Jump to content
Canadathens13

Ανάλυση χαρτών Μαρτίου 2021!!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως ο τζιφος στο βεττερ βγάζει ψυχρό Μάρτη, παλιακο όπως τον ξέρουμε εμείς οι πιο παλιοι, με διαδοχικά κύματα βροχών κ χιονοπτώσεων στα ορεινά της ηπειρωτικής χώρας...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

H φωτια καταστρέφει το κέντρο δεδομένων SBG2 του OVHCloud στο Στρασβούργο.

Η πυρκαγιά ξέσπασε λίγο μετά τα μεσάνυχτα, την Τετάρτη το πρωί, και χρειάστηκε έξι ώρες για να τεθεί υπό έλεγχο, με περισσότερους από 100 πυροσβέστες στη σκηνή. Το πενταώροφο κέντρο δεδομένων SBG2 500 τ.μ. καταστράφηκε, ενώ το SBG1 υπέστη σοβαρές ζημιές. Τα SBG3 και SBG4 προστατεύθηκαν από τους πυροσβέστες. Ο ιστότοπος αυτή τη στιγμή είναι εκτός ορίου την Τετάρτη το πρωί και κανένα από τα κέντρα δεδομένων στον ιστότοπο δεν θα επανεκκινηθεί σήμερα, σύμφωνα με τον ιδρυτή της OVHcloud Octave Klaba.

Οι υπηρεσίες έκτακτης ανάγκης της Bas-Rhin έστειλαν 115 πυροσβέστες και 44 μηχανήματα, συμπεριλαμβανομένων έξι "εκτοξευτών κανόνι" και δύο σκάλες, σύμφωνα με την έκθεση DNA. Η εγκατάσταση βρίσκεται σχεδόν στα γαλλικά σύνορα, και άλλοι πόροι κινητοποιήθηκαν πέρα από τα σύνορα στη Γερμανία, σύμφωνα με δελτίο τύπου από το Bas-Rhin. Ένα γαλλο-γερμανικό αντλιοστάσιο, Europa 1, που μετέφερε ένα γερμανικό πλήρωμα, βοήθησε να σβήσει τη φωτιά, παίρνοντας νερό απευθείας από το Ρήνο.

image.thumb.png.e3ceb0e7193fb3eb7f8e7eca41853efe.png

https://www.datacenterdynamics.com/en/news/fire-destroys-ovhclouds-sbg2-data-center-strasbourg/

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πραγματικά κρίμα.. και ποιος ξέρει πότε θα αποκατασταθεί το πρόβλημα, και αν η ιστοσελίδα γυρίσει ποτέ στην αρχική της μορφή,!! Παρά πολύ κακό για εμένα!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Πραγματικά κρίμα.. και ποιος ξέρει πότε θα αποκατασταθεί το πρόβλημα, και αν η ιστοσελίδα γυρίσει ποτέ στην αρχική της μορφή,!! Παρά πολύ κακό για εμένα!!

Πρέπει να μάθουμε να τα κοιτάμε από το wetter...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, thanossnow είπε:

Πρέπει να μάθουμε να τα κοιτάμε από το wetter...

Όσο και να μάθουμε φίλε, εγώ έχω σοβαρό θέμα, με τις συγκρίσεις.. πρακτικά όλη η δουλειά με τις μεταβλητές και τις μεσοπροθρσμρς εκτιμήσεις μου πάνε χαμένες!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

κρίμα, πραγματικά κρίμα και φοβάμαι αυτό που είπε ο Μιχάλης ότι μπορεί να μην επιστρέψει ποτέ στην αρχική του μορφή.

Επεξεργάστηκε από DIMITRIS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν θέλουν οι mods μπορούν να σβήσουν το σχόλιο μου, αλλά έχω μια υποψία οτι ένα ΠΟΛΥ ΥΨΗΛΑ ΙΣΤΑΜΕΝΟ πολιτικό πρόσωπο επσκέφθηκε ΠΡΟΣΦΑΤΑ την ιστοσελίδα του meteociel επειδή φοβήθηκε μήπως έχουμε πάλι προβλήματα όπώς και με τη Μηδεια, και τελικά οι συνέπειες....δεν άργησαν να φανούν....😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ανωμαλία θηλυκό

  1. αφύσικη συμπεριφορά ή πράξη
  2. μη αποδεκτή κοινωνικά συμπεριφορά
  3. (φυσική) ιδιομορφία, μη φυσιολογικό και αναμενόμενο γεγονός

Το είπαμε από τον Νοέμβριο, πλέον ξεχάστε τη σύνδεση των λέξεων χειμώνας με Δεκέμβριο, Χριστούγεννα, Πρωτοχρονιά κλπ. Χειμώνας είναι 15-20 μέρες τον Γενάρη και το διάστημα 15  Μάρτιου-15 Απριλίου. Αηδιαστικό ξεαηδιαστικό αυτή είναι η νέα πραγματικότητα πλέον. Κάτσε κοίτα  εσύ χάρτες στις 25 Νοεμβρίου για να ξεκινήσει ο χειμώνας και στις 15 Δεκεμβρίου για τις γιορτές που το μπλε χρώμα δεν υπάρχει ούτε στη Μόσχα. Και βλέπεις 10 σερί μέρες με μπλε χρώματα πότε; Στις 15 και 20 και 25 Μαρτίου 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

45 λεπτά πριν, Xionoflorina είπε:

ανωμαλία θηλυκό

  1. αφύσικη συμπεριφορά ή πράξη
  2. μη αποδεκτή κοινωνικά συμπεριφορά
  3. (φυσική) ιδιομορφία, μη φυσιολογικό και αναμενόμενο γεγονός

Το είπαμε από τον Νοέμβριο, πλέον ξεχάστε τη σύνδεση των λέξεων χειμώνας με Δεκέμβριο, Χριστούγεννα, Πρωτοχρονιά κλπ. Χειμώνας είναι 15-20 μέρες τον Γενάρη και το διάστημα 15  Μάρτιου-15 Απριλίου. Αηδιαστικό ξεαηδιαστικό αυτή είναι η νέα πραγματικότητα πλέον. Κάτσε κοίτα  εσύ χάρτες στις 25 Νοεμβρίου για να ξεκινήσει ο χειμώνας και στις 15 Δεκεμβρίου για τις γιορτές που το μπλε χρώμα δεν υπάρχει ούτε στη Μόσχα. Και βλέπεις 10 σερί μέρες με μπλε χρώματα πότε; Στις 15 και 20 και 25 Μαρτίου 

6 σερι περιοδους γιορτων με χιονι ειχαμε εδω '15 ως '20

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εντυπωσιακό το ευρωπαϊκό.. αχ αχ αχ τι θα κάνουμε χωρίς εσένα meteociel... Πλέον πρέπει να αποθηκεύω 10 πλασιές εικονες στον υπολογιστή για να κάνω συγκρίσεις... Χαιρετάμε και τα τρεξίματα ονειρωξης του τσιφου!! Πφφγ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

φαντάοσυ να γινόταν αυτό λίγες μέρες πριν την Μηδεία.. μαζικά καρδιακά αθηνάιων χιονόφιλων!

 

πάντως από τις ελάχιστες δυνατές συγκρίσεις που μπορούσα να κάνω, είμαστε σε γενικα καλό δρόμο. Το τζεμ, αφού χάλασε το πρωί, βελτιώθηκε εκ νέου τώρα [αν και το σύστημα της δευτέρας το ψιλοχάλασε..] τζίφος, καλός γενικά, και σίγουρα πολύ καλύτερος από το 18αρι του πχ.

μα δεν θα αλλαζε κατι ρε σι. και αυτο π ηρθε ΔΕΝ αναμενοταν τοσο δυνατο και με τοση διαρκεια ουτε ειχαμε δεδομενο οτι θα ειχαμε στρωσιμο λεκανοπεδιο. οποτε καταλαβες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

6 σερι περιοδους γιορτων με χιονι ειχαμε εδω '15 ως '20

Δεν ξέρω τίποτα για αυτό, εγώ χιόνι Δεκέμβριο έχω να δω από το 2011😪 Πραγματικά το έχει σιχαθεί η ψυχή μου αυτό το πράγμα με τα χιόνια τον Μάρτιο και τον Απρίλιο. Είναι καιρική ντροπή, είναι καιρική ανωμαλία.  Κάτσε περίμενε να δεις του χρόνου 25/11-1/1 πάλι τα ίδια θα συζητάμε, για τα 20ρια το Δεκέμβρη και για τα χιόνια την Πρωταπριλιά

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Frostfang8 είπε:

μα δεν θα αλλαζε κατι ρε σι. και αυτο π ηρθε ΔΕΝ αναμενοταν τοσο δυνατο και με τοση διαρκεια ουτε ειχαμε δεδομενο οτι θα ειχαμε στρωσιμο λεκανοπεδιο. οποτε καταλαβες.

Πίστεψέ με για τους μοντελολαγνος θάνατος είναι χαχαχα. Δηλαδή μέχρι να φτάσει η κακοκαιρία, θα είχαμε ήδη πάθει το έμφραγμα χαχα.😮 αυτή την στιγμή οχ, θεωρώ πως βρίσκομαι στον αέρα. Πάλι καλά που είδα το χιόνι μου, αλλιώς τώρα θα ήμουν σε αναμμένα κάρβουνα με αυτό που έγινε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έχω αναφορά από γνωστό για πυκνή χιονόπτωση στην Φλώρινα εδώ και καμία ώρα. Ολίγον άσχετο στο θέμα μας αλλά το meteociel μας πλήγωσε σήμερα. Το θέμα είναι πότε θα επανέλθει και πως. Ευτυχώς δεν συνεβει μέσα στην καρδιά του χειμώνα και συνέβη τώρα που τελειώνουμε λογικά για φέτος στο επόμενο διάστημα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο μέσος όρος του Ευρωπαίου ασύλληπτος.. αν ήταν την σωστή εποχη θα μιλούσαμε για εβδομάδα με δεκαήμερο με εναλλαγές χιονοπτώσεων και βροχών στα Γιάννενα.. θύμιζε 2005... Απλά χωρίς την ιστορική διάταξη βέβαια που είχαμε στις 27-1-2005.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν κατάλαβα καλά από το γουετερ πρέπει ο πάιος να είναι πολύ καλός και πολλά υποσχόμενος...αλλά πραγματικά νιώθω μισος χωρίς το ακτιβ λάιβ κόμπεαρ του μετεοσιελ...😥

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

Αν κατάλαβα καλά από το γουετερ πρέπει ο πάιος να είναι πολύ καλός και πολλά υποσχόμενος...αλλά πραγματικά νιώθω μισος χωρίς το ακτιβ λάιβ κόμπεαρ του μετεοσιελ...😥

Απίστευτος ευρωπαίος στις 240 ..ετοιμάζει όργια για τέτοια εποχή... φυσικά θα αλλάξει χίλιες φορές αλλά έστω και σαν εικόνα τέτοια εποχή είναι άξιο αναφοράς .... κρίμα αν βγουν έτσι στην  πραγματικότητα πάνω κάτω που δεν έχουμε χειμώνα.....

ECMOPEU12_240_1.png

ECMOPEU12_240_2.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

31 λεπτά πριν, bouasss είπε:

Έχω αναφορά από γνωστό για πυκνή χιονόπτωση στην Φλώρινα εδώ και καμία ώρα. Ολίγον άσχετο στο θέμα μας αλλά το meteociel μας πλήγωσε σήμερα. Το θέμα είναι πότε θα επανέλθει και πως. Ευτυχώς δεν συνεβει μέσα στην καρδιά του χειμώνα και συνέβη τώρα που τελειώνουμε λογικά για φέτος στο επόμενο διάστημα. 

Και χιονόστρωση έχουν σε πολλές περιοχές της Φλώρινας παρεμπιπτόντως.... εδώ να μου πεις εμείς εδώ στην  πεδινή Ημαθία έχουμε 6 βαθμούς τώρα εκεί δεν θα χιονίσει;.... 

όσον αφορά το meteociel αν και δεν το παρακολουθούσα όσο το wetter δεν βλέπω να βγαίνει γρήγορα μάλλον θα αργήσει αρκετά....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...