Jump to content
oasis

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Ολα τα μερη στην Ελλαδα τ αγαπω εξισου...Ολοι εχουν καταλαβει την αδυναμια μου στην ευρυτερη περιοχη της Ηπειρου και ιδιαιτερα στα Τζουμερκα...Αλλα η Κρητη ειναι και χωρις παρεξηγηση ενας ξεχωριστος κοσμος...

Μονο οποιος εχει μεινει εκει η καταγεται απο κει μπορει να το καταλαβει...Αναμνησεις και εικονες χαραγμενες για παντα...Το μονο νησι στην Ελλαδα που συνδυαζει τα παντα...

Νομιζω το εχω ξανααναφερει αλλα αξιζει τον κοπο...Το 1997-98 ως προεδρος του 15μελους αποφασισα να παμε κρητη πενταημερη και οχι ροδο που ηταν της μοδας...1-7 Απριλιου..Εχω φωτογραφιες τα μεσημερια να παιζουμε χιονοπολεμο στον Ομαλο και το βραδυ να βουταμε στην πισινα στο ξενοδοχειο...Μεναμε Μαλεμε...Ασε δε αναμνησεις απο το χωριο,πασχα,καλοκαιρι κλπ...Απλα μεγαλειο το νησι...

Να ελειπαν μονο καποιοι ακραιοι που το εκθετουν και θα ταν ολα καλα...!!!

Ε ρε και να με κανανε μια μερα κυβερνητη,πρωτευουσα ουλης της γης,θα εκαμα την Κρητη!!!!

😂😂😂 ωραία τα είπες  έτσι είναι Ήπειρο δεν έχω  αξιωθεί να πάω κ θα ήθελα γιατί  έχει φύση  μοναδική κ δάση που δεν υπάρχουν εδώ κάτω η Κρήτη όμως  έχει απίστευτη  ποικιλομορφία τοπίων σε λίγα χιλιόμετρα βέβαια έχουμε κ κάποιους Νταλντον που δημιουργούν προβλήματα αλλά  ελπίζω  με τα χρόνια να εκλείψουν καλή  συνέχεια 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6.4 ελάχιστη εδώ στην ταράτσα μου

15.5 τώρα με λιακάδα και ευτυχώς έπεσε ο θυελλώδης βοριάς που μου δυελυσε αυτές τις μέρες λουλούδια και γενικά ότι είχα στο μπαλκόνι μου ....μόλις 11χλμ/ώρα οι ριπές νοτιά τωρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαιρετώ την παρέα. Στους 4,9 βαθμούς η ελάχιστη σήμερα το πρωί στο σταθμό μου εδώ στα νότια της Χαλκίδας και 17,7 η μέγιστη (μέχρι στιγμής) με λιακάδα και ανοιξίατικο καιρό πλέον...

image.thumb.png.60208626b0aacb4865bbe06f8cb20f0d.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλο μεσημερι και καλη Ανοιξιατικη Παρασκευη....

Κρυο μπολικο αναστροφικο βεβαια το πρωι με ελαχιστη 6.5 στο μπαλκονι αλλα 4.5 στο γκαραζ στις 6.45....

Ισως το τελευταιο τοσο ψυχρο πρωινο ο ηλιος και η Ανοιξη πηραν τη σκυταλη

17.5 τωρα με λαμπρη λιακαδα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21-22 βαθμοί στην Λάρισα, αναπτύξεις βορειοδυτικά, και πιθανώς σήμερα θα δούμε τα πρώτα κεραυνιδια εξ αποστάσεως της σαιζόν!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κάποιες νεφώσεις έβγαλε βόρεια μας θερμοκρασία 19.8 και ανεβαίνει...Μας ευνοεί η κίνηση των νεφώσεων σήμερα καθώς έρχονται από βορειοδυτικά...μήπως έρθει καμιά μπόρα μετά. 

Επεξεργάστηκε από thanossnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 βαθμοί.μεγιστη. ομβρος βορειοδυτικά

 

IMG_20210402_165910.jpg

17.30 update

Μια χαρά τα παμε

IMG_20210402_172833.thumb.jpg.ee078a8cb5a2f9d8e3b6f38c2cdca78d.jpg

IMG_20210402_172600.jpg

 

18.20

Εξασθένιση του ομβρου, ο οποίος αναλώθηκε δυτικά μας.

IMG_20210402_181055.jpg

IMG_20210402_181150.jpg

Το ηλιοβασίλεμα.

IMG_20210402_194005.jpg

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πανουργιας φωκιδας στα 1200 μετρα υψομετρο χθες 1/4 του ηλια τζιβανακη

Χθες 15π χιονι σημερα 16β κελσιου

FB_IMG_1617380119119.jpg

Επεξεργάστηκε από Tolisk20
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21,8 μέγιστη σήμερα στο χωριό ,έτοιμος να γράψω μέγιστη έτους αλλά ξέχασα στον ονειρικό Ιανουαρίου που ζήσαμε με 22,7 στις 11/1 . Στους 3,7 η ελαχιστη .

Στο Κρυονέρι λογικά πρέπει να πιάσαμε ένα 18αρι, λιγο κατω απο το μηδέν το πρωι .Δεν ζέστανε αρκετά  έτσι η θέρμανση δουλεύει από νωρίς το απόγευμα  . *Να αναφέρω  ότι τον Μάρτιο έκαψα περισσότερο πετρέλαιο από ότι σε καθένα από τους 3 μήνες του χειμώνα που πέρασε .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4.5 με 19.7 εδω Ζωγραφου στην ημερα που μας περασε....

Μπουκαρε νοτιο ρευμα κ φαινεται !!!

14 βαθμοι τετοια ωρα.....δυσκολα θα πεφτουμε πλεον σε.μονοψηφιες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χθες προχθές στο μπαλκόνι το μεσημέρι με κουκούλα και χοντρό μπουφάν και απόψε τέτοια ώρα με 14 άπνοια και κοντομανικο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εντυπωσιακη πραγματικα η ανοδος....βασικα αυτα ειναι φυσιολογικα για την εποχη κ συνηθισμενα το κρυο βροχερο και.χιονοβολο β μισο Μαρτιου ηταν υπεροχο και μας ξεμυαλισε....

12.5 εδω με.μετριο.ΝΝΔ.ρευμα.και.αρκετη υγρασια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από 7-20 κυμάνθηκε χθες Παρασκευή 2/4/2021 εδώ στην Πολίχνη η θερμοκρασία με ηλιοφάνεια και λίγα σύννεφα προς το απόγευμα - βράδυ! Ξαστεριά τώρα νωρίς το πρωί και θερμοκρασία στους 9 η ελάχιστη ενώ τώρα είναι στους 10. Λογικά 22-23 (ίσως και 24) θα τους πιάσουμε σχετικά εύκολα σήμερα και μάλλον θα είναι η 1η καθαρά ανοιξιάτικη μέρα με κοντομάνικο! Βλέπω βροχές από βδομάδα ενώ προς τις 9-10/4 διαφαίνεται ηλιόλουστος αλλά και σχετικά ψυχρός καιρός! Καλημέρα σ'όλους!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...