Jump to content
Canadathens13

Ανάλυση χαρτών Μαρτίου 2021!!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, αν και δεν το έχω κλειδώσει, πλέον θεωρώ πολύ μεγάλες τις πιθανότητες με βάση την Αμερική να μην έχουμε ψυχρή εισβολή στις 8 του μήνα και μετά, η αν έχουμε να είναι κάτι πρόσκαιρο και με κάτω όριο το -6 στα 850.

Προσωπικά μετά το υπέροχο πρωινό 00αρι του τζίφου το προτιμώ χίλιες φορές . Θεωρώ πως δεν θα συνδυαστεί κρύο με υετό, άρα κέντροβορειος χιονιάς αποκλείεται σχεδόν σίγουρα.

Οπότε θα παλέψω για τον καναδικό Αυλώνα να φτάσεις εδώ και να δώσει την πολυπόθητη γιαννιωτικη παπλαμουδα.

Και να μην ξεχάσουμε ότι η διαταραχή στις αρχές του μήνα έκανε φτερά...

 

 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

το περιμενα οτι θα διαβαζα μηνυματα που τελειωναν τον μαρτιο!!!..καμια σχεση ολα πανε οχι καλα τρι-καλα!!!..ισως να υπαρχει μια μικρη καθυστερηση η οποια ειναι για πολυ καλο λογο καθως η μινι εισβολουλα τελος φλεβαρη αρχες μαρτη παει να βγει πιο γερη και σαν αποτελεσαμ και χρονικα οποτε πολυ απλα το starter θα ειναι πιο πλουσιο πιο νοστιμο και το γκαρσον θα καθυστeρησει να φερει το main...απλα ειναι τα πραγματα😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τι αικον επανέφερε την διαταραχή, χιονίζει οριακά τα Γιάννενα.. εχθές το βράδυ τα ευρωπαϊκά είχαν βγάλει το καλύτερο θεωρώ για τις αρχές Μαρτίου, αλλά σήμερα το πρωί ολλα τα μοντέλα την εξαφάνισαν. Έχουμε λίγο χρόνο ακόμα.

 

 

Βαγγέλη, το να καθυστερήσει η φάση δεν είναι καλό όταν το ημερολόγιο πλέον δείχνει Μάρτιο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Τι αικον επανέφερε την διαταραχή, χιονίζει οριακά τα Γιάννενα.. εχθές το βράδυ τα ευρωπαϊκά είχαν βγάλει το καλύτερο θεωρώ για τις αρχές Μαρτίου, αλλά σήμερα το πρωί ολλα τα μοντέλα την εξαφάνισαν. Έχουμε λίγο χρόνο ακόμα.

 

 

Βαγγέλη, το να καθυστερήσει η φάση δεν είναι καλό όταν το ημερολόγιο πλέον δείχνει Μάρτιο

Δεν την βλεπω την λιμνη να ερχεται μιχαηλ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ουσιαστικά είναι μακροπρόθεσμη πρόβλεψη αλλά αφορά τον μήνα που μόλις αρχίσαμε να σχολιάζουμε όποτε την θεωρώ χρήσιμη . 

SmartSelect_20210224-173330_Samsung Internet.jpg

SmartSelect_20210224-173318_Samsung Internet.jpg

Επεξεργάστηκε από oldboy332
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, billipiros12 είπε:

Δεν την βλεπω την λιμνη να ερχεται μιχαηλ

Θα δείξει Βασίλη. Σήμερα είναι πολύ ανατολικά, ενώ τέτοια ώρα εχθές ο Τζιφός την έστελνε Γερμανία. Θεωρώ πως αύριο τέτοια ώρα θα κλειδώσουμε ότι είναι να κλειδώσουμε, και αν 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Τι αικον επανέφερε την διαταραχή, χιονίζει οριακά τα Γιάννενα.. εχθές το βράδυ τα ευρωπαϊκά είχαν βγάλει το καλύτερο θεωρώ για τις αρχές Μαρτίου, αλλά σήμερα το πρωί ολλα τα μοντέλα την εξαφάνισαν. Έχουμε λίγο χρόνο ακόμα.

 

 

Βαγγέλη, το να καθυστερήσει η φάση δεν είναι καλό όταν το ημερολόγιο πλέον δείχνει Μάρτιο

εξαρτατε...αν ειναι να ερθει αυλωνας που στο κεντρο του θα εχει μεσα του κατω απο -20 το να παει 2-3 μερες μετα δεν τρεχει καστανο...αν ερθει αυλωνας πετσα και παει 7 μερες μετα τοτε θα παιζει ρολο...συν το οτι θα εχουμε ισως κερδισει και ενα χειμερινο εξτραδακι για την βορεια ελλαδα και οχι μονο αν κατσε καλα το προγευμα στις αρχες του μηνα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

38 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Τι αικον επανέφερε την διαταραχή, χιονίζει οριακά τα Γιάννενα.. εχθές το βράδυ τα ευρωπαϊκά είχαν βγάλει το καλύτερο θεωρώ για τις αρχές Μαρτίου, αλλά σήμερα το πρωί ολλα τα μοντέλα την εξαφάνισαν. Έχουμε λίγο χρόνο ακόμα.

 

 

Βαγγέλη, το να καθυστερήσει η φάση δεν είναι καλό όταν το ημερολόγιο πλέον δείχνει Μάρτιο

εξαρτατε...αν ειναι να ερθει αυλωνας που στο κεντρο του θα εχει μεσα του κατω απο -20 το να παει 2-3 μερες μετα δεν τρεχει καστανο...αν ερθει αυλωνας πετσα και παει 7 μερες μετα τοτε θα παιζει ρολο...συν το οτι θα εχουμε ισως κερδισει και ενα χειμερινο εξτραδακι για την βορεια ελλαδα και οχι μονο αν κατσε καλα το προγευμα στις αρχες του μηνα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το ψύχος δεν θα έφτανε για πεδινό χιόνι αν έβγαινε αυτό το σενάριο .... λογικά ο κάμπος θα είχε βροχή και 4-7 βαθμούς....Τώρα τον Μάρτιο χρειαζόμαστε πολύ χαμηλότερες θερμοκρασίες στα 850 για χιόνι...

icon-0-177.png

icon-1-168.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

σουπερ γιουκμο..στο ιδιο στυλ πανε και οι τζιφοι..ο λαρισαιος ελεγε για σ.κ εγω για πεμπτη...μαλλον καπου στη μεση λυση θα παμε και παρασκευη θα παρουμε φωτια οι κεντροβορειοι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, thanossnow είπε:

Το ψύχος δεν θα έφτανε για πεδινό χιόνι αν έβγαινε αυτό το σενάριο .... λογικά ο κάμπος θα είχε βροχή και 4-7 βαθμούς....Τώρα τον Μάρτιο χρειαζόμαστε πολύ χαμηλότερες θερμοκρασίες στα 850 για χιόνι...

icon-0-177.png

icon-1-168.png

αυτο ειναι το εξτραδακι που μας δειχνει να μας καθετε και πισω ειναι το τερας...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, notios_polos είπε:

αυτο ειναι το εξτραδακι που μας δειχνει να μας καθετε και πισω ειναι το τερας...

Στην καλύτερη περίπτωση πιστεύω αυτό θα μας έδινε στα τελειώματα καμιά χιονόπτωση για λίγο..... Εγώ με αυτό θα ασχολούμαι προς το παρον (το εξτραδακι οπως είπες😂).... Για το μετά πιστεύω έχουμε μέρες ακόμα για αλλαγές ή και βελτιώσεις ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

προσωπικά θα παλέψω για αρχη ένα χιονάκι προαστίων στα κοντινά γιατί πιστεύω υπάρχουν περιθώρια και το μετέπειτα θα το παλέψουμε για πεδινό

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τι εχωμεν?? Πως πάμε?? 

Θα χιονίσει σε μένα?? 

Να πάρω γεννήτρια?? 

Να έχω από κοντά τον ΔΕΔΗΕ?? 

Να κλαδεψω τα δέντρα στο δρομο μου?? 

Να πάρω φαγητό για τις αρκούδες του sakis13? 

Είμαι όλος αυτιά... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, k _ SABBAK είπε:

Τι εχωμεν?? Πως πάμε?? 

Θα χιονίσει σε μένα?? 

Να πάρω γεννήτρια?? 

Να έχω από κοντά τον ΔΕΔΗΕ?? 

Να κλαδεψω τα δέντρα στο δρομο μου?? 

Να πάρω φαγητό για τις αρκούδες του sakis13? 

Είμαι όλος αυτιά... 

Φασόλια να πάρεις λέω καλύτερα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, thanossnow είπε:

Στην καλύτερη περίπτωση πιστεύω αυτό θα μας έδινε στα τελειώματα καμιά χιονόπτωση για λίγο..... Εγώ με αυτό θα ασχολούμαι προς το παρον (το εξτραδακι οπως είπες😂).... Για το μετά πιστεύω έχουμε μέρες ακόμα για αλλαγές ή και βελτιώσεις ..

εγω αυτο ποτε δεν το εδωσα σημασια το ανεφεραν ομως τα παιδια απο λαρισα οταν σαν προβλεψη τις αντιστοιχες ημερομηνιες ηταν τα κοκκινα πανω μας και ηταν κυριακη ...οποτε απο την στιγμη που δειχνει να καθετε παει ολο 2-3 μερες πισω ,αρα το χοντρο αντι για 3 που πιστευα παει για μετα τις 5 η καπου εκει τελος παντων...ΥΓ παιδια  διαβασα και κατι μηνυματα που ριχνετε μεταξυ σοβαρου και αστειου μομφη στον κωστα απο λαρισα αν θα ειναι η ψυχρη εισβολη η σοβαρη αντι για 3-4 στις 6-7...απο δεκα και δωδεκα μερες πισω επειδη το αθλημα το συγκεκριμενο το ξερω καλα και μπορω να καταλαβω ποσο δυσκολο ειναι και ποσο πραγματικα σοβαρη δουλεια κανουν (ισως την πιο σοβαρη αυτη την στιγμη σ αυτο το διαστημα απ οτι κυκλοφορει στην "πιατσα")σας λεω οτι απο το αποτελεσμα αυτο το 10-15 μερες πριν που ειναι το δικο μου αγαπημενο προγνωστικο σπορ το εχουν πραγματικα απογειωση..μην περιμενετε και ωρα δηλαδη που θ αρχισει να χιονιζει...χαχαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, k _ SABBAK είπε:

Τι εχωμεν?? Πως πάμε?? 

Θα χιονίσει σε μένα?? 

Να πάρω γεννήτρια?? 

Να έχω από κοντά τον ΔΕΔΗΕ?? 

Να κλαδεψω τα δέντρα στο δρομο μου?? 

Να πάρω φαγητό για τις αρκούδες του sakis13? 

Είμαι όλος αυτιά... 

ΤΑ ΜΠΕΤΑΑΑΑΑΑΑ.....!!!!!!ξεχασες τα μπετα..θα νε κρυα!!!...χαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Περιμένω να δω τι θα βγάλει το Τζεμ, μου κάνει εντύπωση η Αμερική.

επιτελους!!!!ζεσταθηκες...😋..αντε κανε ενα κουραγιο και φερε τον καθολικο ιστορικο μαρτιατικο πανηπειρωτικοκεντροβορειο  και αυτο το καλοκαιρι θα με εδω πιο πολυ απο αλλα μεσα και θα σε κανω παρεα στις καταιγιδες...χαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...