Jump to content
Canadathens13

Ανάλυση χαρτών Μαρτίου 2021!!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

45 λεπτά πριν, Snow waves είπε:

Καλησπέρα σε όλους. Καινούργιος στο forum. Εύχομαι ένα δυνατό καιρικά Μάρτιο για όλες τις περιοχές της χώρας μας. Οι προϋποθέσεις υπάρχουν... 

Καλως ορισες φιλε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εχουν τρεξει σχεδον ολα τα μοντελα τωρα το πρωι και δεν υπαρχει κανενα νεο σχολιο...Αυτο μαρτυρα την εξελιξη...Πριν λιγες εβδομαδες δεν προλαβαιναμε τις σελιδες και τωρα ερχεται η σκληρη πραγματικοτητα για ολους...

Και επισημα ημερολογιακα ο χειμωνας μας αφησε...Μπαινουμε πια στην ανοιξη με οτι αυτο συνεπαγεται για τους απανταχου καιροφιλους..Καθε διαταραχη απο δω και περα ειναι κερδος...Να τρωμε βασανιστικα μερες μεχρι τον επομενο Νοεμβρη...

Καλο μηνα σε ολους,υγεια και οσο το δυνατον λιγοτερες μερες με ηλιο!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα και καλό μήνα... Μετά και τα πρωινά τρεξίματα το εμπεδωσατε μερικοί ότι τελειώσαμε φέτος για χιόνια  ή ακόμη ελπίζετε? 😊😊

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Καλημέρα και καλό μήνα... Μετά και τα πρωινά τρεξίματα το εμπεδωσατε μερικοί ότι τελειώσαμε φέτος για χιόνια  ή ακόμη ελπίζετε? 😊😊

Καλημέρα και καλό μήνα σε όλους ! Η αλήθεια είναι ότι ακόμη ελπίζουμε 😁😁😁 για αυτό δεν γράφουμε τίποτα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Καλημέρα και καλό μήνα σε όλους ! Η αλήθεια είναι ότι ακόμη ελπίζουμε 😁😁😁 για αυτό δεν γράφουμε τίποτα.

Χαρά στο κουράγιο σας😁😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έτσι λέγατε βρε και 10 μέρες πριν τη Μήδεια! Να τα παρατήσουμε!! Να το πάρουμε απόφαση! Όμως εμείς ξημεροβραδιαζομασταν υπομονετικά πάνω από τους χάρτες, αφήνοντας πίσω την κοινωνική και ερωτική μας ζωή! Μπορεί να κατοχυρώσαμε μια θέση στο έλκηθρο του Άγιου Βασίλη (ως τάρανδοι) αλλά δικαιώθηκαμε ρεεεεεεεε!!! 

Τάρανδοι ενωμένοι, ΠΟΤΕ νικημένοι!!! 

Πάμε να το φέρουμε ξανά!!!

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, menidi είπε:

Έτσι λέγατε βρε και 10 μέρες πριν τη Μήδεια! Να τα παρατήσουμε!! Να το πάρουμε απόφαση! Όμως εμείς ξημεροβραδιαζομασταν υπομονετικά πάνω από τους χάρτες, αφήνοντας πίσω την κοινωνική και ερωτική μας ζωή! Μπορεί να κατοχυρώσαμε μια θέση στο έλκηθρο του Άγιου Βασίλη (ως τάρανδοι) αλλά δικαιώθηκαμε ρεεεεεεεε!!! 

Τάρανδοι ενωμένοι, ΠΟΤΕ νικημένοι!!! 

Πάμε να το φέρουμε ξανά!!!

 

9 ώρες πριν, thesprotos είπε:

Ρε μη παραμελητε τις γυναίκες σας γιατί παραμονεύει ο γειτονας😝😝😁😁

 

Πάντως τι σου είναι η ζωή ... και στο κέρατο και στα καιρικά να κινδυνεύεις από τον γείτονα ! 🤣

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Καλημερα καλο μηνα καλη ανοιξη παιδια...η εποχη του μιχαηλ ξεκινα η δικια μας σταματα χαχα

δηλαδή αυλώνας γιοκ.

Είναι λογικό πάντως μετα την ΑΣΘ το κρύο επιστρέφει στους πόλους η τελευταία του προσπαθεια είναι αυτό που κατεβαίνει στην ΒΑ ευρώπη και σε ένα στροβιλισμό του πιάνει βαλκάνια από εκεί και μετά σταδιακή αποχώρηση.

αντίστοιχα σταματά το νότιο ρεύμα στον αντλαντικό και μετατοπίζεται δυτικότερα(ΒΑ Αμερική -ΝΑ καναδάς) με αυτήν την προοπτική οι εμποδισμοί θα δημιουργούνται νοτιοδυτικά της ευρώπης και θα παραμένουν εκεί(μοιάζει με την κυκλοφορία Νοεμβρίου -δεκεμβρίου).

Δεν πειράζει ενδιαφέρον πια τι υετό θα μαζέψουμε που θα είναι πιστεύω δύσκολος..ακόμα πιο ενδιαφέρον για μένα είναι οτι η κυρίαρχη κυκλοφορία δλδ η ζωνική επιστρέφει και αν αναλογιστούμε ότι έχει επικρατήσει από τον Νοέμβριο σε όλη την Ευρώπη ο  καιρός θα χρωστά πολλά σε εμάς αλλά και σε όλη την ΝΑ ευρώπη ,ετσι καλύτερα να ανατραπεί όσο το δυνατόν πιο αργά για να πλησιάσει τον επόμενο χειμώνα.Τα μακροπ΄ροθεσμα όμως λένε ανατροπη της ήδη από τον Μάιο.Οι αμερικάνοι(accuaweather0 που τα πήγαν πολύ καλά τον χειμώνα όμως λένε ζωνική όλη την άνοιξη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

48 λεπτά πριν, bardaris είπε:

δηλαδή αυλώνας γιοκ.

Είναι λογικό πάντως μετα την ΑΣΘ το κρύο επιστρέφει στους πόλους η τελευταία του προσπαθεια είναι αυτό που κατεβαίνει στην ΒΑ ευρώπη και σε ένα στροβιλισμό του πιάνει βαλκάνια από εκεί και μετά σταδιακή αποχώρηση.

αντίστοιχα σταματά το νότιο ρεύμα στον αντλαντικό και μετατοπίζεται δυτικότερα(ΒΑ Αμερική -ΝΑ καναδάς) με αυτήν την προοπτική οι εμποδισμοί θα δημιουργούνται νοτιοδυτικά της ευρώπης και θα παραμένουν εκεί(μοιάζει με την κυκλοφορία Νοεμβρίου -δεκεμβρίου).

Δεν πειράζει ενδιαφέρον πια τι υετό θα μαζέψουμε που θα είναι πιστεύω δύσκολος..ακόμα πιο ενδιαφέρον για μένα είναι οτι η κυρίαρχη κυκλοφορία δλδ η ζωνική επιστρέφει και αν αναλογιστούμε ότι έχει επικρατήσει από τον Νοέμβριο σε όλη την Ευρώπη ο  καιρός θα χρωστά πολλά σε εμάς αλλά και σε όλη την ΝΑ ευρώπη ,ετσι καλύτερα να ανατραπεί όσο το δυνατόν πιο αργά για να πλησιάσει τον επόμενο χειμώνα.Τα μακροπ΄ροθεσμα όμως λένε ανατροπη της ήδη από τον Μάιο.Οι αμερικάνοι(accuaweather0 που τα πήγαν πολύ καλά τον χειμώνα όμως λένε ζωνική όλη την άνοιξη.

Τί σημαίνει ζωνική κυκλοφορία την άνοιξη;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πωπωπωπω τι έβγαλε το πρωινό ευρωπαϊκό ρεεεε! Η πρώτη φορά που βγάζει δυτική κακοκαιρία αυτό, ενώ δεν βγάζει τίποτα κανένας, άλλος, πάντα το αντίθετο γινοτσν. Φυσικά δεμ βγει.

Κώστα η εποχή μου θα ξεκινούσε τώρα αν εμένα Αμερική. Στην ταπεινή Λάρισα ξεκινάει από Μάιο. Χεχε.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

χαχαχαχα...καλημερα!!!καλο μηνα!!καλη εβδομαδα!!! και καλο χειμωνα....🤣...

Χαζό παιδί... Χαρά, γεματο😂😂ήθελα να ξερά που τη βρίσκεις τη χαρά με τόσα πρωινά χάλια ρε μαυρογατα!! Μαζόχας είσαι??? 😊😊😊

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Πωπωπωπω τι έβγαλε το πρωινό ευρωπαϊκό ρεεεε! Η πρώτη φορά που βγάζει δυτική κακοκαιρία αυτό, ενώ δεν βγάζει τίποτα κανένας, άλλος, πάντα το αντίθετο γινοτσν. Φυσικά δεμ βγει.

Κώστα η εποχή μου θα ξεκινούσε τώρα αν εμένα Αμερική. Στην ταπεινή Λάρισα ξεκινάει από Μάιο. Χεχε.

Άσε μας καυμενε μου και εσύ πρωί πρωι🤣🤣ποια κακοκαιρία? 11 του μήνα και με το 0 στα 850 στο Μιλάνο??? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, thesprotos είπε:

Άσε μας καυμενε μου και εσύ πρωί πρωι🤣🤣ποια κακοκαιρία? 11 του μήνα και με το 0 στα 850 στο Μιλάνο??? 

Squall line και ισχυρό ψυχρό μέτωπο, αυτά βλέπω και μου τρέχουν τα σάλια, ναι πιο μετά χιόνι θα ήταν 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Squall line και ισχυρό ψυχρό μέτωπο, αυτά βλέπω και μου τρέχουν τα σάλια, ναι πιο μετά χιόνι θα ήταν 

Καλά.. Και μετά ξυπνησες🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

εχω μαθει να παλευω και να βλεπω μονο ασπρο στη ζωη μου φιλε θεσπρωτε..εχω αλλεργια στο μαυρο και οργανισμος μου παθαινει σοκ με τ ασχημα...οποτε οσο βλεπω λιμνες και λιμνακια να καθοριζουν το αν θα καταρευση η οχι ενας ολοκληρος εμποδισμος τα βλεπω ολα ασπρα γιατι δεν ειναι κανας σοβαρος παραγοντας που δεν αλλαζει...αυτα!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, notios_polos είπε:

εχω μαθει να παλευω και να βλεπω μονο ασπρο στη ζωη μου φιλε θεσπρωτε..εχω αλλεργια στο μαυρο και οργανισμος μου παθαινει σοκ με τ ασχημα...οποτε οσο βλεπω λιμνες και λιμνακια να καθοριζουν το αν θα καταρευση η οχι ενας ολοκληρος εμποδισμος τα βλεπω ολα ασπρα γιατι δεν ειναι κανας σοβαρος παραγοντας που δεν αλλαζει...αυτα!!

Είσαι παλληκάρι ρε φίλε.... Σε θαυμαζω😉😉😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

εχω μαθει να παλευω και να βλεπω μονο ασπρο στη ζωη μου φιλε θεσπρωτε..εχω αλλεργια στο μαυρο και οργανισμος μου παθαινει σοκ με τ ασχημα...οποτε οσο βλεπω λιμνες και λιμνακια να καθοριζουν το αν θα καταρευση η οχι ενας ολοκληρος εμποδισμος τα βλεπω ολα ασπρα γιατι δεν ειναι κανας σοβαρος παραγοντας που δεν αλλαζει...αυτα!!

Η κατάρρευση του αζορικου δεν γίνεται από τις λίμνες, αλλά από την πολική μαούνα που κατεβαίνει από τον Βόρειο Πόλο..  και αυτό λίγο πολύ κλείδωσε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, thesprotos είπε:

Είσαι παλληκάρι ρε φίλε.... Σε θαυμαζω😉😉😉

σταση ζωης σε ολα οχι μονο στα χιονια...😀..ασε που τραβαμε σαν μαγνητης οτι σκεφτομαστε συνηθως...χαχαχα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλη ανοιξη θα ελεγα ουτως η αλλος παιδια...δεν αποκλειω το διαστημα 7-11 απλα αναμενουμε η μεταβλητοτητα της εποχης μας κανει να πρεπει να φτασουμε πεμπτη να ξερουμε τι θα γινει..οι δεικτες ειναι καλοι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...