Jump to content
Spyros Snowstorm

Ανάλυση χαρτών Iουνίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι πολυπόθητες βροχες δεν φαινεται να ερχονται ουτε αυτην τη φορα στην Αττικη.Τωρα αν πεσουν 2-3μμ εδω κι εκει δε λεει τιποτα.Οπως εχω ξαναγραψει,πολυ φοβαμαι οτι φετος θα μαρτυρησουμε εδω.Ελπιζω τουλαχιστον να μη βγουν μεγαλες ζεστες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, billipiros12 είπε:

Σέ κάποια χωριά στη πίνδο θά βρέχει κάθε μέρα για 7 μέρες!!! 

Δεν θυμάμαι κάτι παρόμοιο με τόσο δυνατές αστάθειες Ιούνιο μήνα. 

Αν και δεν θυμάμαι γενικά καιρικά γεγονότα, πιστεύω πως τον Ιούνιο δεν είναι τόσο παράλογο να συμβεί κάτι τέτοιο Βασίλη, ειδικά σε ορεινά

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

42 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Αν και δεν θυμάμαι γενικά καιρικά γεγονότα, πιστεύω πως τον Ιούνιο δεν είναι τόσο παράλογο να συμβεί κάτι τέτοιο Βασίλη, ειδικά σε ορεινά

.... καθόλου σπάνιο για τα ορεινά της Ηπείρου .... φυσιολογικό θα το χαρακτήριζα ..... απλά ξεμάθαμε τα τελευταία χρόνια .....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 λεπτά πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

.... καθόλου σπάνιο για τα ορεινά της Ηπείρου .... φυσιολογικό θα τελευταία χρονια χαρακτήριζα ..... απλά ξεμάθαμε τα τελευταία χρόνια .....

....ακριβώς το αφύσικο είναι αυτο που συμβαίνει τα τελευταίαχρόνια.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, billipiros12 είπε:

Σέ κάποια χωριά στη πίνδο θά βρέχει κάθε μέρα για 7 μέρες!!! 

Δεν θυμάμαι κάτι παρόμοιο με τόσο δυνατές αστάθειες Ιούνιο μήνα. 

Ο κανονας ειναι βασικά και οχι μονο για 7 μερες τον Ιουνιο.Τα περισσοτερα χρονια μεχρι προπερσι,στη Μεγαλοπολη Αρκαδιας απο οπου καταγεται η γυναικα,εβρεχε σχεδον καθε μερα τον Ιουνιο,στη χειροτερη 10 με 15 μερες.Φαντασου στην Ηπειρο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το άικον είναι σχετικά βόρειο για την Δευτέρα, ωστόσο είναι βόμβα για τρίτη και τέταρτη, την τρίτη με απογευματινές καταιγίδες, ενώ την Τετάρτη με πρωινά μπουρίνια από τον Θερμαϊκό!

Επική η συνέχεια του αικον. Εντω,μεταξύ, μαύριο Cape στην Θεσσαλία για πέμπτη το πρωινό τζεμ χαχαχα

gemeuw-11-132.png?0

 

 

επιτέλους έφτασε η ώρα μας!

 

Το ούκμο ήταν το μόνο που συνέχιζε να μην μου αρέσει για την Τρίτη, όμως στο 12αρι διόρθωσε.

Τώρα δεν τρελένομαι για τον τζίφο, αλλά τεσπα.

 

Το ουκμό είναι ο ορισμός του τέλειου τρεξίματος. Δεν θα άλλαζα τίποτα 

 

Παραπηγε δυτικά ι τζιφος στην συνέχεια, ελπίζω να αλλάξει εκ νέου μετά..

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Οι πολυπόθητες βροχες δεν φαινεται να ερχονται ουτε αυτην τη φορα στην Αττικη.Τωρα αν πεσουν 2-3μμ εδω κι εκει δε λεει τιποτα.Οπως εχω ξαναγραψει,πολυ φοβαμαι οτι φετος θα μαρτυρησουμε εδω.Ελπιζω τουλαχιστον να μη βγουν μεγαλες ζεστες.

Ποσο δικιο εχεις συνονοματε Δροσοπηγιωτη...ψαλιδι μεγαλο και Αττικη και σε αλλες περιοχες....Πυργος απο 30 μμ δινει κατι ψιχουλα Τεταρτη Πεμπτη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όλη μου τη θετική ενέργεια και τις ευχές μου για την επόμενη εβδομάδα!! Περιμένω να δω εντυπωσιακές δορυφορικές κι αναφορές για εκρηκτικές καταιγίδες, που θα ξεδιψάσουν μεγάλο μέρος της χώρας και.... θα ικανοποιήσουν πολλούς λαίμαργους καταιγιδάκηδες!!! Πάνω απ' όλα πάντα με προσοχή κι ασφάλεια!!😉 Μια υπέροχη εβδομάδα!! Για την Αττική μας τώρα τι να πει κανείς? Ναι.. είμαι πιο αισιόδοξος αυτή τη φορά, ούτε* τουλάχιστον μία ημέρα από όλες αυτές, θα μας τη κάνει τη χάρη.... αλλά ας τη ξυπνήσει κάποιος βρε παιδιά άμα χρειαστεί, δε θα ξέρει τι χάνει... φοβάμαι απλά μη ξεχάσει πάλι να βάλει ξυπνητήρι!

*"ότι".... αλλά το αφήνω έτσι γιατί μου έκανε εντύπωση το λάθος μου σε αυτό το σημείο... φτου φτου φτου προφητικο να ΜΗΝ είναι🤣!!!

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ευρωπαϊκό δυνατό για την συνέχεια, αλλά το ουκμό είναι καλύτερο, τζεμ θυμίζει τον Σεπτέμβριο του 16 κάθε μοντέλο πλην τζιφου στην προκειμένη για την συνέχεια έχει διατάξεις που βγάζουν ιστορικές καταιγίδες.

 

18ari gfs Μικρές παραλλαγές δευτέρα τρίτη, βελτίωση στην συνέχεια 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

..... δεδομένο πλέον ότι η Θράκη , Μακεδονία ,Ήπειρος , Θεσσαλία , Στερεά * , Πελοπόννησος θα δεχτούν πολύ νερό με τις πλέον ευνοημένες τη Θράκη , τη Δυτική και Κεντρική Μακεδονία και την Πελοπόννησο ..... δεδομένες και οι καταιγίδες / χαλαζοπτώσεις που κατά τόπους θα είναι σφοδρές ..... προς το τέλος της εβδομάδας μπόρες θα δεχτούν και τα ορεινά της Κρήτης ....

..... ο * στη Στερεά έχει να κάνει με την Αττική ...... που  είναι και το πιο δύσκολο κομμάτι του παζλ ..... κατά πως φαίνεται κάτι θα ρίξει , με επικρατέστερη ημέρα κρίσης την Τρίτη 08 / 6 , αλλά όχι αυτό που χρειάζεται και περιμένουμε μετά από τόσο μακροχρόνια ανομβρία ..... όμως με την Αττική ποτέ μην λες ποτέ ...... 

..... μακάρι να βρεχτούμε όλοι ..... με όσο το δυνατόν λιγότερες ζημιές ..... ειδικά από τις χαλαζοπτώσεις ......

Επεξεργάστηκε από THUNDERSNOW1965
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η Τεταρτη σταδιακα γινεται η πιο δυνατη μερα για την Αττικη..Μια φορα ρε τσαρλατανε,ψευτη και αλητη τζιφο,κρατα το..Μια φορα ρε κλοουν..Καρπαζοεισπρακτορα των μοντελων...Βλαμενε...Καχεκτικο μοντελο της προγνωσης...

gfs-2-90.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα! Γνώμη μου είναι να κάνουμε ότι και με τους χιονιάδες, δηλαδή όχι άλλο μοντέλινγκ 😛 Οι συνθήκες θα υπάρχουν, τώρα που θα βγουν οι καταιγίδες ακριβώς δεν μπορούν να μας το πουν. Είναι πολύ απρόβλεπτες, το έχουμε δει δεκάδες φορές. Οπότε χαλάρωση σήμερα που είναι Κυριακή και από αύριο αρχίζει η μάχη!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 ώρες πριν, sakis13 είπε:

Η Τεταρτη σταδιακα γινεται η πιο δυνατη μερα για την Αττικη..Μια φορα ρε τσαρλατανε,ψευτη και αλητη τζιφο,κρατα το..Μια φορα ρε κλοουν..Καρπαζοεισπρακτορα των μοντελων...Βλαμενε...Καχεκτικο μοντελο της προγνωσης...

gfs-2-90.png

Από Δευτέρα πήγαμε Τρίτη ...τώρα Τετάρτη και πάει λέγοντας ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 ώρες πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Από Δευτέρα πήγαμε Τρίτη ...τώρα Τετάρτη και πάει λέγοντας ....

Για Αττική Γιώργο, εδώ και μέρες έχουμε πει πως είτε την Τρίτη είτε την Τετάρτη ότι θα είναι η μέρα της.

 

Εντωμεταξύ σήμερα είχα και το φοβερό όνειρο.. Βγαίνω νύχτα από το σινεμά στην περιοχή των παλιών καρφουρ, νύχτα. Έχει αστραπές και συνειδητοποιώ ότι έρχεται φοβερή καταιγίδα, και μέσα από τις αστραπές διακρίνω, τον ανεμοστρόβιλο.. Και εκεί αρχίζει το κυνήγι λέμεεε

 

 

Οπότε Κυριακή σήμερα καταιγίδες στα βόρεια αυστηρά, κεντρική και ανατολική Μακεδονία

Αύριο Δευτέρα καταιγίδες σε σχεδόν όλη τη Μακεδονία, καθώς και σε μεγάλο μέρος της Θεσσαλίας [κυρίως ανατολικής]

 

Τρίτη καταιγίδες ισχυρές σε όλη την Μακεδονία, Θεσσαλία, Ήπειρο, Στερεά ίσως και Εύβοια..

Τετάρτη πρωί συνεχίζονται οι καταιγίδες μέσα σε Θερμαϊκό, που θα επεκταθούν μέχρι το μεσημέρι σε όλη την Θεσσαλία, ενώ πιο τοπική αστάθεια θα υπάρχει στα βόρεια. Καταιγίδες και σε Πελοπόννησο και σε Αττική πλέον\

 

Από Πέμπτη-Παρασκευή γυρίζουμε πάλι σε μοτίβο απογευματινών καταιγίδων μετά την διαφορετική μέρα της τετάρτης. Κα θα έχουν και εκείνες ένταση.. Ετοιμαζόμαστε για επική εβδομάδα.. Καταιγίδες τουλάχιστον έως το Σάββατο!!

 

Η Μεγάλη εβδομάδα για τους πιστούς έχει περάσει.. Η Μεγάλη εβδομάδα για τους καταιγιδάκηδες ΕΡΧΕΤΑΙ!!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ας ελπίσουμε χωρίς χαλάζι....κρίμα είναι ο τρισμέγιστος σούπερ ντούπερ κήπος μου,οι πατάτες μου,τα σιτηρά μου και οι όψιμες ντούπερ σούπερ κερασιές μου...(γίνανε αλλά βαριέμαι να μαζεύω)😏τα καρπούζια και τα πεπόνια μου ξέχασα...

20210606_142436.jpg

20210606_142458.jpg

Επεξεργάστηκε από kilkis1989
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ρε μην την φοβοσαστε την αττικη

Οταν τα μοντελα δειχνουν παντα ψιχουλα αυτη θα κανει παντα τα δικα της

Ασε που αρχιζω να πιστευω οτι και απο αυριο κιολας μπορει να δουμε κατι στον νομο μας

Μακαρι να βγει ολος ο ιουνιος ετσι

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

Τρίτη καταιγίδες ισχυρές σε όλη την Μακεδονία, Θεσσαλία, Ήπειρο, Στερεά ίσως και Εύβοια..

Τετάρτη πρωί συνεχίζονται οι καταιγίδες μέσα σε Θερμαϊκό, που θα επεκταθούν μέχρι το μεσημέρι σε όλη την Θεσσαλία, ενώ πιο τοπική αστάθεια θα υπάρχει στα βόρεια. Καταιγίδες και σε Πελοπόννησο 

Υπάρχει και κίνδυνος για χαλάζι να φανταστώ...; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

45 λεπτά πριν, thanossnow είπε:

Υπάρχει και κίνδυνος για χαλάζι να φανταστώ...; 

Ναι προφανώς. Δεν θα είναι τεράστιο βέβαια, μέτριο σε μέγεθος όπου αυτό υπάρξει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Ναι προφανώς. Δεν θα είναι τεράστιο βέβαια, μέτριο σε μέγεθος όπου αυτό υπάρξει.

Άμα έρθει χαλάζι θα σου στείλω κουτί γεμάτο με τέτοια......

20210605_163420.jpg

20210603_100438.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

48 λεπτά πριν, kilkis1989 είπε:

Άμα έρθει χαλάζι θα σου στείλω κουτί γεμάτο με τέτοια......

20210605_163420.jpg

20210603_100438.jpg

Χαχαχα κλαίω,

Στείλε μου, έχω φίλο που ενδιαφέρεται χαχαχα.

Αλλά τέτοια κόλπα μου κάνουν και οι φίλοι μου, αν τους πεις πρόγνωση που δεν βολεύει, θα σε βρίσουν σε εισαγωγικά χαχαχα.

Ήταν μια φορά που του είπα ενός φίλου μου όταν με πήρε τηλέφωνο για να με ρωτήσει επειδή ήταν έξω, ότι ναι θα έβρεχε, και τελικά λίγη ώρα μετά ξεκίνησε και είπε στον εαυτό του 

Μιχαήλ π@@στη θα πεθάνεις χαχαχα. Αλλά τι να κάνουμε ψέματα να ελεγα😁

 

 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λογω μετακομισης τρεχω σαν τον Βεγγο αλλα ξεκλεβω λιγο χρονο για να ριχνω μια ματια στα καιρικα δρωμενα...

Στολισα και στο καινουργιο σπιτι για πρωτη φορα...😜Τα λαβαρα της ασταθειας ειναι στη θεση τους...Παμε γερα ρεεεε..Μια βδομαδα ονειρωξης και οπου βρεξει στην τελικη...

Απο αυριο τετοιες εικονες θελω να βλεπω...

Απο Μορια μεχρι θρακη και απο Κερκυρα μεχρι Αθηνα,π@π@ρ@ κιτρινιαρη τη βροχα μας προσκυνα...

images.jpeg.jpg

images.jpeg-1.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 με 2mm δινει ο τζιφος συνολικο υετο ως το αλλο Σαββατο για την Κουλα.Γελανε και οι καρβουνιασμενοι σερβερς του μετεοσιελ με τα χαλια μας 3 μηνες τωρα.

Προειδοποιω ολα τα καλα παιδα του φορουμ να μου κανουν ignore ωστε να μην ειναι αναγκασμενοι να διαβαζουν τα σιχτιρια που θα ριξω.Καλες και πολυ δυνατες καταστασεις στην υπολοιπη χωρα ευχομαι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 Πάντως για εδώ Λάρισα, αύριο τα φαινόμενα μας πιάνουν αλλά είναι αρκετά ανατολικά, ενώ την τρίτη η συνεχής νότια πορεία έχει ως αποτέλεσμα να υπάρχει ανατολική συνιστώσα ρεύματος , ενώ μέχρι το πρωί δεν υπήρχε, και έτσι μπορεί να χάσουμε οριακά την τρίτη. Τετάρτη Πέμπτη καμένες εξ ορισμού, και πάμε για παρασκευή.. έπρεπε να ήμουν Ιωάννινα τέλια, αφού αυξάνει συνεχώς τα φαινόμενα εκεί...

Για να δουμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...