Jump to content
Canadathens13

Ανάλυση χαρτών Μαρτίου 2021!!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

Η ημαθια και λιγοτερο η πελλα θα ξαναμπουν διπλα μας οταν τα επομενα 20 χιονια που κανει θα εχουν την κατανομη της σοφιας. Μεχρι τοτε γελαει ο κοσμος με τη γκρινια τους. Αν ειχα τις εξης επιλογες

Α)μισο μετρο εδω και 1 μετρο εκει

Β)0 εκατοστα εδω,0 κι εκει.

Με.βεβαιοτητα θα διαλεγα το Β

Νομίζεις.....Η Ημαθια πάντα  παίρνει κατι  είτε από δυσμάς είτε από ανατολικά.

Και πέρα από την πλάκα αυτό ισχύει. 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Barney-sal είπε:

Καλά κρασιά χαχα ας το αφήσουμε για του χρόνου δεν πειράζει 😉

μην το λες γιατι εδω πανω κ 15 κ 20 μαρτη μπορει να κανει καλο χιονι χωρις ιδιαιτερα ακραιο κρυο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Παίονας είπε:

μην το λες γιατι εδω πανω κ 15 κ 20 μαρτη μπορει να κανει καλο χιονι χωρις ιδιαιτερα ακραιο κρυο

Περυσι 23 Μαρτη Κιλκισάρα σχεδόν 10 ποντο για πλάκα το ίδιο και τα προαστια Θεσσαλονίκης, επίσης ενα 5ποντο(μη λέω και λίγο) μπήκε στις 2 Απρίλη...οπότε Μάρτη δεν τον καίμε ποτέ εδώ εξάλλου όπως έχω πει τα τελευταία χρόνια ο χειμώνας αρχίζει Γενάρη και τελειώνει τέλος Μάρτη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στο Ευρωπαϊκό ο Αζορικος βολοδερνει κάπου κάπου στο τρίγωνο των Βερμούδων. Σε λίγο θα κάνει μια στάση και Κούβα να ωριμάσουν λίγο πιο γρήγορα τα καπνά για του πούρα Αβάνας. 

Κακό τρέξιμο κατά τη γνώμη μου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα μετα απο μεγαλη αποχη απο χαρτες....Μην ασχολείστε οι χαρτες ειναι σαν το 12-13 ,13-14,14-15...Και τότε ψάχναμε χιονιαδες και μια Ο υποτροπικος μια μια λιμνη κατι παντα το χαλάγε και ολα  πήγαιναν παρακάτω ολο το χειμώνα...Μέχρι τη Μήδεια όλα ηταν καλα..τωρα δυστυχως θυμήθηκαν τα παλιά χρόνια... βεβαια σιγα τι χανουμε χιονι το Μάρτιο για μας εδω στη δυτικη μακεδονια ειναι απλα λογος για μελαγχολία θα εξαφανιστεί σε χρόνο απιστευτο ...Όσοι βέβαια το θελετε μακαρι να σας το κάνει ....πάντως τα ανσαμπλ του ευρωπαιου δεν είναι απαγορευτικά 

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, menidi είπε:

Στο Ευρωπαϊκό ο Αζορικος βολοδερνει κάπου κάπου στο τρίγωνο των Βερμούδων. Σε λίγο θα κάνει μια στάση και Κούβα να ωριμάσουν λίγο πιο γρήγορα τα καπνά για του πούρα Αβάνας. 

Κακό τρέξιμο κατά τη γνώμη μου

Για αυτό λέγεται αζορικος. Εκεί είναι η θέση του. Ότι πρέπει για εδω😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σόρρυ ρε παίδες αλλά ξεχυλωθηκε το θέμα ΚΘΦΡΔΣΑΛΝ και για παλιούς χιονιαδες κλπ ... Διαβάζει κάποιος 4 σελίδες για βρει 4-5 σχόλια εντός θέματος. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παιδια η κακκοκαιρια οπως εγραψα κ πιο πανω παει για μετα τις 10 οποτε ειναι πολυ νωρις να δειξουν κατι τα μοντελα. Κατα την γνωμη μου παντα ετσι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

48 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

Την ημαθια ποιος την εβαλε διπλα σε σερρες,θεσσαλονικη,κιλκις; προτιμω να μη χιονιζει εδω για να μη χιονισει σιγουρα ουτε σε αυτους. Τα μεγαλυτερα φιδια ,δηθεν φιλοι μας στους χιονιαδες. 

Εγώ μας πρόσθεσα .....Όχι και φιδια αχαχαχαχχαχαχαχ 😂με ίδιες διατάξεις χιονιζόμαστε από τι ξέρω ...

Επεξεργάστηκε από thanossnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, nikolasxm είπε:

Σόρρυ ρε παίδες αλλά ξεχυλωθηκε το θέμα ΚΘΦΡΔΣΑΛΝ και για παλιούς χιονιαδες κλπ ... Διαβάζει κάποιος 4 σελίδες για βρει 4-5 σχόλια εντός θέματος. 

Τα 4-5 σχολια που λες ειναι κ πολλα γι'αυτα που δειχνουν αυτη την στιγμη οι χαρτες τι αλλο να σχολιασεις δηλαδη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

από την ανάλυση διακρίνεται ότι ο αυλώνας(ψυχρ΄ς μάζες) θα "απλωθεί " και στην κεντροδυτική μεσόγειο και στα βαλκάνια.....εμφανίζεται εξαρετικά συνεκτικός......δεν ξέρω τι μπορεί να βγαλει μια τέτοια διάταξη αλλά σίγουρα θα είναι υετοφόρος για χιόνια...χμμμ μάλλον τα δυτικά-δυτική μακεδονία.....(figure 12)https://www.aer.com/science-research/climate-weather/arctic-oscillation/

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

50 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

Την ημαθια ποιος την εβαλε διπλα σε σερρες,θεσσαλονικη,κιλκις; προτιμω να μη χιονιζει εδω για να μη χιονισει σιγουρα ουτε σε αυτους. Τα μεγαλυτερα φιδια ,δηθεν φιλοι μας στους χιονιαδες. 

Συμφωνώ κι επαυξάνω.....😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΜΟ αρκετά ελπιδοφόρος...πρώτο βήμα ο εμποδισμός ο οποίος και φάνηκε, τώρα αν στηθεί σωστά και ως αποτέλεσμα υπάρξει κατάβαση στην περιοχή μας θα αρχίσει να φαίνεται μέχρι Κυριακή

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στα καιρικά δεν πιστεύω να γίνει κάτι πιο πιθανό είναι να φάμε υποτροπικό και μετά απλή πτώση στα φυσιολογικά....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Για αυτό λέγεται αζορικος. Εκεί είναι η θέση του. Ότι πρέπει για εδω😁

Εγώ νόμιζα ότι η θέση του είναι λίγο δυτικοτερα της Ιβηρικής χερσόνησου. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, Παίονας είπε:

παιδια η κακκοκαιρια οπως εγραψα κ πιο πανω παει για μετα τις 10 οποτε ειναι πολυ νωρις να δειξουν κατι τα μοντελα. Κατα την γνωμη μου παντα ετσι

Μετα τις 10 καληνυχτα ζωνικουρα και ανοιξη...τελευταια ευκαιρια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για Μαρτιο μήνα που είναι ναι ςυμεταβλητος φουλ και άρα δυσκολος στην προβλεψη και αν υποθέσουμε ότι στην καλύτερη των περιπτώσεων μιλάμε για 7-9 Μαρτίου άρα μετά από 9!!!!!! Μέρες μίνιμουμ τότε πολύ απλά αυτά που βλέπουμε τώρα παίζει να είναι και σοκαρίστηκα..!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, menidi είπε:

Εγώ νόμιζα ότι η θέση του είναι λίγο δυτικοτερα της Ιβηρικής χερσόνησου. 

Αγνόησε την ψυχρή λιμνη μέσα στον αζορικο χαχαχα.

Μόλις τώρα, ICELARISSA είπε:

Μετα τις 10 καληνυχτα ζωνικουρα και ανοιξη...τελευταια ευκαιρια

Με μια ψυχρή εισβολή στις ανατολικές ΗΠΑ, που δεν είναι αδυνατο,. Υπάρχει σε πολλά σημεία, θα έχουμε Μπέλλα νο2 αρκεί να έρθει ανατολικότερα από την πρώτη. Χεχε

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

Για Μαρτιο μήνα που είναι ναι ςυμεταβλητος φουλ και άρα δυσκολος στην προβλεψη και αν υποθέσουμε ότι στην καλύτερη των περιπτώσεων μιλάμε για 7-9 Μαρτίου άρα μετά από 9!!!!!! Μέρες μίνιμουμ τότε πολύ απλά αυτά που βλέπουμε τώρα παίζει να είναι και σοκαρίστηκα..!!!

μακαρι βαγγελη . Οσο πιο νωρις ερθει τοσο το καλυτερο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Αγνόησε την ψυχρή λιμνη μέσα στον αζορικο χαχαχα.

Με μια ψυχρή εισβολή στις ανατολικές ΗΠΑ, που δεν είναι αδυνατο,. Υπάρχει σε πολλά σημεία, θα έχουμε Μπέκα νο2 αρκεί να έρθει ανατολικότερα από την πρώτη. Χεχε

Μπεκα vo2 .....τι ειναι παλι αυτο?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Παίονας είπε:

Μπεκα vo2 .....τι ειναι παλι αυτο?

Η μπούκα είναι, ή  ο Μπέκαμ ο μικρός...αλλά θα μας  εξηγήσει ο συντάκτης φαντάζομαι...  παίζει και να ειναι η Μήδεια ...αλλα σε άλλη γλώσσα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Παίονας είπε:

Μπεκα vo2 .....τι ειναι παλι αυτο?

Τυπογραφικό λάθος χεχε. Μπέλλα νο2. Μεγάλη κακοκαιρία που επηρέασε την Ευρώπη στα τέλη του Δεκεμβρίου, και στην οποία ήμουν ο μόνος καιροφιλος από την Ελλάδα που τον ενδιέφερε. Χαχαχα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Παίονας είπε:

μακαρι βαγγελη . Οσο πιο νωρις ερθει τοσο το καλυτερο

Τι να πρώτο θυμηθώ φέτος...Λέανδρος Μήδεια το άλλο το αβάπτιστο...όλα αλλιώς ξεκίνησαν και στις 3-4 μέρες πριν άρχισε να φαίνεται η πραγματικότητα...και τώρα μιλάμε για Μαρτιο !!!!!οπότε τι θα έπρεπε να δούμε 9 μέρες μίνιμουμ πριν...αυτά που δείχνουν τα θεωρώ υπερβολικά αισιοδοξα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...