Jump to content
oasis

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

Καλημερουδια!

Της μερικης αναστροφης σημερα και ο πεδινος σταθμος  στο Πορτο Ραφτη επιασε αρνητικη -0.6c http://portoraftimeteo.gr/ 

Tα Σπατα στα 120μ κατεγραψαν 2.1c αλλα και οι ''ημιπεδινοι'' του Τατοιου στα 282μ (0.4c) και της Παλαιοκουνδουρας στα 392μ με 1.5c εδειξαν τη δυναμη τους.

13.8c εδω τωρα με 58% υγρασια,διασπαρτους θυσσανους στον ουρανο,και σχετικη απνοια.

 

Αυτος ο σταθμος στο Πορτο Ραφτη ηθελα να ηξερα ποσο θα επιανε ελαχιστη αν υπηρχε μετα το blizzard του 2004 κ τις 2 νυχτες με ξαστερια κ αναστροφη

Επεξεργάστηκε από geornik
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, geornik είπε:

Αυτος ο σταθμος στο Πορτο Ραφτη ηθελα να ηξερα ποσο θα επιανε ελαχιστη αν υπηρχε μετα το blizzard του 2004 κ τις 2 νυχτες με ξαστερια κ αναστροφη

Ναι πραγματι θα ειχε τρομερο ενδιαφερων.Eνα μπακαλιστικο και εντελως 'αισθητικο'' - 7 με -10 εχω στο μυαλο μου δεδομενου οτι στις 14/2 το πρωι του Σαββατου η Ελευσινα τοτε ειχε καταγραψει -6.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

0.4 η ελάχιστη στα προάστια. Μας έσωσε από αρνητικές το γεγονός ότι είχαμε υψηλές μέγιστες εχθές. 12-13 βαθμοί τωρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στους -3.6 ελάχιστη στα Καλάβρυτα....

Ζέστη το μεσημέρι και 17.5 μέγιστη ...μεγαλύτερη από μένα που έχω 16.9!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 ώρες πριν, geornik είπε:

Αυτος ο σταθμος στο Πορτο Ραφτη ηθελα να ηξερα ποσο θα επιανε ελαχιστη αν υπηρχε μετα το blizzard του 2004 κ τις 2 νυχτες με ξαστερια κ αναστροφη

Η περιοχη αναμεσα σε πορτο ραφτη κ μαρκοπουλο ειναι πολυ δυνατη..θυμαμε ενα καλοκαιρι 30 ιουνιου ειχαμε βγει το βραδακι στη γιορτη μου πορτο ραφτη..την ιδια μερα η αθηνα εβραζε με 43-44 βαθμους το μεσημερι ..πορτο ραφτη  21β ειχαμε!!! και γυρνωντας  χαραματα 5.30-6 ωρα στο λεκανοπεδιο τα μπετα εβραζαν με 36 βαθμους..

Επεξεργάστηκε από Tolisk20
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολύ λαμπερή και φωτεινή μέρα σήμερα, που ξεκίνησε με ψύχρα και συνέχισε μα ούτε κρύο ούτε ζέστη και σχεδόν σφοδρή αιθρία.....5,3 η ελάχιστη εδώ στα Μελίσσια και 16-16,5οC η μέγιστη.....έκπληξη μου κάνει η παρουσία αρκετών κοτσυφιών στην αυλή του σπιτιού μου, ενώ τα χελιδόνια αγνοούνται ακόμη!!

Στο χωρίο μου μια ακόμη μέρα με παγετό, αφού η ελάχιστη θερμοκρασία έφτασε τον -1οC....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20αρι σήμερα εδώ στο Μακροχωρι σε μια επιτέλους αρκετά ανοιξιάτικη μέρα αν εξαιρέσεις το ξημέρωμα που είχε κρύο .... τώρα φυσικά στον ήλιο καλά είναι αλλά στη σκιά θέλει ζακέτα στους 17,5 η θερμοκρασία ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπερα καλησπερα...Ηπιος ο καιρος στην Καλλιθεα...Με μια σχετικη ψυχρα τωρα που δυει ο ηλιος...

Στο Κρυονερι η ψυχρα σαφως πιο αισθητη καθολη την διαρκεια της μερας ακομα και μερα μεσημερι...Αλλος θεος βεβαια εκει οπως και να χει...Παντως η φυση οργιαζει..Ειμαστε σε μεταβατικη περιοδο ακομα αλλα τα χρωματα και τα αρωματα δινουν και παιρνουν...

Ενημερωτικα το μεσημερι για να μπουμε Κρυονερι η κινηση ξεκινουσε απο την γεφυρα της Βαρυμπομπης και εφτανε μεχρι την διασταυρωση του Αγ.Στεφανου..Ο κοσμος δεν κρατιεται πλεον....Καλως η κακως....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα από Ποταμό Κέρκυρας, ανέβηκα σήμερα για δουλειά, περίπου 4 χλμ βόρεια της πόλης της Κέρκυρας.  Όποιος δεν ξέρει τι εστί υγρασία και αναστροφή πρέπει να έρθει εδώ να το νιώσει....

Επεξεργάστηκε από ORESIVIOS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μιας και σχολιάζετε το χιόνι στα βουνά, σήμερα δοκίμασα έκπληξη βλέποντας τι χιόνι έχει κρατήσει ακομα ο Ερύμανθος ή ΩΛενος...ίσως μόνο με Ταυγετο θα μπορούσε να συγκριθεί.  Ακολουθεί ο Χελμός και σε μικρή απόσταση η Ζήρεια. Τα υπόλοιπα όρη της Πελοποννήσου, σχεδόν αχιονα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

το θέμα είναι οτι μια σοβαρη βροχή έχει να κάνει από τα μέσα Μαρτίου και αν πάμε έτσι όπως δείχνουν οι χάρτες εδω στα Νότια πάλι θα παλεύουμε με την ανομβρία... Ας ελπίσουμε να μην βγει άβροχος ο Απρίλιος και να ρίξει ένα καλό νερό...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, ORESIVIOS είπε:

Καλησπέρα από Ποταμό Κέρκυρας, ανέβηκα σήμερα για δουλειά, περίπου 4 χλμ βόρεια της πόλης της Κέρκυρας.  Όποιος δεν ξέρει τι εστί υγρασία και αναστροφή πρέπει να έρθει εδώ να το νιώσει....

Σώπα ρε Σταυρο!!!!

Στο γυναικοχωρι είσαι????

Φαντάσου το σπίτι μου εμένα είναι δίπλα στο ποτάμι στο γεφύρι 

Κάποια στιγμή όπως διάβαζα το ποστ νόμιζα ότι το είχα γράψει εγώ ...χαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κρυο.Ατελειωτο κρυο. 

-1,8 η Ιπποκρατειος(αναστροφικος)στην χαμηλοτερη Τ πανελλαδικα με 5 μερες παγετου για τον Απριλιο!.Η μεση Τ ως τωρα για τον μηνα στον συγκεκριμενο σταθμο ειναι 8,1 βαθμοι οταν η αντιστοιχη της Φλωρινας ειναι στους 8 ως τωρα!! 

2.7 εδω,με την μεση Τ της περιοχης ως τωρα να ειναι γυρω στους 9 βαθμους,οση δηλαδη η μεση κλιματικη θερμοκρασια Γεναρη στην Αθηνα!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 11/4/2021 at 11:18 ΠΜ, geornik είπε:

Αυτος ο σταθμος στο Πορτο Ραφτη ηθελα να ηξερα ποσο θα επιανε ελαχιστη αν υπηρχε μετα το blizzard του 2004 κ τις 2 νυχτες με ξαστερια κ αναστροφη

https://www.google.com/maps/@37.9033478,23.9819408,3a,75y,268.31h,97.47t/data=!3m6!1e1!3m4!1sAlPpiU6703ATF9fAg1x0Zw!2e0!7i13312!8i6656

Πρόκειται για μια πεδιάδα με αμπέλια κυρίως, η οποία περιβάλεται από λόφους με μικρό ύψος που απέχει περίπου 2,5 χλμ από την θάλασσα.

Στα του καιρού τώρα άλλη μία χειμωνιάτικη νύχτα πέρασε με ελάχιστη στους 6° ενώ αυτή την στιγμή έχει ανέβει στους 17°.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 ώρες πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Κρυο.Ατελειωτο κρυο. 

-1,8 η Ιπποκρατειος(αναστροφικος)στην χαμηλοτερη Τ πανελλαδικα με 5 μερες παγετου για τον Απριλιο!.Η μεση Τ ως τωρα για τον μηνα στον συγκεκριμενο σταθμο ειναι 8,1 βαθμοι οταν η αντιστοιχη της Φλωρινας ειναι στους 8 ως τωρα!! 

2.7 εδω,με την μεση Τ της περιοχης ως τωρα να ειναι γυρω στους 9 βαθμους,οση δηλαδη η μεση κλιματικη θερμοκρασια Γεναρη στην Αθηνα!

 

Κι εγω Γιωργο χωρις υπερβολη την ελεγα Φλωρινα της Αττικης την Ιπποκρατειο....να που βγηκα αληθινος...και χιονακι Απριλιατικο ειδε και βαραει καθε καλοκαιρι μονοψηφιες σκληρες 5αρια και 6αρια....παραδεισος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μέγιστη 22ασι σχεδόν στα Γιάννενα, άντε επιτέλους! Άνοιξα παράθυρα γιατί πλην του δωματίου μου που έχει 15 ώρες την ημέρα θερμανση από ηλεκτρικό σώμα το υπόλοιπο σπίτι ήταν σαφώς ψυχρότερο από 22 ή ΄20 ή και 18 βαθμούς. Λογικά κάπου εκεί, 16-17. Οπότε άνοιγμα παραθύρων παντού να ξεπιαστούμε. Λίγα νέφη στρωματοσωρείτες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...