Jump to content
Canadathens13

Ανάλυση χαρτών Μαρτίου 2021!!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το θέμα είναι οτι χάρη στο Λέανδρο και την άλλη την κακοκαιρία το Γενάρη (δεν ξέρω αν την είχαν βαφτίσει) μάθαμε και ορισμένες συνταγές. Κάτι... κουνουπίδι γιαχνί, πατάτες γιαουρτλου, αγριογουρουνο καπνιστό κτλ.

 

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26 λεπτά πριν, bardaris είπε:

Περιμένετε εκπλήξεις πάντως,ο ίδιος ο ζιακό λεέι οτι είμαστε σε μια μεσοπαγετώση περίοδο αλλα οι επιπτωσεις της δεν φαίνονται λόγω κλιματικής αλλαγής..όπως και να το κανεις μεσοπαγετώση είναι όμως.

Τι είναι "μεσοπαγετώση" ? δεν σε πιασα φίλε 😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, menidi είπε:

Το θέμα είναι οτι χάρη στο Λέανδρο και την άλλη την κακοκαιρία το Γενάρη (δεν ξέρω αν την είχαν βαφτίσει) μάθαμε και ορισμένες συνταγές. Κάτι... κουνουπίδι γιαχνί, πατάτες γιαουρτλου, αγριογουρουνο καπνιστό κτλ.

 

Καλά ξέχασες το πιο βασικό του φετινού χειμώνα...μια σπέσιαλ συνταγή ευγενικής χορηγίας απ την συμπρωτεύουσα. Τα "ΑΧΝΙΣΤΑ ΜΠΕΤΑ" 🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

λοιπόν, όπως βλέπω τα τρεξίματα, γιατί εγώ πιστεύω ότι το καίριο διάστημα για το τελευταίο λουπ θά είναι 10 με 20/3 και όχι πριν?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29 λεπτά πριν, Παίονας είπε:

βαγγελη δεν βλεπω. Η περιμενει το μεγαλο μπαμ απο αυριο μεθαυριο για να ξαναβγει η το πηρε αποφαση

καλημερα!!..πινω την καφεδια μου και απολαμβανω απαισιοδοξα μηνυματα!!..χαχαχα..ημουν σιγουρος οταν ξυπνησα οτι θα ειχαμε στραβα πρωινα γιατι δεν ειδα ουτε μια κληση ουτε κανα μηνυμα απο κανα "γνωστο-αγνωστο¨...😋..το θεωρω υβρη προς το προσωπο μου να υπαρχει εστω και αναφορα οτι τα παρατησα!!!χαχαχα...μια λιμνιτσα μεσα στον ωκεανο ειναι η ολη η ιστορια που μπορει να μας παει απο τον παραδεισο στην κολαση,και μαλιστα μαρτιατικια λιμνιτσα και θα τα παρατησω?...ποτε ποτε ποτε...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, giannis_salonica είπε:

Καλά ξέχασες το πιο βασικό του φετινού χειμώνα...μια σπέσιαλ συνταγή ευγενικής χορηγίας απ την συμπρωτεύουσα. Τα "ΑΧΝΙΣΤΑ ΜΠΕΤΑ" 🤣

Καλά...να ξέρεις... έχω γράψει και σχετικό τραγουδακι, αλλά φοβομουν να το ανεβάσω εδώ μήπως με παρεξηγήσουν 

"Σ αναζητώ, σ αναζητω στη Σαλονίκη ξημερώματα, λείπει το χρώμα σου, απ' του μπετού τα χρώματα.

Σ αναζητώ, σ αναζητώ από τη ΧΑΝΘ ως το Βαρδάρη, κρίμα ρε Μηδεια, με τέτοιο αυλωνάρι"

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

46 minutes ago, sakis13 said:

Εαν δεν ειχε ερθει η Μηδεια θα μιλουσαμε για τον χειροτερο χειμωνα των τελευταιων 30 ετων μαζι με τον χειμωνα του 2007...Φετος μαλιστα ειχαμε και τραγικο φθινοπωρο..Το πιο ανομβρο των τελευταιων 60 ετων!!!Αλλα οπως και να χει ο ιστορικος ηρθε και η καταρα των 13 ετων εσπασε...

Τραγικο ομως οτι απο την πρωτη του Σεπτεμβρη μεχρι και σημερα,τελευταια μερα ημερολογιακα του χειμωνα,εχω να θυμαμαι μονο ενα τριημερο..14-17/02...Καλο απογευμα..

 

Και που ήρθε η Μηδεια πάλι για χειμώνα αστείο μιλάμε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, menidi είπε:

Καλά...να ξέρεις... έχω γράψει και σχετικό τραγουδακι, αλλά φοβομουν να το ανεβάσω εδώ μήπως με παρεξηγήσουν 

"Σ αναζητώ, σ αναζητω στη Σαλονίκη ξημερώματα, λείπει το χρώμα σου, απ' των μπετων τα χρώματα.

Σ αναζητώ, σ αναζητώ από τη ΧΑΝΘ ως το Βαρδάρη, κρίμα ρε Μηδεια, με τέτοιο αυλωνάρι"

καπως λαθος μας μετρας...!!..χαχαχα...το χιουμορ φαινεται απο μιλια μακρια οποτε δε νομιζω να σε παραξηγησει κανεις..ισα ισα😀..θα σε παρεξηγουσα αν πχ πηγαινες και μου ποσταρες μια φωτο απο τις 20 δεκεμβριου του 2001 ενω ο χιονιας ηταν 16-17 και μου ελεγες οτι το 2001 ειχε πασπαλα οπως εκανε καποιος που δεν θυμαμε το νικ του ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, menidi είπε:

Μια χαρά είναι 10 πόντοι δρόμος και 20 στις εύκολες επιφάνειες για Βόλο. Μην ήμαστε και αχάριστοι. Εσύ τα είχες πει Γιάννη αν θυμάμαι καλά, όταν έλεγα "τιμιο 5 ποντο για Βόλο". Μου είχες πει οτι έριξε περισσότερο. 20+ πόντους στις εύκολες επιφάνειες μάλιστα.

Μη νομίζεις οτι στο κέντρο της Αθήνας έριξε περισσότερο 😂

Επομένως, μια χαρά σας έκατσε και η Μηδεια. 

Ο Βόλος θα κάνει τα 40 ποντα 1 φορά στα 6-7 χρόνια περίπου. Μην 'ήμαστε και αχάριστοι.🤣 Οσο για τον υπόλοιπο χειμώνα συμφωνώ φυσικά.  

40 ποντα στο βολο ειναι μια φορα στα 10 χρονια και αν οπως και ιστορικα στην αθηνα και σε ολη την ελλαδα φυσικα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, menidi είπε:

Καλά...να ξέρεις... έχω γράψει και σχετικό τραγουδακι, αλλά φοβομουν να το ανεβάσω εδώ μήπως με παρεξηγήσουν 

"Σ αναζητώ, σ αναζητω στη Σαλονίκη ξημερώματα, λείπει το χρώμα σου, απ' των μπετων τα χρώματα.

Σ αναζητώ, σ αναζητώ από τη ΧΑΝΘ ως το Βαρδάρη, κρίμα ρε Μηδεια, με τέτοιο αυλωνάρι"

χαχαχα έγραψες 🤣 καλά μη μασάς παρεξηγούν μόνο οι κομπλεξικοί που είναι σφηνωμένοι και δεν νιώθουν από χιούμορ. Τα αχνιστά μπετα πάντως θα με στοιχειώνουν για χρόνια σαν εικόνα απ την κάμερα της Αριστοτέλους😂😂 Συμβουλή στους χιονόφιλους της πόλης να μετακομίσουν στα προάστια 15-20λ από κέντρο για να βρίσκουν την υγειά τους κάθε χρόνο 😛 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

η ζημια βαση μοντελων γινεται γιατι ποτε δεν ενωνονται τα δυο κεντρα των εμποδισμων λογω του οτι ο ας τον πουμε νοτιος αζορικος δεν μπορει αβιαστα να παρει βορεια πορεια εξαιτιας διαφορων αποκομενων λιμνων που παρεμβαλλονται  αναμεσα στους δυο εμποδισμους οποτε ο βορειος επμοδισμος καταρεει σαν τραπουλοχαρτο αντι να αναδιπλωθει.αλλαζει?πλακα με κανεις?εννοειτε!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

33 λεπτά πριν, BrainA είπε:

λοιπόν, όπως βλέπω τα τρεξίματα, γιατί εγώ πιστεύω ότι το καίριο διάστημα για το τελευταίο λουπ θά είναι 10 με 20/3 και όχι πριν?

Γιατι ετσι φαίνεται..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αυτό το χαμηλό στον κόλπο της Τυνησίας .... μήπως ετοιμάζει κάποια έκπληξη??  Πάντως μέχρι Τρίτη - Τετάρτη τίποτα δεν μπορούμε να πούμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παιδια ακομη και να καταρρευση ο βορειος εμποδισμος με αζορικο στα κοκκινα και με το ψυχος να μενει κολημενο στα β.ανατολικα δεν εχουμε ιδεα τι μπορει να βγει οχι για πολυ μακρια αλλα πανω κατω για τις ιδιες ημερομηνιες που μιλαμε τωρα..μπορει να βγει μεγαλυτερη ψυχρη εισβολη τις ιδιες ημρομηνιες αλλα με εντελως αλλο τροπο.το μεσοπροθεσμο και ειδικα φετος που τα παραδειγματα ειναι πολλα αυτη την γοητεια εχει και με τιποτα δεν παιρνουμε ως δεδομενο τα τρεξιματα 7 8 και 9 μερες πριν 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, BrainA είπε:

λοιπόν, όπως βλέπω τα τρεξίματα, γιατί εγώ πιστεύω ότι το καίριο διάστημα για το τελευταίο λουπ θά είναι 10 με 20/3 και όχι πριν?

Τ'α' λεγα εγω οτι παει για μετα τις 10

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, notios_polos είπε:

καλημερα!!..πινω την καφεδια μου και απολαμβανω απαισιοδοξα μηνυματα!!..χαχαχα..ημουν σιγουρος οταν ξυπνησα οτι θα ειχαμε στραβα πρωινα γιατι δεν ειδα ουτε μια κληση ουτε κανα μηνυμα απο κανα "γνωστο-αγνωστο¨...😋..το θεωρω υβρη προς το προσωπο μου να υπαρχει εστω και αναφορα οτι τα παρατησα!!!χαχαχα...μια λιμνιτσα μεσα στον ωκεανο ειναι η ολη η ιστορια που μπορει να μας παει απο τον παραδεισο στην κολαση,και μαλιστα μαρτιατικια λιμνιτσα και θα τα παρατησω?...ποτε ποτε ποτε...

αντε μπραβο μηπως παρουμε κ εμεις τα πανω μας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, BrainA said:

Και που ήρθε η Μηδεια πάλι για χειμώνα αστείο μιλάμε 

 Ακριβώς... κανένας χειμώνας δεν υπάρχει για την Αττική... η Μήδεια θα μας μείνει κυρίως για τις καταστροφές όχι για το χιόνι που σε δύο μέρες είχε λιώσει σχεδόν παντού...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, CATHA είπε:

 Ακριβώς... κανένας χειμώνας δεν υπάρχει για την Αττική... η Μήδεια θα μας μείνει κυρίως για τις καταστροφές όχι για το χιόνι που σε δύο μέρες είχε λιώσει σχεδόν παντού...

Φαντάσου δλδ να μη σου έριχνε και μισό μέτρο (αντε 40 πόντους) φίλε Catha τι θα έλεγες🤣.

Δλδ τι να πούν και οι μπετόπληκτοι? Που έχουν και άλλες απαιτήσεις σε σχέση με νότια Ελλάδα? (και λογικό)

Διαφωνώ φυσικά μαζί σου αναφορικά με τη Μηδεια, αλλά οκ. Ο καθένας έχει την άποψή του. 

Ο χειμώνας, συμφωνώ, οτι κρίνεται ως μάλλον κακός στο σύνολό του

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, menidi είπε:

Μια χαρά είναι 10 πόντοι δρόμος και 20 στις εύκολες επιφάνειες για Βόλο. Μην ήμαστε και αχάριστοι. Εσύ τα είχες πει Γιάννη αν θυμάμαι καλά, όταν έλεγα "τιμιο 5 ποντο για Βόλο". Μου είχες πει οτι έριξε περισσότερο. 20+ πόντους στις εύκολες επιφάνειες μάλιστα.

Μη νομίζεις οτι στο κέντρο της Αθήνας έριξε περισσότερο 😂

Επομένως, μια χαρά σας έκατσε και η Μηδεια. 

Ο Βόλος θα κάνει τα 40 ποντα 1 φορά στα 6-7 χρόνια περίπου. Μην 'ήμαστε και αχάριστοι.🤣 Οσο για τον υπόλοιπο χειμώνα συμφωνώ φυσικά.  

Ναι βρε εννοείται, μια χαρά ήταν αν εξαιρέσεις μέχρι το μεσημέρι που έριχνε πολύ ψιλό. Απλά λέω ότι δεν μπορεί να σώσει τον Χειμώνα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, menidi said:

Φαντάσου δλδ να μη σου έριχνε και μισό μέτρο (αντε 40 πόντους) φίλε Catha τι θα έλεγες🤣.

Δλδ τι να πούν και οι μπετόπληκτοι? Που έχουν και άλλες απαιτήσεις σε σχέση με νότια Ελλάδα? (και λογικό)

Διαφωνώ φυσικά μαζί σου αναφορικά με τη Μηδεια, αλλά οκ. Ο καθένας έχει την άποψή του. 

Ο χειμώνας, συμφωνώ, οτι κρίνεται ως μάλλον κακός στο σύνολό του

 Δεν διαφωνώ ... ίσως δεν εκφράστηκα σωστά... το χιόνι που έπεσε ήταν αξιόλογο αλλά δεν είχαμε ούτε την διάρκεια ούτε την θερμοκρασία... μας έκανε εντύπωση γιατί είχαμε χρόνια να δούμε σοβαρό χιόνι αλλά κατά βάση οι διακοπές ρεύματος από τα πεσμένα δέντρα ήταν το κύριο χαρακτηριστικό της κακοκαιρίας... 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 ώρες πριν, sotos*snow είπε:

Η ζωνική που λέγαμε μετά τις 10 του μήνα άρχισε ήδη να φαίνεται στα μοντέλα.........μέσος όρο ευρωπαίου.....

ECMAVGEU00_240_1.png

τζίφου

GFSAVGEU00_240_1.png

Δεν ειναι και δυσκολο να προβλεφθει..και ο δασκαλος μιλαει για ζωνικη με φθινοπωρο μετα τις 10 του μηνα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, CATHA είπε:

 Ακριβώς... κανένας χειμώνας δεν υπάρχει για την Αττική... η Μήδεια θα μας μείνει κυρίως για τις καταστροφές όχι για το χιόνι που σε δύο μέρες είχε λιώσει σχεδόν παντού...

"Ιερόσυλος" το λιγότερο και οχι αντικειμενικος.Η Μηδεια ηταν ιστορικη κακοκαιρια,χαρισε πανεμορφες εικονες και πολυ χιονι στην Αττικη.Λες και φημιζεται η Αττικη οτι κραταει χιονοστρωση και χαλαστηκαμε τωρα,που ελιωσαν τα χιονια δηθεν γρηγορα στο λεκανοπεδιο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29 λεπτά πριν, CATHA είπε:

 Ακριβώς... κανένας χειμώνας δεν υπάρχει για την Αττική... η Μήδεια θα μας μείνει κυρίως για τις καταστροφές όχι για το χιόνι που σε δύο μέρες είχε λιώσει σχεδόν παντού...

Ναι όντως δεν θα θυμάται κανείς το χιόνι ειδικα για εμάς που ξημεροβραδιαζόμασταν!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στο φόρουμ αυτό πάντως, ήμαστε κυρίως για να βλέπουμε πότε θα χιονίσει. Όχι για το πότε θα λιώσει 🤣 

Κι εμένα μου την εσπασε που δεν το πάγωσε, αλλά οκ. Το χιόνι είναι το ζητούμενο. Να πέσει και να στρώσει. Και αυτό έγινε σε πολύ μεγάλο βαθμό. Αλλά το κλείνω έδω γιατί το θέμα αφορά τους χάρτες. Σόρρυ!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...