Jump to content
oasis

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πραγματικα απο οψιμο χειμωνα σε κατακαλοκαιρο μεσα σε λιγα 24ωρα....και αυτο αρρωστια ειναι τοσο ξαφνικο....εμενα με επιασε το κεφαλι μου σοβαρα

18.5 τετοια ωρα.....πολλες γειτονιες ακομα στους 20....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πρέβεζα μια πολύ θερμή μέρα για την εποχή παρά την ελαφριά υψισυννεφια...μέγιστη 26.3 και αυτή την στιγμή άπνοια και 16.9 βαθμοί...πιστεύω τις επόμενες μέρες θα πλησιάσουμε τους 30 βαθμούς αν καταφέρει και τις μεσημβρινές ώρες να διατηρηθεί οποιαδήποτε ανατολική συνιστώσα ανέμου που φοενιαζει την περιοχή (ο πιο αποτελεσματικός για υψηλές Τ εδώ είναι ο ΒΑ) αλλά συνήθως διακόπτεται κατά τη 1 το μεσημέρι σε τυπικές καλοκαιρινές μέρες όπου επικρατεί από εκεί και έπειτα συνήθως δυτικος

Επεξεργάστηκε από KapelosG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 ώρες πριν, sotos*snow είπε:

Καλησπέρα στην παρέα! Ηλιοφάνεια σημερα εδώ στην περιοχή της Ημαθίας πίσω από θα μπό ουρανό από τις αραιές νεφώσεις ! Στους 23,2 η μέγιστη εδώ στο Μακροχώρι ενώ η ελάχιστη είχε πέσει στους 8,7...

Πώς μπορείς και γνωρίζεις ακριβώς μέγιστες και ελάχιστες θερμοκρασίες? Εγώ γιατί ξέρω μόνον στο περίπου?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με εν μέρει ηλιοφάνεια και θερμοκρασίες από 10 έως 22 κύλησε η Μεγάλη Τετάρτη (28/4) εδώ στην Πολίχνη. Μάλιστα από αύριο αναμένεται περαιτέρω άνοδος του υδραργύρου με τον τελευταίο να σημειώνει ίσως και 26-27οC τη Μεγάλη Παρασκευή. Ωστόσο το Μέγα Σάββατο, την Κυριακή του Πάσχα καθώς επίσης και τη Δευτέρα του Πάσχα δε θα ξεπεράσουμε τους 24-25οC κι αυτό λόγω συννεφιάς. Δηλαδή με ηλιοφάνεια τους 27οC θα τους είχαμε στο τσεπάκι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εκπληκτικό πρωινό Άγιο Στεφανο και 18,7, τα μυαλά στα κάγκελα! Υπέροχα! Επιτέλους διψήφια ελάχιστη στους 14

Επεξεργάστηκε από Snow sick
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 ώρες πριν, Άγγελος είπε:

Εδώ δείτε θερμοκρασίες!!

Καλημερα!!!

04D54254-E620-4A90-A6C9-6142E9CBEC48.jpeg

E6897AD4-E5B7-4DC0-8674-8DEAB042FEDF.jpeg

.....μεγαλύτερη εντύπωση κάνει η υγρασία...........  .....(???????)........🙄

Επεξεργάστηκε από THUNDERSNOW1965
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 hours ago, THUNDERSNOW1965 said:

.....μεγαλύτερη εντύπωση κάνει η υγρασια...........  .....(???????)........🙄

Γι'αυτό είχε 32 βαθμούς, λόγω νοτίων καταβατών ανέμων (=χαμηλή υγρασία).

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 βαθμοί και τραβάμε ανηφόρα ...Φυσικά και οτιδήποτε πάνω από 20 βαθμους με ενοχλεί αφάνταστα 

26 στα Καλάβρυτα που εδώ και 2 μέρες φλέγονται με θερμοκρασίες που συναντάς στα μέσα με τέλη Ιουνιου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, ΧΕΛΜΟΣ said:

24 βαθμοί και τραβάμε ανηφόρα ...Φυσικά και οτιδήποτε πάνω από 20 βαθμους με ενοχλεί αφάνταστα 

26 στα Καλάβρυτα που εδώ και 2 μέρες φλέγονται με θερμοκρασίες που συναντάς στα μέσα με τέλη Ιουνιου

γιωργο ωρα να μετακομισεις στο τρομσο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα!! Για πρώτη φορά απόψε τη νυχτά κατάλαβα διαφορά.... τον ανήφορο έχουν πάρει όλα😁... εννοώ η Τ... μέσα έξω...

.. 17.2℃ η ελάχιστη σήμερα στη Χρυσούπολη στο Περιστέρι... τέτοια ώρα και ο σταθμός μου ήδη έγγραψε 26℃... εξαιρετικός καιρός τέτοιες μέρες με τη παρουσία σκόνης βέβαια...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25αρακι καθαρο αλλα ειναι απο τις λιγες φορες που χαιρομαι με.τη σκονη....σκονοσυννεφο οβερκαστ πανω απο τον Αττικο ουρανο και φρενο στην ανοδο για αλλη μια ημερα....

15.8 η ελαχιστη οσο ηταν η μεγιστη το Σαββατο που μας περασε !!!!! Αλλαξαμε 3 εποχες και .... ημισφαιριο μεσα σε 4 ημερες μολις !!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27.5 στα Καλάβρυτα !!!!!!!!!!!!!!

34+ στην ανατολική κρητη

25.8 έφτασε εδώ που είμαι μέγιστη ετους αλλά με τη συννεφιά έπεσε λίγο τώρα 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γερακας ζεστη μου αναφερουν οι δικοι μου στο σπιτι με την διακυμανση στον σταθμό μου 24,4-14,6 και ψηλή υγρασία για την περιοχή....πρεβεζα κεντρο πολης σε θερμομετρο που εχω διακυμανση 25,5-14,3 και κλασικα υγρασια 70+ αυτή την ώρα μας σωζει η υψισυννεφια...αυριο ίσως αναφορά από παραλία με το πρωτο 30αρι της σεζον?...ιδωμεν

Απο εμπειρίες εδώ για πάσχα θυμάμαι τις εξής ζέστες:

αρχές μάη 2013 το πιο ζεστό πάσχα που θυμαμαι χωριό προσφατα

απρίλιος 2014 μια ξεμπαρκη μέρα με 30αρι από το πουθενα με ισχυρότατο βορειοανατολικο

απρίλιος 2018 προς το τέλος του πάσχα (μεσα μήνα) θυμιζε ιούνιο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυστυχώς η μέγιστη δεν κατάφερε πολλά με τη μουχλοσυνεφια Αγ Στεφανο..στους 23,2. Ανυπομονώ για αύριο να ζεσταθούμε καλά επιτέλους 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 ώρες πριν, Troizinios είπε:

Γι'αυτό είχε 32 βαθμούς, λόγω νοτίων καταβατών ανέμων (=χαμηλή υγρασία).

....12 % .....!!!!!!!??????.....δηλαδή με 38 αρια τι θα έχει .....?????.....

Επεξεργάστηκε από THUNDERSNOW1965
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...