Jump to content
Canadathens13

Ανάλυση χαρτών Μαρτίου 2021!!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Εγώ θα το ήθελα πάρα πολύ φίλε. Όχι να πάει Ιόνιο, αλλά να μείνει πάνω μας.. Θέλω χιονομπόρες τώρα. Το νοτιοδυτικό ρέυμα μπορεί να μην είχε τόσο καλά αποτελεσματα τώρα, σε σχέση με τον Δεκέμβριο..  Μακάρι να γίνει.. Έστω σαν το ούκμο

Και ο αγαπημένος ο Κινέζος μας άμα δεις πιάνει την μισή Ελλάδα η λίμνη αλλά είναι πολύ ανατολικά πάλι...

cma-0-96 (1).png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Το γαλλικό την τετάρτης έφερνε την λίμνη της Τουρκίας εδώ!! Δυστυχώς δεν συμφωνούν οι τζίφοι!

arpegeit-21-90-0.png?21-05

Δεν πα να @@@ οι τζιφοι...εκτός τόπου και χρόνου είναι🤣.βαμος γαλλος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, thanossnow είπε:

Και ο αγαπημένος ο Κινέζος μας άμα δεις πιάνει την μισή Ελλάδα η λίμνη αλλά είναι πολύ ανατολικά πάλι...

cma-0-96 (1).png

και η νασα κοντά.. δυστυχώς για εμένα το γαλλικό είναι πολύ καλό για να είναι αληθινό. ΣΤην καλύτερη το ούκμο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

και η νασα κοντά.. δυστυχώς για εμένα το γαλλικό είναι πολύ καλό για να είναι αληθινό. ΣΤην καλύτερη το ούκμο.

Λίγο άσχετο... Αλλά Μιχάλη μου σαρώνει η Θεσσαλία στην κακοκαιρία... 80χιλ χτύπησαν τα Τρίκαλα με κάργα χιόνι στα ορεινα... Μας έφαγε ο ανατολικός εδω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

και η νασα κοντά.. δυστυχώς για εμένα το γαλλικό είναι πολύ καλό για να είναι αληθινό. ΣΤην καλύτερη το ούκμο.

Η λίμνη του γαλλικού εδώ θα έβγαζε χιονομπόρες ? Δεν νομίζω επειδή θα είχαμε πολύ δυνατό ανατολικό άνεμο λογικά?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, thesprotos είπε:

Λίγο άσχετο... Αλλά Μιχάλη μου σαρώνει η Θεσσαλία στην κακοκαιρία... 80χιλ χτύπησαν τα Τρίκαλα με κάργα χιόνι στα ορεινα... Μας έφαγε ο ανατολικός εδω

στα χαμηλά έχει νοτιοανατολικό ρέυμα, για αυτό έχει τόσο νερό η Θεσσαλία, εδώ η θέρμανση στα 850, είναι και ο λόγος που δεν έχουμε πυκνές νεφώσεις σήμερα.  Το βράδυ όμως θα έχουμε την κλασική συνταγή που θα δώσει εύκολα χιλιοστά.. ψυχό μέτωπο εξ ιονιόυ. Βέβαια περιμένω ένα 20αρι, όχι παραπάνω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, thanossnow είπε:

Η λίμνη του γαλλικού εδώ θα έβγαζε χιονομπόρες ? Δεν νομίζω επειδή θα είχαμε πολύ δυνατό ανατολικό άνεμο λογικά?

Θα έβγαζε χιονομπόρες από ότι βλέπω, δεν έχει καθόλου πυκνές ισοβαρείς

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έφτασα απο τους 4 βαθμους στους 3 το καταμεσήμερο με θερμοκρασίες κοντά στο 0 στα 850 και χωρίς φαινόμενα ...Στη Μήδεια την επόμενη μέρα χωρίς φαινόμενα και με συννεφιά έφτασα 5 βαθμους με μείον 7 με μείον 8 στα 850....

Δε ξέρω τι παίζει με τζιφο...τα έγραψα και πριν χθες το βράδυ ο ευρωπαιος εδινε 7 βαθμούς το μεσημέρι με βροχη και σήμερα το πρωί 2 με χιονονερο...

Να πια στιγμη κ τζιφος προχθες στο μετεοσιελ ειχε επανέλθει και εβαλα την πόλη μου και βγαζει το διάγραμμα ρου τζιφου και ενώ το μοντέλο στη περιγραφή έτρεχε με συν 2 στα 850 στο διάγραμμα με εβγαζε χιονι απο τις 2 το βραδυ μεχρι τις 10 το πρωι με θερμοκρασιες 0 και 1 όπως και έγινε τελικά...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Θα έβγαζε χιονομπόρες από ότι βλέπω, δεν έχει καθόλου πυκνές ισοβαρείς

Πάμε στα 12αρια και βλέπουμε τότε και εγώ θέλω να έβγαινε αυτό ααχαχχααψαψαψ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παμε ρε σαλονικα για μαρτιατικο νιφαδιασμα στον λευκο πυργο..εμεις οι αθηναιοι μην ξεγραφουμε την εθνικη μας επετειο ακομα..αν μας ερθει σαν μπονους η λιμνη της μαυρης θαλασσας πεμπτη  θα φτασουν αρκετα χαμηλα οι νιφαδες..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 20/3/2021 at 3:14 ΜΜ, menidi είπε:

Αφού δεν υπάρχει έντονη κινητικότητα στο φόρουμ, είπα να γράψω και να παίξω ένα ρεμπέτικο με αφορμή την εφιαλτική κατάσταση που βιώνει ένα χιονοjunky λόγω meteociel, θέλοντας να περάσω ένα μνμ αισιοδοξίας!! 

Το ντοκουμέντο είναι ηχητικό. Δεν χώρουσε μαζί με εικόνα.

Καλή ακρόαση!! 🤣

IMG_20210320_150548.jpg

Κινεζος.mp3 570 kB · 21 downloads

Πιο μουσικό όργανο είναι? Ίσως να ήθελα να το μάθω κι εγώ αυτό! Μακάρι να ρίξει πασπάλες κι εδώ!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 ώρες πριν, bardaris είπε:

oψιμότερο χιόνι που θυμάμαι εγώ είναι δύο κιόλας χιονοπτώσεις το πρώτο δεκαήμερο νοεμβρίου του 81 με δύο χιονοστρώσεις 5 εκατοστών μιλώ για την Νέα Μεσημβρία 20 χιλ.βδ της πόλης θεσσαλονίκης...,ήταν το τελευταίο ξέσπασμα μιας σπάνιας κυκλοφορίας που ξεκίνησε από τον Ιανουάριο του 81.....Ακολούθησαν κάτι εικοσάρια τα χριστούγεννα του 81.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερο σπάσιμο από το να έχει χιόνια αρχές Νοέμβρη και 20αρια τα Χριστούγεννα! Το αντίθετο θέλω εγώ κάθε χρόνο! Να έχει 20αρια με ήλιο αρχές Νοέμβρη και τα Χριστούγεννα να χιονίζει! Η έτσι Πρωτοχρονιά! Φέτος το αντίθετο είχαμε στο περίπου! 10αρια με βροχές (αλλά και καιρικά διαλείμματα ενδιάμεσα) και κρύο αρχές Νοέμβρη αλλά 15αρια με ήλιο τα Χριστούγεννα και την Πρωτοχρονιά!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

το αικον κατι πηγε να κανει για τριτη βραδυ-τεταρτη πρωι που το θεωρω την τελευταια ευκαιρια για φετος για πεδινο χιονι η πεδινες νιφαδες στην πολη μου.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

39 λεπτά πριν, WEATHER-FUN είπε:

Πιο μουσικό όργανο είναι? Ίσως να ήθελα να το μάθω κι εγώ αυτό! Μακάρι να ρίξει πασπάλες κι εδώ!

Μπαγλμαδάκι είναι!! Με πένα απο τους μετρητές σακχαρώδους διαβήτη. χαχααχχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ναι μεν βελτιωθηκαν οι τζίφοι, χειροτέρευαν τα υπόλοιπα, οπότε η λίμνη κεντραρει Αιγαίο τουρκια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Ναι μεν βελτιωθηκαν οι τζίφοι, χειροτέρευαν τα υπόλοιπα, οπότε η λίμνη κεντραρει Αιγαίο τουρκια

Βελτιώθηκαν για την λίμνη οι τζιφοι???

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 ώρες πριν, Galanto είπε:

Έφτασα απο τους 4 βαθμους στους 3 το καταμεσήμερο με θερμοκρασίες κοντά στο 0 στα 850 και χωρίς φαινόμενα ...Στη Μήδεια την επόμενη μέρα χωρίς φαινόμενα και με συννεφιά έφτασα 5 βαθμους με μείον 7 με μείον 8 στα 850....

Δε ξέρω τι παίζει με τζιφο...τα έγραψα και πριν χθες το βράδυ ο ευρωπαιος εδινε 7 βαθμούς το μεσημέρι με βροχη και σήμερα το πρωί 2 με χιονονερο...

Να πια στιγμη κ τζιφος προχθες στο μετεοσιελ ειχε επανέλθει και εβαλα την πόλη μου και βγαζει το διάγραμμα ρου τζιφου και ενώ το μοντέλο στη περιγραφή έτρεχε με συν 2 στα 850 στο διάγραμμα με εβγαζε χιονι απο τις 2 το βραδυ μεχρι τις 10 το πρωι με θερμοκρασιες 0 και 1 όπως και έγινε τελικά...

πατριώτη πάρε και μία πρωινή σήμερα....που το σκασα στο χωριό.... βόιο.800 μέτρα χθές..χθες το μεσημέρι υγρό βαρύ χιόνι με 1 βαθμό...μετα χιονόνερο με 2-3 βαθμούς και κάποια στιγμή το βραδυ .."ξ'υπνησε" και πολύ χιόνι με 0 όταν με το καλό επιασε -0 κάναμε 10 εκατοστά.......Το μόνο κακό είναι ότι όταν μας τελειώσουν τα φαινόμενα θα αρχίσουν τα -5 ,-6 το πρωί και καρύδια....κεράσια κλπ....γιοκ.

163340467_10222294263097288_8129800996841956405_n.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έβγαλε κάποια φαινόμενα για Τετάρτη βράδυ το Γαλλικό μοντέλο (Arpege)...

overview_20210321_12_082.jpg

overview_20210321_12_083.jpg

Επεξεργάστηκε από thanossnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σκέτη απογοήτευση τα μοντέλα 0 υετός τις επόμενες μέρες.......Τώρα για λίμνες και τέτοια δεν ξέρω πως λειτουργεί αλλά πάλι δεν βγάζει υετό λογικά αφού δεν πηγαίνει ιόνιο....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ξεκινάει όπως φαίνεται η ψυχρή εισβολή για εμάς στα βόρεια..απόψε όλη η δυτική μακεδονία χιονοσκεπής θα παγώσει....εμείς στην Κεντρική Μακεδονία....θα έχουμε εκπλήξεις...αλλά πιο ευνοημένες θα είναι οι νότιες περιοχές...,,,δυστηχώς σύμφωνα με το ευρωπαικό όλη η κεντρική πεδινή Μακεδονία αύριο θα είναι πάνω από το 0(3-4).....είμαι περίεργος πάντως και αισιόδοξος για Νάουσα και Κιλκίς αν όμως εκεί μείνει λίγο υγρασία.

 

 Αθηναίοι εγώ στην θέση σας θα είμουν πολύ πιο αισιόδοξος.....!

Τέλος η κυκλοφορία μετά απλά κάνει ένα διάλειμα..οι βασικές συνθήκες όμως που ευνοούν τις ψυχρές εισβολές δεν φεύγουν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, bardaris είπε:

...εμείς στην Κεντρική Μακεδονία....θα έχουμε εκπλήξεις...αλλά πιο ευνοημένες θα είναι οι νότιες περιοχές...,,,δυστηχώς σύμφωνα με το ευρωπαικό όλη η κεντρική πεδινή Μακεδονία αύριο θα είναι πάνω από το 0(3-4)....

Τον υετό που θα τον βρούμε για εκπλήξεις 😂? Μακάρι αλλα πραγματικά τα μοντέλα εξαφάνισαν τα πάντα 

Επεξεργάστηκε από thanossnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...