Jump to content
Canadathens13

Ανάλυση χαρτών Μαρτίου 2021!!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στα σκουπίδια πήγε η τελευταία ευκαιρία παπλαμουδας.. φυσικά και θα γινόταν αυτό.. είχαμε την διάταξη που ψάχνω 2 φορές στην δυτική ευρωπη φέτος, αλλά όταν είναι να έρθει στην θέση που θα απασχολήσει τα Γιάννενα καταστρέφεται η φάση τελείως.. τι να πεις.. τα τελευταία τρεξίματα που μας σώζουν από το απόλυτο μηδέν είναι το 6αρι αικον ουκμο και το πρωινό παράλληλο του τζίφου. Εννοείται πως πλέον δεν υπάρχουν και πουθενά πεδινά χιόνια πριν τις 15

Και σαν να μην φτάνει αυτό χαλάει και άλλο ο Τζιφός, να μην έχουμε καμία μαμημενη ελπίδα. Ουστ ρε ουστ!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Στα σκουπίδια πήγε η τελευταία ευκαιρία παπλαμουδας.. φυσικά και θα γινόταν αυτό.. είχαμε την διάταξη που ψάχνω 2 φορές στην δυτική ευρωπη φέτος, αλλά όταν είναι να έρθει στην θέση που θα απασχολήσει τα Γιάννενα καταστρέφεται η φάση τελείως.. τι να πεις.. τα τελευταία τρεξίματα που μας σώζουν από το απόλυτο μηδέν είναι το 6αρι αικον ουκμο και το πρωινό παράλληλο του τζίφου. Εννοείται πως πλέον δεν υπάρχουν και πουθενά πεδινά χιόνια πριν τις 15

επιτελους εμφανιστηκες..τιποτα δεν τελειωσε..ισως και να ειναι καλυτερα η εξελιξη αυτη για τα γιαννενα και να ερθει πιο συστημενο το μπλε τερας απο αγγλια στην εξελιξη.εισαι σιγουρος οτι με την διαταξη που ψαχνεις μαρτιο μηνα χιονιζει?μ ενα -1.5 στα 850 δηλαδη το χεις?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

επιτελους εμφανιστηκες..τιποτα δεν τελειωσε..ισως και να ειναι καλυτερα η εξελιξη αυτη για τα γιαννενα και να ερθει πιο συστημενο το μπλε τερας απο αγγλια στην εξελιξη.

Κοίτα Βαγγέλη όσο αφορά τον κλασσικό τρόπο που έχω διαμορφώσει για ανά βγει αυτό που ψάχνω, δηλαδή ισχυρός Αυλώνας στην Ισλανδία, ισχυρός πεπλατυσμένος και όχι πολύ βόρεια αζορικος, και μια ψυχρή εισβολή στις ανατολικές ΗΠΑ, αυτό στα περισσότερα μοντέλα έχει Χαλασει πολύ. Και ειδικά στον Τζιφο που ποτέ δεν μου έδειξε ένα.καλο σενάριο.. τώρα αν πάρω το σενάριο σου λες κάτι σαν το χθεσινό ευρωπαϊκό να υποθέσω?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Κοίτα Βαγγέλη όσο αφορά τον κλασσικό τρόπο που έχω διαμορφώσει για ανά βγει αυτό που ψάχνω, δηλαδή ισχυρός Αυλώνας στην Ισλανδία, ισχυρός πεπλατυσμένος και όχι πολύ βόρεια αζορικος, και μια ψυχρή εισβολή στις ανατολικές ΗΠΑ, αυτό στα περισσότερα μοντέλα έχει Χαλασει πολύ. Και ειδικά στον Τζιφο που ποτέ δεν μου έδειξε ένα.καλο σενάριο.. τώρα αν πάρω το σενάριο σου λες κάτι σαν το χθεσινό ευρωπαϊκό να υποθέσω?

ναι εναν σχετικα δυνατο αυλωνα με μπλε γεωδυναμικα να σκαει απο βορεια ιταλια νοτια αδριατικη -χαμηλο απο βορεια ελλαδα ανατολικα και απο πισω να φερνει λιγο ψυχος ομως..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Τεράστιος σεισμός στην Λάρισα παιδεία ! Τεράστιος !!

Δε σε θελει ρε φιλε καθολου..Να χορεψουν νιφαδες στα γιαννενα ηθελες και τελικα χορευεις εσυ στον ρυθμο των ριχτερ...Δεηση,προσευχη και εξορκισμο τωρα....Αμην!!!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αφήστε παιδιά, ποιος δυτικός χιονιάς.. εδώ νόμιζα ότι θα επεφτε το σπίτι... Πιο ισχυρός και από αυτό που έζησα στα Γιάννενα, αν και συντομότερος. Άσε που κοντεύω να σκάσω, λίγο πριν το χ@σιμο μεπ έπιασε. Μετασεισμός τώρα.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Αφήστε παιδιά, ποιος δυτικός χιονιάς.. εδώ νόμιζα ότι θα επεφτε το σπίτι... Πιο ισχυρός και από αυτό που έζησα στα Γιάννενα, αν και συντομότερος. Άσε που κοντεύω να σκάσω, λίγο πριν το χ@σιμο μεπ έπιασε. Μετασεισμός τώρα.

 

Προσεχε φιλε..Και το νου σου...Αν δεν πας στην τουαλετα οταν πρεπει τα αερια που ακολουθουν ειναι χειροτερα απο τους μετασεισμους..😝

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολύ δυνατός μου είπαν πεθερικα μου στην ελασσονα και στο Λιντλ των Τρικάλων έπεφταν τα πράγματα...εδώ κουνιόταν ο καναπές ακομα και οι λάμπες δε μιλάω για φωτιστικά και αλλα γυάλινα τι γινόταν..Πολύ δυνατος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν η Μήδεια είχε 1 βαθμό πιο κάτω στα 850, ο σεισμός που θα προκαλουσε θα ήταν τουλαχιστον 8 Ρίχτερ. 🤣 

Ο καθε παλαβός με τον πόνο του (εμένα εννοώ)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να λέτε καλά που είχε η Αιτνα έντονη δραστηριότητα, γιατί σήμερα θα μιλάγαμε για βιβλική καταστροφή εκεί που έγινε ο σεισμός!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, [weathermaniac] said:

Αφήστε παιδιά, ποιος δυτικός χιονιάς.. εδώ νόμιζα ότι θα επεφτε το σπίτι... Πιο ισχυρός και από αυτό που έζησα στα Γιάννενα, αν και συντομότερος. Άσε που κοντεύω να σκάσω, λίγο πριν το χ@σιμο μεπ έπιασε. Μετασεισμός τώρα.

 

Απλά, ΟΥΔΕΝ ΣΧΟΛΙΟ.

ΥΓ1.

Άγιο είχαμε που επέλεξε Μετεορολογία και όχι σεισμολογία. 

ΥΓ2.

Στα του καιρού, επιμένω ότι το διάστημα 10/3 με 20/3 κρύβει μεγάλες εκπλήξεις.

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και εδώ καταλάβαμε τον σεισμό (οδηγούσα εκείνη την ώρα) ...Ας ελπίσουμε να μην γίνουν δυνατοί μετασεισμοί γιατί οι Λαρισαίοι έχουν ήδη πρόβλημα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, Beach-snow NG said:

Να λέτε καλά που είχε η Αιτνα έντονη δραστηριότητα, γιατί σήμερα θα μιλάγαμε για βιβλική καταστροφή εκεί που έγινε ο σεισμός!!

Ήταν κάποτε ο επιστήμονας Τσιάπας, ο οποίος έκανε πάντοτε τους συσχετισμούς... 

Και για άλλη μια φορά, ισχύουν οι παρατηρήσεις του.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να χουν τον νου τους και όλοι οι δυτικό Μακεδόνες μην επηρεαστη το δικό τους το ρήγμα από τον σεισμό γιατί είναι κοντά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η Λάρισα σαν πόλη από την βόλτα που έκανα δεν έχει ιδιαίτερα προβλήματα. Πέρα από τον κόσμο που έχει έξω, ελάχιστους σοβάδες, όλα καλά.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Η Λάρισα σαν πόλη από την βόλτα που έκανα δεν έχει ιδιαίτερα προβλήματα. Πέρα από τον κόσμο που έχει έξω, ελάχιστους σοβάδες, όλα καλά.

 

Χεστηκες πάνω σου έτσι;;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, BrainA είπε:

Απλά, ΟΥΔΕΝ ΣΧΟΛΙΟ.

ΥΓ1.

Άγιο είχαμε που επέλεξε Μετεορολογία και όχι σεισμολογία. 

ΥΓ2.

Στα του καιρού, επιμένω ότι το διάστημα 10/3 με 20/3 κρύβει μεγάλες εκπλήξεις.

Αν είσαι έμπειρος, μιλάει η "ρουφιάνα".....και 15-25/3 θα το έβαζα πιο προχωρημένα εγώ γερο-γείτονα....υποχώρηση δυτικοζωνικών, κατακόρυφη πτώση του ΑΟ, σταθερά ουδέτερος ο ΝΑΟ, απεγκλώβιση και ισορρόπηση Αζορικού σε γνωστές καλές θέσεις, αρκετό ψύχος να φάνε και οι κότες από ανατολικά, απόνερα των διαταραχών στην στρατόσφαιρα...και και.....!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να κάνω κ εγώ το σχόλιο μου. Απο 10 Μαρτίου άρχιζει κ φαίνεται καθαρότερα μια χειμωνιάτικου τύπου κακοκαιρία ειδικά για ορεινά κεντροβορειας χώρας σε πρώτο χρόνο, κ σε δεύτερο χρόνο ελπίζω κ εμείς οι υποαλπικοι της πιο νότιας χώρας  να δούμε χιόνι όταν θα έχουμε τις σωστές Τ. Ας μην κλαίμε ακόμα το Μάρτη, έχει ψωμι μέχρι τις 31 κ νομίζω ότι ΥΦΊΣΤΑΤΑΙ ακόμη ψύχος στα ΒΑ μας , ίσως το μόνο παρηγορο για φέτος...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το τζεμ ίσως παίζει το καλύτερο σενάριο για μετά τις 10, με πολύ καλή κατάβαση ψύχους και διάρκεια μεγάλη.   Το ευρωπαϊκό πάλι,  παίρνει ναρκωτικά;;; Δεν υπάρχει αλληλουχία μεταξύ των ημερών και των καιρικών αλλαγών που διαδέχονται η μία την άλλη στα τρεξιματα του... 

Επεξεργάστηκε από ORESIVIOS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...