια σχεδον και τα περισσοτερα δυτικα προαστεια..οι κατω των 150

Το φαντάζομαι ειμασταν πραγματικα στο όριο αφου τουλάχιστον σε μένα η Τ ήταν κυρίως στους 0,5 βαθμους από τις 10 και μετά ένα βαθμό κάτω ήθελα τίποτα αλλο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ανέβηκε για 15 λεπτά στο 0.1 ίσα για να μου σπάσει τον ολικό παγετό ....μηδέν πάλι και περιμένουμε τυχόν υποτροπή....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nimrond21 είπε:

Είμαι επικριτικός με συγκεκριμένη νοοτροπία! Τρελαμένος είμαι και εγώ με το χιονι, με τις καταιγίδες και κάνω σαν μικρό παιδί οπότε βλέπω πιθανά φαινόμενα. Αλλά αντί απάντησης θα σε παρακαλούσα να διαβάσεις το post του catha που ανέβασε πριν λίγο και ίσως καταλάβεις με τι δεν είμαι σύμφωνος σχετικά με την επιθυμία κάποιων να συνεχιστεί. Κανείς μας δεν ορίζει πως θα εξελιχθεί ο καιρός αλλά αυτό δεν αναιρεί ότι το μέτρο δεν πρέπει ποτέ να χάνεται.. 

.... το να θέλουμε να συνεχιστούν οι χιονοπτώσεις είναι ανεξάρτητο από τα συναισθήματα μας για τους πληγέντες ....δηλαδή μόνιμα σε αυτή τη χώρα θα πρέπει να απολογούμαστε εμείς οι πολίτες και όχι αυτοί που έχουν την ευθύνη ....?????.... και σταματώ εδώ ...... είμαστε εντελώς εκτός θέματος .....

ΥΓ.... συμφωνώ με τα γραφόμενα του ORESIVIOS .....

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καταγραφή.PNG

http://ziakopoulos.blogspot.com/2021/02/blog-post_16.html

Επεξεργάστηκε από gthomasandros
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, evonimos είπε:

Πανοραμα Βουλας εχω πολυ υλικο. Πρεπει να μεταφερω τις φωτο απο το κινητο...

 

Capture.JPG

Μπες απ' το κινητό και στείλτες ....πιο γρήγορο ειναι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Ανέβηκε για 15 λεπτά στο 0.1 ίσα για να μου σπάσει τον ολικό παγετό ....μηδέν πάλι και περιμένουμε τυχόν υποτροπή....

Γιώργο δεν το είδες ποτέ αυτό... Χαχα

Επεξεργάστηκε από ORESIVIOS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έπεσα σε αρνητική πάλι...

Για 15 λεπτά έχασα ολικό παγετό ρε γμτ...

Το ήθελα για στατιστικούς λόγους και μόνο μιας και κρατάω καθημερινό  αρχειο από το 2007

Screenshot_2021-02-16-22-39-55-038_com.android.chrome.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ORESIVIOS είπε:

Γιώργο δεν το είδες ποτέ αυτό... Χαχα

Και να μην το είδα Σταυρό το είδε ο σταθμός μου και το αποθήκευσε .....χαχαχα

Screenshot_2021-02-16-22-41-57-117_com.android.chrome.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να με συγχωρείτε όλοι για το off topic! Τελευταίες παρατηρήσεις και σας καληνυχτιζω. Α) Κανείς δεν στερεί κάτι από κανέναν, κανείς δεν προκαλεί με τις επιθυμίες του περισσοτερο ή λιγότερο χιόνι. Β) άκυρο το παράδειγμα με τα τροχαία) Γ) Μίλησα για υποδομές και όχι για τοπογεωγραφια.

Καλη συνέχεια σε όλους!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, evonimos είπε:

Πανοραμα Βουλας εχω πολυ υλικο. Πρεπει να μεταφερω τις φωτο απο το κινητο...

 

Capture.JPG

..... κατέβασε πράμα ..... για αυτό είμαστε εδώ .....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

35 minutes ago, dionisis00 said:

Πανοραμα Βουλας εχουμε ιδεα τι εγινε σημερα ; Θαφτηκε ;

Δυστυχώς δεν γνωρίζω καθόλου. Δεν προλαβα να πάω προς τα εκεί. Υποθέτω πάνω κατά ίδια η λίγο παραπάνω από άνω Γλυφάδα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...