Jump to content
Beach-snow NG

Αναφορές Μαρτιάτικης Χιονοκαιρίας 23-26/3....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 minutes ago, [weathermaniac] said:

βόρειο βορειοδυτικό

Καλα αν ειχαμε ΒΑ θα παιρναμε ολο το Αιγαιο.. 

Και μου κανει εντυπωση που εχουμε ΒΔ στριμ ενω η κακοκαιρια ειναι ''ανατολιτικη'', δηλαδη μας προσεγγιζει απο τα ανατολικα..

Επεξεργάστηκε από Dusterakos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Dusterakos είπε:

Καλα αν ειχαμε ΒΑ θα παιρναμε ολο το Αιγαιο.. 

Και μου κανει εντυπωση που εχουμε ΒΔ στριμ ενω η κακοκαιρια ειναι ''ανατολιτικη'', δηλαδη μας προσεγγιζει απο τα ανατολικα..

Η λίμνη είναι αρκετά βόρεια, οπότε έχει βορειοδυτικό στα μέσα και ψηλά της τροπόσφαιρας. Βέβαια, δεν ξέρω μέχρι πόσο χαμηλά φτάνει ο βορειοδυτικός, γιατί οι οι ισοβαρείς δίνουν επιφανειακό βορειοανατολικό, αλλά δεν έχουμε το meteociel για να δούμε λεπτομέρειες. Αν ήταν χειμώνας, με λίγες διαφορές θα θύμιζε τηλέμαχο η συγκεκριμένη κακοκαιρία.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 minutes ago, [weathermaniac] said:

Η λίμνη είναι αρκετά βόρεια, οπότε έχει βορειοδυτικό στα μέσα και ψηλά της τροπόσφαιρας. Βέβαια, δεν ξέρω μέχρι πόσο χαμηλά φτάνει ο βορειοδυτικός, γιατί οι οι ισοβαρείς δίνουν επιφανειακό βορειοανατολικό, αλλά δεν έχουμε το meteociel για να δούμε λεπτομέρειες. Αν ήταν χειμώνας, με λίγες διαφορές θα θύμιζε τηλέμαχο η συγκεκριμένη κακοκαιρία.

Μιχαήλ εδώ στη παράμετρο του ανέμου, μπορείς να δεις τις στάθμες

https://www.weatheronline.gr/cgi-bin/expertcharts?LANG=gr&MENU=0000000000&CONT=grgr&MODELL=gfs&MODELLTYP=1&BASE=-&VAR=uv50&HH=6&ARCHIV=0&ZOOM=0&PERIOD=&WMO=

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μιλάμε για κανονικά χειμωνιάτικη ημέρα σήμερα σε όλη σχεδόν την χώρα......χιόνια μέχρι το κύμα στη Θάσο....χιόνια σε πεδινά της Κομοτηνής και της Ξάνθης ..χιόνια στην Κοζάνη ..χιόνια τώρα στα σχετικά χαμηλά της Αττικής και αλλού  με θερμοκρασίες χειμωνιάτικες.... εδώ μπορεί να έχει 5,7 αλλά λόγο της πολύ χαμηλής υγρασίας  το dewpoint ειναι αρνητικό πολυ και η αίσθηση του κρύου με το αεράκι είναι αυξημένη.....σύννεφα αυξημένα επίσης προς τα δυτικά νοτιοδυτικά...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

.....σύννεφα αυξημένα επίσης προς τα δυτικά νοτιοδυτικά...

Τι να τα κάνουμε ρε Σώτο τα σύννεφα ο σκοπός είναι να ρίξει και καμια νιφάδα χαχαχαχα ....Εδώ πρέπει να έχει ξαστεριά και πέσαμε 4.6 βαθμούς και πολύ χαμηλή υγρασία κάτω από 50

Επεξεργάστηκε από thanossnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, chemical_JKou είπε:

Μιχαήλ εδώ στη παράμετρο του ανέμου, μπορείς να δεις τις στάθμες

https://www.weatheronline.gr/cgi-bin/expertcharts?LANG=gr&MENU=0000000000&CONT=grgr&MODELL=gfs&MODELLTYP=1&BASE=-&VAR=uv50&HH=6&ARCHIV=0&ZOOM=0&PERIOD=&WMO=

Πωωωω σε ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε μου!!  Πολύ χρήσιμο αυτό τον καιρό που υπολειτουργεί η αγαπημένη μας σελίδα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, [weathermaniac] said:

Πωωωω σε ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε μου!!  Πολύ χρήσιμο αυτό τον καιρό που υπολειτουργεί η αγαπημένη μας σελίδα!

WeatherOnLine Δύναμη! Ακόμα και με το meteociel βοηθάει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, ΧΕΛΜΟΣ said:

Πωπωπωπωπω τρομερο κρυο λεμε 

4.8 με 65αρες ριπές και αίσθηση -2 

Φοβερά πράγματα

Συν μια καραστουπα 10λεπτη στα υπερβορεια.. Φτασαμε τον στοχο μας.. Δεν θα μπορουσε να παει καλυτερα! 

Εδω Τ 1.2 πραγματικα μονο ανοιξη δεν ειναι..... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Μιλάμε για κανονικά χειμωνιάτικη ημέρα σήμερα σε όλη σχεδόν την χώρα......χιόνια μέχρι το κύμα στη Θάσο....χιόνια σε πεδινά της Κομοτηνής και της Ξάνθης ..χιόνια στην Κοζάνη ..χιόνια τώρα στα σχετικά χαμηλά της Αττικής και αλλού  με θερμοκρασίες χειμωνιάτικες.... εδώ μπορεί να έχει 5,7 αλλά λόγο της πολύ χαμηλής υγρασίας  το dewpoint ειναι αρνητικό πολυ και η αίσθηση του κρύου με το αεράκι είναι αυξημένη.....σύννεφα αυξημένα επίσης προς τα δυτικά νοτιοδυτικά...

Πάντως ακόμη και τώρα που βράδιασε κάτι νεφώσεις προσπαθούν να έρθουν από Γευγελή - Κιλκίς...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μελίσσια ησυχία τώρα, αλλά βλέπω και από ΒΔ και από ΒΑ έρχεται κάτι....για να δούμε.....2,7οC εδώ και 2,2οC στα Ανω Μελίσσια.....0,7oC στην Πεντέλη (ΕΑΑ)....70% υγρασία εδώ....B/ΒΒΑ άνεμος....στον επόμενο τόνο χιονόπτωση.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, spirosm είπε:

Νιφαδες  badminton εκ νεου. Ωραια...η θερμοκρασια πηρε τον κατηφορο 0,5.

Αυτό που έλεγα εχθές. Όταν εγώ έχω 4, Ιπποκράτειο στρώνει. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, menidi είπε:

4 βαθμοί εδώ!! Βρε λες;;;;

Αυτή τη στιγμή πρέπει να έχουμε σκάρτο -4 στα 850....Αν φτάσει -6 με μικρή υποστήριξη στα 500 θα γίνουν εκπλήξεις κάτω από τα 300μ

 

4.5 εδώ τώρα....λυσσαει ο ΒΒΔ ανεμος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...