Jump to content
Beach-snow NG

Αναφορές Μαρτιάτικης Χιονοκαιρίας 23-26/3....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

-0oC στη Χόχλια και χιονίζει....ήδη χιόνισε λίγο Λάσπη και πασπάλισε τις εύκολες επιφάνειες, το ίδιο και Μυρίκι και Καρπενήσι και πλέον κλείνει για τα καλά ο καιρός!!

Χιονίζει και Μεγ.Κάψη Φθιώτιδας, στα σύνορα με Ευρυτανία (φωτό)....

cam (1).jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η δυτική Φθιώτιδα είναι χιονοδυναμη, τι να λέμε....το κακόμοιρο το Νυμφαίο, φτάσαμε 23 Μαρτίου για να δει χιόνι της προκοπής. Έχω την εντύπωση ότι σε πολλά τέτοια χωριά της αλπικής βόρειας χώρας, πχ. Πισοδέρι, Καταφύγι , Γραμμουστα, Αετομηλίτσα κλπ χιόνιζει  πολλές φορές το χρόνο κι από λίγο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 ώρες πριν, WEATHER-FUN είπε:

Και 24/03/2003 είχε χιονίσει στην Αττική και φυσικά 07/04/2003 και σε Αθήνα και σε Θεσσαλονίκη! Αυτά για όσους υποτιμούν Μάρτη και αρχές Απρίλη! Κατά τα άλλα στην Πολίχνη ελάχιστες βροχές (5,7mm) πέσανε σήμερα 22 Μαρτίου (1η μέρα της Άνοιξης) με τη θερμοκρασία να κυμαίνεται από 3 έως 8 βαθμούς και με αρκετή συννεφιά! Να δούμε αν θα ρίξει έστω και λίγο πάσπαλο (για στρώσιμο δύσκολο βέβαια)!

Βόρεια προάστια Αθήνας έχει χιονίσει και 6 η 7 Απρίλη του 1997. 

Χιονίζε όλο το πρωί. Δεν μιλάω για 400 και 500μ υψόμετρο. Μιλάω για τα 200 εδώ σε μένα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως, για να τα λέμε τα πράγματα με μια αντικειμενικοτητα, από τη Μήδεια και μετά, μπαλιτσα παιζουν ΜΟΝΟ τα ορεινά και η Δυτική Μακεδονία. Καθόλου τα πεδινά, ούτε καν τα ημιορεινα. Αυτά τα λέω ώστε να μην λέμε ότι από τη Μήδεια και μετά ότι ο καιρός ειναι σούπερ χειμωνιατικος και ότι έβγαλε τα σπασμένα. Απλά....έχουμε έναν Μάρτη που βγαίνει πιο κρύος από τα κλιματικά. Οκ. Θετικό αυτό!

Αν δεν είχαμε το Facebook και ορισμένα παιδιά εδώ μέσα να δούμε τα χιόνια στις περιοχές με 1100+ υψόμετρο, ούτε που θα παίρναμε χαμπάρι τα χιόνια έδω και 35 ημέρες. Και δεν το λεω για να τρολαρω, έτσι;

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, menidi είπε:

Πάντως, για να τα λέμε τα πράγματα με μια αντικειμενικοτητα, από τη Μήδεια και μετά, μπαλιτσα παιζουν ΜΟΝΟ τα ορεινά και η Δυτική Μακεδονία. Καθόλου τα πεδινά, ούτε καν τα ημιορεινα. Αυτά τα λέω ώστε να μην λέμε ότι από τη Μήδεια και μετά ότι ο καιρός ειναι σούπερ χειμωνιατικος και ότι έβγαλε τα σπασμένα. Απλά....έχουμε έναν Μάρτη που βγαίνει πιο κρύος από τα κλιματικά. Οκ. Θετικό αυτό!

Αν δεν είχαμε το Facebook και ορισμένα παιδιά εδώ μέσα να δούμε τα χιόνια στις περιοχές με 1100+ υψόμετρο, ούτε που θα παίρναμε χαμπάρι τα χιόνια έδω και 35 ημέρες. Και δεν το λεω για να τρολαρω, έτσι;

Εγώ πάντως είμαι κομπλέ μ αυτό που έκανε Αττική!!!Τελευταια φορά που το είχε κανει ο Σπανούλης δεν είχε ούτε ένα παιδί!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ξεκίνησε να βρέχει Μαρούσι....φεεεετααα!!

ΥΓ Σταύρο το Νυμφαίο έχει ξεσκιστει φετος απο νωρις στο χειμωνα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, kostasmarousi13 είπε:

Εγώ πάντως είμαι κομπλέ μ αυτό που έκανε Αττική!!!Τελευταια φορά που το είχε κανει ο Σπανούλης δεν είχε ούτε ένα παιδί!!!

Κι εγώ κομπλέ ρε συ!! Δεν το συζητάμε. Και φαίνεται ότι θα στρώσει σήμερα Παρνηθα. Ήδη χιονίζει πανω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χειμωνιάτικο το σκηνικό σήμερα με ψιλόβροχο και 5 βαθμούς και τις χιονοκουρτίνες να ξεκινάνε πάνω από τα 400μ. περίπου. Στο χωριό μου πάνω στα Γρεβενά στα 1100μ. έχει πάνω από 20 εκατοστά..

Στην Σκοπιά Φαρσάλων στα 500μ. το έστρωσε κανονικά

r9HKDJE.jpg

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα . Απότομο μπάσιμο του καιρού εδω και καμία ωρα Ζαρουχλα ..

http://www.forecastweather.gr/καμερεσ/πελοποννησου/ζαρούχλα-αχαίας.html

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...