Jump to content
Canadathens13

Ανάλυση χαρτών Μαρτίου 2021!!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Οι περισσοτεροι εδω μεσα,βλεπουν το χιονι στην πορτα τους μια,αντε δυο φορες τον χρονο και συνηθως πετσες.Αμφιβαλλω οτι καποιος θα κανει την παραπανω σκεψη.Εγω παντως οχι...

Μόνο και μόνο επειδή είναι πάρα πολύ πρόσφατος ο μεγάλος χιονιάς. Για αυτό το λέω. Δεν το βλέπω απο αλαζονικη οπτική δλδ ότι υποτιμάμε ένα χιόνι των 10 εκατοστών στο λεκανοπέδιο. Θα ξεχάσω εγώ το βλέμμα "Ινδός γκουρού" στη λάμπα ώστε να δω μια έστω νιφάδα; Θα ξεχάσω το μηδαμινό άγχος για επαρκή  παροχή ηλεκτροδότησης στο σπίτι; Θα ξεχάσω την 13ετια που έβλεπα τα κλαδάκια των δέντρων να μεγαλώνουν περήφανα χωρίς να φοβούνται το βάρος του χιονιού; Ότι οι μοναδικές αλυσίδες που χρησιμοποιούσα είναι αυτή του λουκέτου της καγκελόπορτας; 

Αυτά δεν ξεχνιούνται ρε συ 🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εξαφανίστηκε ή μάλλον εφυγε νοτιοανατολικά η λίμνη σε όλα τα μοντέλα ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τέλος β λίμνη στις 2 του μήνα... 

Για την συνέχεια θέλω να βγει η ασύλληπτη μπόμπα του τζίφου. Τρομερή διάταξη...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα!

Εγώ για τα μακρινά θα ήθελα να βγει το icon...😉

Δυστυχώς όμως δεν υπάρχει κάτι σοβαρο σε λογικές ώρες ώστε να πιαστούμε, ότι φαίνεται τώρα στους χάρτες μετά τις 120 ώρες θα αλλάξει στα επόμενα τρεξίματα.

Προσωπικά θα ασχοληθώ μόνο με κάτι σοβαρο κάτω των 100 ωρών. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

..παιδιά απόλαύστε την λιακάδα...και ρίχτε το στον ρομαντισμό.....(φλερτ.κανένα ψήσιμο μπριζόλας  στο μπαλκόνι....κλπ) μέχρι να ρθει το σκ και σοβαρέψουν τα μοντέλα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πισωγύρισμα πάλι στα μοντέλα.... Ότι να ναι..... Τη μία μερα δείχνουν αλλά.... Την άλλη μέρα αλλά... Άκρη δε βγάζεις... Και οι ώρες πλησιάζουν.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, [weathermaniac] είπε:

Τέλος β λίμνη στις 2 του μήνα... 

Για την συνέχεια θέλω να βγει η ασύλληπτη μπόμπα του τζίφου. Τρομερή διάταξη...

Σου αρέσει γιατί εχει αυλωνα  από βδ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, thanossnow είπε:

Εξαφανίστηκε ή μάλλον εφυγε νοτιοανατολικά η λίμνη σε όλα τα μοντέλα ...

Ότι να ναι ρε φίλε... Ελεος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Καλημερα.Εδω ειναι ολα τα λεφτα.Υπαρχουν ελπιδες,λιγες αλλα υπαρκτες.

IMG_20210225_101213.jpg

Μην αγχωνεσαι αδερφε μου..Λεφτα υπαρχουν...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως από τη μία έχουμε το στατιστικό απίθανο να έρθει σύντομα ξανά ιστορικός χιονιάς στην Αθήνα αλλά από την άλλη αυτό έγινε με λίγο παράδοξο τρόπο και πολλές μαζεμένες συγκυρίες και όχι με μια κλασσική προσήνεμη διάταξη που κατεβαίνει και σαρώνει όλα τα ανατολικά προσήνεμα. Ο κλασσικός ανατολικοπροσήνεμος βαρβάτος χιονιάς με κόγκα δεν έχει έρθει ακόμα 😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επειδή οι ώρες πλέον δεν είναι και τόσο μακριά για να δούμε αν θα κάτσει το στοίχημα για το επόμενο ΣΚ τρία  πράγματα πρέπει να δούμε άμεσα . 1. Να συνέλθει το κύριο του Τζίφου 2.Να παραμείνουν τα αλλά μοντέλα σχετικά σταθερά 3. Να υπάρξει τάση για αυτό που έδειξε ο Γιώργος πιο πάνω . 

Αν θέλουμε πραγματικά δυνατές καταστάσεις όλα τα λεφτά είναι εκεί στις 7/3 .Αυτή την φορά δεν υπάρχουν στρατοσφαιρικές θερμάνσεις για να ποντάρουμε όποτε πάμε στα ίσα. Κοιτάμε Ατλαντικο και πορευόμαστε. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ευτυχώς ο σάπιος αρχικά εμποδίσμπς φαίνεται να καταρρέι. Και καλά θα θα κάνει. Βαρέθηκα με αυτούς τους αυλωνες, 2 φορές και πήραμε ψίχουλα στα Γιάννενα. Ήδη ι Ευρωπαίος πιο μετά αρχίζει να ομοιάζει σιγά σιγά προς Τζιφο. Έχει δρόμο, αλλά αυτή την φορά θα το παλέψω μέχρι τέλους. Η τελευταία μου ελπίδα για να δω από κοντά στα Γιάννενα καθαρή παπλαμουδα. Οπότε στην προκειμένη, όχι απλά δεν με νοιάζει τι θα κάνει αλλού, αλλά θα νευριάζω αν δεν πάει πως πρέπει να γίνει.

Και για να μην παρεξηγηθω, στο "αλλού" μπαίνει και η Λάρισα.

 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

-Αρχηγε..Ο Γιωργος απο την Δροσοπηγη δεν εβαλε ακομα γεννητρια..

-Δε πειραζει ρουφιανε μου..Αστον να  ψωφισει τον τσογλ@νο...Ακομα δεν μπορω να το πιστεψω οτι βρεθηκε περιοχη που εχωσε πιο πολυ χιονι απο το Σαπορο...Θα μου το πληρωσει...

pithikaki.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Ευτυχώς ο σάπιος αρχικά εμποδίσμπς φαίνεται να καταρρέι. Και καλά θα θα κάνει. Βαρέθηκα με αυτούς τους αυλωνες, 2 φορές και πήραμε ψίχουλα στα Γιάννενα. Ήδη ι Ευρωπαίος πιο μετά αρχίζει να ομοιάζει σιγά σιγά προς Τζιφο. Έχει δρόμο, αλλά αυτή την φορά θα το παλέψω μέχρι τέλους. Η τελευταία μου ελπίδα για να δω από κοντά στα Γιάννενα καθαρή παπλαμουδα. Οπότε στην προκειμένη, όχι απλά δεν με νοιάζει τι θα κάνει αλλού, αλλά θα νευριάζω αν δεν πάει πως πρέπει να γίνει.

Και για να μην παρεξηγηθω, στο "αλλού" μπαίνει και η Λάρισα.

 

Παμε να το παρουμε. 

Υψωνω το λάβαρο του πανηπειρωτικου χιονια για τελευταία φορά φέτος. 

Επεξεργάστηκε από billipiros12
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, billipiros12 είπε:

Παμε να το παρουμε. 

Υψωνω το λάβαρο του πανηπειρωτικου χιονια για τελευταία φορά φέτος. 

Έτσι Βασίλη! Τελευταία ευκαιρία! Και για εμένα τελευταία ευκαιρία της ζωής μου κατά πάσα πιθανότητα. Οπότε πάμε για το καλύτερο δυνατό!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, billipiros12 είπε:

Παμε να το παρουμε. 

Υψωνω το λάβαρο του πανηπειρωτικου χιονια για τελευταία φορά φέτος. 

Μπιλι δεν θελω να χαλασω την επαναστα,απλα να σε πληροφορησω οτι ο καπεταν Μιχαλης βασικα δε δινει δεκαρα,ουτε για την υπολοιπη ηπειρο.Μονο Γιαννεναρα,παπλαμουδαρα 2ωρη ονειρωξη,cyber ματακι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, GEORGE SNOWMAN είπε:

Μπιλι δεν θελω να χαλασω την επαναστα,απλα να σε πληροφορησω οτι ο καπεταν Μιχαλης βασικα δε δινει δεκαρα,ουτε για την υπολοιπη ηπειρο.Μονο Γιαννεναρα,παπλαμουδαρα 2ωρη ονειρωξη,cyber ματακι.

Αυτό δεν είναι αλήθεια. Εκτός αν κάνεις πλάκα φυσικά.

Επίσης το 2ωρο είναι ότι πιο αστείο υπάρχει. Δυνητικά μεγαλύτερη διάρκεια μπορούμε να έχουμε με αυτές τις διατάξεις, πάρα με τις άλλες...

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Αυτό δεν είναι αλήθεια. Εκτός αν κάνεις πλάκα φυσικά.

Α,δεν το ξερα ρε συ..Βαζουμε και ηγουμενιτσα-αρτα-πρεβεζα στο παιχνιδι δηλαδη;;;;Μιλαμε για hardcore καταστασεις δηλαδη...🤘🤙🤙

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, GEORGE SNOWMAN είπε:

Α,δεν το ξερα ρε συ..Βαζουμε και ηγουμενιτσα-αρτα-πρεβεζα στο παιχνιδι δηλαδη;;;;Μιλαμε για hardcore καταστασεις δηλαδη...🤘🤙🤙

Η Ήπειρος είναι κατά βάση ορεινή περιφέρεια όπως ξέρεις. Επίσης το να βάζω στόχους να χιονίσει Ηγουμενίτσα με στρωσιδια είναι τρελά δύσκολο. Μιλάω για ημιορεινές περιοχές και πάνω, που θεωρώ ότι τα Γιάννενα είναι ισοδύναμα με την Λάρισα χοντρικά, οπότε όταν σκέφτομαι χιόνια στην Ήπειρο από τα 400 μέτρα είναι περίπου σαν να λέμε χιόνι στα πεδινά της Θεσσαλίας σε δυσκολία.

 

Αικον τούμπα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαλάει η λογική του τζίφου για τα γούστα μου σε κάποια πράγματα... Να δούμε συνεχεια Ευτυχως στην Αμερική έκανε αντίθετα βήματα από ευρωπαϊκό. 

 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...