Jump to content
WEATHER-FUN

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΜΑΙΟΥ 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

26.8 και τραβάει τον ανήφορο η θερμοκρασία....ο Μάης πάει να βγει με 0mm....Πρώτη φορά αν δεν απατωμαι (πρέπει να δω στον υπολογιστή τα αρχεία μου) που δεν θα υπάρξει υετός από το 2007 που καταγραφω....εκτως κι αν γίνει κάτι τις 2-3 τελευταιες μέρες του μήνα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

.... καλημέρα στην παρέα .....ελάχιστη  22 C ...... τώρα 27.5 C με υγρασία 42 % ......

...... ζητείται δροσιά , καταζητείται βροχή .....!!!!!....

...... Βερλίγκα by night ..... (S. Liatsos ) .....

Μπορεί να είναι εικόνα φύση

Μπορεί να είναι εικόνα φύση και κείμενο που λέει "Stelios iatsos"

Μπορεί να είναι εικόνα ουρανός, φύση και κείμενο που λέει "Stelios SteliosLiatsos Liatsos"

 

Επεξεργάστηκε από THUNDERSNOW1965
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εικόνα σήμερα  με τις λιγοστές χιονουρες στο Χελμό 

Στα σκιερά μέρη ξέρω ότι έχει περισσότερες και μεγαλύτερες αλλά όπως και να το κάνεις ακόμα και στα σημεία που βαράει ο ήλιος θα έπρεπε το χιόνι να ήταν περισσότερο....

index2 (5)υγω.jpeg

camera3 (4)τφω.jpg

cameralaka (21)ποι.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

40 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Εικόνα σήμερα  με τις λιγοστές χιονουρες στο Χελμό 

Στα σκιερά μέρη ξέρω ότι έχει περισσότερες και μεγαλύτερες αλλά όπως και να το κάνεις ακόμα και στα σημεία που βαράει ο ήλιος θα έπρεπε το χιόνι να ήταν περισσότερο....

 

 

Πολύ κακή χρονιά για τα βουνά της Πελοποννήσου. Οι φετινοί θερμοί νοτιάδες είχαν σε αποτέλεσμα να βρέχει έως τις κορυφές. 

Χελμός από δορυφορική. 

IMG_20210525_114527.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο περσυνος Μάης με την πολύ δυνατή ζέστη(καύσωνας σε πολλές περιοχές) στα μέσα του μήνα βγηκε στην περιοχή μου σύμφωνα με το σταθμό μου με μέση θερμοκρασία 22 βαθμούς 

Φέτος τα στοιχεία του σταθμού μου δίνουν μια μέση θερμοκρασία για τις 24 πρώτες μέρες 21.5 .....με λίγα λόγια η ιστορία πάει να επαναλειφθει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Ο περσυνος Μάης με την πολύ δυνατή ζέστη(καύσωνας σε πολλές περιοχές) στα μέσα του μήνα βγηκε στην περιοχή μου σύμφωνα με το σταθμό μου με μέση θερμοκρασία 22 βαθμούς 

Φέτος τα στοιχεία του σταθμού μου δίνουν μια μέση θερμοκρασία για τις 24 πρώτες μέρες 21.5 .....με λίγα λόγια η ιστορία πάει να επαναλειφθει

Στο τέλος πέρσι όμως έκανε και ένα βαρβάτο κύμα κρύου, που έριξε την μέση θερμοκρασία. Αυτό δεν θα γίνει φέτος, οπότε πάς για ρεκόρ😄

 

Ωραίος Γιώργο

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Στο τέλος πέρσι όμως έκανε και ένα βαρβάτο κύμα κρύου, που έριξε την μέσση θερμοκρασία. Αυτό δεν θα γίνει φέτος, οπότε πάς για ρεκόρ😄

Ισχύει απόλυτα ...

Για του λόγου το αληθες βάζω φωτό 

 

IMG_20210525_122420.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

31 λεπτά πριν, Άγγελος είπε:

Καήκαμε... μόνο τελη Μαΐου δεν θυμίζει ο καιρός... Ιούλιο και βάλε!!!

Ηδη στους 31c και να δούμε ποσό ψηλά θα ανεβεί! 

Αδειάζει η πόλη μετά την 13:00... τρέχει ο κόσμος στους ίσκιους κ στις παραλίες! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30αρίσαμε σημερα οκ....σιγα τα ωα....ποτε δεν υπηρξαν ζεστες φετος την ανοιξη....ξεχασαμε κατι καλοκαιρια κσι καυσωνες τα προηγουμενα χρονια.....κι ερχεται σημαντικη πτωση σταδιακα απο Πεμπτη κι απο αυριο στα βορεια....20+ ως 30οC+ εδω στα Μελισσια σήμερα..... ζεστη....τελη Μαη εχουμε.....και που να δουμε ποσο θα πεσει ξανα!!!!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

32αρι στα Γιάννενα , να δούμε αν ανέβει λίγο ακόμα. Έχει πάλι cirrus, τα μόνα σύννεφα που καλύπτουν τον ουρανό τον φετινό Μάη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23.2℃ ελάχιστη.....με αισθητή τη ζέστη απόψε...... και 34.1℃ μέγιστη στη Χρυσούπολη Περιστερίου σήμερα...

... στους 31.6℃ τώρα....... κάνω πως δε σκέφτομαι φυσικά τους 4 ''υπέροχους'' μήνες που μας περιμένουν πάλι....... ωχ όχι Θεε μου!...

... καταιγίδες θέλουμε τέτοια εποχή γενικά, που μας βοηθούν κι όλας να χωνέψουμε την αχώνευτη.... μα που είναι επιτέλους φέτος? Μόνη της η αχώνευτη.... δε χωνεύεται...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...