Jump to content
Spyros Snowstorm

Ανάλυση χαρτών Iουνίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νέες υποβαθμισες για αύριο, τι περνάμε και δεν το μάρτυραμε...

Και άλλες υποβαθμίσεις του άικον για Δευτέρα..  πφφφ

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

45 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Μιλάμε έρχονται πολύ δύσκολες ημέρες...παρατεταμένος καύσωνας...θα πληρώσουμε ακριβά τις δροσιές που είχαμε ως τώρα.....σοκ και δέος αλλά από την κακή θα βιώσουμε ....το "πάρτι" του καλοκαιριού(θρίλερ για όσους απεχθάνονται τις μεγάλες ζέστες και τους καύσωνες) τώρα αρχίζει με άγνωστη την λήξη του.....τέλη Αυγούστου; Σεπτεμβρη; Οκτώβρη;......

 

Φρικη...κολαση.Προσωπικα μου γ....αι και η ψυχολογια αλλα και οι σωματικες αντοχες μου.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Φρικη...κολαση.Προσωπικα μου γ....αι και η ψυχολογια αλλα και οι σωματικες αντοχες μου.

Ακριβώς τα ίδια και χειρότερα κι εγώ....ειδικά εδώ κάτω που ζούμε σε έναν κάμπο μέσα στην υγρασία καταλαβαίνει κανείς ότι ακόμα και με 30-32 βαθμούς που θα κάνει με την μαμημένη υγρασία που έχει είναι σαν να έχει 35-40..δεν αντέχετε .....η χειρότερη περίοδος του έτους για μένα καιρικά...δεν υπάρχει χειρότερη.....αν είχα την δυνατότητα την οικονομική από μέσα Ιουνίου έως τέλη Αυγούστου θα έφευγα από εδώ και θα πήγαινα Σκανδιναβία Καναδά ή οπουδήποτε αλλού έχει ανθρώπινο καιρό .....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλά το 18αρι το τερμάτισε..κάυσωνας για όσο πάει το μάτι..πάνω από 35-36 εδώ για 10 μέρες+ !!!!

image.thumb.png.6bad3ba7e94fee00416c498c1f50a7c6.png

Εδώ αν και έιναι μακρυά...προσέξτε την ώρα..δεν είναι μεσημέρι

Επεξεργάστηκε από isnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, poseidonas είπε:

πραγματικα τι θερμοκρασιες επιφανειας μπορει να βγαλει κατι τετοιο στον καμπο της θεσσαλιας??

 

gfs-1-258.png

47+...τα ρεκορ είναι για να σπάνε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ελπίζω πραγματικά το 18αρι να είναι ένα άκυρο τρέξιμο, διότι ειλικρινά αρχίζω και ανησυχώ πάρα πολύ με αυτά που βλέπω.

Αν έβγαιναν αυτά που δείχνει θα μιλάγαμε δυστυχώς για μεγάλες καταστροφές σε ζωϊκό και φυτικό κεφάλαιο, φοβερή ξηρασία και ενδεχομένως και απώλειες συνανθρώπων μας...

Μιλάμε για 40-45(+) μέγιστες στην ηπειρωτική χώρα επί δεκαήμερο, καταστάσεις χειρότερες από το 1987.

Ελπίζω με όλη μου την ψυχή να είναι απλά τα τρελά τα κ*λοτζίφου

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η χώρα μας το καλοκαίρι είναι παράδειγμα προς αποφυγή (καιρικά). Κι ας λένε τις γνωστές ....ίες ότι "αγαπάμε καλοκαίρι στην Ελλάδα" κλπ κλπ. Βλέπω τα τρεξίματα και βρίζω από μέσα μου. Όπως έγραψε και ο sotos, αν είχα και γω τη δυνατότητα να μεταναστεύω στα υπερβόρεια της Ευρώπης/Αμερικής τους καλοκαιρινούς μήνες (συγκεκριμένα από Ιούνιο έως Σεπτέμβρη), θα το έκανα χωρίς 2η σκέψη.

Επεξεργάστηκε από Ζερίκιος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εντωμεταξύ όλοι ξέρουμε ποιός στο φόρουμ μας έλεγε ότι το καλοκαίρι περιμένει ισχυρό καύσωνα. 

@[weathermaniac]👈👈👈🤫

Επεξεργάστηκε από billipiros12
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

απιστευτα τα πρωινα τρεξιματα,ο ενας καυσωνας μετα τον αλλο μεχρι τις 384 ωρες!!Τα +27 στα 850hpa ερχονται για πλακα πανω μας,αυτες οι λιμες στην κεντροδυτικη ευρωπη θα μας καψουν.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 ώρες πριν, Ζερίκιος είπε:

Η χώρα μας το καλοκαίρι είναι παράδειγμα προς αποφυγή (καιρικά). Κι ας λένε τις γνωστές ....ίες ότι "αγαπάμε καλοκαίρι στην Ελλάδα" κλπ κλπ. Βλέπω τα τρεξίματα και βρίζω από μέσα μου. Όπως έγραψε και ο sotos, αν είχα και γω τη δυνατότητα να μεταναστεύω στα υπερβόρεια της Ευρώπης/Αμερικής τους καλοκαιρινούς μήνες (συγκεκριμένα από Ιούνιο έως Σεπτέμβρη), θα το έκανα χωρίς 2η σκέψη.

Αν είσαι όλη μέρα στην παραλία είναι μια χαρά. Γι' αυτό χαίρονται οι τουρίστες εδώ. Αλλά αν μένεις σε μεγάλη πόλη και δουλεύεις ειδικά σε εξωτερικό χώρο εκεί να τους δω..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, yiannis_volos είπε:

Αν είσαι όλη μέρα στην παραλία είναι μια χαρά. Γι' αυτό χαίρονται οι τουρίστες εδώ. Αλλά αν μένεις σε μεγάλη πόλη και δουλεύεις ειδικά σε εξωτερικό χώρο εκεί να τους δω..

Καποια στιγμη θα αναγκαστεις να πας σπιτι και απο τη παραλια και θα χεις 30 βαθμους χαχαχαχ?.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αποθηκευστε χαρτη στις 370 φευγα εβγαλε συν 32 στην ηπειρο χαχαχα. Να δω τη βασιλιτσα με 35 βαθμούς και τι στον κόσμο.....μεγαλη πιθανοτητα εντωμεταξυ αν βγουν εκεινες οι λίμνες το δέυτερο κύμα καύσωνα να ναι πιο τρομακτικο

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Καποια στιγμη θα αναγκαστεις να πας σπιτι και απο τη παραλια και θα χεις 30 βαθμους χαχαχαχ?.

ε στο σπίτι έχει A/C δεν γίνεται αλλιώς. Όπως έχουμε το καλοριφέρ το Χειμώνα, έτσι έχουμε το A/C το καλοκαίρι. Προσωπικά στο σπίτι είμαι μια χαρά το καλοκαίρι. Έξω είναι το πρόβλημα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, yiannis_volos είπε:

ε στο σπίτι έχει A/C δεν γίνεται αλλιώς. Όπως έχουμε το καλοριφέρ το Χειμώνα, έτσι έχουμε το A/C το καλοκαίρι. Προσωπικά στο σπίτι είμαι μια χαρά το καλοκαίρι. Έξω είναι το πρόβλημα..

Εμ εκει έχετε συνηθίσει εμεις εδω στα γρεβενα  δεν έχουμε γιατι λεμε σιγα τι να το κάνουμε αφου το βράδυ πεφτει η θερμοκρασία....Αλλά στο καύσωνα τη πατάμε κάθε φορά...κανονικά επρπεε και δω να είχαμε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο θεός βοηθός... θα μας κακοφανεί παρα πολύ!!! Από την μια κλείναμε παράθυρα την νύχτα για να κοιμηθούμε κ τώρα δεν θα κλείνουμε δευτερόλεπτο το κλιματιστικό! 
Εν τω μεταξύ έχει χρόνια να δώσει κάτι παρα πολύ ισχυρό και με διάρκεια! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μονο με ουκμό γλυτώνουμε το ολοκαύτωμα διάρκειας

 

πάντως και ο τζίφος πλέον μέχρι Πέμπτη δείχνει μια παράξενη αστάθεια πλέον κάθε μέρα, τοπική. και δεν είναι ο μόνος.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

38 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Μονο με ουκμό γλυτώνουμε το ολοκαύτωμα διάρκειας

 

πάντως και ο τζίφος πλέον μέχρι Πέμπτη δείχνει μια παράξενη αστάθεια πλέον κάθε μέρα, τοπική. και δεν είναι ο μόνος.

Δε θα γλιτωσουμε αφου το ξέρεις χαχα..το αποθηκεύσες του τζιφου το 32 αρι στη  ηπειρο στ 850 στις 370 ;;;;χαχαχχ..να δεις που θα έρθει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...