Jump to content
xirolivado

Αναφορές κακοκαιρίας ΜΗΔΕΙΑ 13/2/2021 - 17/2/2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σας φάγαμε νότιοι! Χιονίζει στην Ξάνθη ξανά με φουλ ηλιοφάνεια! Ακόμα και με τον ήλιο είναι πανέμορφο το άτιμο, Τ 3,4 °C. Να χαρείτε τις ιστορικές στιγμές παιδιά που ζείτε!  

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Ανελεητη στουπα..Τα δεντρα εχουν λυγισει απο το βαρος του χιονιου..Στην οδο γρυπαρη ενα τετραγωνο απο μενα,εσπασε μανταρινια στα δυο..Απλα δεν πιανει ευκολα στο δρομο..Με τετοια στουπα,εαν ειχαμε ενα βαθμο πιο κατω θα χτυπαγαμε 30ποντο μεσα στη θησεως..Ηδη υπαρχουν αυτοκινητα που στο καπο και μονο εχουν πανω απο 15 ποντους..Στην ταρατσα μου πλεον το χιονι ως το γονατο..

Εν κατακλειδι,ιστορικος χιονιας..Απλα στις λεπτομερειες χαθηκε ενας απο τους καλυτερους ολων των εποχων..Σιγουρα δε θα ταν ο πρωτος..

Ενημερωτικα μεσα στο δασος του φιλοπαππου που πηγα βολτα το χιονι φτανει τα 20 εκατοστα...Αδιανοητα πραγματα,μερα μεσημερι..

ισως το απογευμα οταν πεσουν οι θερμοκρασιες κανει κατι καλο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτό που ξεχωρίζει τους χιονοτρελαμένους από τους λοιπούς είναι η μεζούρα. Άγιοι Ανάργυροι 10.00-16/02/2021

Η εικόνα είναι από το δρόμο:

 

16134709197441.thumb.jpg.122ee670a7f1b496081594dc070d6a21.jpg

 

και σε ουρανό αυτοκινήτου  το ύψος ήταν αυτό:

 

1613474180715 1.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Ανελεητη στουπα..Τα δεντρα εχουν λυγισει απο το βαρος του χιονιου..Στην οδο γρυπαρη ενα τετραγωνο απο μενα,εσπασε μανταρινια στα δυο..Απλα δεν πιανει ευκολα στο δρομο..Με τετοια στουπα,εαν ειχαμε ενα βαθμο πιο κατω θα χτυπαγαμε 30ποντο μεσα στη θησεως..Ηδη υπαρχουν αυτοκινητα που στο καπο και μονο εχουν πανω απο 15 ποντους..Στην ταρατσα μου πλεον το χιονι ως το γονατο..

Εν κατακλειδι,ιστορικος χιονιας..Απλα στις λεπτομερειες χαθηκε ενας απο τους καλυτερους ολων των εποχων..Σιγουρα δε θα ταν ο πρωτος..

Ενημερωτικα μεσα στο δασος του φιλοπαππου που πηγα βολτα το χιονι φτανει τα 20 εκατοστα...Αδιανοητα πραγματα,μερα μεσημερι..

Αν η Τ ήταν πιο κάτω θα ήταν και λιιιιγο μικρότερο το μέγεθος της νιφάδες, το έχω παραητηρήσει πολλές φορές αυτό. Αλλά μιλάμε και πολύ μικρή διαφορά, εκτός αν πάει -4 -5 ξέρω 'γω. Το ίδιο έγινε και εδώ την Κυριακή την νύχτα. Όσο είχε -2,5 οι νιφάδες ήταν καλές αλλά όχι τεράστιες και σε κάποια φάση που πήγε -1,4 μεγάλωσαν πολύ και οι νιφάδες..

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, sakis13 said:

Ανελεητη στουπα..Τα δεντρα εχουν λυγισει απο το βαρος του χιονιου..Στην οδο γρυπαρη ενα τετραγωνο απο μενα,εσπασε μανταρινια στα δυο..Απλα δεν πιανει ευκολα στο δρομο..Με τετοια στουπα,εαν ειχαμε ενα βαθμο πιο κατω θα χτυπαγαμε 30ποντο μεσα στη θησεως..Ηδη υπαρχουν αυτοκινητα που στο καπο και μονο εχουν πανω απο 15 ποντους..Στην ταρατσα μου πλεον το χιονι ως το γονατο..

Εν κατακλειδι,ιστορικος χιονιας..Απλα στις λεπτομερειες χαθηκε ενας απο τους καλυτερους ολων των εποχων..Σιγουρα δε θα ταν ο πρωτος..

Ενημερωτικα μεσα στο δασος του φιλοπαππου που πηγα βολτα το χιονι φτανει τα 20 εκατοστα...Αδιανοητα πραγματα,μερα μεσημερι..

Αστα... Εχεις απολυτο δικιο. Πριν 3 - 4 μερες, χασαμε το πραγματικο ΕΠΟΣ. Αλλα σε εσας τωρα γραφει ιστορια. Χαρειτε το

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Live από το σπίτι του αδερφου μου αφού εγώ δεν έχω ρεύμα...Πανσετες και τσιπούρα.....Εποςςςςςςςςς 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, kostasmarousi13 είπε:

Πουταναριο!!!

Χωρίς να θέλω να φανώ αχάριστος αλλά βλέπω την πρώην περιοχή μου το Χαλάνδρι και ζηλεύω... λες να γίνει κάτι αντίστοιχο και στο Ολυμπιακό Χωριό που είμαι τώρα? Η να την κοπανήσω και να έρθω Χαλάνδρι?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν ξέρω για το ύψος του χιονιού αλλά σαν διάταξη είναι σίγουρα ιστορικός χιονιάς για την Αθήνα. Το 95% της χώρας έχει ήλιο και στην Αττική γίνεται χαμός. 

Μου έστειλαν απίστευτα βίντεο από το σπίτι στο Χαλάνδρι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδώ από το πρωί έχουμε θετικές θερμοκρασίες οπότε το χιονακι λιώνει όσο και να πέσει.Χιονιζει και τώρα καλα αλλά με Ήλιο και 2.2c🙂

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο Υμηττός έκανε τρέλα θαύματα....έχω ύψος χιονιού βοριων προαστείων σε χαμηλότερο υψόμετρο μαλιστα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η θερμοκρασία  μετά από μια μικρή άνοδο ξανάπέφτει  μ στους 0,1c τώρα.

θα γίνω βαρετός και δεν το θέλω αλλά η στούπα συνεχιζεται 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...