Jump to content
Canadathens13

Ανάλυση χαρτών Μαρτίου 2021!!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισης οι Αττικαριοι των 250+ να έχουν και στο νου τους το διαστημα 26/3 απο 00:00 ως 09:00 καθώς το τελευταιο ραν το ξημερωμα έδωσε -5,5 στα 850, -33,5 στα 500, 523-524 dam και ΒΔ επιφανειας...αν βρεθει εστω και λιγοστος υετος ίσως έχουμε εκπληξεις

Επεξεργάστηκε από KapelosG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ πλέον θέλω να έρθει αρκετή ζέστη. Να βγαίνουμε βόλτες σαν άνθρωποι. 

Αρκετά με τα ξεροκρυα. 

ΥΓ Ίλιον έχει να βρέξει 1,5 μήνα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

39 λεπτά πριν, billipiros12 είπε:

Εγώ πλέον θέλω να έρθει αρκετή ζέστη. Να βγαίνουμε βόλτες σαν άνθρωποι. 

Αρκετά με τα ξεροκρυα. 

ΥΓ Ίλιον έχει να βρέξει 1,5 μήνα. 

Μια από τα ίδια. Μπας και κάνει μεγάλες ζέστες, και γλυτώσουμε από πιθανά καψίματα το καλοκαίρι.

και φυσικά να προετοιμαστεί νωρίς το έδαφος για καταιγίδες.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αύριο τρελές ραγδαιοτητες σε Πάρνωνα κ Ταυγετο...μιλάμε για πολύ πυκνές χιονοπτώσεις κατά τζιφο ακόμα και πάνω από τα 600-700 μέτρα για ένα δεκαωρο σχεδόν.  Να χαμε κάμερα σε Κοσμά Κυνουρίας...

Επεξεργάστηκε από ORESIVIOS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θα μπορούσε να έχουμε αυτή την κυκλοφορία Δεκέμβρη-Γεναρη και όχι Μάρτη-Απρίλη, ελπίζω του χρόνου...

2021_03_23_20_58_21_Wetterzentrale.de_Diagrams.thumb.jpg.66689b4261511631d21507c85d93fb4b.jpg

 

Επεξεργάστηκε από DIMITRIS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το 12αρι πρέπει να είναι του Ευρωπαίου από το yr αύριο δίνει κάτι πολύ εξασθενημένες μπόρες.....Χλωμό το βλέπω....

20210323_212025.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 ώρες πριν, brit1981 είπε:

Αν τελικά μας κάνει τη χάρη το Αιγαίο, πιστεύω θα δούμε πολύ μεγάλες εκπλήξεις!

..... είναι πολύ δύσκολό με αυτά τα στοιχεία και με θερμοκρασία επιφανείας στο Αιγαίο στους 15 C .....!!!!...... θέλει τουλάχιστον 23 βαθμούς διαφορά μεταξύ θερμοκρασιών επιφανείας θάλασσας και T στα 850 hpa ..... Μακάρι και να γίνει ....!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στο χωριό μου στον Άγιο Πέτρο Κυνουρίας στα 950 πιστεύω θα βάλει καλό χιονακι το επόμενο τριήμερο...μακάρι να μπορούσα να μουν εκει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυστυχώς πάει να επιβεβαιωθεί και φέτος η θεωρία που γίνεται πράξη των τελευταίων ετών...για ψυχρή άνοιξη..... ήδη όλα τα προηγούμενα βγήκαν...θερμό και άνυδρο φθινόπωρο θερμός χειμώνας....ίσως πάμε για ψυχρό και υετοφόρο πρώτο μισό καλοκαιριού... και θερμή και ξηρή άνοιξη......αυτά τα πάτερν έχουν επαναληφθεί άπειρες φορές τα τελευταία χρόνια... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, KapelosG είπε:

Στο χωριό μου στον Άγιο Πέτρο Κυνουρίας στα 950 πιστεύω θα βάλει καλό χιονακι το επόμενο τριήμερο...μακάρι να μπορούσα να μουν εκει

Παίζει και  20ποντο πατριώτη ανήμερα την 25η Μαρτίου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, ORESIVIOS είπε:

Παίζει και  20ποντο πατριώτη ανήμερα την 25η Μαρτίου

Στα 200 χρόνια 20 ποντακια...δεν ακούγεται κακό χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 ώρες πριν, notios_polos είπε:

Σε κάνα δεκαήμερο αρχίζει το πένθος του αποχωρισμού του χειμωνα...ήδη η ψυχολογία όπως κάθε χρόνο τέτοια εποχή πέφτει και απλά ελπίζω ο Απρίλιος να περάσει αναίμακτα για να υποδεχθω την μεγαλύτερη καιρική σιχαμαρα το διμηνο Μάιος Ιούνιος...

Mην στεναχωριέσαι και έρχονται ...οι μουσώνες οπως  μας έχει συνηθίσει ο καιρός τα τελευταία χρόνια....θα έρχεται σκ..και η Μουδανίων....θα είναι βενετία...ευτυχώς δλδ γιατι αν δε είχαμε και αυτές τις καταιγίδες...θα μας έριχναν στο υετό και οι κυκλαδες...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, billipiros12 είπε:

Εγώ πλέον θέλω να έρθει αρκετή ζέστη. Να βγαίνουμε βόλτες σαν άνθρωποι. 

Αρκετά με τα ξεροκρυα. 

ΥΓ Ίλιον έχει να βρέξει 1,5 μήνα. 

Ποια ξεροκρυα ενάμιση μήνα να βρεξει έχει και ο μίσος Γενάρης και μίσος και παραπάνω Φλεβάρης 18 μέχρι 22 βαθμους άνοιξη είχαμε όλο το χειμώνα εκτός από 10 μερες Μαξ στο σύνολο σε κρυο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως την Πέμπτη είναι πολύ πιθανό να δημιουργηθεί Χαμηλό Δ-ΝΔ της Μεσσηνίας ("Χαμηλό Ιωάννου") και να δώσει έντονες χιονοπτώσεις και σε χαμηλά υψόμετρα, ειδικά εκεί που θα γίνουν οι συγκλίσεις. 

Αχνοφαίνεται κάπως στα μοντέλα, μένει να δούμε αν επαληθευτεί.

21032509-2312.gif

mslp-20210323-12-042.jpg

Υ.Γ.: Η Πελοπόννησος γενικά είναι πολύ πιθανό να δει έντονα φαινόμενα Πέμπτη λόγω αυξημένων επιπέδων αστάθειας με χιονοπτώσεις σε πολύ χαμηλά υψόμετρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, Μεσσήνιος είπε:

Πάντως την Πέμπτη είναι πολύ πιθανό να δημιουργηθεί Χαμηλό Δ-ΝΔ της Μεσσηνίας ("Χαμηλό Ιωάννου") και να δώσει έντονες χιονοπτώσεις και σε χαμηλά υψόμετρα, ειδικά εκεί που θα γίνουν οι συγκλίσεις. 

Αχνοφαίνεται κάπως στα μοντέλα, μένει να δούμε αν επαληθευτεί.

21032509-2312.gif

mslp-20210323-12-042.jpg

Υ.Γ.: Η Πελοπόννησος γενικά είναι πολύ πιθανό να δει έντονα φαινόμενα Πέμπτη λόγω αυξημένων επιπέδων αστάθειας με χιονοπτώσεις σε πολύ χαμηλά υψόμετρα.

Ραντεβού με την πρόσφατη χιονοιστορια μας Αντώνη... κλείνουμε 23 χρόνια απο τον ιστορικό χιονιά της 25ης Μαρτίου 1998, ενός εκ των πιο εξτρημ φαινομένων που έχουμε ζήσει...για να δούμε...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, ORESIVIOS είπε:

Ραντεβού με την πρόσφατη χιονοιστορια μας Αντώνη... κλείνουμε 23 χρόνια απο τον ιστορικό χιονιά της 25ης Μαρτίου 1998, ενός εκ των πιο εξτρημ φαινομένων που έχουμε ζήσει...για να δούμε...

Εκείνος ο χιονιάς ήταν ανεπανάληπτος Σταύρο δε νομίζω να γίνει τώρα κάτι ανάλογο, υπάρχουν οι πιθανότητες όμως για ένα δυνατό ξέσπασμα που μπορεί να κρύβει εκπλήξεις, γιατί τρελο-Μάρτης είναι αυτός!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο Ευρωπαίος στην ανανέωση του δίνει μπόρες .....δεν νομίζω να είναι σωστός.....Ότι έρχεται διαλύεται...

20210324_095336.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα για Απρίλη... Θερμές εισβολες μας δείχνουν από χτες τα στοιχεία... Και μάλιστα το ανέφεραν και οι γνωστοί τρελοιταλοι μετεωρολόγοι... Ότι θα εχουμε πρόωρο καλοκαιρακι

Επεξεργάστηκε από thesprotos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα για Απρίλη... Θερμές εισβολες μας δείχνουν από χτες τα στοιχεία... Και μάλιστα το ανέφεραν και οι γνωστοί τρελοιταλοι μετεωρολόγοι... Ότι θα εχουμε πρόωρο καλοκαιρακι

αχρηστος μηνας ο απριλιος. ας κάνει ζεστες, μπας και ξεθυμανει μετα, και κυρίως για να εχουμε νωρίς ασταθειες;!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

κάτι πάει να βγάλει πάλι εκεί στις 2-4 Απριλίου και με καλό χαμηλό από τα δυτικά μας..... Θα μας βγει ο Απρίλης στο τέλος πιο ψυχρός από τον Δεκέμβρη......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 15/3/2021 at 11:29 ΜΜ, thesprotos είπε:

Σενάρια επιστημονικής φαντασίας φιλε😁😁

Καπανδρίτι 500m, τώρα

1060AE15-3992-4857-9AD4-6A300F062888.jpeg

Επεξεργάστηκε από e8nikaras
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...