Jump to content
xirolivado

Αναφορές κακοκαιρίας ΜΗΔΕΙΑ 13/2/2021 - 17/2/2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, ORESIVIOS είπε:

Εδώ ρε συ λενε ότι η Αθήνα δεν έχει ξαναδεί χιόνι!! Χαχαχα.. το Γενάρη του 2019, πριν 2 χρόνια είχε ξανά χιονίσει μέχρι το κέντρο, την Ευελπίδων, το Ζάππειο κλπ... Υπερβολές. 

Το οτι κανανε γαργαρα το 08;

ειχε λεει απ´το 04 να ριξει τοσο χιονι! Χαχαχα

Δε γλιτωνουμε απο αυτα Σταυρο, τουλαχιστον ας γελαμε μονο και οχι να τσαντιζομαστε οπως εγω πολλες φορες!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Μμμμμμ.......έσπασε ο καιρός....η μπούκα δεν έφτασε ποτέ 

μαλλον οριακα θα πιανει λεκανοπεδιο απο τα ανατολικα δηλαδηπαρυφες υμηττου . φαινεται οτι μετακινειται ανατολικοτερα η φαση οσο περνανε οι ωρες. δεν παραπονιεμαι βεβαια.

απλα γιατι τρεξαν και ειπαν για υποτροπη το βραδυ δεν καταλαβαινω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Παπλαμουδας είπε:

Το οτι κανανε γαργαρα το 08;

ειχε λεει απ´το 04 να ριξει τοσο χιονι! Χαχαχα

Δε γλιτωνουμε απο αυτα Σταυρο, τουλαχιστον ας γελαμε μονο και οχι να τσαντιζομαστε οπως εγω πολλες φορες!

 

αν λες που το ανεφερα εγω σε μια φαση ειναι γτ το 2008 ηταν κατωτερο αυτουνου που εγινε τωρα για εδω. και το 2004 επισης. δεν  ακυρωσα αυτες τις χιονοκαιριες προφανως! αλλα για εδω ηταν κατωτερες αλλα οχι με διαφορα.

αλλα η αθηνα μπορει μια χαρα να δει τρελο χιονι αμα κατσουν καλα οι συγκυριες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Frostfang8 είπε:

μαλλον οριακα θα πιανει λεκανοπεδιο απο τα ανατολικα δηλαδηπαρυφες υμηττου . φαινεται οτι μετακινειται ανατολικοτερα η φαση οσο περνανε οι ωρες. δεν παραπονιεμαι βεβαια.

απλα γιατι τρεξαν και ειπαν για υποτροπη το βραδυ δεν καταλαβαινω

Προσωπικά δεν περιμένω κάτι για Αθήνα, αλλά για την νέα σοβαρή υποτροπή αναφέρθηκε πως θα  γίνει μετά τις 11, 12 τη νύχτα,.όχι τώρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Antipathitikos είπε:

Προσωπικά δεν περιμένω κάτι για Αθήνα, αλλά για την νέα σοβαρή υποτροπή αναφέρθηκε πως θα  γίνει μετά τις 11, 12 τη νύχτα,.όχι τώρα.

δεν προδιαθετει θεωρω. μακαρι αλλα δεν το κοβω. η συγκλιση ειναι ανατολικα στα ορια του υμηττου και πιο ανατολικα πλεον νομιζω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Panagiotis είπε:

Απόκοσμα στο blackout και κάποιες φωτεινές για να φανεί το μέγεθος του θαψαρ 

BAE03C1B-FA1D-4FC5-ACBC-F6EE6E272EBE.jpeg

22CEAF0C-C382-43CB-9C24-F69B66D2262C.jpeg

804C19AD-67CC-4C22-AE4C-4C7AF7E0F9A1.jpeg

8F46BCB3-3051-4B58-94E6-A84DEADDE3C5.jpeg

φανταστικο!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπερα απο Γλυφαδα με Τ 1,7 και τα χιονια πλην χορτων αμαξιων και δεντρων εν μερει να εχουν εξαφανιστει! Πολυ καλος απολογισμος αν και πραγματικα για 1 βαθμο χασαμε ιστορικα πραγματα εδω. Δεν πειραζει. Next time!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

H ραδιοβόληση τι έδειξε? Εχω την εντύπωση ότι ο σημερινός χιονιάς θερμοκρασιακά ήταν κατώτερος όλων των προηγούμενων ιστορικών....από κέντρο και κάτω χάθηκε αρκετή χιονόστρωση λόγω θετικών Τ....με 1-2 βαθμούς κάτω φαντάζεστε τι θα είχε γίνει!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

Αντικειμενικο ρεπορταζ στον Αντ1 για το υψος της χιονοστρωσης.Δικαιωματικα το νομπελ Α'ΑΝΔΡΙΚΟΥ ΡΟΛΟΥ στον γονατιστο κυριο.😁

 

Με πρόλαβες φίλε μου. Δλδ πραγματικά έλεος από κάποιους δημοσιογράφους. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

αν λες που το ανεφερα εγω σε μια φαση ειναι γτ το 2008 ηταν κατωτερο αυτουνου που εγινε τωρα για εδω. και το 2004 επισης. δεν  ακυρωσα αυτες τις χιονοκαιριες προφανως! αλλα για εδω ηταν κατωτερες αλλα οχι με διαφορα.

αλλα η αθηνα μπορει μια χαρα να δει τρελο χιονι αμα κατσουν καλα οι συγκυριες.

Οχι ρε συ, καμια σχεση.

σε συνεχεια προηγουμενης κουβεντας μας για τις χαζομαρες των καναλιων μιλαμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, snowgiann είπε:

H ραδιοβόληση τι έδειξε? Εχω την εντύπωση ότι ο σημερινός χιονιάς θερμοκρασιακά ήταν κατώτερος όλων των προηγούμενων ιστορικών....από κέντρο και κάτω χάθηκε αρκετή χιονόστρωση λόγω θετικών Τ....με 1-2 βαθμούς κάτω φαντάζεστε τι θα είχε γίνει!

ηταν κατωτερος ναι. αν σκεφτεις οτι η ελαχιστη ηταν τιμια με -1.6 αλλα η μεγιστη 0.1 για εδω... πιστευω ενα -9 με -9.5 πιασαμε. πρεπει να το δουμε οντως

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Παπλαμουδας είπε:

Οχι ρε συ, καμια σχεση.

σε συνεχεια προηγουμενης κουβεντας μας για τις χαζομαρες των καναλιων μιλαμε.

α καλα κλασσικα πραγματα αυτα... και εγω παω σε ανεμοσουρι σκυβω και λεω οτι ειναι 1 μετρο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, snowgiann said:

H ραδιοβόληση τι έδειξε? Εχω την εντύπωση ότι ο σημερινός χιονιάς θερμοκρασιακά ήταν κατώτερος όλων των προηγούμενων ιστορικών....από κέντρο και κάτω χάθηκε αρκετή χιονόστρωση λόγω θετικών Τ....με 1-2 βαθμούς κάτω φαντάζεστε τι θα είχε γίνει!

Πού βλέπω ραδιοβόληση?

Πραγματικά πιστεύω ότι με ένα - 11/850 σήμερα το κέντρο κ τα νότια θα βλέπανε αδιανόητα πράγματα. Από Αμπελόκηπους που πήγα όπου η Τ πέρασε ελάχιστα το 0 αφού είναι σε λίγο μεγαλύτερο υψόμετρο από σύνταγμα είχε τρελό χιόνι. Αμφιβάλλω αν το 2008 είχε περισσότερο! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, alkis91_2.0 said:

Καλησπερα απο Γλυφαδα με Τ 1,7 και τα χιονια πλην χορτων αμαξιων και δεντρων εν μερει να εχουν εξαφανιστει! Πολυ καλος απολογισμος αν και πραγματικα για 1 βαθμο χασαμε ιστορικα πραγματα εδω. Δεν πειραζει. Next time!

Η Άνω  Γλυφαδα ψηλα ειχε 20-30 πόντους και στον τελευταιο δρομο απο πισω τοπικα 40 μετρησα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κολυδας στο star είπε πως στροφαραν οι άνεμοι σε β βδ, οπότε το Αιγαίο σταματά την τροφοδοσία της μαγκισας με ότι αυτό συνεπάγεται..

Γλυκά νερά εδώ και κάνα μισάωρο τα φαινόμενα σφύριξαν ληξη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...