Jump to content
xirolivado

Αναφορές κακοκαιρίας ΜΗΔΕΙΑ 13/2/2021 - 17/2/2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μην με πάρετε με τις ντομάτες αλλά νομίζω αλλάζει η κίνηση των νεφών στο αιγαίο...με οτι συναπάγεται αυτό!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Ευαγγελος είπε:

Μην με πάρετε με τις ντομάτες αλλά νομίζω αλλάζει η κίνηση των νεφών στο αιγαίο...με οτι συναπάγεται αυτό!!

Δηλαδη?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13:30 Αγία Παρασκευή.

Ο Υμηττός από το σπίτι μου ΝΑ. Πάρνηθα η δεύτερη ΒΔ. Ψυχικό Τουρκοβούνια ΝΔ

 

20210214_132758.jpg

20210214_133045.jpg

20210214_133023.jpg

Επεξεργάστηκε από athas13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σχετική άνοδος της θερμοκρασίας στο λεκανοπέδιο. 5.2c εδώ τώρα από 4.5c πριν καμία ώρα δύο. Μουντός καιρός χωρίς δυνατό αέρα και με σπασίματα στον ουρανό, χωρίς φαινόμενα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 minutes ago, KapelosG said:

Παιδιά στις 2 ο Τζιφός δινει -2.2 και ο Ευρωπαίος -2.1...δεν έχει μπει το ψύχος...το ότι κάποια σάιτ μεταφράζουν το -2 στα 850 σε 4 βαθμους είναι λάθος και όχι αυτό που συμβαίνει έξω στην πραγματικότητα.... ηρεμία

Στο windy για το κέντρο δίνει 4 για 2 η ώρα. Δεν ξέρω αν είναι λάθος η μετάφραση του γιατί δεν ξέρουμε πραγματικά πόσο έχει τώρα στα 850 αυτό που βλέπω όμως εμπειρικά είναι οτι τα πράγματα δεν πάνε καλά με τις Τ στην Αθήνα. Ελπίζω να κάνω λάθος αλλά παρατηρώ οτι μόνο στις εξάρσεις βροχής πέφτουν οι Τ από χθές κ μετά ξανα ανεβαίνουν. Αυτό δεν ακολουθεί τι λογική συνέχεια του τζίφου οτι σταδιακά θα πέφτουν καθώς μετά την όποια έξαρση φαινομένων δεν θα έπρεπε να ανεβαίνουν ήδη από χθές αργά.

Λυπάμαι που θα το πω αλλά είμαι πολύ πολύ επιφυλακτικός για τη συνέχεια πλέον.

Επεξεργάστηκε από South Athens
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, snowzz είπε:

Σχετική άνοδος της θερμοκρασίας στο λεκανοπέδιο. 5.2c εδώ τώρα από 4.5c πριν καμία ώρα δύο. Μουντός καιρός χωρίς δυνατό αέρα και με σπασίματα στον ουρανό, χωρίς φαινόμενα 

Λογικα μετα τα λιγα πρωινα ειναι το διαστημα που θ ανοιξει λιγο ο καιρος μεχρι το βραδυ που θα ξανακλεισει..το ιδιο φαινετε και για αυριο το μεσημερι..για το κεντρο τουλαχιστον..σπαστος καιρος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 minutes ago, loknta said:

Δηλαδη?

Ενεργοποίηση Αιγαίου?

Δεν ξέρω μπορεί και να κάνω λάθος γιατί βλεπω σάτ απο κινητό!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

32 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

Καθόλου μουφα και καθόλου αδικημένη η Θεσσαλονίκη.μμβκαιθστερηση ότι ήταν να ριξει το έριξε και το ρίχνει.τωρα γιατί από τις 9 και μετά με τέτοιες στουπαρρς και τέτοιες θερμοκρασίες τα μπετά δεν στρώθηκαν ολικά και ομοιόμορφα θα ήθελα κι εγώ να το μάθω.εποσγς είμαι σίγουρος ότι αν κάτσει καλά και έχουμε καλό χιόνι μετά τις 5 πάλι θα το στρώσει ΠΑΝΤΟΥ όπως έγινε και το πρωί.

Αντικειμενικά συντοπίτη , το 2005 και το 2006 τέτοια Χιόνια είχε κάνει 3-4 για πλάκα . Ίσως αν το πρωινό το έριχνε βράδυ να είμασταν οκ. Αλλά και πάλι ρίχνει με αρνητικές και δεν πιάνει .  Για μένα είναι απλά μια ωραία φάση που θα κρατήσει και Δυο ημέρες λόγω θερμοκρασιών . Πάμε για αλλά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, South Athens είπε:

Στο windy για το κέντρο δίνει 4 για 2 η ώρα. Δεν ξέρω αν είναι λάθος η μετάφραση του γιατί δεν ξέρουμε πραγματικά πόσο έχει τώρα στα 850 αυτό που βλέπω όμως εμπειρικά είναι οτι τα πράγματα δεν πάνε καλά με τις Τ στην Αθήνα. Ελπίζω να κάνω λάθος αλλά παρατηρώ οτι μόνο στις εξάρσεις βροχής πέφτουν οι Τ από χθές κ μετά ξανα ανεβαίνουν. Αυτό δεν ακολουθεί τι λογική συνέχεια του τζίφου οτι σταδιακά θα πέφτουν καθώς μετά την όποια έξαρση φαινομένων δεν θα έπρεπε να ανεβαίνουν ήδη από χθές αργά.

Λυπάμαι που θα το πω αλλά είμαι πολύ πολύ επιφυλακτικός για τη συνέχεια πλέον.

Δεν είναι θέμα θερμοκρασιών ο υέτος μας νοιάζει αυριο το πρωι ξημερώματα αν έχουμε υετο χιονιζομαστε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεύτερος στόχος επετεύχθη. Πυκνή χιονόπτωση με σωστές νιφάδες και σταθερή ένταση χωρίς on-off. Πάμε για τον τρίτο στόχο, 5cm στο δρόμο..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ιστιαία συνεχίζει να χώνει αν είχαμε 1 βαθμό κάτω θα μετρουσαμε πολλουυυυς πόντους. 

Απ τα 100 μέτρα και πάνω Ο ΧΑΜΟΣ! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Stefanos1975 είπε:

Αντικειμενικά συντοπίτη , το 2005 και το 2006 τέτοια Χιόνια είχε κάνει 3-4 για πλάκα . Ίσως αν το πρωινό το έριχνε βράδυ να είμασταν οκ. Αλλά και πάλι ρίχνει με αρνητικές και δεν πιάνει .  Για μένα είναι απλά μια ωραία φάση που θα κρατήσει και Δυο ημέρες λόγω θερμοκρασιών . Πάμε για αλλά 

κοιτα να δεις προσωπικα δεν μπορω να το εξηγησω μου θυμισε απριλιο 2003 αλλα εκει ηταν απριλιος...αλλα δεν με νοιαζει να το εξηγησω κι ολας ηταν τοσο ωραιο!!!...😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Steliosnow said:

Δεν είναι θέμα θερμοκρασιών ο υέτος μας νοιάζει αυριο το πρωι ξημερώματα αν έχουμε υετο χιονιζομαστε

Όχι αν οι θερμοκρασίες είναι κατά 2 με 3 βαθμούς όφα όπως φαίνεται οτι είναι τώρα.

Ακόμα κ υετό να έχουμε αύριο οι Τ είναι make or break ειδικά για εμάς στα νότια 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...