Jump to content
Spyros Snowstorm

Ανάλυση χαρτών Iουνίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίδες πάρτε το απόφαση! Τέλος τα ψέματα! Ξεκινάει η περίοδος του μαρτυρίου κάθε χρόνο 21 ΙΟΥΝΊΟΥ - 31 ΑΥΓΟΎΣΤΟΥ είναι η περίοδος του μαρτυρίου! Αυτές οι 70 μέρες είναι ΦΩΤΙΑ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Μελτέμι φιλε

Ευλογημενο  που ριχνει τις υγρασιες

Οι υγρασιες οτι χειροτερο απο ολλα παιδια αυτη την εποχη, και οχι μονο οι υψηλες θερμοκρασιες

Ο συνδυασμος αυτων των δυο συστατικων ειναι και ο ποιο επικινδυνος για τον ανθρωπο

Επεξεργάστηκε από Spartan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 hours ago, ΧΕΛΜΟΣ said:

Μελτέμι φιλε

Πάντως με τέτοιες Τ στα 850 αν η Δυτική Αττική έχει Β/ΒΔ τότε το Θριάσιο το βλέπω να καίγεται όχι να δροσίζεται.

Επεξεργάστηκε από South Athens
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Νομίζω πρέπει να βγει μια ενημέρωση από πολιτική προστασία για ηλικιωμένους και ιδιαίτερα ευπαθείς ομάδες.

Εδώ στη γειτονιά είχε συμβεί ένα τραγικό περιστατικό στον καύσωνα του 2017, δυστυχώς ένα ζευγάρι υπερ-ηλικιωμένων στη γειτονιά είχαν φύγει από τη ζωή την ίδια μέρα και επειδή δεν είχαν καθημερινή επαφή με τα παιδιά τους, ήταν αργά όταν τους πήραν τηλέφωνο... Εν τέλει μάθαμε ότι δεν είχαν κλιματιστικό στο σπίτι, το οποίο πλέον στην Αθήνα είναι απαραίτητο για τη διαβίωση.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, brit1981 said:

Νομίζω πρέπει να βγει μια ενημέρωση από πολιτική προστασία για ηλικιωμένους και ιδιαίτερα ευπαθείς ομάδες.

Συμφωνώ, με τα σημερινά δεδομένα φαίνεται οτι κρατάει μέρες η φάση. Πρέπει να γίνει ενημέρωση να προλάβει ο κόσμος είτε να βάλει κλιματιστικά ή να πάει σε συγγενείς που έχουν. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το άικον έβγαλε καλό σενάριο με κακό τρόπο το εκ διαμέτρου αντίθετο με ευρωπαϊκό. Η μέση λύση είναι ο απόλυτος εφιάλτης 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 ώρες πριν, Spartan είπε:

Ευλογημενο  που ριχνει τις υγρασιες

Οι υγρασιες οτι χειροτερο απο ολλα παιδια αυτη την εποχη, και οχι μονο οι υψηλες θερμοκρασιες

Ο συνδυασμος αυτων των δυο συστατικων ειναι και ο ποιο επικινδυνος για τον ανθρωπο

Και ο πιο επικίνδυνος για πυρκαγιές!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τελικά πήγαμε στο άλλο άκρο την πράσινη λίμνη. Μακάρι να την στείλουν στις Αζόρες, να μας έρθουν τα πορτοκάλια γεωδυναμικα με πανικός χαχαχα σαν το τζεμ κάτι δηλαδή!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν βγουν αυτα τα +8 με +10 απο τα κλιματικα για κανα δεκαημερο,θα μιλαμε για οτι χειροτερο τα τελευταια 10-15 χρονια.Μιλαμε για απιστευτα εξαντλητικη κατασταση ειδικα για οσους απο εμας δουλευουν σε δυσκολες συνθηκες.Μου χει σπασει ο τσαμπουκας,μου χουν κοπει τα ποδια.Μακαρι να μαζεψει τη διαρκεια 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κάτι πήρε το αυτί μου και είδε το μάτι μου για καύσωνες...οκ δεκτον.Καλοκαιρι έχουμε χαμένο μήνα για τον τουρισμό είχαμε ας γίνει τουλάχιστον σύμμαχος ο καιρός το επόμενο δίμηνο μπας και σωθεί ότι σώζεται σε 100αδες χιλιάδες ανθρώπων.Εγω πάντως τον πρώτο φετινό καύσωνα θα τον ζήσω στην Καστοριά ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο Ευρωπαίος έβγαλε την μέση λύση της κόλασης που έλεγα. Ωστόσο με ένα ακόμα τέτοιο βήμα η κόλαση θα γίνει παράδεισος για εμένα και για τους απανταχού καταιγιδάκηδες ειδικά της κεντροβόρειας χώρας. Για το επόμενο ΣΚ αυτά.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν και στο επόμενο τρέξιμο θα αλλάξει, ωραίο σενάριο για μετά έβγαλε  ο τζιφος

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μακροπρόθεσμες προβλέψεις του CFS ....  Θετικά στοιχεία οι αντικυκλωνες βορειότερα μας και προς Αγγλία δυτικά υψηλές πιέσεις,  πιο πολλές πιθανότητες για ψυχρές λίμνες ή μελτέμια συχνά σε εμας .,για να δούμε....

IMG_20210621_113606.jpg

IMG_20210621_113631.jpg

IMG_20210621_113656.jpg

Επεξεργάστηκε από Severe_Lover
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τραβάει κι άλλο η ζέστη! Διστυχώς! Υπομονή! Είπαμε 22/6-22/8 η επικίνδυνη περίοδος που εγώ προσωπικά τρέμω κάθε χρόνο! Το 2μηνο φωτιά!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το πρωτο ευχαριστο σκ του φετινου καλοκαιριου χωρις βροχες φαινεται να ειναι αυτο που θα μας ερθει σε λιγες μερες. Το χαλι του σαββατου και της κυριακης που παλι καλα επηρεασε λιγες περιοχες κυριως μεταξυ 1ου και 2ου ποδιου στη χαλκιδικη,αλλα και προηγουμενων ημερων φαινεται να μας αποχαιρετα επιτελους. Και πολυ αργησε,αν και τον μαϊο μας πηγε πολυ καλα,οποτε οπως παντα ο καιρος εξισορροπησε τον ιουνιο και τωρα θα εξισορροπησει τις βροχες και την δροσια για την εποχη με αρκετη ζεστη που προφανως ουτε πρωτοφανης θα ειναι,ουτε κατι συνταρακτικο μιας και μιλαμε για την ελλαδα που αν εξαιρεσουμε μια γωνια στην ισπανια ανεκαθεν ηταν και θα ειναι το θερμοτερο μερος της ευρωπης

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από τη στιγμή που εμφανίστηκε και ο Τάσος καταλαβαίνετε τι έρχεται. Ρίξε στο κορμί μου σπίρτο να πυρποληθώ το επόμενο δεκάημερο💔

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...