Jump to content
xirolivado

Αναφορές κακοκαιρίας ΜΗΔΕΙΑ 13/2/2021 - 17/2/2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 minute ago, CATHA said:

Δεν μου ανοίγει εμένα ... άλλαξε το λινκ?

Για δες έτσι

https://www.zougla.gr/livecamera/article/zontana-i-kinisi-sto-17o-xiliometro-a8inon-lamias

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ΝΕΦΟΣΚΕΠΗΣ είπε:

Σε εισαγωγικά..( Εχω 2 σταθμούς) ο Καλος ο σταθερός στο ισόγειο που είμαι, έδινε πριν 5 λεπτα 4,5 ενώ ο άλλος που έχω δευτερο όροφο (μετα εχει ταράτσα) είχε 3,5!!)
Γενικά έχουν μια διαφορά από 0 δλδ ίδια έως 0,6...   στην απότομη πτωση όμως οπως είδα εφτασε και τον1 βαθμό (το έχουν ξανακάνει)
Η αναφορά μου πάντα είναι κάπου στη μέση, δλδ βάζω ένα 0,3 από τον κάτω όπου τον βλέπω συνέχεια και είμαι κομπλέ! 
Το σωστό είναι βέβαια ο δικός σου που είναι ταρατσάτος!!!     οπότε αν έπαιζα μπάλα ταράτσα θα είχαμε την ίδια... όπως βέβαια αν παίξει ταράτσα ο snowflake  θα έχει χαμηλότερη και από τους 2 μας!
Αυτή τη στιγμή Γαλατσοκύψελο η Τ στους μόλις 3,8!!!!!!  ...και μόλις άναψε η λάμπα!!! Πάααααααααμεεεεεε

Κατάλαβα Χρήστο.....

Στα ίσα περίπου οι θερμοκρασίες μας...

Στην επόμενη φάση πιάνουμε μεζουρες😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, teo_73 είπε:

Αερομεταφερομενες πολυ ψιλες νιφαδες φαινονται στη λαμπα.Θα κανω χαντακι στο τελος απο το πολυ σηκω κατσε μεχρι τη μπαλκονοπορτα!

Άστα Θοδωρή .....δεν υπάρχει αυτό το πέρα δώθε....Μέχρι να ξεκινήσει να ρίχνει γερά για να βγω να οργωσω κάνω στο χαλί σημάδια από τις παντοφλες 

Κόλλησα στους 2.9 τώρα 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τλκ κ άλλη αναφορά χαχα Επταπύργιο

Ντεζαβου. Η επιστροφή του μυγοκοπαδιου χαχα να φύγετε ρε να πάτε αλλού χαχα

 

 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Κατάλαβα Χρήστο.....

Στα ίσα περίπου οι θερμοκρασίες μας...

Στην επόμενη φάση πιάνουμε μεζουρες😂

α βασικό, φαντάζομαι το 'φαντάστηκες'' ότι εννοείτε και οι 2 σταθμοι μου είναι δεκάκις ελεγμένοι!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, SNOWFLAKE 1.8 είπε:

260μ,Ηλιας εδω.

Α Ηλία παίζεις πολύ δυνατα ....είσαι πολύ ψηλά.....Ουσιαστικά όσο έχω εδώ στην περιοχή στο ψηλότερο σημείο της Πανεπιστημιούπολης λίγο πριν το πυροφυλάκιο στην είσοδο του Υμηττου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Κύριοι προσοχή προσοχή. Θα απαγγείλω: Έναρξη χιονόνερου με νιφάδες χοντρές μέσα στην περιοχή Έξω Παναγίτσα Χαλκίδας

Το ίδιο και εδώ μερικά χιλιόμετρα βορειοανατολικά των Ψαχνών. Μακρυκαπα έπιασε ήδη στα κεραμίδια. Να ελπίζουμε για κάτι καλό αποψε????

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, papsnow είπε:

Εδώ έχει από τις 5 γίνεται χαμός ξαναάσπρισαν όλα. Έχει πιάσει μόνο δυτική θεσσαλονίκη δεν ξέρω...;

το θέμα είναι ότι το πρωί που έπρεπε να έχει στρώσει καλά,δεν το έκανε,τώρα ό,τι ψέμα και να ρίξει μικρή σημασία έχει. μετά τις 3 το μεσημέρι το γύρισε πάλι σε πιτυρίδα,η οποία φαινόταν στα αμάξια που έμενε. το καθαρισμένο έχει αρχίσει πάλι να παίρνει χρώμα. όταν έριχνε το καλό τίποτα. όλα έπρεπε να γίνουν 12 ώρες πιο πριν και ας ήταν με 0 βαθμούς. είδαμε και με -1 που έπεφτε. θα είχε όσο η σοφία σήμερα, μέχρι να βγει ο ήλιος το πρωί με τα ψέματα και τα ρύζια είχε στρώσει το δρόμο στην παραλιακή,μόλις άρχισε να δυναμώνει,αλλά και να ξημερώνει τέλος. 5 εκατοστά είναι αδιάφορα. ίσως το σημερινό αίσχος να εξηγεί και γιατί δεν έχει κάνει ποτέ σοβαρό χιόνι αυτό το διάστημα από 10 φλεβάρη μέχρι τέλος του μήνα. του χρόνου ας ελπίσουμε ο πραγματικός βασιλιάς του χειμώνα,ο δεκέμβρης να δώσει κανά χιόνι της προκοπής κανονικό και όχι να κοιτάμε αν θα πάει 15 χλμ πιο δυτικά ή πιο βόρεια και πιο νότια το χαμηλό. η καλή διάταξη που θέλουμε έχει χιόνι,είτε γίνουν όλα με καθυστέρηση κάποιων ωρών,είτε γίνουν μεσημεριάτικα (βλέπε αριάδνη,βλέπε 2001 που είχε καταιγίδες 1,5 μέρα πριν ξεκινήσει να χιονίζει ένα μεσημέρι)

Επεξεργάστηκε από salonikatasos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 

αν και ειμαι Πευκη αυτη τη στιγμη ευχομαι και ελπιζω σε BEACH SNOW  - STOXOS αυτη η καμερα να ασπρισει Τεταρτη πρωι - τπτ λιγοτερο!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ΝΕΦΟΣΚΕΠΗΣ είπε:

α βασικό, φαντάζομαι το 'φαντάστηκες'' ότι εννοείτε και οι 2 σταθμοι μου είναι δεκάκις ελεγμένοι!!!!

Εννοείται....εξ αρχής....😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ναουσα  -5 στο κέντρο 40 πόντοι, χαζορίχνει, στα ψηλά και προς Άγιο Νικόλαο 50 plus όλη η πόλη κατασπρη☃️ αύριο όλα παγοδρόμιο   🤩

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Νομίζω Χαλκίδα κερδίσαμε το στοίχημα με τις θερμοκρασίες. Και στις 22:00 μπαίνει το -9 στα 850 όπότε θα πάμε σίγουρα άλλον 1 βαθμό κάτω. Στην Πάρνηθα τώρα στα 1230 μ. έχει -5,1

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η θερμοκρασία τώρα στην Ιστιαία στους - 0,2 

Συνεχίζει να ρίχνει, οπότε θεωρητικά ο, τι πέφτει μένει! 

Ουσιαστικά χιονίζει πλέον 12 ώρες, αλλά θέλω μια στούπα να γουστάρω τώρα 😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

-5.3 Πάρνηθα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ανεβαίνοντας προς το σπίτι.....,εμεινα με το αυτοκίνητο κοντα 1 χιλ.πριν το χωριο λόγω χιονιού και παγετου -4β.τωρα με την χιονόπτωση να συνεχίζει πολυ. καλυτερα απο αυτη του κυρίου κυματος.

ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟ 

ΑΤΤΙΚΗ  ΕΥΒΟΙΑ ΚΑΙ ΟΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΧΙΟΝΙΣΕΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ

....ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ......

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...