Jump to content
oasis

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα ... Στον Σταυρό Θεσσαλονίκης που είμαι σήμερα δεν καταλάβαμε και πολύ ζέστη όντας παραθαλάσσιο μέρος .... με το ζόρι 22 C 

Στην άλλη πλευρά και στην περιοχή της Θέρμης ο σταθμός μου και άλλοι γειτονικοί κινήθηκαν στους 26+ .... 

11 C -26,8 C Η διακίμανση

Νοεσις 26,1

Κατω Πυλαία 25,9 

και πρωταθλητής ολων από όσους κοιταξα ο Λαγκαδας με 27,8 C 

Επεξεργάστηκε από freeze
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

..... κορυφή Αυγό ( όρος Λύγκος ) h 2177 m ..... 30 / 4 / 2021 ......Πίνδος ......(Θ. Στούπας ) .....

Μπορεί να είναι εικόνα δέντρο, φύση και βουνό

Επεξεργάστηκε από THUNDERSNOW1965
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα στην παρέα! Καλοκαίρι κανονικό σήμερα εδώ στο Μακροχώρι και γενικά στον κάμπο της Ημαθίας με κοντομάνικα και σορτσάκια....στους 28,7 η μέγιστη σχεδόν 29αρι δηλαδή και γενικευμένα 28άρια και 29άρια σε όλο τον κάμπο....πραγματικά πρώτη φορά το αισθάνομαι σαν να το είχα ανάγκη...μετά τα ανούσια κρύα των προηγούμενων ημερών......στους 11,5 η ελάχιστη ,στους 20,5 τώρα.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 Χόχλια Ευρυτανίας στα 940μ. υψόμετρο, της ΒΑ Ευρυτανίας, σήμερα το μεσημέρι.....8-26οC η θερμοκρασιακή κύμανση....ανοιξοκαλόκαιρο κανονικό, για να μην πω κατακαλόκαιρο στα μέγιστα του υδραργύρου!! Οι μεσαίες εικόνες, είναι από το πέρασμα Κόκκαλα, στα 1400μ. περίπου υψόμετρο....
 
Μπορεί να είναι εικόνα φύση, ουρανός, δέντρο και βουνό
 
Μπορεί να είναι εικόνα φύση, γρασίδι και δέντρο
 
Μπορεί να είναι εικόνα δέντρο, φύση και γρασίδι
 
Μπορεί να είναι εικόνα δέντρο με πυρηνόκαρπο, ουρανός και φύση
 
 
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να αναφέρω στο σημείο αυτό λίγο πριν τελειώσει και αυτός ο μήνας ότι ο φετινός Απρίλης σύμφωνα με το σταθμό μου βγήκε κατά 0.7 βαθμούς θερμοτερος του περσυνου και άνυδρος αφού έγραψα μόλις 14.6mm έναντι 23.8mm πέρσυ.

Αναλυτικά εδω

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

..... με αίθριο καιρό και θερμοκρασία 14.5 C έγινε η περιφορά του επιταφίου στο Νεραΐδοχώρι Τρικάλων (h 1150 m )  ......(Β. Βασιλοπούλου)  ......

Μπορεί να είναι εικόνα ένα ή περισσότερα άτομα, άτομα που στέκονται, φωτιά και εξωτερικοί χώροι

Μπορεί να είναι εικόνα ένα ή περισσότερα άτομα και εξωτερικοί χώροι

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

34,7 μέγιστη ο ένας σταθμός στην Λιβαδειά, 33,5 στην μέση της Κωπαίδας ...Έδωσε πόνο η Βοιωτία . 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16.5 με 28.5 η τελευταια ημερα του Απριλη εδω Ζωγραφου....παμε.για ζεστη Πρωτομαγια οπως το 2013....

19.6 τετοια ωρα και προσπαθει να δροσισει...

Παντως μετα απο 5-6 ημερες τετοιες θερμοκρασιες φοβαμαι οτι τα μπετα στα καρακεντρα θα πυρωσουν και θα ξανακρυωσουν .... Νοεμβριο...

Πολλη προσοχη σε φωτισμο - αερισμο εσωτερικων χωρων μπας και κρατησουμε τα μποσικα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έφτασε 23 η εσωτερική μου νωρίς νωρίς ....20.4 τώρα έξω ....πολύ υψηλή θερμοκρασία ....βέβαια να μην έχω παράπονο γιατί την ίδια ώρα στην Κρήτη τα 28αρια-29αρια πεφτουν βροχή....Ύπνος με κλιματιστικό εδώ και μέρες μου αναφέρει κολλητος από Κουνουπιδιανα Χανιων

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, kouvanos είπε:

16.5 με 28.5 η τελευταια ημερα του Απριλη εδω Ζωγραφου....παμε.για ζεστη Πρωτομαγια οπως το 2013....

19.6 τετοια ωρα και προσπαθει να δροσισει...

Παντως μετα απο 5-6 ημερες τετοιες θερμοκρασιες φοβαμαι οτι τα μπετα στα καρακεντρα θα πυρωσουν και θα ξανακρυωσουν .... Νοεμβριο...

Πολλη προσοχη σε φωτισμο - αερισμο εσωτερικων χωρων μπας και κρατησουμε τα μποσικα

Το 2013 είχε 30αρια νομίζω για 2-3 μαζεμένες μέρες (τότε όμως είχε ηλιοφάνεια σε καθημερινή βάση έως 3 Μαΐου). Τώρα όμως με τη συννεφιά δύσκολα θα ξεπεράσει τους 25-26 (γνώμη μου). Βέβαια πιστεύω ότι οι νυχτερινές θερμοκρασίες θα είναι αρκετά υψηλές για την εποχή.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...