Jump to content
oasis

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, kouvanos είπε:

Κι εγω Γιωργο χωρις υπερβολη την ελεγα Φλωρινα της Αττικης την Ιπποκρατειο....να που βγηκα αληθινος...και χιονακι Απριλιατικο ειδε και βαραει καθε καλοκαιρι μονοψηφιες σκληρες 5αρια και 6αρια....παραδεισος

Δροσοπηγάρα μόνο!😜.Το δίδυμο αδερφακι της είμαστε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εχω ονειρο ζωης να ερθω καποια στιγμη προς τα εκει...χωρις πλακα...αλλα θελει καλη προεργασια...

Καλησπερα απο Πυργο που βρισκομαι απο χθες και μεχρι την αλλη Δευτερα ....

Καλο κρυουλακι το πρωι με 8 βαθμους ελαχιστη και αρκετη υγρασια....βεβαια το μεσημερι σκασαμε με 20 βαθμους αλλα ζεστη βαρια *ηπειρωτικη*....ευτυχως τωρα δροσιζει μολις επεσε ο ηλιος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα στην παρέα! 22 βαθμούς μέγιστη εδώ στο Μακροχωρι με την ελάχιστη νωρίς το πρωί να πέφτει στους 4,7 ..... με ηλιοφάνεια όλη μέρα .. ζέστανε αρκετά ... αλλά με το που πέφτει ο ήλιος ψυχράνει και θέλει ζακέτα, στους 17,5 τωρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, kouvanos είπε:

Εχω ονειρο ζωης να ερθω καποια στιγμη προς τα εκει...χωρις πλακα...αλλα θελει καλη προεργασια...

Στο ευχομαι φιλε μου 

Πιο ζεστο το σημερινο βραδυ στους 8,3 τωρα.Εντυπωση μου κανουν οι 14 βαθμοι της Φλωρινας τωρα,προφανως με συννεφια(;) 

5,6-8,9 η Ιποοκρατειος τωρα

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 ώρες πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Σώπα ρε Σταυρο!!!!

Στο γυναικοχωρι είσαι????

Φαντάσου το σπίτι μου εμένα είναι δίπλα στο ποτάμι στο γεφύρι 

Κάποια στιγμή όπως διάβαζα το ποστ νόμιζα ότι το είχα γράψει εγώ ...χαχαχαχα

Ξενοδοχείο sunset Γιώργο. Κ μάλλον μετακομίζω στην περιοχή....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερες απο Πυργο εντελως διαφορετικο σκηνικο σημερα στην πρωτευουσα της Ηλιειας με βαρια συννεφια και τρελη υγρασια....δωσε ρε Απριλαρε παρτα ολα...

11.βαθμοι τωρα με αισθηση για χαμηλοτερα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα, χιονίζει καλά στο Βελούχι....

 

edit Πολύ σύντομο ήταν μεν....αλλά πολύ έντονο

 

Επεξεργάστηκε από quarantine
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ωραία βροχούλα πριν λίγη ώρα, στην Αγία Τριάδα Ευρυτανίας....8-9οC η Τ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 ώρες πριν, ORESIVIOS είπε:

Ξενοδοχείο sunset Γιώργο. Κ μάλλον μετακομίζω στην περιοχή....

Α το ξέρω το sunset .....

Για πόσο καιρό θα  μετακομίσεις δηλαδή ρε Σταυρο????

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εικόνες του Χελμού με τα χιόνια να λιώνουν ραγδαία .....νομίζω φέτος χιόνισε πολλές φορές μεν ΑΛΛΑ δεν έκανε κρύο να γίνει το χιόνι μπετό και αυτός είναι ο λόγος που λιώνει ταχύτατα .....

Οι 2 πρώτες φωτό από τα 1700μ...οι επόμενες 2 στα 1900μ και η τελευταία στα 2300μ

cameraparking (20).jpg

index2 (2).jpeg

cameralaka (19).jpg

camerasnowpark (15).jpg

camera3 (3).jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20.5 αυτήν την ώρα με την ελάχιστη στους 11.3 ....

Καμία βροχή θα δούμε ρε παιδιά εδώ στο λεκανοπέδιο?????

Από το Γενάρη του 2020 παίρνουμε ψίχουλα με μοναδική εξαίρεση τον Δεκέμβρη 2020 .....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 ώρες πριν, ORESIVIOS είπε:

Ξενοδοχείο sunset Γιώργο. Κ μάλλον μετακομίζω στην περιοχή....

Να, σου βρούμε και μια κερκυραια Να, σε παντρεψουμε!! Ο Χελμός ξέρει χαχα😄😄

Επεξεργάστηκε από thesprotos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

..... Στα βορειοδυτικά βουνά της χώρας τα χιόνια συνεχίζονται.......Φωτογραφία από το Μιτσικέλι Ιωαννίνων από την μπόρα χιονιού γύρω στις 12.00 ❄️ (Πηγή: Konstantinos Foukas)

Μπορεί να είναι εικόνα φύση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 12/4/2021 at 4:19 ΜΜ, kouvanos είπε:

Κι εγω Γιωργο χωρις υπερβολη την ελεγα Φλωρινα της Αττικης την Ιπποκρατειο....να που βγηκα αληθινος...και χιονακι Απριλιατικο ειδε και βαραει καθε καλοκαιρι μονοψηφιες σκληρες 5αρια και 6αρια....παραδεισος

Παρένθεση σ αυτό,

με μια σημαντική διαφορά. Ότι η Φλώρινα είναι πρωτεύουσα νομού με 20 χιλιάδες κατοίκους. Ενώ η Ιπποκράτειος είναι ένας οικισμός που προέκυψε από τους τότε (λανθασμένους κατ εμε) νόμους που έδιναν το ΟΚ στο να χτίσουμε και στην Πάρνηθα και στην Πεντέλη εντός των δασών. Ήταν τόσο (και καλά) απάλευτη η ζωή στο λεκανοπέδιο όποτε έπρεπε να επεκταθούμε και να χτίσουμε εξοχικά (ή και νέες μόνιμες κατοικίες) σε δασικές περιοχές της ορεινής και ημιορεινής ζώνης. Και τα αποτελέσματα? Τα είδαμε πρόσφατα στο Μάτι. Σε αυτό φυσικά φταίνε οι τότε κυβερνήσεις αλλά και εμείς που εκμεταλλευτήκαμε εκείνες τις νομοθεσίες και ... επεκταθήκαμε. Αν αύριο μεθαύριο ψηφιζόταν νόμος που να επιτρέπει το χτίσιμο κατοικιών και στα 1000-1200μ της Πάρνηθας, είμαι σίγουρος ότι κάποιοι θα το εκμεταλλεύονταν εξίσου. Είναι να μην γίνει η αρχή. Και φυσικά το φαινόμενο δεν είναι Αττικό φαινόμενο, συνέβη και σε άλλους νομούς.  Ο Βόλος με τη Μακρινίτσα θα ενωθούν σιγά σιγά όπως πάει.

Κλείνω την παρένθεση.

Επεξεργάστηκε από Ζερίκιος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αρκετο χιονι εχουν τα Τζουμερκα μεχρι τωρα.Ακομα και το Μιτσικελι τωρα (1810 μετρα υψομετρο) απο την πισω πλευρα κραταει χιονακια απο τα 1450 μετρα.

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πέρασαν κάτι σταγονίδια κι από δω στα Μελίσσια.....9,5-18,9οC σήμερα η κύμανση της θερμοκρασίας, με περισσότερη συννεφιά και λιγότερο ήλιο....Στο Αγρίνιο έριξε μια ψιχάλα, ενώ στη Χόχλια έφτασε τα 4-5mm με κύμανση θερμοκρασίας στο χωριό 5,5-13οC.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ηλιοφάνεια με ανοίγματα αλλά και αρκετή συννεφιά το πρωί. Θερμοκρασία από 09 έως 18 στην Πολίχνη. Πριν 15' εδώ είχαμε 17,2° ενώ η Μίκρα είχε 16,6°.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...