Jump to content
Canadathens13

Ανάλυση χαρτών Μαρτίου 2021!!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, heavy snow είπε:

Δεν ειναι η χρονια της ηπειρου φετος Μιχαηλ αφου ολοκληρο χειμωνα δεν καταφερε να κανει μια καλη χιονοπτωση ουτε στο Μετσοβο στο κεντρο της πινδου στα 1240 μετρα υψομετρο αλλα ουτε και στα Γιαννενα στα 500 μετρα.

 

Ήταν να είναι και την πατήσαμε.. και του χρόνου και Νίνα όμως όπως φαίνεται, και δεν θα είμαι Γιάννενα. Ελπίδες για ιστορικό, έχει αργήσει εξάλλου.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

Στις 168 νομίζω ότι εχει πολύ καλό στησιμο  ο πάιος...ίσως βγάλει στις 216 χειμερινό χαμηλό με έξτρα δεύτερη αναδίπλωση 

Χαλάει μετά όμως με τον αυλωνα να πηγαίνει Ισπανια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Μαντάρα τα έκανε ο Ευρωπαίος στην συνέχεια..

Αυτό είπα και εγώ... Χαλάει ο εμποδισμος και ο αυλωνας, πηγαίνει Ισπανια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, notios_polos είπε:

Στις 168 νομίζω ότι εχει πολύ καλό στησιμο  ο πάιος...ίσως βγάλει στις 216 χειμερινό χαμηλό με έξτρα δεύτερη αναδίπλωση 

Φοβεροί χάρτες αν ήταν χειμώνας.. τώρα δυστυχώς θα είναι απλά λάθος διατάξεις σε λάθος εποχή.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άρωμα από Τζεμ το παράλληλο. Πάμε καλά, να βελτιωθεί ο μέσος όρος του τζίφου πρέπει.

Περίμενα καλύτερο αποτέλεσμα ομολογουμένως.. βέβαια τα βήματα είναι προς την σωστή. Κατεύθυνση. Αικον τελείως άλλο σενάριο Αμερική 

από τα καλυτερα διαγράμματα για φέτος, αυξάνονται οι πιθανότητες για παπλαμούδα στα Γιάννενα, και χιόνια σχεδόν συνεχή για ένα 5ημερο στην Ήπειρο από τα 1000 μέτρα και άνω.

graphe3_10000___20.7547169811_39.7165991903_.gif

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παμε για χιονακια αυριο αργα και προς πεμπτη σε δυτ.μακεδονια,σε ημιορεινα μακεδονιας(ανατολικης κυριως) και θρακης.Εβρος πιθανων να δει χιονι ως τα 200-250.

Αν μας ευνοησει ο υετος εδω πιθανων να δουμε νιφαδες προσκαιρα την πεμπτη μεσημεμβρινες-προμεσημβρινες ωρες,αν και πολυ δυσκολο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόνο σε μένα δεν λειτουργεί το meteociel .? Αν λειτουργεί σε κάποιον ας μας πεί λίγο τι δείχνουν τα μοντέλα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, thanossnow είπε:

Μόνο σε μένα δεν λειτουργεί το meteociel .? Αν λειτουργεί σε κάποιον ας μας πεί λίγο τι δείχνουν τα μοντέλα 

Εμένα δεν ανοίγει παντως

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, thesprotos είπε:

Εμένα δεν ανοίγει παντως

Κατάλαβα ......Σε όλους έχει πρόβλημα...Το wette δεν με βολεύει κιόλας για να τα έβλεπα από εκεί. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ούτε εμένα μου ανοίγει.. ξεκίνησε από εχθές την νύχτα με τον τζιφο να μην ανοίγει και σταδιακά σαν ιός άρχισε να μην ανοίγει κανένα μοντέλο . ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, kostasmarousi13 είπε:

Γενικά δεν ανοίγει,έχουν κανει πέσιμο όλοι οι Γιαννιώτες και το έχουν κάψει το εργαλείο!!!

Οι Ηπειρωτες φταίνε για ολα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα σε όλα τα παιδιά! Όπως φαίνεται πάμε για μινι κακοκαιρία την Καθαρά Δευτέρα την λέω μίνι γιατί εκεί που είναι το χαμηλό(βόρεια) θα έχει φαινόμενα τύπου Π μάλλον και ουσιαστικά οι περισσότερες περιοχές πλην της δυτικής βορειοδυτικής χώρας θα έχουν απλά ένα πέρασμα ....και μετά πάμε λογικά όπως όλα δείχνουν για τουλάχιστον 1-2 ακόμα χαμηλά από τα δυτικά και ίσως σε συνδυασμό με θερμοκρασίες που θα δώσουν επιτέλους χιόνια στα βουνά τουλάχιστον...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

χχμμ τα μοντέλα καταλήγουν σε ....βροχές....ΔΚΒ ...μακάρι και η νοτιανατολική χώρα να πάρει τις βροχές της που είναι πολύτιμες αυτόν το καιρό.Μάλιστα στο τέλος εμφανίζεται και η προοπτική ενός ισχυρού χαμηλού στην περιοχή του Ιονίου ίσως επικύνδηνου.Χιόνια στα  βουνά..που θα περιορίζονται σιγά σιγα σε μεγαλύτερα υψόμετρα...όσο ο ανττκυκλωνας της κεντρικής ευρώπης αλλάζει διαταξη από βορρά νότο σε δύση ανατολή.Δηλαδή ένα υετοφόρο δεύτερο μισό που δεν με χαλάει καθόλου, το προτιμώ απο το να βλεπω ένα -5 να μπαινει στην Μακεδονία...και να μην ξέρω τι να το κάνω....Θυμίζω η περσινή άνοιξη ήταν έτσι και ήταν αρκετά ψυχοφθόρα...(χιόνιζε τον μάιο στα 1000 μετρα της δυτικής μακεδονίας)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ακόμα να ξεκολλήσει.. και σε λίγο ξεκινούν τα 6σροα. Αλλά από ότι καταλαβαίνω ο Τζιφός πρέπει να είναι καλός . Ειδικά την Δευτέρα πρέπει να δίνει χιόνια καλά μάλιστα στην Ήπειρο, ίσως κοντα στις παρυφές των ιωαννινων.Δεν έχω κοιτάξει τα υπόλοιπα.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, [weathermaniac] είπε:

Ακόμα να ξεκολλήσει.. και σε λίγο ξεκινούν τα 6σροα. Αλλά από ότι καταλαβαίνω ο Τζιφός πρέπει να είναι καλός . Ειδικά την Δευτέρα πρέπει να δίνει χιόνια καλά μάλιστα στην Ήπειρο, ίσως κοντα στις παρυφές των ιωαννινων.Δεν έχω κοιτάξει τα υπόλοιπα.

Τέτοια πες μας πάσα μου🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...