Jump to content
Canadathens13

Ανάλυση χαρτών Μαρτίου 2021!!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Και σου ξαναλεω το αικον και το γαλλικο ειναι ενσεμπλ του ευρωπαικου ουσιαστικα δν ειναι αυτονομα μοντελα τα αρχικα δεδομενα τα παιρνουν απο το ευρωπαικο....

Ναι δεν αντιλέγω παιρνουν αρχικα δεδομενα απο ευρωπαικο αλλα τα επεξεργαζονται διαφορετικα και το αποτελεσμα είναι ότι στην Μήδεια, διαταξικά πάντα απο τις 120 περίπου και κάτω, το ICON πήρε το σκαλπ του ευρωπαικου και όχι μόνο... 

120 ώρες πριν τη Μηδεία

ICON

iconeu-0-120.png?01-12

ECWMF

ECE1-120.GIF?12

και αυτό έγινε τελικά

iconeu-0-12.png?01-00

Επεξεργάστηκε από DIMITRIS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παιδια γιατί αυτήν η γκρίνια εδώ και μέρες βλέπουμε ....εναν πολύ δυνατό και συνεκτικό αυλώνα...να κατεβαινει.....προς τα που θα οδηγηθεί και πανω μας να το βγάζαν τα μοντέλα θα λαχταρούσαμε γιατί είναι μακρινές οι ώρες....ηρεμία....και βλέπουμε..!...όσον αφορά gfs είναι εξαιρετικά ασταθές για την ώρα.....όσον αφορά τον αντικυκλωνα που θα οδηγήσει τον αυλώνα....το ευρωπαικό ευτυχώς έχει μια πολύ καλή συνέπεια.!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

Μα είμαι ξεκαθαρος για ποιες περιοχές γράφω...εννοείται όχι για πόλεις σαν την Ορεστιάδα.

Ναι....αλλά από εκεί περνά το ουκρανικό εξπρές .....

Ξέρω ότι δεν το είπες για Ορεστιάδα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

και για τους Θ.Κ.Σ. αφιέρωμα στην μηδεια το βίντεο βλεπεται σε slow motion ...προκειμένου να διακριθούν οι αχρηστες να χαμε να λεγαμε νιφάδες.ακόμα διακρίνετε η χιονόστρωση των 0.0000003 εκατοστών.....!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, menidi είπε:

Ναι....αλλά από εκεί περνά το ουκρανικό εξπρές .....

Ξέρω ότι δεν το είπες για Ορεστιάδα

Μακάρι ρε φίλε να βγω λάθος και να χιονίσει ξανά αλλά δεν το πιστεύω...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, DIMITRIS είπε:

Μακάρι ρε φίλε να βγω λάθος και να χιονίσει ξανά αλλά δεν το πιστεύω...

Δημήτρη, στο ποστ που έβαλες με την σύγκριση των μοντέλων, βάλε και το τι βγήκε τελικά στο ναουκαστ να θυμηθούμε καλύτερα με edit

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Δημήτρη, στο ποστ που έβαλες με την σύγκριση των μοντέλων, βάλε και το τι βγήκε τελικά στο ναουκαστ να θυμηθούμε καλύτερα με edit

Ναι Μιχάλη το έβαλα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

Ναι δεν αντιλέγω παιρνουν αρχικα δεδομενα απο ευρωπαικο αλλα τα επεξεργαζονται διαφορετικα και το αποτελεσμα είναι ότι στην Μήδεια, διαταξικά πάντα απο τις 120 περίπου και κάτω, το ICON πήρε το σκαλπ του ευρωπαικου και όχι μόνο... 

120 ώρες πριν τη Μηδεία

ICON

iconeu-0-120.png?01-12

ECWMF

ECE1-120.GIF?12

και αυτό έγινε τελικά

iconeu-0-12.png?01-00

Και σε αυτα που εβαλες θεωρεις οτι το βρηκε το αικον τι εγινε?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Και σε αυτα που εβαλες θεωρεις οτι το βρηκε το αικον τι εγινε?

Διαταξικα ήταν πολυ πιο κοντά το Icon αν και η εικόνα από τις ώρες που έβαλα δεν φαινεται τόσο καλα, θα επανέλθω με άλλες...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, DIMITRIS είπε:

Διαταξικα ήταν πολυ πιο κοντά το Icon αν και η εικόνα από τις ώρες που έβαλα δεν φαινεται τόσο καλα, θα επανέλθω με άλλες...

Τωρα με κανεις πλακα ετσι...το ενα δειχνε μη αυλωνα και αποκοπη και το αλλο ενιαιο αυλωνα με ελαχιστα χιλιομετρα διαφορα στις 120 ωρες με την πραγματικοτητα..μιλησες για 120 ωρες και οτι πηρε σκαλπ εγω το ευρωπαικο βλεπω σχεδον ιδιο οταν λεμε για 120 ωρες μετα

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Παίονας είπε:

ΚΛΗΘΣ.......Σαν πολλοι δεν μαζευτηκαμε? Η πιτα ειναι μικρη ΚΘΣ ειπαμε οι αλλοι στην μπαντα

Άιντε κάντε όλοι στην μπάντα να έρθει ο αυλωνας στον Σαλονικιο  που λέει και το τραγούδι 🙂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, DIMITRIS είπε:

144 ωρες icon

iconeu-0-144.png?01-12

ευρωπαικο

ECE1-144.GIF?12

τελικο αποτελεσμα

gfseu-0-6.png?6

 

 

Παμε στις 144 εμποδισμος και κλιση αυλωνα...τα αφηνω στο κοινο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Την ημαθια ποιος την εβαλε διπλα σε σερρες,θεσσαλονικη,κιλκις; προτιμω να μη χιονιζει εδω για να μη χιονισει σιγουρα ουτε σε αυτους. Τα μεγαλυτερα φιδια ,δηθεν φιλοι μας στους χιονιαδες. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Παίονας είπε:

ΚΛΗΘΣ.......Σαν πολλοι δεν μαζευτηκαμε? Η πιτα ειναι μικρη ΚΘΣ ειπαμε οι αλλοι στην μπαντα

ΚΛΗΘΣ?? Ποιος τα λέει αυτά? 😂 Ένα είναι το τρίγωνο που βγαίνει αδικημενο κάθε φορά και αυτο είναι το Κ.Θ.Σ. οπότε μόνοι μας και όλοι τους 🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, giannis_salonica είπε:

ΚΛΗΘΣ?? Ποιος τα λέει αυτά? 😂 Ένα είναι το τρίγωνο που βγαίνει αδικημενο κάθε φορά και αυτο είναι το Κ.Θ.Σ. οπότε μόνοι μας και όλοι τους 🤣🤣

 

2 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

Την ημαθια ποιος την εβαλε διπλα σε σερρες,θεσσαλονικη,κιλκις; προτιμω να μη χιονιζει εδω για να μη χιονισει σιγουρα ουτε σε αυτους. Τα μεγαλυτερα φιδια ,δηθεν φιλοι μας στους χιονιαδες. 

Χαχα ξεκινούν με κλαψα και μετά ακούς 40 πόντους καθώς η φάση είναι πιο δυτικά 🙂..το τόξο της μουσιτσας Πέλλα-πιερια-ημαθια με χιόνια μέχρι Σίνδο ξέρεις εσύ αλα 2010 😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η ημαθια και λιγοτερο η πελλα θα ξαναμπουν διπλα μας οταν τα επομενα 20 χιονια που κανει θα εχουν την κατανομη της σοφιας. Μεχρι τοτε γελαει ο κοσμος με τη γκρινια τους. Αν ειχα τις εξης επιλογες

Α)μισο μετρο εδω και 1 μετρο εκει

Β)0 εκατοστα εδω,0 κι εκει.

Με.βεβαιοτητα θα διαλεγα το Β

Επεξεργάστηκε από salonikatasos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

Η ημαθια και λιγοτερο η πελλα θα ξαναμπουν διπλα μας οταν τα επομενα 20 χιονια που κανει θα εχουν την κατανομη της σοφιας. Μεχρι τοτε γελαει ο κοσμος με τη γκρινια τους. Αν ειχα τις εξης επιλογες

Α)μισο μετρο εδω και 1 μετρο εκει

Β)0 εκατοστα εδω,0 κι εκει.

Με.βεβαιοτητα θα διαλεγα το Β

Νομίζω το χοντρινες και οφείλεται στην αρνητική προϊστορία χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Παμε στις 144 εμποδισμος και κλιση αυλωνα...τα αφηνω στο κοινο

Δεν είνα εύκολο να το δείξω από μερικές εικόνες σε συγκεκριμένες ώρες αλλά την εικόνα μου για το ευρωπαικο την σχημάτισα τρεξιμο με τρέξιμο και από το συνολο των μοντέλων.

Τέλος πάντων δεν εχει πολύ σημασία πλέον απλά ήμουν και εγώ, όπως και εσύ από ότι καταλαβαίνω, οπαδός του ευρωπαικου και απογοητευτητα...

Απλά κρατάω ότι κανένα μοντέλο δεν είναι πλεον τόσο σταθερο για να εμπιστευτούμαι και καλό είναι να είμαστε υποψιασμενοι.

Εγώ το κλεινω εδώ και μακάρι να έχεις δίκιο για το ευρωπαικο και να μας το αποδειξει και στην πράξη.

Καλό βράδυ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, giannis_salonica είπε:

ΚΛΗΘΣ?? Ποιος τα λέει αυτά? 😂 Ένα είναι το τρίγωνο που βγαίνει αδικημενο κάθε φορά και αυτο είναι το Κ.Θ.Σ. οπότε μόνοι μας και όλοι τους 🤣🤣

Ετσι μπραβο!! χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

Η ημαθια και λιγοτερο η πελλα θα ξαναμπουν διπλα μας οταν τα επομενα 20 χιονια θα εχουν την κατανομη της σοφιας. Μεχρι τοτε γελαει ο κοσμος με τη γκρινια τους

Ακριβως ετσι!! πεστα αγορι μου!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Παίονας είπε:

Παντως οσον αφορα την κατεβασια αυτη παει για τις 10 μη πω κ μετα τις 10μαρτ

Καλά κρασιά χαχα ας το αφήσουμε για του χρόνου δεν πειράζει 😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...