Jump to content
xirolivado

Αναφορές κακοκαιρίας ΜΗΔΕΙΑ 13/2/2021 - 17/2/2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδω δεν λεει να δυναμωσει.. δυστυχως επεσε μεσα ο τζιφος που εδινε υετοτρυπα για εδω αν και μονο που εριξε blizzard το απολαυσα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 

12 λεπτά πριν, akisioannina είπε:

Όντως , καθαρά για τα κανάλια η ιστορία

Aφου καταφερε και εριξε πετσα χιονιου 4 εκατοστων στα Γιαννενα πιστευω θα ειναι ισως το μεγαλυτερο νεο της ημερας σε ολα τα τοπικα καναλια των ιωαννινων.

Απο νωρις το πρωι θα ειναι εξω φωτογραφοι σε διαφορα σημεια της πολης των ιωαννινων για να αποθανατησουν το γεγονος και καμερες με μικροφωνα απο τα καναλια για να καταγραψουν την πετσα και να παρουν συνεντευξεις απο τους κατοικους της πολης αν τους ξαφνιασε η χιονοπτωση κλπ.Σε καθε πετσα ετσι κανουν.χαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, sotos*snow είπε:

Πανικός αν χιονίζει έτσι από χτες θα χαμέ ένα μέτρο τώρα 

9DA0D0A4-2BC3-446D-BE77-6D671B32C798.jpeg

4874E784-1404-4A72-9329-6984A35242BD.jpeg

Τέλεια τα πηγαινετε Σωτο.Και ****

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παντως για την περιοχη μου παντα μου θυμιζει κατι απο τα παιδικα μου χρονια που χιονιζε στο βουνο και σιγα σιγα κατεβαιναν τα υψομετρα και γυρνουσε απο βροχη σε χιονι.. 

Οχι κατευθειαν χιονι οπως μας εχει μαθει τελευταία

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 minutes ago, KapelosG said:

Αττικαριοι οι Τ στα ψηλά δεν είναι χαμηλότερες απ' το αναμενόμενο απλά έχουμε απίστευτη θερμοβαθμιδα γεγονός που δείχνει και την δυναμική

IMG_20210214_103612.jpg.6b00fef59c3a0fc414eedea513812e02.jpg

Δείτε λίγο Τ επιφάνεια ελληνικού και Τ στα 850

4 βαθμους μονο πανω! Αυτα ειναι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μεχρι στιγμής εχουμε φτασει τα 27mm για αυτη την κακοκαιρία, ετσι για το συγκριτικο που λεγαμε, εδιναν τοσο τα μοντελα προγνωσης;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Jimmys-snow said:

Μεχρι στιγμής εχουμε φτασει τα 27mm για αυτη την κακοκαιρία, ετσι για το συγκριτικο που λεγαμε, εδιναν τοσο τα μοντελα προγνωσης;

Ναι, περιπου τετοια ποσα εδιναν, δεν πεσαν και πολυ εξω... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυο παλαμες σχεδόν (ορθιες) χιόνι στην Βέροια, γύρω στα 35 εκ δλδ. Συνεχιζει και ρίχνει αβέρτα με -4 βάσει θερμομετρου στο μπαλκόνι μας. Ο Δήμος δεν προλαβαίνει να καθαρίζει τους κεντρικούς δρόμους, ο κοσμος ξέχασε για λιγο τον κινεζοιο και βγηκε εξω ν απολαύσει το θέαμα. Νομίζω ξεπερνάμε σιγα σιγά το 2012, ας με διαφωτίσει κάποιος που θυμάται καλύτερα.

 

(Η πρώτη φωτο η κεντρικοτατη Οδός Μητροπόλεως ωρα 7 το πρωι)

IMG_20210214_070707.jpg

IMG_20210214_102847.jpg

IMG_20210214_102907.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, nikolasxm said:

Πολύ καλή ένταση και πολύ καλό μέγεθος νιφάδες στην παραλία Θεσσαλονίκης. Αυτό λέγεται και peak ...

Αυτό είναι χιονόπτωση που γουστάρεις! Έχει ένα 2ωρο που πάει φόρτσα! Μακάρι να συνεχίσει έτσι μέχρι να πιάσει νύχτα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Συμφωνώ ρε φίλε....

Αν εξαιρέσεις Γρεβενά Νάουσα και λίγες ακόμα περιοχές τίποτα το πολύ αξιόλογο δεν βλέπω...

Για ιστορικό αυτήν την ώρα που μιλάμε ούτε λόγος....Μακάρι να γίνει κάτι δυνατό για όλα τα παιδιά μέχρι το βραδυ

Νομίζω κάνετε λάθος. Για την περιοχή μου (που είναι δύσκολη σχετικά) είναι σχεδόν ιστορικός. 20ποντα δεν τα λες και συνηθισμένα. Όντως σε κάποιες περιοχές δεν έκανε σοβαρό χιόνι. Μην ξεχνάμε ότι πολύ χιόνι έπεσε παγωμένο και χάσαμε πόντους. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...