Jump to content
xirolivado

Αναφορές κακοκαιρίας ΜΗΔΕΙΑ 13/2/2021 - 17/2/2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, kostasmarousi13 είπε:

Τον μαρτη θες να πεις!!!

Δύσκολο το βλέπω. Συνήθως μετά από μεγάλο χιονιά έρχεται η άνοιξη εδώ. Λες να είναι η εξαίρεση στον κανόνα?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Michael είπε:

Δύσκολο το βλέπω. Συνήθως μετά από μεγάλο χιονιά έρχεται η άνοιξη εδώ. Λες να είναι η εξαίρεση στον κανόνα?

Μακάρι!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα στο forum αγρίεψε χθες το μεσημέρι κ εδώ κάτω που χιονιζε δυνατά μέχρι  το πρωΐ το χιόνι φτάνει τους 25 με 30 cm ευτυχώς δεν είχαμε θέμα με το ρεύμα κ οφείλεται κ στον αέρα που δεν το άφηνε να κολλάει υπάρχουν όμως θέματα με κτηνοτρόφους όπως  διάβασα 

20210217_093217.jpg

20210217_093339.jpg

20210217_092423.jpg

20210217_090113.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θα ήθελα να πω και κάτι άλλο για εχθές. Ήταν μια μέρα ονειρική βγαλμένη από άλλες εποχές. Ήμουν από νωρίς εξω με φίλους και κάναμε αυτό που ενοχλει τους περισοτερους στο φόρουμ. Παιζαμε χιονοπολεμο χάλοντας το χιόνι(φυσικά πήγα λίγο πιο μακριά από τη περιοχη μου μη το χαλασουμε εδώ περα)! 😂Βέβαια είμαι σίγουρος ότι και σεις όταν εισασταν μικροί τα ίδια κάνατε χαχαχα. 

Ήταν κάτι το μαγικό πραγματικά δε μπορω να το περιγραψω λες και γνωρίζοταν ο κόσμος μεταξυ τους περναγαν παρεες διαφορετικές που δε γνωριζομασταν και παιζαμε χιονοπολεμο ενώ στουπιζε ανελέητα . Πφφ Θέλω να το ξαναζησω συντομα! 

ΥΓ το μόνο που μετάνιωσα είναι που δεν έφτιαξα έναν χιονανθρωπο στο σπιτι μου καθότι γυρισα εξαντλημενος. Έχουμε έναν απέναντι ακριβώς όμως αντε να δουμε ποσο θα μείνει ζωντανός! 

Επεξεργάστηκε από Steliosnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα απο τον θαμμενο Αγ. Στεφανο. Στα μολις 80 εκ με ενα μετρο η χιονοστρωση, μαπα η Μηδεια. Περα απο την πλακα, δυσκολο το βραδυ, ευτυχως ηρθε το ρευμα γυρω στις 3 καπου. Νερο ακομα γιοκ. Σε λιγο βολτα και φωτο. Για την περιοχη αν και δεν εζησα τους μεγαλους χιονιαδες της δεκατιας του 2000, απο οτι λενε οσοι τα εζησαν ξεπερασαμε το 8 και το 6, μαλλον και το 4, οχι το 2 ομως που εδω ειχε κανα 20ποντο παραπανω. Επος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ονειρική πραγματικά κακοκαιρία για την Αττική, αλλά και για πολλά άλλα μέρη της χώρας μας.  Τα χιόνια έφτασαν μέχρι και την Κάρπαθο παρακαλώ, και μάλιστα υπήρξε και μια περιπέτεια για κάποιους όπως θα δείτε στο link

https://www.rodiaki.gr/article/452809/karpathos-apegklwbisan-apo-th-lasto-4-neoys-kai-ena-4xrono

Εδώ στη Ρόδο δεν έχουμε φαινόμενα, αλλά νομίζω πως διάγουμε την πιο κρύα ημέρα του χειμώνα με παγετό σε εσωτερικές και ορεινές περιοχές του νησιού το πρωί, ενώ και τώρα στην πόλη η θερμοκρασία είναι 5 βαθμοί με τον θυελλώση ΒΔ άνεμο να "ξυρίζει"πραγματικά και να δημιουργεί ακόμα χαμηλότερη αίσθηση

Όσον αφορά την Κάρπαθο σήμερα είναι κλειστά και τα σχολεία του νησιού

https://www.karpathiakanea.gr/apofasi-dimarhou-kleista-sxoleia-karpathos-17-2/

Επεξεργάστηκε από brainstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα σε όλη την παρέα, ομορφιές στο μεγαλύτερο μέρος της χώρας αφησε η Μηδεια αντε και στα επομενα...

Με -11ξυπνησαμε σήμερα και αυτη την εικόνα στους δρόμους του χωριου παρα την τριήμερη  ηλιοφάνεια μετα την τελευταία νιφαδα που έπεσε.FB_IMG_1613550682139.thumb.jpg.2a844acd91c43f00b4f3d9c82f2e59a1.jpgFB_IMG_1613550993516.thumb.jpg.872dd4e369bcbbf49d838f60f8086938.jpgFB_IMG_1613550970548.thumb.jpg.cd6e16ecfc7765d3ff31633f8b494ab9.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα !από Αγία Παρασκευή καλλιθεα καλά κρατάει ακόμα αλλά το λιώνει σαδιστικά .

Καταθληπτικο απ τη μια αλλά απ την άλλη αν είχε κάνει ξαστεριά Σήμερα στο ΚΑΤ δεν θα προλαβαίνανε.ολα τα πεζοδρόμια ακαθάριστα ούτε αλάτι κλπ

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα

Αποχαιρετόντας τη Μήδεια βαζω αυτές τις φωτογραφίες που δείχνουν τι μας άφησε στα 2 πιο αντιπροσωπευτικά μνημεία των 2 μεγάλων πόλεων. Αλλού λιγότερο, αλλού περισσότερο, μας χάρισε κοντά 2 μέρες χιονιά. Θα μπορούσε και καλύτερα. αλλα όλοι ελπίζω να τη χαρήκαμε και ευχαριστημένοι πια να περιμένουμε την επόμενη κακοκαιρία ....

Χιόνια

Εντυπωσιακή φωτογραφία από ψηλά

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κάποιοι άνθρωποι είναι οι ήρωες της καθημερινότητας ολωνών μας,  Ίσως θα έπρεπε κάποια στιγμή να βγούμε στα μπαλκόνια μας να τους χειροκροτήσουμε, όπως ορθότατα κάναμε για γιατρούς και νοσηλευτές στο προηγούμενο lock down.  Αναφέρομαι φυσικά στους εναερίτες, όπως αυτός ο κύριος στο link που αποκαθιστά την ηλεκτροδότηση στην Αμοργό υπό συνθήκες χιονόπτωσης και ανέμων 10 μποφώρ

https://cyclades24.gr/2021/02/amorgos-enaeritis-apokathista-tin-ilektrodotisi/

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα από την άσπρη ακόμη Ιστιαία! Ο ήλιος και οι θετικές θερμοκρασίες κάνουν καλά τη δουλειά τους, στους 7 έχει εκτοξευθεί ήδη! Φώτο από την κάμερα του σταθμού. 

Το βράδυ έπεσε στους - 3,2 και είναι η πρώτη αρνητική μετά την Κυριακή που μας έριξε το τεράστιο αυτό χιόνι. Δευτέρα και Τρίτη δεν έπεφτε με τίποτα η θερμοκρασία λόγω συννεφιάς και αέρα!

camera (5).jpg

Επεξεργάστηκε από marios_angelos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

57 λεπτά πριν, NeverSummer είπε:

Άφησες βρύση να τρέχει? Γιατί είναι αναγκαίο σε δυνατούς χιονιάδες ειδικά εδώ πάνω, και αν το κάνουν όλοι ΄ρέει γενικά το νερό και δεν παγώνει

Είναι γενικότερη βλάβη . Είμαστε όλοι χωρίς νερό εδώ στην περιοχή 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οπου δε πιανει ο ηλιος εχει ακομα 5-15 ποντους εδω στον Ασπροπυργο στην αυλη στη δουλεια μου..

20210217_105501.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Timelapse από το Λιμάνι του Πειραιά όλο το 48ώρο της Μήδειας. Ούτε κατά διάνοια τι είχε κάνει το 2008 ο Πειραιάς. Όπως θα δείτε το έλιωσε στο δρόμο ενώ ταυτόχρονα χιονιζόταν σφοδρά

 

 

Επεξεργάστηκε από South Athens
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδώ Ηλιουπολη ο ήλιος βγαίνει αραιά και που, έχει ακόμα συννεφιά γενικώς με αποτέλεσμα το χιόνι να λιώνει με αργούς ρυθμούς παρά τη θετική θερμοκρασία στους 3,5c. Καλύτερα που δεν πάγωσε εδώ  για ευνόητους λόγους 

Επεξεργάστηκε από stathis2b
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βίντεο από την εντονότερη χιονόπτωση που έχω δει στη ζωή μου στον Άλιμο. 

Δείτε μέχρι τέλος γιατί η κάμερα δε μπορεί να αποτυπώσει 100% το τι έριχνε. 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...