Jump to content
Spyros Snowstorm

Ανάλυση χαρτών Iουνίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Μιλαμε ετσι και δεν βγουν οι καταιγιδες η δυτικη μακεδονια μαζι με πελοποννησο και τα δυτιαα θα ψηθουμε ...αν βγουν οι κατιαγιδες θα γλιτωσουμε...επισης οπου βγουν καταιγιδες θα ναι τρομακτικες 

Θυμάσαι την προηγούμενη Πέμπτη με την καταιγίδα που είχε 20-30 ηλεκτρικά το λεπτό. Ε αν βγουν τα παραπάνω, θα μιλάμε εκείνη η καταιγίδα θα μοιάζει με ένα αστείο μπροστά σε αυτά τα τέρατα της αποκαλύψεως!! Το θέμα είναι να βγουν. Ουσιαστικά θα μιλούσαμε για παρόμοιες καταστάσεις με την Χαλκιδική του 19, αλλά λίγο ηπιότερες, μιας και τότε μιλούσαμε για θάλασσα.

 

κατακλυσμόυς όσο πάει το μάτι ο τζίφος με έντονη ζέστη. Μια χαρά θα ήταν αν έβγαινε χαχαχα.

 

ο μέσος όρος ου τζίφου είναι αρκετά χειρότερος πριν, αντί να βελτιωθεί. Ώστε έτσι το θες εε???

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

34 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Θυμάσαι την προηγούμενη Πέμπτη με την καταιγίδα που είχε 20-30 ηλεκτρικά το λεπτό. Ε αν βγουν τα παραπάνω, θα μιλάμε εκείνη η καταιγίδα θα μοιάζει με ένα αστείο μπροστά σε αυτά τα τέρατα της αποκαλύψεως!! Το θέμα είναι να βγουν. Ουσιαστικά θα μιλούσαμε για παρόμοιες καταστάσεις με την Χαλκιδική του 19, αλλά λίγο ηπιότερες, μιας και τότε μιλούσαμε για θάλασσα.ατακλυσμόυς όσο πάει το μάτι ο τζίφος με έντονη ζέστη. Μια χαρά θα ήταν αν έβγαινε χαχαχα.ο μέσος όρος ου τζίφου είναι αρκετά χειρότερος πριν, αντί να βελτιωθεί. Ώστε έτσι το θες εε???

Από πότε ξανά ξεκινάνε οι ασταθειές ;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, thanossnow είπε:

Από πότε ξανά ξεκινάνε οι ασταθειές ;

Από αύριο Θανάση

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ίσως αυτή τη φορά σταθούμε πιο τυχεροί. Το stream θα είναι σωστό κάθε μέρα, cape θα υπάρχει ειδικά από βδομάδα και επίσης η ζέστη όλο και θα αυξάνεται. Βάζω και αυτό έτσι για το μάτι..
222-505GR.GIF?16-6

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Ίσως αυτή τη φορά σταθούμε πιο τυχεροί. Το stream θα είναι σωστό κάθε μέρα, cape θα υπάρχει ειδικά από βδομάδα και επίσης η ζέστη όλο και θα αυξάνεται. Βάζω και αυτό έτσι για το μάτι..
222-505GR.GIF?16-6

Εκρήξεις!!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως από οσα βλέπω δεν περιμένουμε κάτι καλό εμείς οι Αττικαραίοι.... Μπορεί να δουμε πράγματα το Σαββατοκύριακο αλλά τίποτα παραπάνω από μια καλοκαιρινή μπόρα του λεπτού καποια στιγμή το μεσημέρι - απόγευμα... Καλύτερα έτσι για να προσμένουμε με μεγαλύτερη λαχτάρα τις μπούκες του Χειμώνα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, Snowjunky είπε:

Ξανά μανα καταιγίδες στην θεσσαλία.θα πρέπει να αλλάξουμε επάγγελμα μου φαίνεται 😓

Όλοι κηπουροί και γεωπόνοι γινανε😁 αλλά λογικό σε πεδιάδα ζουμε😛

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

56 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Ίσως αυτή τη φορά σταθούμε πιο τυχεροί. Το stream θα είναι σωστό κάθε μέρα, cape θα υπάρχει ειδικά από βδομάδα και επίσης η ζέστη όλο και θα αυξάνεται. Βάζω και αυτό έτσι για το μάτι..
 

Έτσι Γιάννη. Αν και μέχρι το επόμενο τρέξιμο θα εξαφανιστούν, θέλουμε έστω και μια μέρα να μιλάμε για σωστές καταστάσεις, και όχι τις φλωριές της προηγούμενης εβδομάδας!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυστυχώς ακόμα χειρότερο το άικον από πριν.. 

Καλή και η συνέχεια του. Ούε ρε. Ουυυ

 

πριν λίγη ώρα ανανέωσε  ο πρωινός ευρωπαίος. Πάλι λίμνη έβγαλε μετά. Πάμε να κάνουμε το θαυμα και να φύγει ο Ιούνιος με καμιά εβδομάδα με αστάθειες ελπίζω [όχι συνεχόμενες]

 

και άλλος υποβιβασμός τζίφου.. ψιλοβελτιώθηκε το ούκμο.. ανταλλαγή σεναρίων και πάλι...

 

πάνε τα supercells της Τρίτης, αλά έχουμε χρόνο μέχρι τότε. ήρθαν μια μέρα νωρίτερα.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, [weathermaniac] είπε:

Δυστυχώς ακόμα χειρότερο το άικον από πριν.. 

Καλή και η συνέχεια του. Ούε ρε. Ουυυ

 

πριν λίγη ώρα ανανέωσε  ο πρωινός ευρωπαίος. Πάλι λίμνη έβγαλε μετά. Πάμε να κάνουμε το θαυμα και να φύγει ο Ιούνιος με καμιά εβδομάδα με αστάθειες ελπίζω [όχι συνεχόμενες]

 

και άλλος υποβιβασμός τζίφου.. ψιλοβελτιώθηκε το ούκμο.. ανταλλαγή σεναρίων και πάλι...

 

πάνε τα supercells της Τρίτης, αλά έχουμε χρόνο μέχρι τότε. ήρθαν μια μέρα νωρίτερα.

Μιχαήλ ο τζίφος βγάζει καλή αστάθεια άυριο και μεθαυριο στην Ήπειρο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αύριο βλέπω θα έχουμε μεν το φλωρο-cape των προηγούμενων ημερών αλλά σίγουρα περισσότερη ζέστη, ενώ και το stream θα είναι εντάξει. Για να δούμε, βήμα βήμα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

44 λεπτά πριν, billipiros12 είπε:

Μιχαήλ ο τζίφος βγάζει καλή αστάθεια άυριο και μεθαυριο στην Ήπειρο. 

Ναι ρε. Έχω γράψει και εγώ στην πρόγνωση του πανεπιστημίου, τα Γιάννενα θα δούνε καταιγίδα λογικά. Αλλά μόνο 2 μέρες αστάθεια για Ηπείρο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν βγει ο τζιφος μιλαμε για καύσωνα στα ηπειρωτικα και στα δυτικα θα σπάσουν πολλοί σταθμοί το 40 ειδικά τετοια εποχη ...με τον ευρωπαιο το ψιλογλιτωνουμε....αλλα βλεπω και το τζεμ ζεστανε επικινδυνα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σκληρό ροκ μας επιφυλάσσει μάλλον ο καιρός μετά από αρκετές μέρες που γλιτώσαμε … 60-70 μέρες τεράστιας υπομονής μας περιμένουν …

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το γαλλικό να κοιτάτε στις κοντινές ημέρες αρκετά αξιόπιστο και σε ανάλυση υετού και σχετικά τοπικών παραγόντων.....ο τζίφος είναι τραγωδία σε όλα τού χάλια εξέλιξη αναβάθμιση από τα λίντλ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Severe_Lover είπε:

Το γαλλικό να κοιτάτε στις κοντινές ημέρες αρκετά αξιόπιστο και σε ανάλυση υετού και σχετικά τοπικών παραγόντων.....ο τζίφος είναι τραγωδία σε όλα τού χάλια εξέλιξη αναβάθμιση από τα λίντλ...

Το γαλλικο οτι να ναι ειναι στον υετο αποδειχτηκε και το χειμωνα ...εχει προβλη α και στις 24 ωρες...δεν υπηρξαν πουθενα τα τερατα που εχει δειξει..παντα υπερβολικό ειναι..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επίσης να πω οτι ο τζιφοε πέτυχε το σύνολο μμ σε αρκετές περιοχές με τις καταιγιδες την ωρα που ο ευρωπαιος τη προηγούμενη βδομάδα εδινε για δω σύνολο 9 μμ ο τζιφος εδινε 90 και επεσαν 82 νομίζω...παρ' ολο που κι εγω ειμαι κατα του τζιφου όμως μια χαρά τον βλεπω τελευταια ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαλιά, χειροτερεύει και άλλο ο τζιφος... Και όσο χειροτερεύει στις αρχικές συνθήκες. Τα όρια στενεύουν. Κρίμα να χαθεί η Κυριακή η Δευτέρα και η τρίτη.. μόνο οι μέρες με φλωριές μένουν ζωντανές...

Το ουκμό θα ήθελα από την αρχή μέχρι το τέλος του τρεξίματος... Και ;ς πήγαινε 50 βαθμούς μετά ...

Την εξευτέλισε την Κυριακή ο τζιφος , άι σιχτηρ. Αύριο θα ξυπνήσω με βελτιωμένα τρεξίματα άντε μην πω τίποτα τώρα με το 1 βλαμμένο χιλιοστό αυτού του σάπιου Ιουνίου.!!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

35 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Επίσης να πω οτι ο τζιφοε πέτυχε το σύνολο μμ σε αρκετές περιοχές με τις καταιγιδες την ωρα που ο ευρωπαιος τη προηγούμενη βδομάδα εδινε για δω σύνολο 9 μμ ο τζιφος εδινε 90 και επεσαν 82 νομίζω...παρ' ολο που κι εγω ειμαι κατα του τζιφου όμως μια χαρά τον βλεπω τελευταια ...

ετυχε φίλε..κανένας δεν πέτυχε τίποτα ουσιαστικά..και αντικειμενικά είναι πολύ δύσκολο να προβλεφθούν αυτά..σε μένα την μέρα που μου έδινε τα λιγότερα δλδ 1mm έπεσαν 45

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυσαρεστημένος ς και μετά πρωινά, ελπίζω έστω μια μέρα με καλό cape να την εκμεταλλευτούμε, είτε είναι η Δευτέρα είτε η τρίτη είτε η παρασκευή....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...