Jump to content
Canadathens13

Ανάλυση χαρτών Μαρτίου 2021!!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο Αμερικανός αρχίζει να κλειδώνει νέα μίνι επιδείνωση του καιρού για Πελοπόννησο στις 25-26 Μαρτίου!! Πιστοί στο χιονοραντεβου !! Πιστοί στην χιονο ιστορία μας !!! Χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και ψήνονται και άλλες χιονοεισβολες για Απρίλιο.   Είπαμε εμείς οι γέροντες των βουνών, οι κερασιές δεν έχουν ακόμα ανθίσει. Η φύση μιλάει...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Είμαι περίεργος πόση βροχή θα ρίξει τελικά εδώ στη Χαλκίδα (από αύριο μέχρι Παρασκευή) και μέχρι πόσο χαμηλά θα χιονιστεί η Δίρφυς τις επόμενες ημέρες...

ens_image.php?geoid=52508&var=201&run=6&date=2021-03-22&model=gfs&member=ENS&bw=1

image.thumb.png.24f8e4aa1ce8a248b0d2d3870f30ae85.png

image.thumb.png.330e3382211db736977f710a94601158.png

Επεξεργάστηκε από DIMITRIS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από όσο μπορεί να φανεί ....Το γαλλικό φέρνει την λίμνη πιο δυτικά σε σχέση με κάποια άλλα μοντέλα...

arpegeit-21-72-0.png

ARPOPIT06_72_1.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάμε για χιόνι στα Βόρεια προάστεια των Αθηνών έως 200 μέτρα. Καλη διάταξη και πρωτόγνωρη για την εποχή. Απίστευτο!!!!!!! Τελη Μαρτίου και θα δούμε χιόνι... τι άλλο θέλουμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άραγε παίζει πράγματι η πιθανότητα για χιόνι στα ΒΠ; 200-250 μέτρα; Έτσι όπως βλέπω την 7ημερη της ΕΜΥ , θεωρώ σιγουρα μέσα στο παιχνίδι τα υπερβόρεια!!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, DIMITRIS είπε:

Είμαι περίεργος πόση βροχή θα ρίξει τελικά εδώ στη Χαλκίδα (από αύριο μέχρι Παρασκευή) και μέχρι πόσο χαμηλά θα χιονιστεί η Δίρφυς τις επόμενες ημέρες...

ens_image.php?geoid=52508&var=201&run=6&date=2021-03-22&model=gfs&member=ENS&bw=1

image.thumb.png.24f8e4aa1ce8a248b0d2d3870f30ae85.png

image.thumb.png.330e3382211db736977f710a94601158.png

Γρίφος για δυνατούς λύτες! 
Ανετα πάντως ο Μάρτιος έχει δώσει χιόνια μέχρι και την Στενή, ίσως κ πιο χαμηλά... δεν είναι κάτι ακραίο! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στο μετεοσιελ πλέον τρέχει το κυρίως τρέξιμο του GFS που ήδη από σήμερα είναι το παράλληλο και ενσωμάτωσαν οι προγραμματιστές του προγνωστικού μοντέλου στο νέο κορυφαίο τρέξιμό τους.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κάνε ακόμα μία τέτοια δυτική μετατόπιση ρε τζίφε, μπας και βγει καμιά σωστή χιονομπόρα στην Ηπειράρα!!. Για αυριο χιόνι καλό θα πέσει στα ημιορεινά τμήματα της δυτικής Θεσσαλίας.. Μπορεί όμως η χιονόπτωση να φτάσει πρόσκαιρα, και μέσα στις πόλεις της δυτικής Θεσσαλίας.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για να δούμε ... Μακάρι το πρωί κάποια έκπληξη να έχουμε και στην Σαλόνικα ...

Ο ανανεωμένος  τζιφος  κάτι λέει ...2-3 βαθμούς το πρωί για τα μηδενικά υψόμετρα με ΒΔ άρα μπορεί να δούμε καμία νιφαδα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θα μας ρημάξει στον ανατολικό άνεμο με τόσο ψύχος 

gfs-13-66.png

Επεξεργάστηκε από thanossnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παράλληλο,Gem,Arpege αύριο μας δίνουν 1 χιλιοστό περίπου.....Πολύ καλά για να είναι αληθινά....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και ο Κινέζος έβγαλε ένα γαλάζιο χρώμα να με πιάνει οριακά....βροχή δλδ

overview_20210322_12_021.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και τα ensembles ξαφνικά βγάλανε αρκετά χιονοσενάρια ενώ μέχρι στα προηγούμενα ραν νομίζω 2-3 γραμμές είχε για χιόνι μόνο 

ens_image - 2021-03-22T191854.883.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, thanossnow είπε:

Και τα ensembles ξαφνικά βγάλανε αρκετά χιονοσενάρια ενώ μέχρι στα προηγούμενα ραν νομίζω 2-3 γραμμές είχε για χιόνι μόνο 

ens_image - 2021-03-22T191854.883.png

Για πότε; Ποιες ώρες; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, kilkis1989 είπε:

Για πότε; Ποιες ώρες; 

Την φασολάδα έτοιμη την έχω....ξέρεις φίλε ensembles είναι....σιγά μην έχουν αξιοπιστία.....Αλλά και κάποια άλλα μοντέλα που ανέφερα πάνω βγάλανε λίγο υετό για αύριο το πρωί..... Για Κιλκίς δεν ξέρω λογικά παρόμοια πράγματα στις θερμοκρασίες είστε καλύτερα μόνο 

Αλλά το σίγουρο είναι να ετοιμάσεις μια ωραία φασολάδα για αύριο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, thanossnow είπε:

Τώρα το είδα ...και εδώ βγάζει υετό ...

gfs-2-18.png

Αμάν μωρέ αδερφέ μου τον πέρασες τον νότιο πόλο σε σχόλια... Δεν παίζεσαι αυτές τις μερες🤣😉😉🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, thesprotos είπε:

Αμάν μωρέ αδερφέ μου τον πέρασες τον νότιο πόλο σε σχόλια... Δεν παίζεσαι αυτές τις μερες🤣😉😉🤣🤣

Άμα γίνομαι πάλι ενοχλητικός σταματάω..😬..Μόνο αναφορά αν δω νιφάδα 😂

Επεξεργάστηκε από thanossnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Beach-snow NG είπε:

Στο μετεοσιελ πλέον τρέχει το κυρίως τρέξιμο του GFS που ήδη από σήμερα είναι το παράλληλο και ενσωμάτωσαν οι προγραμματιστές του προγνωστικού μοντέλου στο νέο κορυφαίο τρέξιμό τους.....

Το παράλληλο!!!! Πώωωωωωωω. 

Φανταστείτε 18αρι με το παράλληλο που έχει μετατραπεί σε κύριο.

Η Αθήνα Τρόμσο και η Σαλόνικα Γιακούτσκ!😂

-24 στα 850 στην Ιεράπετρα...

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...