Jump to content
Canadathens13

Ανάλυση χαρτών Μαρτίου 2021!!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίδες καμία σχέση το 41 με σήμερα,τα περισσότερα σπίτια είναι χτισμένα μετά το νόμο του 59 και ακόμα καλύτερα μετά τον νέο νόμο του 2002!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, kostasmarousi13 είπε:

Παίδες καμία σχέση το 41 με σήμερα,τα περισσότερα σπίτια είναι χτισμένα μετά το νόμο του 59 και ακόμα καλύτερα μετά τον νέο νόμο του 2002!!!

στην ελλαδα μονο αθηνα και θεσσαλονικη εχουν θεμα με σεισμους 6 ή και παραπανω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Barney-sal είπε:

Το βράδυ περιμένουμε το πολύ 5,9 σύμφωνα με Λέκκα..θα μας τρομάξει φυσικά και θα πάμε στο αμάξι αν γίνει..το 41 πόσο έκανε που λέτε?

6.3 καταστραφηκε η πολη αλλα μην ξεχναμε οτι ηταν ηδη πληγωμενη απο βομβαρδισμους και αλλα σπιτια τοτε ..40 νεκροι δυστυχως ηταν τοτε ο απολογισμος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μωρέ ναι δεν είναι ότι μπορεί να κάνει πολύ μεγαλύτερους σεισμούς, απλά είναι πολύ πιο κοντά στο σπίτι μου, και γενικότερα στη Λάρισα .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, maria είπε:

στην ελλαδα μονο αθηνα και θεσσαλονικη εχουν θεμα με σεισμους 6 ή και παραπανω

Αθήνα κέντρο και πέριξ δεν καταλαβαίνει τίποτα λόγω βράχου,πιο πολύ νότια προάστια και παρυφές Πάρνηθας λόγω ρήγματος!!!Αλλα και πάλι Κλάιν στατιστικά,απλώς ο φόβος είναι τρομερός όταν συμβαίνει το ******!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, maria είπε:

στην ελλαδα μονο αθηνα και θεσσαλονικη εχουν θεμα με σεισμους 6 ή και παραπανω

Λάθος ...Ενημερώσου σωστά πριν γράφεις ..  Υπομονή και  κυρίως ψυχραιμία παίδες...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ΜΥΤΙΛΗΝΙΟΣ είπε:

Λάθος ...Ενημερώσου σωστά πριν γράφεις ..  Υπομονή και  κυρίως ψυχραιμία παίδες...

εννοω οτι σε αλλα μερη πιο ευκολα καποιος μπορει να πεταχτει ,να  βγει εξω,σαυτες τις 2 πολεις υπαρχουν θεματα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και κάτι άκυρο χαχαχα. Μου αρέσει το αικον για τους δικούς μου λόγους, στην Αμερική. Χεχεχε.

Ο Τζιφός κάνει τα αντίθετα, τζάμπα χάρηκα πάλι..

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, maria είπε:

εννοω οτι σε αλλα μερη πιο ευκολα καποιος μπορει να πεταχτει ,να  βγει εξω,σαυτες τις 2 πολεις υπαρχουν θεματα

Οταν πρόκειται για τέτοια μεγέθη σεισμών τι σε νησιά ,τι σε αστικό ιστό, το ίδιο πράγμα είναι....Απλά κανεις τον σταυρό σου  και περιμένεις να περάσει .....και κυρίως ΔΕΝ τρέχεις...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, notios_polos είπε:

εγω παντως, εχω σφυριχτρα και φακο μικρο σε μπρελοκ καπου κοντα μου σχεδον παντα

εγω κατι τετοια οταν εμενα κεντρο και φκβομουν τον σεισμο τερμα..εδω πλεον συκιες σε βραχο,και σεισμος να γινει το βραδυ,συνεχιζω να κοιμαμαι..οταν ημουν κεντρο εκανα μια βδομαδα να χαλαρωσω και να κοιμηθω ησυχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8.1 ρίχτερ στην νέα ζηλανδία.....στην ισλανδία περιμένουν την έκρηξη δύο ηφαιστείων και τέλος ο κολυδάς γράφει για τον πρώτο διαστημικό τυφώνα που καταγράφηκε στην γή.....

 

υ.γ. η διαδοχή από μια θερμή περίοδος της γής σε μία παγετώδη πάντα συνοδευοταν από τέτοιες εξάρσεις....το καταθέτω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ελπίζω να μην έρθει η ψυχρή εισβολή που βγάζει ο Τζιφός. Φτάνει που θα βγαίνουμε έξω με τα κουνηματα, μην ξεπαγιαζουμε κιόλας!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άσχημα πάντως τα ανσάμπλ του τζίφου. Το κύριο τρέχει σχεδόν μόνο του με αρκετό κρύο. Τα περισσότερα μέλη δεν κατεβάζουν αρκετό ψύχος. Και πάλι οριακά τα πράγματα... Ο Ευρωπαίος ακόμα στον δικό του πλανήτη...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κ ο τζιφος τουμπαρε ακολουθώντας τα ανσάμπλ του.... Δυστυχώς, με βάση αυτά, κάπου εδώ τελειώνουμε για φέτος... Ραντεβού με τις ανοιξιάτικες καταιγίδες;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θα συμφωνησω με τον Σταυρο...Game over..Ενας κακος χεινωνας εφτασε και επισημα στο τελος του..Καποια ξεσπασματακια πριν το οριστικο τελος του θα τα κανει...Αλλα το πεδινο χιονι σφυρηξε ληξη..

Παλι καλα που ζησαμε την Μηδεια...Τα υπολοιπα τα ξερετε...Ευχομαι μια οσο το δυνατον πιο βροχερη ανοιξη και οσο το δυνατον πιο καταιγιδατο καλοκαιρι....

Λιμνες,λιμνες,λιμνες και παλι λιμνες...Ο χειμωνας με μια δυο εξαιρεσεις δεν ηρθε ποτε φετος.. Ευχομαι ολοψυχα να μην σωσει να ρθει και η εποχη της βρωμιας....

Καταιγιδες μεχρι να πουμε ελεος!!!!

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα.

Έγραφα μέρες πριν καλή άνοιξη και αμέσως κάποιοι σχολίαζαν "μου αρέσει που εμφανίζονται οι ταφοπλακακηδες". Θέλω τώρα οι ίδιοι να μου απαντήσουν ποίος βιάστηκε, εγώ ή αυτοί?

Εύχομαι μια όσο το δυνατόν καλή ανοίξη με αρκετές βροχές και γίδες!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, DIMITRIS είπε:

Καλημέρα.

Έγραφα μέρες πριν καλή άνοιξη και αμέσως κάποιοι σχολίαζαν "μου αρέσει που εμφανίζονται οι ταφοπλακακηδες". Θέλω τώρα οι ίδιοι να μου απαντήσουν ποίος βιάστηκε, εγώ ή αυτοί?

Εύχομαι μια όσο το δυνατόν καλή ανοίξη με αρκετές βροχές και γίδες!

Το να επιβεβαιωθεί η αίσθηση που είχες, δεν σημαίνει ότι είχες δίκιο. Ουτε φυσικά και όσοι έλεγαν το αντίθετο. Η κατάσταση, με βάση τα τρεξίματα ήταν πολύ ρευστή ρε συ Δημήτρη!! Απλά....επικράτησε το απαισιόδοξο σενάριο. Αλλά όταν έβλεπες εικονικούς χιονιαδες και πολλά ensembles στα -7 έως -10, ΑΣΦΑΛΩΣ και έμοιαζε βιαστικό να ρίξουμε ταφοπλακα! 

Φιλικά πάντα!! 

Υγ: Πάντως εγώ θα περιμένω ακόμα! Για κεντροβορεια πεδινά λέω. Από τις 5/3 δεν ρίχνω ταφόπλακα 🤣

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν υπηρχε κατι για να ρίξουμε ταφόπλακα .Βλέπαμε απο τέλη Φλεβαρη τα ensembles ευρωπαίου και τζίφου να αφηνουν ελπιδες για το διάστημα 7-13Μαρτιου.Ουτε καν ταση ομως.Με το που μπηκε ο Μάρτιος χάλασαν και αυτα πήγαν και αλλο πισω χρονικα και πήραν σιγα σιγα την ανηφόρα .Τελος ο χειμωνας για τα πεδινα και παμε γερά για λευκα χριστουγεννα τον Δεκεμβριο 2021.

Υγ Στον πιο αδιάφορο ,θερμό και ξηρό χειμωνα στα προσηνεμα  τα τελευταια ετη ηρθε η φωτοβολίδα που ψάχναμε για Χρονια στην Αθηνα.

 

 

 

Επεξεργάστηκε από south coast
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μια φωτοβολίδα στην Αθήνα σκάει
κι η καρδιά μου σπάει, μες το φως η στούπα
Γίναν οι νιφάδες μια καινούργια γη
την κλιματική αλλαγή βλέπω μ' άλλα μάτια...

Τα ensembles ανύπαρκτα, ωστόσο για πρώτη φορά υπάρχουν περισσότερα σενάρια για χιόνι στην Αθήνα από την Θεσσαλονίκη. Προφανώς αστειεύομαι, πάμε για το 2023 εκτός κι αν μας κάτσει κέντα του χρόνου. 

 

12.png

14.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...