Jump to content
Canadathens13

Ανάλυση χαρτών Μαρτίου 2021!!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, menidi είπε:

Δεν βλέπω ψύχος όμως από 15/3 και μετά. Δλδ τίποτα -12 έστω πιο πάνω από τα βόρεια της χώρας. Άρα; Αν τώρα βλεπουμε -7 στα 850, αυτό ίσως να γίνει -4 στο τέλος. Δλδ κάνα χιονακι Παρνηθα κτλ. Για τα βόρεια, αλλάζει το πράγμα. Οι θερμοκρασίες θα μπορούσαν να είναι επαρκείς. Αλλά η διάταξη μοιάζει να φέρνει προς "προσηνεμη" 

Θα δούμε.....

Το χειρότερο από όλα είναι η απαγόρευση μετακίνησης (δεν λέω αν είναι για καλό η κακό) που δεν θα αφήνει τον κόσμο να ανέβει να χαρεί το χιόνι. 

Ρε συ Θανάση με εξαίρεση εμάς , 20 τρελούς σε ένα φόρουμ, ο κόσμος το μόνο που θέλει τωρα αυτή τη στιγμή είναι να φτιάξει ο καιρός να ξεχυθεί έξω ! Δε θέλει χιόνι ο μέσος Αθηναίος τώρα...  Να έριχνε τουλάχιστον στα βουνά όμως κ στα ορεινά....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, ORESIVIOS είπε:

Ρε συ Θανάση με εξαίρεση εμάς , 20 τρελούς σε ένα φόρουμ, ο κόσμος το μόνο που θέλει τωρα αυτή τη στιγμή είναι να φτιάξει ο καιρός να ξεχυθεί έξω ! Δε θέλει χιόνι ο μέσος Αθηναίος τώρα...  Να έριχνε τουλάχιστον στα βουνά όμως κ στα ορεινά....

Βρε Σταυρό (σωστά?) αν χιονίσει Παρνηθα, ξέρεις πόσος κόσμος θα θέλει να ανέβει; Η μισή Αθήνα βρε!! Χαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

εντωμεταξύ αν βγεί κρύα η άνοιξη ο ιστορικός του μέλοντος θα διαπιστώσει μια ομαλότητα στο κλιμα της γής....αλλο αν εμείς έχουμε κουδουνίσει όλο τον χειμωνα  με αφρική μετά πελοπίδα σόρυ λέανδρο ξανά αφρική και μετά μηδεία...!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

46 λεπτά πριν, menidi είπε:

Βρε Σταυρό (σωστά?) αν χιονίσει Παρνηθα, ξέρεις πόσος κόσμος θα θέλει να ανέβει; Η μισή Αθήνα βρε!! Χαχαχαχα

Νομίζω τώρα που το είδαν όλοι στην πόρτα τους , τους έχει φύγει η τρέλα.  .. εγώ τους βλέπω να αμολιουνται στις παραλίες σε λίγες μέρες αν φτιάξει ο καιρός. Σε κάθε περίπτωση κρίμα να φύγει ο Μάρτιος με μισοβεζικες διατάξεις και χιόνι σε 2 βουνά...θα δείξει..   ελπίζω σε καλυτερη θέση αυλωνα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

εντωμεταξύ εγώ κάθομαι κ μετράω την στάχτη από την Αίτνα...αν σκασει και τπτ στην ισλανδία....τότε καβατζώσαμε για τρείς χειμώνες!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εικόνες που θα πρεπε να δούμε μέσα στον χειμώνα βγαίνουν τώρα από τα μοντέλα.. φυσικά και πάλι δεν είναι σίγουρο αν γίνουν πραγματικότητα.... αλλά έστω και σαν εικόνες είναι αξιόλογες για τέτοια εποχή....

Ευρωπαίος

ECMOPEU12_240_1.png

Τζεμ

GEMOPEU12_240_1.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 ώρες πριν, sakis13 είπε:

Μεγαλυτερη αρρωστια  απο την χιονοφιλια δεν υπαρχει..

..... χαίρομαι ιδιαίτερα  που αλαξοπίστισες ......από ορκισμένος καταιγιδάκιας σε αρρωστημένο χιονόφιλο και που παραδέχεσαι ότι "Μεγαλύτερη .....  ...... δεν υπάρχει '' .... έτσι έτσι ..... !!!!!...... ...... κλαιν μαιν οι καταιγίδες μπροστα στην λευκή απέραντη μαγευτική και ανυπέρβλητη γοητεία του ΧΙΟΝΙΟΥ ....!!!!!!.....

ΥΓ..... θεωρώ εξαιρετικά σημαντική τη δήλωση του φίλου Σάκη ..... παρακαλώ όπως καταχωρηθεί στα ιστορικά ντοκουμέντα του Forum τούτου ....!!!!!!!.......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

..... χαίρομαι ιδιαίτερα  που αλαξοπίστισες ......από ορκισμένος καταιγιδάκιας σε αρρωστημένο χιονόφιλο και που παραδέχεσαι ότι "Μεγαλύτερη .....  ...... δεν υπάρχει '' .... έτσι έτσι ..... !!!!!...... ...... κλαιν μαιν οι καταιγίδες μπροστα στην λευκή απέραντη μαγευτική και ανυπέρβλητη γοητεία του ΧΙΟΝΙΟΥ ....!!!!!!.....

ΥΓ..... θεωρώ εξαιρετικά σημαντική τη δήλωση του φίλου Σάκη ..... παρακαλώ όπως καταχωρηθεί στα ιστορικά ντοκουμέντα του Forum τούτου ....!!!!!!!.......

δε νομιζω να υπαρχουν πολλα πραγματα που θα με εκαναν να τα διαλεξω σε σχεση με μια ακραια 2ημερη χιονοθυελλα μ 80 ποντους χιονι στον πυργο τον λευκο και παγωμα για μια βδομαδα...νομιζω δεν θα με δελεαζαν πολλα πραγματα για να μην πω τιποτα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

31 λεπτά πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

..... χαίρομαι ιδιαίτερα  που αλαξοπίστισες ......από ορκισμένος καταιγιδάκιας σε αρρωστημένο χιονόφιλο και που παραδέχεσαι ότι "Μεγαλύτερη .....  ...... δεν υπάρχει '' .... έτσι έτσι ..... !!!!!...... ...... κλαιν μαιν οι καταιγίδες μπροστα στην λευκή απέραντη μαγευτική και ανυπέρβλητη γοητεία του ΧΙΟΝΙΟΥ ....!!!!!!.....

ΥΓ..... θεωρώ εξαιρετικά σημαντική τη δήλωση του φίλου Σάκη ..... παρακαλώ όπως καταχωρηθεί στα ιστορικά ντοκουμέντα του Forum τούτου ....!!!!!!!.......

Χαχαχα..Θα ρθουν οι καλοκαιρινες ασταθειες..που θα μου πανε...🤣

43P9DG.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο ΚΙΝΕΖΙΚΟΣ ΔΡΑΚΟΣ ΜΙΛΗΣΕ!!! (μην κοιτάτε που φαίνεται να μην κατεβάζει ψύχος. Εχει ένα μικρό πρόβλημα το λογισμικό αλλά μόλις ανοίξει το λιανεμπόριο θα το πάμε για αλλαγή στα Jumbo)

cma-0-228.png?12

 

image.jpeg.325e7a9c5015fb562bd8b698a19a9ee8.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Χαχαχα..Θα ρθουν οι καλοκαιρινες ασταθειες..που θα μου πανε...🤣

43P9DG.gif

Καλά ρε Σάκη....μένεις Καλλιθέα και έχεις επενδύσει στις καλοκαιρινές αστάθειες? Είναι σαν να γράφεται σε αλιευτικό σύλλογο ένας Καρπενησιώτης...🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως για τέταρτη ο τζιφος το χάλασε και όσον αφορά υετό αλλά και όσον αφορά το κρύο... Πηγαίνουμε για 17.3 τελικά μήπως και γίνει κάτι; Φέτος αναρωτιέμαι, θα τη βγάλουμε με 2 χιονοκακοκαιριες μόνο;; Δε μπορεί να στρώσει μια καλή διάταξη...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

3 στα 3 το παραλελ...βρε που μπλεξαμε...και το κυριο σε καλο δρομο...

Αυτά που έπρεπε να τα κάνει τον χειμώνα ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 ώρες πριν, ΜΥΤΙΛΗΝΙΟΣ είπε:

Αυτά που έπρεπε να τα κάνει τον χειμώνα ....

Αυτό ακριβώς Μπάμπη..... προσωπικά δεν έχω πλέον καμία αίσθηση για χιόνια.....και δεν θέλω....μακάρι να μην κάνει τίποτα να τα κρατήσει για του χρόνου όμως τον Δεκέμβρη ...αλλά ξέρω ότι η  αλλαγή στις εποχές είναι τόσο τεράστια που πιο πιθανό πλέον είναι να χιονίσει Απρίλη ή τέλος Μάρτη παρά Δεκέμβρη.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βιάζεται ο ευρωπαίος στο πρωινό του τρέξιμο για την αλλαγή της κυκλοφορίας στα μέσα του μήνα αφού σηκώνει τον αζορικό καλά ήδη από τις 168 ώρες φέρνοντας χαμηλό και όλη τη δραστηριότητα κοντά μας....ευχάριστη αλλαγή σε λογικές ώρες ...στην ίδια λογική το τζεμ και το ούκμο όσο τρέχει...

ECMOPEU00_168_1.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτός είναι σωστός Αζόρικος αντικυκλώνας, σε σημείο ελάχιστα δυτικότερα ώστε να ευνοεί τα κεντροβόρεια ...

ECM1-216 (1).gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, bardaris είπε:

αν συνεχίσει έτσι ο ευρωπαίος τα πεδινά της βόρειας ελλάδας τουλαχιστον τα πεδινά ηπειρωτικά θα ξαναδούν χιόνι!

Βλέπω να τρώμε πολλές βροχές τα πεδινά της βόρειας χώρας φίλε(όνομα δεν θυμάμαι)......Καθώς αυτοί οι αυλώνες φαίνεται να φέρνουν το πολύ ένα -4 στα 850hpa στην καλύτερη περίπτωση ..(το οποίο οριακά θα μας χιόνιζε ..) Τώρα αν ο αντικυκλώνας μείνει στην βορειοδυτική Ευρώπη πολλές μέρες και μαζευτεί ξανά σωστό ψύχος βορειοανατολικά μας αλλάζει το θέμα .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο τζίφος που είναι μανούλα να ''πιάνει'' τα μακρινά, καθώς και το παραλελ  έδειξαν  την αλλαγή σε πολλά ραν..Σήμερα ακολούθησε και ο ευρωπαίος και το τζεμ...Και μάλιστα η αλλαγη να φαίνεται πλεον στην πρώτη καρτέλα και απο τις 168 ωρες.. Εαν συνεχίσουν ετσι και στα υπόλοιπα τρεξίματα, μην εκπλαγείτε για χιόνια, τουλάχιστον στα πεδινά της κεντροβόρειας χώρας..Θα μου πέιτε τωρα πια, είναι φυσιολογικό αυτό;;  Γιατι, τι υπάρχει πια φυσιολογικό στις μέρες μας;;;   Καλημέρα σας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Νομίζω ότι οποιαδήποτε χιονοκακοκαιρία μέχρι τέλη Μάρτη, είναι απολύτως φυσιολογική και αναμενόμενη

Παλαιότερα ειδικά για τη νοτια χώρα ο Μάρτης επεφύλασσε τα καλύτερα στουπόχιονα

και μη μου πείτε για θερμοκρασίες, ήλιους, φώτα μέρας και τέτοια......άλλωστε και της Μήδειας το χιόνι την επόμενη για το λεκανοπέδιο (δεν μιλώ για βόρεια προάστια) έγινε μπουχός σε πέντε  ώρες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ουκμο ευρωπαικο αικον παραλελ πολύ καλά. Το τελευταΙο δίνει παπλαμουδα στα Γιάννενα. Ωστόσο οι μέσοι όροι δεν πείθουν ακόμα...

Με το σταγονόμετρο οι βελτιώσεις από τον τζιφο...

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αζορ απο τα παλια(εργο τεχνης😎) με φανταστικη κλιση αλλα με 850ρια απο τα lidl ο αμερικανος στο 6ρι.

Επεξεργάστηκε από south coast
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...