Jump to content
Canadathens13

Ανάλυση χαρτών Μαρτίου 2021!!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 λεπτά πριν, thanossnow είπε:

Άμα γίνομαι πάλι ενοχλητικός σταματάω..😬..Μόνο αναφορά αν δω νιφάδα 😂

Μην τολμήσεις να το κόψεις. Σχολιάζεις χάρτες. Δεν είσαι εκτός. Και μη μασας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Χαχα..... Ξεκολα, ρε... Κάνε κεφι🤣🤣

 

13 λεπτά πριν, nikolasxm είπε:

Μην τολμήσεις να το κόψεις. Σχολιάζεις χάρτες. Δεν είσαι εκτός. Και μη μασας

Χάχα οκ ρε απλά κάποιες φορές και εγώ παρατηρώ πως μπορεί να γίνομαι λίγο κουραστικός επειδή γράφω πολλά συνεχόμενα  γενικά....Αλλά κυρίως το κάνω επειδή δεν βλέπω και πολύ  κινητικότητα στον σχολιασμό χαρτών ενώ έχει λίγο ενδιαφέρον ο καιρός αυτές τις μέρες. ...

Εννοείται δεν θα σταματήσω να γράφω 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν και εγώ δεν έβαζα ποτέ γάτες και μαυρόγατες, όταν ερχόταν κάποιος πιθανός χιονιάς, βάζω τώρα τον γατούλη μου ως εικόνα προφίλ, μιας και του κάναμε ευθανασία σήμερα... Με τηλεφώνησε η μαμά μου, κα μου είπε ότι στον κτηνίατρο, οι εξετάσεις έδειξαν ότι είχε παντού καρκίνο ο καημενούλης και η ευθανασία έγινε άμεσα...

Τον Αύγουστο θα έκλεινε τα 10.. Θα σε θυμάμαι για πάντα, όσο άγριος και αν ήσουν!!

8/2011- 22/3/2021

296285464_.thumb.JPG.08d9152869e10e84cda159df82f209d9.JPG

 

 

Υ.Γ Συγγνώμη για το άσχετο, πραγματικά. Αλλά ήθελα να μοιραστώ μαζί σας τα συναισθηματά μου, έστω και αν είναι άσχημα...

 

Αυτό και συνεχίζουμε με σχολιασμό κανονικά.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Αν και εγώ δεν έβαζα ποτέ γάτες και μαυρόγατες, όταν ερχόταν κάποιος πιθανός χιονιάς, βάζω τώρα τον γατούλη μου ως εικόνα προφίλ, μιας και του κάναμε ευθανασία σήμερα... Με τηλεφώνησε η μαμά μου, κα μου είπε ότι στον κτηνίατρο, οι εξετάσεις έδειξαν ότι είχε παντού καρκίνο ο καημενούλης και η ευθανασία έγινε άμεσα...

Τον Αύγουστο θα έκλεινε τα 10.. Θα σε θυμάμαι για πάντα, όσο άγριος και αν ήσουν!!

8/2011- 22/3/2021

296285464_.thumb.JPG.08d9152869e10e84cda159df82f209d9.JPG

 

 

Υ.Γ Συγγνώμη για το άσχετο, πραγματικά. Αλλά ήθελα να μοιραστώ μαζί σας τα συναισθηματά μου, έστω και αν είναι άσχημα...

 

Αυτό και συνεχίζουμε με σχολιασμό κανονικά.

Κριμα μωρέ ο καυμενουλης... Σκέτη γλυκά ειναι❤️❤️😘😘

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από ότι φαίνεται προς το παρόν από τα μοντέλα δεν θα μας αφήσει τόσο εύκολα ο χειμώνας μακροπρόθεσμα..... όχι ότι είναι κάτι κλειδωμένο προφανώς ούτε ότι φαίνεται κάτι τόσο χειμωνιάτικο....απλά μάλλον θα δυσκολευτεί να έρθει η άνοιξη ... όλο λίμνες και λιμνούλες φαίνονται με διατάξεις σχεδόν χειμωνιάτικες.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, sotos*snow είπε:

Από ότι φαίνεται προς το παρόν από τα μοντέλα δεν θα μας αφήσει τόσο εύκολα ο χειμώνας μακροπρόθεσμα..... όχι ότι είναι κάτι κλειδωμένο προφανώς ούτε ότι φαίνεται κάτι τόσο χειμωνιάτικο....απλά μάλλον θα δυσκολευτεί να έρθει η άνοιξη ... όλο λίμνες και λιμνούλες φαίνονται με διατάξεις σχεδόν χειμωνιάτικες.....

Σώτο για αύριο πως το βλέπεις? Βροχές λογικά θα έχουμε?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, thanossnow είπε:

Σώτο για αύριο πως το βλέπεις? Βροχές λογικά θα έχουμε?

Λογικά βροχούλα με πιθανότητα χιονόνερου αναλόγως την υγρασία (dewpoint) που φαίνεται ότι θα είναι σε χαμηλά επίπεδα(σύμφωνα με meteo-Αστεροσκοπίο)....άρα αρκετά πιθανό το χιονόνερο σε πιθανότητα που θα έχουμε κάποια ένταση στα φαινόμενα τις πολύ πρώτες πρωινές ώρες 7-10 γιατί μετά κάνει δουλειά ο ήλιος αυτην την εποχή....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Λογικά βροχούλα με πιθανότητα χιονόνερου αναλόγως την υγρασία (dewpoint) που φαίνεται ότι θα είναι σε χαμηλά επίπεδα(σύμφωνα με meteo-Αστεροσκοπίο)....άρα αρκετά πιθανό το χιονόνερο σε πιθανότητα που θα έχουμε κάποια ένταση στα φαινόμενα τις πολύ πρώτες πρωινές ώρες 7-10 γιατί μετά κάνει δουλειά ο ήλιος αυτην την εποχή....

Είναι ανάλογα και πόσο θα πέσει η θερμοκρασία όλο το βράδυ.... υγρασίες ήδη χαμηλές σχετικά είναι πάντως..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, thanossnow είπε:

Είναι ανάλογα και πόσο θα πέσει η θερμοκρασία όλο το βράδυ.... υγρασίες ήδη χαμηλές σχετικά είναι πάντως..

3 βαθμούς δίνει το meteo(βάση γφσ-μπόλαμ) 4 το yr.no(βάση ευρωπαίου) αν έχει χαμηλή υγρασία άνετα χιονόνερο με αυτές τις θερμοκρασίες. αλλά νωρίς το πρωί....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επέκταση της δυτικής μύτης δυτικότερα στην ΄λίμνη.. λίγο ακόμα, να έχουμε κάτω από -30 στα 500, ώστε να έχουμε χιονομπόρες και εδώ την Πέμπτη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

To περιοχικό του Σκίρωνα δίνει χιονόπτωση από τις 04 τα χαράματα εως περίπου τις 10 το πρωί! Άντε να δούμε... Ο Σκίρωνας πάντως, είναι αρκετά αξιόπιστος... Νιφάδες να δούμε και ότι θέλει ας γίνει...

018.zoomsnow.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, isnow είπε:

Παίδες επειδή τώρα έιδα τρεξιματα τζίφου..μας χιονίζει δυτική θεσσαλία αύριο πρωί? αστείο μου φαίνεται..για πεδινά μιλάω *

Προσωπικά φίλε πιστεύω ότι ναι, μπορεί να υπάρξει χιόνι, μέσα στις πόλεις. Φυσικά οριακό, και δεν νομίζω ότι μιλάμε για χιονοστρώσεις, έστω και πέτσες [εκτός αν γίνει κανένα θαύμα, και πχ σε ένταση φαινομένων, που πιστεύω ότι μπορεί να υπάρξει, να κάνει γανούδα στις εύκολες επιφάνειες.]

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάλι βγάζει λίμνη ο τζίφος τέλη Μαρτίου. με τρελά 500αρια.. Όπως είπα, αυτή την φορά, δεν θέλω ούτε Ιόνιο να καθίσει η λίμνη, ούτε πολύ δυτικά. Να είναι πάνω μας, ελαφρά πολύ ελαφρά δυτικότερα, με ένα πολύ ασθενές ανατολικό ρεύμα θέλω, προκειμένου να έρχονται τα φαινόμενα από το Μιτσικέλι. Πλέον οι χιονοκαταιγίδες-χιονόμβροι του μεσημεριού στα ηπειρωτικά μπορούν να είναι ισχυρότεροι/ες από τα αντίστοιχα φαινόμενα του βραδιού μέσα στην θάλασσα, με την ίδια λίμνη λόγω εποχής.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Dusterakos είπε:

Γιατι εχω την εντυπωση οτι εγω θα στρωθω με αυτους τους χαρτες; 🙂 

Ευκολα κι όχι μονο εσύ.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απορώ πως το meteo δίνει μηδεν σχεδον υψόμετρα Πέμπτη πρωι και στα εικονίδια δίνει ήλιο.....θα μου πεις δεν ειναι η πρώτη φορά....θα δουλέψει χειροκινητο!!

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Beach-snow NG είπε:

Πωπωπωπω τι εβγαλε....και λίμνη και κατεβασιά μετά.....Απριλιάτικος έρχεται!!

Και ο Καναδός κοντρόλ όνειρο κατεβάσιες διαδοχικές θα  κάνει δουλειά η νέα στροτοσφαιρικη θέρμανση τις επόμενες ημέρες!

FB_IMG_1616450874042.jpg

Επεξεργάστηκε από Severe_Lover
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...