Jump to content
WEATHER-FUN

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΜΑΙΟΥ 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το είχα πει από το πρωί ότι αυτή η κακοκαιρία με τη λίμνη αλλού ντ αλλου δύσκολα θα έδινε κάτι στην πολύπαθη Αττική όπως και έγινε.....δυστυχώς ο Μάης βγαίνει με 0 υετό ...ίσως αποτελει αρνητικό ρεκόρ πολλών δεκαετιών ....σίγουρα από το 2007 που κρατάω στοιχεία από τους σταθμούς μου δεν έχει ξανασυμβεί κάτι τέτοιο.......η μεγάλη ανομβρία ειδικά στο λεκανοπέδιο συνεχίζεται......και μη χειρότερα !

Επίσης να τονίσω πως στα Καλάβρυτα ο μήνας βγαίνει με 1 μέρα καταγεγραμενου υετού και 3mm

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

.....'' Ήλιος ,συννεφιά , ψιλόβροχο κι ένα ουράνιο τόξο να ανατέλλει .... Από την Καστοριά τώρα .....'' ..... ( photo  Αλέξανδρος Μακρίδης ) .....

Μπορεί να είναι εικόνα ουρανός, φύση και σώμα νερού

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Το είχα πει από το πρωί ότι αυτή η κακοκαιρία με τη λίμνη αλλού ντ αλλου δύσκολα θα έδινε κάτι στην πολύπαθη Αττική όπως και έγινε.....δυστυχώς ο Μάης βγαίνει με 0 υετό ...ίσως αποτελει αρνητικό ρεκόρ πολλών δεκαετιών ....σίγουρα από το 2007 που κρατάω στοιχεία από τους σταθμούς μου δεν έχει ξανασυμβεί κάτι τέτοιο.......η μεγάλη ανομβρία ειδικά στο λεκανοπέδιο συνεχίζεται......και μη χειρότερα !

.... φάγαμε ήττα για μια ακόμη φορά .... αν πω ότι το περίμενα θα είμαι ψεύτης .....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Εκτός από την βροχή τα ξημερώματα κάποιες ψιχαλες ον οφ και ωραία χρώματα τωρα στο ηλιοβασίλεμα ....μέγιστη 25,3 και ελάχιστη 13,1...Ας ελπίσουμε σε βροχερό Ιούνιο σε όλους γιατί τα νούμερα είναι για κλάματα σχεδόν πανελλαδικα

current.thumb.jpg.4d6a3e6bf11017f487df10fadfd1f0d2.jpg

Επεξεργάστηκε από freeze
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Το μονο θετικο οτι δροσισε και τα υπεροχα χρωματα στον Αττικο ουρανο σε συνδυασμο με τις οποιες νεφωσεις..Κατα τ αλλα,παταγωδης αποτυχια...Φιασκο απο θεμα υετου ολη η σεζον..Με εξαιρεση το πρωτο δεκαημερο του δεκεμβρη..

Πολλα νερα τα τελευταια χρονια θα εφερναν και μια τραγικη σεζον...Αρκει να μην εχει συνεχεια..Παραδοσιακα οποτε ο μαης βγηκε με μηδεν χιλιοστα στην Αθηνα,η ανομβρια εσπασε απο Οκτωβρη...Καλο ειναι να προετοιμαζομαστε για τα χειροτερα εμεις εδω στην Αττικη...

Εχουμε μια τελευταια ελπιδα να βρεξει απο τα μεσανυχτα και μετα...Αλλα οι πιθανοτητες ειναι περιορισμενες..Ολα στραβωσαν σημερα..Το stream,ο αερας που ενισχυθηκε και φυσικα το γεγονος οτι στο nowcast εκφυλιστηκε ακομα περισσοτερο η λιμνη...Ουτε ενα ηλεκτρικο στην Στερεα..Η καλυτερη μπορα της ημερας σημειωθηκε στην Κωπαιδα και μεχρι εκει...Αντε καλο βραδυ παιδες...

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απο νωρις το πρωι διαφαινονταν τι θα παρουμε..Τα συννεφα εδειξαν το σημαδι θοδωρακο μου απλα εμεις δεν θελαμε να το δουμε...Ουτε στο φλυτζανι ουτε στον ουρανο...

afto-to-synnefo-mas-thymizei-kati-poniro-deite-to-vinteo-pou-egine-viral-video-1-315x236.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κλαίω με τα σχόλια. Χαχα. Τέτοιο πήρα και εγώ που. Περίμενα μέχρι 10 χιλιοστά στο λεκανοπεδιο. Χαχα. Δεν μπορούσε να πάει χειρότερα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Απο νωρις το πρωι διαφαινονταν τι θα παρουμε..Τα συννεφα εδειξαν το σημαδι θοδωρακο μου απλα εμεις δεν θελαμε να το δουμε...Ουτε στο φλυτζανι ουτε στον ουρανο...

afto-to-synnefo-mas-thymizei-kati-poniro-deite-to-vinteo-pou-egine-viral-video-1-315x236.jpg

..... και ο καφές του Θοδωρή της ίδιας σχηματικής διάταξης με το σύννεφο ......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τίποτα και σήμερα... Μετά τα μεσάνυχτα αμα το -20 στα 500 τελικά εμφανιστεί θα δούμε καμία βροχούλα και λογικά κανένα ηλεκτρικό .

Όπως έγραψε και ο Σάκης, το μεσημέρι στα σύνορα Βοιωτίας-Φθιωτιδας έβγαλε μια καλή μπόρα  ενώ τώρα το ξαναπαλευει αν και δεν έχει δυναμική. 0,8mm στο χωριό, γιούπι!!! 

SmartSelect_20210531-211759_Samsung Internet.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

.... και μη χειρότερα .....

Σε μας μόνο καλύτερα τα τελευταία πολλά χρόνια.....ε δεν θαρχόταν κι ενας μήνας άνομβρος.....φυσικά.....και αναμενόταν άλλωστε....όμως οι αστάθειες του Ιουνίου που έρχεται, θα εκτινάξουν ξανά τα χιλιοστά, ίσως και σε τριψήφιο νούμερο!!

Μελίσσια 17,2οC τώρα στα Μελίσσια kai 10oC στη Χόχλια.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Σε μας μόνο καλύτερα τα τελευταία πολλά χρόνια.....ε δεν θαρχόταν κι ενας μήνας άνομβρος.....φυσικά.....και αναμενόταν άλλωστε....όμως οι αστάθειες του Ιουνίου που έρχεται, θα εκτινάξουν ξανά τα χιλιοστά, ίσως και σε τριψήφιο νούμερο!!

.... μακάρι Κώστα .... και εγώ έτσι θέλω να πιστεύω .....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μπραβο αλαναρε Μαιε 0 απο 0 μηδεν....

Δεν πειραζει ας απολαυσουμε δροσουλα.κατι ειναι κι αυτο σβηνονται μερες απο το μακρυ καυτο ελληνικο καλοκαιρακι

20.2 ηδη Ζωγραφου και πραγματικα ομορφο δροσερο απογευματοβραδο...

Μακαρι να ρεφαρει ο Ιουνιος αλλα ειναι σαν να περιμενουμε ενα μικρο θαυμα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Το βλέμμα στον ΒΔ ορίζοντα...Πάω να κατασκήνωσω στην σοφίτα!

Έχει βγάλει και καναδυό αναπτύξεις προς τα Νότια .

Επεξεργάστηκε από oldboy332
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα στην παρέα. Ας δώσουμε κι εμείς την τελευταία αναφορά του Μήνα. 25,7 η μέγιστη εδώ στο Μακροχώρι λοιπόν με αρκετή ηλιοφάνεια μέχρι το μεσημέρι.. από εκεί και μετά επικράτησαν νεφώσεις που μάλιστα το απόγευμα αφησαν και ψιχάλες ...όταν στην πόλη της Βέροιας στο κέντρο εριξε καλούτσικο νεράκι για λίγη ώρα,,, σχεδόν 3,5 χιλιοστά...

τώρα απλές νεφώσεις με τη θερμοκρασία στους 17,7... με ζακέτες μόνο έξω... θυμίζοντας φθινόπωρο....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...