Jump to content
xirolivado

Αναφορές κακοκαιρίας ΜΗΔΕΙΑ 13/2/2021 - 17/2/2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3,7 βαθμοί το χωριό πλέον στα 280μ , σε συνεχή πτώση όλη την διάρκεια της ημέρας  .  3,7 βαθμοί η Αράχωβα στα 1070μ. Απο τα "παράλογα" του καιρού . 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

Πάντως οι ισοβαρεις από Αιγαίο είναι πιο βόρεια και γενικά όλο το χαμηλό πιο β.ανατολικα και ίσως πιο αργό...

παιος κ τζιφος επεσαν εξω στις Τ βαγγελη λες να πεσουν κ στον υετο κ να ριξει πιο πολυ;; αν μπορεις βαλε θεση χαμηλου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, Ζερίκιος said:

Κατηγορίες Γκρίνιας Χιονόφιλων

1) Αυτοί που γκρινιάζουν επειδή δεν χιονίζει
2) Αυτοί που γκρινιάζουν επειδή δεν το στρώνει.
3) Αυτοί που γκρινιάζουν επειδή το στρώνει σε εύκολες επιφάνειες αλλά όχι σε δρόμους.
4) Αυτοί που γκρινιάζουν επειδή έχει βάλει 5 πόντους και όχι 20. 
5) Αυτοί που γκρινιάζουν επειδή έχει βάλει 20 πόντους και όχι τουλάχιστον 40-50 που θεωρούν ότι είναι (ή είναι) το στάνταρ για την περιοχή τους.
6) Αυτοί που γκρινιάζουν επειδή ρίχνει μυγάκια, ρυζάκια και όχι μανταρίνια, πορτοκάλια.

Όλοι σίγουρα ανήκουμε σε κάποια απο αυτές τις κατηγορίες.

Εγω ειμαι τοσο αχορταγος που και 40 εκατοστα να εχει κανει, θα λεω ''αν το εριχνε νυχτα, θα ηταν 60'' χαχαχαχαχα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κορδελιό τώρα ικανοποιητική χιονόπτωση και Τ -1.2 στα 24μ υψόμετρο. Ασπριζουν τα γνωστά

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ωρα 16.00 στον κηπο μου. 4 χιλιοστα πεσανε μεχρι τωρα, - 3 η θερμοκρασια σε πτωτικη ταση. Αναμενουμε την επιδεινωση κατα τις πρωτες βραδυνες ωρες.

IMG_20210213_160526.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 minutes ago, Ζερίκιος said:

Κατηγορίες Γκρίνιας Χιονόφιλων

1) Αυτοί που γκρινιάζουν επειδή δεν χιονίζει
2) Αυτοί που γκρινιάζουν επειδή δεν το στρώνει.
3) Αυτοί που γκρινιάζουν επειδή το στρώνει σε εύκολες επιφάνειες αλλά όχι σε δρόμους.
4) Αυτοί που γκρινιάζουν επειδή έχει βάλει 5 πόντους και όχι 20. 
5) Αυτοί που γκρινιάζουν επειδή έχει βάλει 20 πόντους και όχι τουλάχιστον 40-50 που θεωρούν ότι είναι (ή είναι) το στάνταρ για την περιοχή τους.
6) Αυτοί που γκρινιάζουν επειδή ρίχνει μυγάκια, ρυζάκια και όχι μανταρίνια, πορτοκάλια.

Όλοι σίγουρα ανήκουμε σε κάποια απο αυτές τις κατηγορίες.

Συμπληρώνω:

7) Αυτοί που γκρινιάζουν για τον ανελέητο βοριά που σηκώνει το χιόνι

😎 Αυτοί που γκρινιάζουν για τα παιδάκια που χαλάνε το χιόνι

9) Αυτοί που γκρινιάζουν για τον δήμο που έχει σαρώσει τους δρόμους με τις αλατιέρες και τα εκχιονιστικά

10) Αυτοί που γκρινιάζουν επειδή χιονίζει μέρα και όχι βράδυ που στρώνει καλύτερα

11) Αυτοί που γκρινιάζουν που χιονίζει βράδυ και όχι μέρα για να το βλέπουν 😂

(Εντάξει στο 8 και 9 νομίζω είμαστε όλοι μέσα)

 

 

 

Επεξεργάστηκε από snow_attica
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

0 ο ζεστός μέτεοθες ... προφανος κάτι χάσαμε το πρωί αλλά οι οποίες αλλαγές έγιναν οι γίνονται θα μας βγουν σε καλό στο ναό καστ...το κέντρο μέχρι το βράδυ πιστεύω θα είναι άσπρο και να νε καλά το σκυλάκι μου θα το περπατήσω 😁😁

Προσεχε δεν ισχυει. Μονο για δουλεια, φαρμακειο,νοσοκομειο, βοηθεια ηλιωμενου. Το εχω ψαξει χεχε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αρχισε να το στρωνει στο τσεπελοβο ιωαννινων με 1,5 βαθμους.

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, snow_attica είπε:

Συμπληρώνω:

7) Αυτοί που γκρινιάζουν για τον ανελέητο βοριά που σηκώνει το χιόνι

😎 Αυτοί που γκρινιάζουν για τα παιδάκια που χαλάνε το χιόνι

9) Αυτοί που γκρινιάζουν για τον δήμο που έχει σαρώσει τους δρόμους με τις αλατιέρες και τα εκχιονιστικά

(Εντάξει στο 8 και 9 νομίζω είμαστε όλοι μέσα)

 

 

 

μπράβο ναι!!!!!!!!!!!!!!! Που χαλάνε το χιόνι στους δρόμους είτε τα παιδιά είτε τα εκχιονιστικά και λοιπά αμάξια. Σωστότατος!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ριχνει με αερα οποτε πιανει σιγα σιγα  στις πλευρες που το χτυπαει ο ανεμος.. δυναμωνει και πυκνωνει διαρκως παντως. Φωτο απο μαρτιου. Ειμςστε καλυτερα απο οτι περιμεναμε

20210213_161534.thumb.jpg.5e0713ca6954adbceaa67f74138798ee.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το χαμηλο ακομα ειναι πολυ μακρια.. Θελουμε 2-3 ωρες ακομα αναμονη κατα τη γνωμη μου.. 😁

Περιμενω αναφορες για εναρξη βιαιων φαινομενων..

gfs-0-9-3h.png?6

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, snow_attica said:

Συμπληρώνω:

7) Αυτοί που γκρινιάζουν για τον ανελέητο βοριά που σηκώνει το χιόνι

😎 Αυτοί που γκρινιάζουν για τα παιδάκια που χαλάνε το χιόνι

9) Αυτοί που γκρινιάζουν για τον δήμο που έχει σαρώσει τους δρόμους με τις αλατιέρες και τα εκχιονιστικά

(Εντάξει στο 8 και 9 νομίζω είμαστε όλοι μέσα)

 

 

 

Καλα αν εχει -3 ή -5 και εκχιονιστικο να περασει και αλατι να πεταξει δεν κανει τιποτα... Ετσι νομιζω, διορθωσε με αν κανω λαθος.

Το αλατι δεν πιανει αν ειμαστε με πολυ χαμηλες Τ. 

Θυμαμαι παλια με -3 χιονιζε εστρωνε στο δρομο και πετουσαν αλατι αλλα μετα ξαναεστρωνε στο π+φ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλυτερα πάμε κι εδω στην παραλία Θεσσαλονίκης. Παλι ψιλό αλλά πιο πυκνο 

Επεξεργάστηκε από nikolasxm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Dusterakos said:

Καλα αν εχει -3 ή -5 και εκχιονιστικο να περασει και αλατι να πεταξει δεν κανει τιποτα... Ετσι νομιζω, διορθωσε με αν κανω λαθος.

Το αλατι δεν πιανει αν ειμαστε με πολυ χαμηλες Τ. 

Θυμαμαι παλια με -3 χιονιζε εστρωνε στο δρομο και πετουσαν αλατι αλλα μετα ξαναεστρωνε στο π+φ.

Ισχύει το αλάτι δεν κάνει και τρελή διαφορά (ευτυχώς) αλλά τα μαμημένα τα εκχιονιστικά του αλλάζουν τα φώτα και μένει η πέτσα... Ευτυχώς μένω σε μη κεντρικό δρόμο, μπαίνουν πρακτικά μόνο οι μόνιμοι κάτοικοι οπότε μας ξεχνάει ο Θεός, χεχεχε. Θυμάμαι πάντα σε όλους τους χιονάδες γύρω γύρω όλοι οι δρόμοι πεντακάθαροι και μόλις έστριβες στη γειτονιά μου επέστρεφες στο χειμώνα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επιτέλους δυνάμωσε η χιονόπτωση στην Καρδίτσα 

πάω βόλτα με το αμάξι 

Επεξεργάστηκε από dondinos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...