Jump to content
Canadathens13

Ανάλυση χαρτών Μαρτίου 2021!!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, notios_polos είπε:

αν και δεν ειναι γι αυτο το θεμα παρ ολα αυτα ειναι μια τεραστια επιτυχια του αρναουτογλου!!

To KILKIS TEAM τα ελέγε μερες τωρα. Μετα τις 10

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάμε γερά σε κάθε περίπτωση για μια βροχερή άνοιξη, αν δεν μας κάτσει το καλό ως τα τέλη Μάρτη, και ελπίζοντας το καλοκαίρι να αντισταθμίσει τον τάχαμου φετινό "χειμωνα" με ένα τάχαμου "καλοκαιρι".

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βροχές δίνει στο 12αρι , δεν φτάνει το ψύχος για πεδινό χιόνι .....Αν έβγαινε ,  στον κάμπο θα είχαμε 4-7 βαθμούς και τα χιόνια θα ξεκινούσαν λογικά από τα 600 μέτρα και πάνω... Φυσικά και έχουμε πολλά περιθώρια για βελτιώσεις!

174-779GR.gif

Επεξεργάστηκε από thanossnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, notios_polos είπε:

μιχαηλ ετοιμασου..πριν τις 15 σου ρχεται το μπλε τερας...χαχαχαχα,,ετοιμασε διαβατηριο 🤣

Και εσύ και ο Μιχαήλ , πάρτε το απόφαση και αποχαιρετήστε την Αλεξάνδρεια.

Και προπάντων να μη γελασθείτε, μην πείτε πως ήταν ένα όνειρο, πως απατήθηκεν η ακοή σας.

Μάταιες ελπίδες τέτοιες μην καταδεχθείτε.

Σαν έτοιμοι από καιρό, σα θαρραλέοι, πλησιάστε σταθερά προς το παράθυρο και ακούστε με συγκίνηση αλλά όχι με των δειλών τα παρακάλια, ως τελευταία απόλαυση τους ήχους, τα εξαίσια όργανα του μυστικού θιάσου. 

Και αποχαιρετήστε την Αλεξάνδρεια που χάνετε. 

Επεξεργάστηκε από Κατερίνα
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Κατερίνα είπε:

Και εσύ και ο Μιχαήλ , πάρτε το απόφαση και αποχαιρετήστε την Αλεξάνδρεια.

Και προπάντων να μη γελαθείτε, μην πείτε πως ήταν ένα όνειρο, πως απατήθηκεν η ακοή σας.

Μάταιες ελπίδες τέτοιες μην καταδεχθείτε.

Σαν έτοιμοι από καιρό, σα θαραλλέοι, πλησιάστε σταθερά προς το παράθυρο και ακούστε με συγκίνηση αλλά όχι με των δειλών τα παρακάλια, ως τελευταία απόλαυση τους ήχους, τα εξαίσια όργανα του μυστικού θιάσου. 

Και αποχαιρετήστε την Αλεξάνδρεια που χάνετε. 

 

 

 
 
 

 

εγω μπορει ο μιχαηλ και τα γιαννενα ομως με αυτο το υψομετρο δυσκολα...😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

εγω μπορει ο μιχαηλ και τα γιαννενα ομως με αυτο το υψομετρο δυσκολα...😎

Εγώ πάντως για εδώ, την αποχαιρέτησα την Αλεξάνδρεια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, BrainA said:

Πάμε γερά σε κάθε περίπτωση για μια βροχερή άνοιξη, αν δεν μας κάτσει το καλό ως τα τέλη Μάρτη, και ελπίζοντας το καλοκαίρι να αντισταθμίσει τον τάχαμου φετινό "χειμωνα" με ένα τάχαμου "καλοκαιρι".

Το πιθανότερο είναι οτι πάμε σε θερμή εισβολή από 10 Μαρτίου... δεν προκύπτουν από κάποιο στοιχείο τα λευκά σκηνικά ούτε η βροχερή άνοιξη ... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα ίδια περίπου με τον τζίφο δίνουν και τα ensembles του ... Υετό με 0 χοντρικά στα 850hpa , βροχές και κρύα δηλαδή.....

ens_image (98).png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

image.png.360f9bece7508f36b7f9a995496fb8a0.png

H υφεσάρα-χαμηλό δυτικά της αγγλίας είναι και πάλι το κλειδί για να έχουμε ελπίδες..μπορεί είτε να περάσει πιο γρήγορα και να σηκωθεί πίσω ο αζορικός είτε να μην περάσει τελικά με συνέπεια να σηκωθεί πιο ψηλά ο αζορ και πιο ανατολικά...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 minutes ago, CATHA said:

Το πιθανότερο είναι οτι πάμε σε θερμή εισβολή από 10 Μαρτίου... δεν προκύπτουν από κάποιο στοιχείο τα λευκά σκηνικά ούτε η βροχερή άνοιξη ... 

Που είδες εσύ χάρτες από τους οποίους προκύπτει θερμή εισβολή; Αααα ξέχασα, και πριν τη Μήδεια με το ζόρι πέτσες ανάξιες λόγου έβλεπες. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27 λεπτά πριν, Κατερίνα είπε:

Εγώ πάντως για εδώ, την αποχαιρέτησα την Αλεξάνδρεια.

Η.... Ημαθίας πάντως έχει ελπίδες.....

Και το ξέρεις κι εσύ. Το ξέρουμε οτι κάνεις χαβαλέ φιλή (ή φίλε) μου

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, thanossnow είπε:

Βροχές δίνει στο 12αρι , δεν φτάνει το ψύχος για πεδινό χιόνι .....Αν έβγαινε ,  στον κάμπο θα είχαμε 4-7 βαθμούς και τα χιόνια θα ξεκινούσαν λογικά από τα 600 μέτρα και πάνω... Φυσικά και έχουμε πολλά περιθώρια για βελτιώσεις!

 

Και έτσι να έβγαινε θα μου άρεσε, βροχές στα πεδινά και χιόνια στα ορεινά. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

32 minutes ago, CATHA said:

Το πιθανότερο είναι οτι πάμε σε θερμή εισβολή από 10 Μαρτίου... δεν προκύπτουν από κάποιο στοιχείο τα λευκά σκηνικά ούτε η βροχερή άνοιξη ... 

ευχή διατύπωνα παραπάνω. όχι εκτίμηση 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

56 minutes ago, Κατερίνα said:

Και εσύ και ο Μιχαήλ , πάρτε το απόφαση και αποχαιρετήστε την Αλεξάνδρεια.

Και προπάντων να μη γελασθείτε, μην πείτε πως ήταν ένα όνειρο, πως απατήθηκεν η ακοή σας.

Μάταιες ελπίδες τέτοιες μην καταδεχθείτε.

Σαν έτοιμοι από καιρό, σα θαρραλέοι, πλησιάστε σταθερά προς το παράθυρο και ακούστε με συγκίνηση αλλά όχι με των δειλών τα παρακάλια, ως τελευταία απόλαυση τους ήχους, τα εξαίσια όργανα του μυστικού θιάσου. 

Και αποχαιρετήστε την Αλεξάνδρεια που χάνετε. 

Πώς να αποχαιρετήσει κάνεις την Αλεξάνδρεια της Αιγύπτου όταν ο υποτροπικουλης παραμονευει?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, menidi είπε:

Η.... Ημαθίας πάντως έχει ελπίδες.....

Και το ξέρεις κι εσύ. Το ξέρουμε οτι κάνεις χαβαλέ φιλή (ή φίλε) μου

Φυσικά και έχουμε ελπίδες μέχρι και αρχές Απριλίου θα το ψάχνουμε....! Και η Θεσσαλονίκη έχει..

Επεξεργάστηκε από thanossnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, thanossnow είπε:

Φυσικά και έχουμε ελπίδες μέχρι και αρχές Απριλίου θα το ψάχνουμε....! Και Θεσσαλονίκη ειδικά..

Φίλε μου ο κάμπος της Ημαθίας είναι απο τις πιο ηπειρωτικές περιοχές. Ακόμα περισσότερο και απο Θεσσαλονίκη φυσικά. Εχει έναν κλειστό κόλπο απο ανατολικά και δυτικά έχει το τέρας της δυτικής Μακεδονίας. 

Δεν είναι δυνατόν με τέτοια ensembles να αποκλείουμε το χιόνι απο τις 2 Μαρτίου για τέτοιες περιοχές που έχουν ρεκόρ ελάχιστης για Απρίλη το -15. Οποιος το κάνει, είτε τρολάρει είτε έιναι εκτός πραγματικότητας κατά τη γνώμη μου. 

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 minutes ago, snow_attica said:

Που είδες εσύ χάρτες από τους οποίους προκύπτει θερμή εισβολή; Αααα ξέχασα, και πριν τη Μήδεια με το ζόρι πέτσες ανάξιες λόγου έβλεπες. 

Δεν έγραψα ποτέ για πέτσες και σε προκαλώ να ανεβάσεις ένα ποστ μου που το αναφέρει... αντίθετα έλεγα από την αρχή οτι πάμε για μεγάλη χιονοκακοκαιρία... ακόμη όμως και πέτσες να έγραφε κάποιος η έκφραση στο φόρουμ είναι ακόμη ελέυθερη και κάθε άποψη σεβαστή...

Αυτό το διάγραμμα θερμή εισβολή ψιθυρίζει... 

image.png.24d46605b9c55cfc397a0c410d4a2f9a.png

 

 

image.png

Επεξεργάστηκε από CATHA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, thanossnow είπε:

Βροχές δίνει στο 12αρι , δεν φτάνει το ψύχος για πεδινό χιόνι .....Αν έβγαινε ,  στον κάμπο θα είχαμε 4-7 βαθμούς και τα χιόνια θα ξεκινούσαν λογικά από τα 600 μέτρα και πάνω... Φυσικά και έχουμε πολλά περιθώρια για βελτιώσεις!

174-779GR.gif

Ευχής έργο θα ήταν μια κακοκαιρία με αυτόν τον υετό για εδώ αλλά και για τις περισσότερες περιοχές της ηπειρωτικής χώρας....χρειαζόμαστε τα νερά ακόμα είναι εξαιρετικά νωρίς για ανομβρίες ήλιους και ξεραίλες....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 ώρες πριν, Seventower είπε:

Τι έγινε γιατί δεν γράφεται τίποτα; 

Καλημέρα....επειδή οι περισσότεροι ψάχνουμε χιόνια 😂 .....Οι βροχές που δίνει δεν με ενδιαφέρουν και τόσο πολύ ....

Επεξεργάστηκε από thanossnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...