Jump to content
Canadathens13

Ανάλυση χαρτών Μαρτίου 2021!!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, south coast είπε:

Αζορ απο τα παλια(εργο τεχνης😎) με φανταστικη κλιση αλλα με 850ρια απο τα lidl ο αμερικανος στο 6ρι.

Ε τώρα τι περιμένεις να δεις? - 12 και - 16 στα 850?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα εγω θα σας ξενερωσω λιγο αλλα με πανω απο 1000 σπιτια στο κοκκινο ηδη κοσμο να κοιμαται σε σκηνες και κοντεινερ δν θα ηθελα για κανενα λογο αυτη τη στιγμη καποιου ειδους κακοκαιρια..φυσικα οπως ειχαμε αναφερει η τριτη εβδομαδα χρηζει προσοχης ο αζορ θα ανεβει οποτε αναμενουμε αν ερθει η ψυχρη εισβολη η εκφυλιστει απο τα μοντελα καθως εχουμε μαρτη και ειναι μακρια ακομα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, thesprotos said:

Ε τώρα τι περιμένεις να δεις? - 12 και - 16 στα 850?

Με τετοιο αζορ ναι αυτα θα ηθελα να δω αλλα ξεχναω τι μηνα εχουμε😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, ICELARISSA είπε:

Καλημερα εγω θα σας ξενερωσω λιγο αλλα με πανω απο 1000 σπιτια στο κοκκινο ηδη κοσμο να κοιμαται σε σκηνες και κοντεινερ δν θα ηθελα για κανενα λογο αυτη τη στιγμη καποιου ειδους κακοκαιρια..φυσικα οπως ειχαμε αναφερει η τριτη εβδομαδα χρηζει προσοχης ο αζορ θα ανεβει οποτε αναμενουμε αν ερθει η ψυχρη εισβολη η εκφυλιστει απο τα μοντελα καθως εχουμε μαρτη και ειναι μακρια ακομα

Δεν μας ξενερώνεις καθόλου Κώστα.. Άλλωστε αυτό που περιγράφεις το εχω ζήσει και εγω εδώ ,  με πολυ μεγάλους σεισμούς  και πρόσφατα το 2017 με 7 ρίχτερ , κατεστραμμένα ολόκληρα χωριά και κόσμο να κοιμάται σε σκηνές... Είναι καθαρά ανθρωπιστικό θέμα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μιχαλάκη αύριο έχω γενέθλια μικρή κεραυνοβολημενη σαύρα. Και μιας και όταν εσύ κοιτούσες που θα βρεις τους χάρτες στο meteociel εγώ ερχόμουν, ΘΕΡΜΗ ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ, κανε μου δώρο να μην πάρεις το ΚΤΕΛ έως τις 25/3 γιατί θα έχει ενδιαφέρον η περιοδος. Εν ανάγκη τι είναι ο κάμπος του Δεσπότη με το ποδηλατο? Μια μπίρα δρόμος μέχρι τη Λάρισα 

 

ΥΓ Εύχομαι το διάβασμα να πάει καλά να είναι πολλή η ύλη του μεταπτυχιακού και να πρέπει να κάτσεις στα αυγά σου. Με αγάπη 

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Μιχαλάκη αύριο έχω γενέθλια μικρή κεραυνοβολημενη σαύρα. Και μιας και όταν εσύ κοιτούσες που θα βρεις τους χάρτες στο meteociel εγώ ερχόμουν, ΘΕΡΜΗ ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ, κανε μου δώρο να μην πάρεις το ΚΤΕΛ έως τις 25/3 γιατί θα έχει ενδιαφέρον η περιοδος. Εν ανάγκη τι είναι ο κάμπος του Δεσπότη με το ποδηλατο? Μια μπίρα δρόμος μέχρι τη Λάρισα 

 

ΥΓ Εύχομαι το διάβασμα να πάει καλά να είναι πολλή η ύλη του μεταπτυχιακού και να πρέπει να κάτσεις στα αυγά σου. Με αγάπη 

IM- ποσιμπολ.

Καταρχάς γέρικο Γέτι, χρόνια πολλά! 

Κατά δεύτερον, και εγώ ήθελα ένα δυτικό χιόνια, η έστω χιόνια στα Γιάννενα και πήρα τα αμελέτητα. Χαχα. Δυστυχώς δεν γίνεται να τα έχουμε όλα χαχα. Ο λόγος που δεν φεύγω αύριο είναι να ησυχάσω την γιαγιά μου για τους σεισμούς, γιατί από τον φόβο η πίεση της έφτασε στο 16, ενώ νομίζει πως κουνιέται όλη την ώρα, ενώ δεν κάνει αισθητός μετασεισμούς πλέον.

Την επόμενη εβδομάδα όμως χαιρετώ λογική την Λάρισα και επιστρέφω στην πιο όμορφη πόλη του κόσμου, με τα αγαπημένα σου ΚΤΕΛ !😂

Δυστυχώς πέρα από την πλάκα όσο είμαι Λάρισα δεν μπορώ δυστυχώς να προχωρήσω την εργασία μου! Δεν έχω δει τι θα γίνει αν βομβαρδίζουμε την Εύβοια ακόμα!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τελικά το κλείνουμε το θέμα για πεδινό χιόνι; Η ακόμα υπάρχουν ελπίδες; 

Εγώ βλέπω ότι υπάρχουν ΣΑΦΈΣΤΑΤΑ. 

Μήπως τελικά ορισμένοι βιάζονται υπερβολικά; Φιλικά το λέω. Όλα τα μοντέλα δείχνουν εισβολή γύρω στις 16-18/3. Άρα; Υπάρχουν προοπτικές. Ακόμα κι αν τελικά δεν συμβεί, σιγουρα φαίνεται ότι είναι πρόωρο να τελειώνεις το πεδινό χιόνι από τις αρχές Μάρτη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, menidi είπε:

Τελικά το κλείνουμε το θέμα για πεδινό χιόνι; Η ακόμα υπάρχουν ελπίδες; 

Εγώ βλέπω ότι υπάρχουν ΣΑΦΈΣΤΑΤΑ. 

Μήπως τελικά ορισμένοι βιάζονται υπερβολικά; Φιλικά το λέω. Όλα τα μοντέλα δείχνουν εισβολή γύρω στις 16-18/3. Άρα; Υπάρχουν προοπτικές. Ακόμα κι αν τελικά δεν συμβεί, σιγουρα φαίνεται ότι είναι πρόωρο να τελειώνεις το πεδινό χιόνι από τις αρχές Μάρτη.

Τίποτα δε κλείνουμε Θανάση..Αφου ξαναμπήκα κι εγω στη πρίζα που είχα δηλώσει οτι δεν ξαναασχολούμαι για φέτος...  Έγραψα και το πρωι οτι εφόσον το δείχνουν αυτό το διάστημα μερες τώρα , ποτέ δεν ξέρεις....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το τελευταίο τ΄ρεξιμο του Ευρωπαίου δείχνει όπως είπα πεδινό χιόνι τουλαχιστον στα ΚΒ  ηπειρωτικά πεδινά(για την πατρίδα  δυτική μακεδονία δεν το συζητώ).

 

Λοιπόν μια ανάλυση για όσα μας συμβαίνουν .χθές διάβασα μια ωραία ανάλυση για επιβράδυνση του ρεύματος του κόλπου κατά 15 τοις εκατό,αυτό σημαίνει ότι τα ζεστά νερά δυσκολέυονται λόγω κλιματικής αλλαγής να φθάσουν στα βόρεια πλάτη και να βυθιστούν εκεί.Ετσι οι ψυχρές μάζες της γροιλανδίας καναδά μπαίνουν πιο εύκολα στον βόρειο Αντλαντικό σχηματίζουν χαμηλά εκεί που όμως δεν κινούνται ξανά βόρεια....και χτυπάνε βορειδυτική ευρώπη.

Αποτέλεσμα οι όποιες ψυχρές μάζες να φθάνουν εξασθενημένες στην βορειοδυτική ευρώπη το ψυχος να εξαντλείται εκεί.Εμείς σε αυτήν την διαδικασία παραμένουμε στον θερμό τομέα(μήπως σας θυμίζει την τελευταία επταετία?).Αντίθετα αν οι θερμές μάζες συνέχιζαν την βόρεια πορεία τους προς γροιλανδία ισλανδια θα είχαμε και ισχυρό νότιο ρεύμα σε αυτήν την περιοχή που θα έδινε την πολυτέλεια στον αζορικό να ριτζάρει η στον σιβηρικό να απλωθεί.

 

 Ομοίως το καλοκαίρι όταν πια όλη αυτήν η διαδικασία εξασθενεί (δεν έχουμε τις ψυχρές μάζες στο βόρειο αντλαντικό) τότε έχουμε υψηλές πιέσεις και ζέστη στην βόρεια ευρώπη και δροσιά σε εμάς.Το που θα πάει δεν ξέρω πάντως ως ανάλυση μ αρεσε και ήταν πειστική.!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 hours ago, [weathermaniac] said:

IM- ποσιμπολ.

Καταρχάς γέρικο Γέτι, χρόνια πολλά! 

Κατά δεύτερον, και εγώ ήθελα ένα δυτικό χιόνια, η έστω χιόνια στα Γιάννενα και πήρα τα αμελέτητα. Χαχα. Δυστυχώς δεν γίνεται να τα έχουμε όλα χαχα. Ο λόγος που δεν φεύγω αύριο είναι να ησυχάσω την γιαγιά μου για τους σεισμούς, γιατί από τον φόβο η πίεση της έφτασε στο 16, ενώ νομίζει πως κουνιέται όλη την ώρα, ενώ δεν κάνει αισθητός μετασεισμούς πλέον.

Την επόμενη εβδομάδα όμως χαιρετώ λογική την Λάρισα και επιστρέφω στην πιο όμορφη πόλη του κόσμου, με τα αγαπημένα σου ΚΤΕΛ !😂

Δυστυχώς πέρα από την πλάκα όσο είμαι Λάρισα δεν μπορώ δυστυχώς να προχωρήσω την εργασία μου! Δεν έχω δει τι θα γίνει αν βομβαρδίζουμε την Εύβοια ακόμα!

καλά να.ειστε όλοι και τα υπόλοιπα θα τα φτιαξουμε αδερφέ μου Μάικ! Υγεία και ασφάλεια για σένα και τους δικούς σου πάνω από όλα ευχομαι φιλε!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, ΜΥΤΙΛΗΝΙΟΣ said:

Τίποτα δε κλείνουμε Θανάση..Αφου ξαναμπήκα κι εγω στη πρίζα που είχα δηλώσει οτι δεν ξαναασχολούμαι για φέτος...  Έγραψα και το πρωι οτι εφόσον το δείχνουν αυτό το διάστημα μερες τώρα , ποτέ δεν ξέρεις....

Όχι κυριε. Να πάρετε μάσκα και βατραχοπεδιλα εσείς τώρα 😋. Έχει και κάτι σαργους θηρία τέτοια εποχή το βορινο του νησιού......

ΥΓ άιντε να δούμε τον τρελλομαρτη

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, BrainA είπε:

καλά να.ειστε όλοι και τα υπόλοιπα θα τα φτιαξουμε αδερφέ μου Μάικ! Υγεία και ασφάλεια για σένα και τους δικούς σου πάνω από όλα ευχομαι φιλε!

Έτσι μπρασκα μπρεινακια! Να σαι καλά φίλε! Άντε να φύγει το είχαμε του ιού, να γίνει συνάντηση, να κατέβω και εγώ κάτω ( όχι σε χιονιά μην τον γκαντεμιασω) και να γίνει της μουρλης στα κρέατα με την καλύτερη παρέα, αυτή του φόρουμ, χεχε.😃

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Όχι κυριε. Να πάρετε μάσκα και βατραχοπεδιλα εσείς τώρα 😋. Έχει και κάτι σαργους θηρία τέτοια εποχή το βορινο του νησιού......

ΥΓ άιντε να δούμε τον τρελλομαρτη

...και οχι μόνο το βορινό κύριε😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 ώρες πριν, Orinos είπε:

Νομίζω ότι οποιαδήποτε χιονοκακοκαιρία μέχρι τέλη Μάρτη, είναι απολύτως φυσιολογική και αναμενόμενη

Παλαιότερα ειδικά για τη νοτια χώρα ο Μάρτης επεφύλασσε τα καλύτερα στουπόχιονα

και μη μου πείτε για θερμοκρασίες, ήλιους, φώτα μέρας και τέτοια......άλλωστε και της Μήδειας το χιόνι την επόμενη για το λεκανοπέδιο (δεν μιλώ για βόρεια προάστια) έγινε μπουχός σε πέντε  ώρες.

εδω ειχα χιονοστρωση ολικη μεχρι μεσημερι πεμπτης. ( εκτος απο κεντρικους δρομους). δηλαδη απο δευτερα βραδυ μεχρι πεμπτη πρωι( δηλαδη μια ολοκληση μερα μετα το περασ της κακοκαιριας). ΔΕΝ εγινε μπουχος σε 5 ωρες οπως λες . απλα να διορθωσω γιατι εχει πεσει πολυ απαξιωση για μια χιονοκαιρια που στην αττικη ηταν μια χαρα απο τις καλυτερες που εχουν υπαρξει. φυσικα για κεντρονοτια ναι τα χιονι ηταν λιγοτερα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 ώρες πριν, ICELARISSA είπε:

Καλημερα εγω θα σας ξενερωσω λιγο αλλα με πανω απο 1000 σπιτια στο κοκκινο ηδη κοσμο να κοιμαται σε σκηνες και κοντεινερ δν θα ηθελα για κανενα λογο αυτη τη στιγμη καποιου ειδους κακοκαιρια..φυσικα οπως ειχαμε αναφερει η τριτη εβδομαδα χρηζει προσοχης ο αζορ θα ανεβει οποτε αναμενουμε αν ερθει η ψυχρη εισβολη η εκφυλιστει απο τα μοντελα καθως εχουμε μαρτη και ειναι μακρια ακομα

Αγορίνα δεν ξενερώνεις κανέναν να το ξέρεις. Θα χάριζα το καλύτερο χιόνι που θα μπορούσα να δω, προκειμένου να μην επιβαρυνθούν παραπάνω αυτοί οι άνθρωποι που έζησαν τον τρόμο του σεισμού.☀️☀️☀️☀️☀️

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αλλαγές τζίφου στην καναδική δίνη στις 54 ώρες, γελάει ο κοσμος

17-38-27-anim_nzu4.gif

Το ουκμο βγάζει μια διαταραχή, ωστόσο δεν είναι σίγουρος αν θα είχε αξιόλογη συνέχεια. Διαταραχές και από το αικον.  Τζιφός λογικά θα δυτικευσει λίγο ακομα. Στα χνάρια του Ευρωπαίου το γαλλικό .

Τζεμ δυτικότερα, παράλληλο για Γκράντε αποκοπή 

 

Πολυ καλο Τζεμ, μεγάλη βελτίωση μέσου όρου τζίφου! Κάτι κάνουμε.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδιά θέλω να κάνω μια ερωτηση σχετικά με τη σημασία της εποχής. Πχ εδώ σε μας, αν έχουμε ένα -5 και ένα -8 στα Σκόπια, με ΒΔ κλπ κλπ, έχει σημασία που είναι Μάρτιος; Μειώνονται οι πιθανότητες;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, nikolasxm είπε:

Παιδιά θέλω να κάνω μια ερωτηση σχετικά με τη σημασία της εποχής. Πχ εδώ σε μας, αν έχουμε ένα -5 και ένα -8 στα Σκόπια, με ΒΔ κλπ κλπ, έχει σημασία που είναι Μάρτιος; Μειώνονται οι πιθανότητες;

αν ειναι βραδυ ξημερωμα με την καταληλη διαταξη και εντονο υετο το ριχνει...κομματακι δυσκολο να το στρωσει αλλα μπορει ακομη και μ αυτες τις θερμοκρασιες που λες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

αν ειναι βραδυ ξημερωμα με την καταληλη διαταξη και εντονο υετο το ριχνει...κομματακι δυσκολο να το στρωσει αλλα μπορει ακομη και μ αυτες τις θερμοκρασιες που λες

Ευχαριστώ. Άρα δεν παίζει και τοοοοσο ρόλο η εποχή αν έρθει η σωστή διάταξη ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, nikolasxm είπε:

Ευχαριστώ. Άρα δεν παίζει και τοοοοσο ρόλο η εποχή αν έρθει η σωστή διάταξη ...

πιστευω η εποχη παιζει ρολο για την χιονοστρωση και για το κρατημα του χιονιου και οχι τοσο για το αν θα το ριξει...ετσι πιστευω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...